Политическа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Политическа.

Мнение от ///M Power » 17 Сеп 2021, 21:09

Jordana написа:Докато управляващите елити не обърнат резбата и не станат послушни слуги на народа както се кълнат пред конституцията на България , ефект няма да има от никакви нови партии на протеста референдуми циркове и смяна на едни келеши с други .


Доста наивно, не мисля че в света има такива хора...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 17 Сеп 2021, 21:16

ekalchev написа:Относно апартаментите - ГЕРБ уволниха втория човек Цветанов заради апартаменти


Говориш за наивност. Наистина ли вярваш, че точно заради апартементи го уволниха, а не защото се опита да вземе контрола в партията и го ритнаха с триста зора? Щото вътрешната история е съвсем друга. Колко други ги хванаха с апартаменти и нищо не стана :D
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Политическа.

Мнение от ///M Power » 17 Сеп 2021, 22:54

steeN написа:
ekalchev написа:Относно апартаментите - ГЕРБ уволниха втория човек Цветанов заради апартаменти


Говориш за наивност. Наистина ли вярваш, че точно заради апартементи го уволниха, а не защото се опита да вземе контрола в партията и го ритнаха с триста зора? Щото вътрешната история е съвсем друга. Колко други ги хванаха с апартаменти и нищо не стана :D


Аз лично предполагам е имало някакво напрежение там, той Цв.Цв. се издъни на доста места и това е било е камъчето което е обърнала каруцата. След това виж и колко неща изкочиха - кюлчета, компромати и тн.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 17 Сеп 2021, 23:41

Ченгето цвъ цвъ се вживя в ролята на доносник и интригант повече от колкото мое да понесе , американците му вързаха тенекията на него . Тиквата се усети че го клатят и го изгони цвъ цвъто . Какво се е издънил като той им правеше кампанията на гробарите , втория сред равни :mhihi: Това с апартаментите беше просто една кука да го закачат на нея и да го показват като чучело вижте какво правим с предателите . На тиквата ще му държи влага до живот , вижте го само с какви мънкащи петлета с клитори се е обградил и кокошки , няма един да прилича на мъж край него и да му се чува думата :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Политическа.

Мнение от Bogat-Beden » 18 Сеп 2021, 20:18

Браво за новия проект, надявам се, че Радев стои зад него.
Това ни е последната надежда на третата Българска държава, ако се провали, четвърта няма да има..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Политическа.

Мнение от sssssl » 18 Сеп 2021, 20:26

ekalchev написа:
vlad0 написа:
ekalchev написа:...


а всичките ГЕРБаджии как не ти паднаха в очите - фалшифи дипломи, кражби за милиони, апартамент гейтове, кюлчета злато, пачки евра :mhihi: тук заради някаква административна неуредица го разпънахте човека :ok:

От ГЕРБ нямам големи очаквания, игнорирам политическите исценировки с кюлчета, те са предназначени за хора като теб, корупцията, некадърните хора и зависимости от Пеевски са истина и не ги приемам и съм недоволен но за съжаление не виждам и на следващите избори някой по-добър за който да гласувам. За мен няма разлика дали ме краде Пеевски или Прокопиев. Понякога завиждам на хора като тебе с илюзията, че ще дойде някой, зад който няма олигархия и няма да краде, защото тази илюзорна надежда те прави щастлив. Но както има една приказва "За да бъдеш щастлив, трябват много неща но първото е да си глупав". Понякога искам да съм глупав и щастлив и да повярвам, че е тези хора дето сега ще гласувам за тях, ще дойдат, ще махнат цялата корупция, олигархията ще изчезне, ще взимаме двойни заплати. Е така да съм щастлив поне 6 месеца след изборите, докато не осъзная, че и тези ме излъгаха и пак е същото. Като погледнем историята на другите капиталистически страни виждаме, че няма примери за такива управляващи. Нещата се случват, бавно, постепенно. На това което се надявам е с времето, политическата конкуренция, да намали кражбите, които са големи до нивата на другите европейски държави. Тая наивност с която живеете, че ще гласувате за някой и корупцията магически ще спре е забавна. До тогава ще заменяте некадърните с още по некадърни на изборите и ще бутате държавата към по-лошо и по-лошо.

Относно апартаментите - ГЕРБ уволниха втория човек Цветанов заради апартаменти, но виждам че нямаш нищо против, че сегашния министър на вътрешните работи, който през целия си живот в бил държавен служител има 18 апартамента. Никой не пита от къде са парите? Като имаш морални критерии за политиците е добре да ги прилагаш еднакво, а не избирателно. Хубавото е че днес говорим само за апартаменти, преди години баща се възмущаваше, че комунистите имали по 18 хотела. Според мен държавата ни върви в правилната посока, макар и бавно извъряваме пътя на другите демокрации. Да бавно е, но кое е виновен? Според мене - ти си виновен, като събиратен образ на всички, които през няколко години избират някакви неграмотници да експериментират с управлението на държавата, вместо да спрат да зяпат телевизора и да седнат разумно и да помислят отвъд политическия цирк.

+1 :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Политическа.

Мнение от vlad0 » 19 Сеп 2021, 9:40

TNT написа:
vlad0 написа:фалшифи дипломи, кражби за милиони, апартамент гейтове, кюлчета злато, пачки евра

"Ти па си канадец" :mhihi: :mhihi: :mhihi:


точно :mhihi:

ekalchev написа:От ГЕРБ нямам големи очаквания, игнорирам политическите исценировки с кюлчета, те са предназначени за хора като теб, корупцията, некадърните хора и зависимости от Пеевски са истина и не ги приемам и съм недоволен но за съжаление не виждам и на следващите избори някой по-добър за който да гласувам. За мен няма разлика дали ме краде Пеевски или Прокопиев. Понякога завиждам на хора като тебе с илюзията, че ще дойде някой, зад който няма олигархия и няма да краде, защото тази илюзорна надежда те прави щастлив.


Е как игнорираш един от най-големите скандали около Б.Б.? "Пази боже сляпо да прогледне"
Нямаш големи очаквания, но гласуваш за тях и плюеш по Кирил Петков за някаква административна хватка като човека за няколко месеца се раздаде на макс, за да покаже, че може и по друг начин да се случват нещата.

И аз понякога искам да съм като такива като теб, които не им пука, че нищо не е наред в тази държава и да продължават да гласуват за този който плаща най-много било то директно или индиректно. За мен всеки който гласува за ГЕРБ е бил финансово облагодателстван под една или друга форма. :ok:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Политическа.

Мнение от Bogat-Beden » 19 Сеп 2021, 10:18

vlad0 написа:[ За мен всеки който гласува за ГЕРБ е бил финансово облагодателстван под една или друга форма. :ok:

:yes: И аз точно това си мислех.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Политическа.

Мнение от ID A » 19 Сеп 2021, 10:28

Киро, нарушил ли е конституцията или не? Изключително прост въпрос. Първите частични местни избори в Благоевград тази година, бяха защото ТР се е забавил с публикуване описването на кмета от БСП от фирмата му. Защо за него законите важат? Или за хиляди други, които заради нефункционираща фирма, не са могли да заемат пост или започнат работа?

От друга страна, някой показва снимка на кюлчета в интернет и се иска да му повярваме? Кой я показва? Няма една снимка на баце нахилен до кюлчетата. Защо?

Друго, няма го вече. От май месец не управлява. "Ние веднъж да го свалим и ще има и за пенсии, за заплати, за нови пътища, за хеликоптери...." Вчера или онзи ден и Мика Зайкова пак е изтресла същата простотия. Къде са милиардите? Магистрала Хемус я спряха, пътя до Перник седи месеци полузавършен, защото не плащат на фирмата.... Христо Иванов от години говори за съдебна реформа и когато каскета се появи в парламанта, викаше на другарите си от ДБ "Дръжте ме, че ей сега ще го размажа юридически!" и те го държаха да не се срещнат очи в очи. СП и СС и от този храст не изскочи зайче. Аз без да съм на някаква голяма позиция, ми е интересно как ще реагират Щатите и Брюксел ако изведнъж се прекратят делата срещу ударените от Магнитски или подсъдими по дела за нарушения по еврофондовете? Защо ми се струва, че няма да е с браво?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 19 Сеп 2021, 10:42

Някои хора още не могат да разберат че тиквата беше свален от власт с помоща на краварите . Цялата тая игра с отлюспването на Цвъ Цвъ и после с магнитски е насочено към тиквата лично и персонално . Ти вярваш че САЩ не знаят що за мафиот е тиквоча ? Просто им беше удобен в началото и даваше големи надежди че е слушко послушко но през годините само се превърна в един диктатор самовлюбен в собстевоното си его за 11 години начело на държавата . Нищо смислено не можа да направи за десет години с безграничната власт която имаше , с подходящи хора и условия това е достатъчно да бъде златен век за България . Вместо това герберунгелите предпочетоха да си осребрят ваучера и след тях потоп . :no:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Политическа.

Мнение от ID A » 19 Сеп 2021, 10:46

Къде се е чуло и видяло, диктатор да подава оставка или да ходи на свободни избори. Няма го вече. Защо го няма тогава златното време за което бълнуваш?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 19 Сеп 2021, 10:51

10 години безвремие за България , това е точното определение за тоя период . Каквито са му магистралите такова е и цялото му управление .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Политическа.

Мнение от b_u_b_o » 19 Сеп 2021, 11:29

ekalchev написа:
Относно апартаментите - ГЕРБ уволниха втория човек Цветанов заради апартаменти...


Вярваш в това, но иначе си с претенции, че не си глупав като другите...е, поне си забавен ако не друго :mhihi:

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Политическа.

Мнение от ekalchev » 19 Сеп 2021, 12:28

b_u_b_o написа:
ekalchev написа:
Относно апартаментите - ГЕРБ уволниха втория човек Цветанов заради апартаменти...


Вярваш в това, но иначе си с претенции, че не си глупав като другите...е, поне си забавен ако не друго :mhihi:

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Винаги допускам възможността аз да греша и да съм глупавия и това не го казвам с ирония ами напълно сериозно. Винаги съм отворен към аргументите на този с който споря и съм готов да променя възгледите си. Преди месеци пак писах и моята теза беше че Чалгаря ще закопае още повече тая държава и това стана, тогава ти или други които мислят като теб твъдяха пак, че аз съм глупака. Сигурен съм пролетта, като дойдат другите избори, че вече няма да го има тоя спор дали Киро Харварда е честен или не, тогава ще водим други спор за следващите "спасители" под шапката на Прокопиев. Според мен глупака е тоя, който бива излъган всеки път и продължава да бъде лъган по същия начин на всички избори. Аз никога не съм се чувствал, излъган защото очакванията към партиите за които съм гласувал са били реалистични и силно занижени, защото не базирани на това което се лее от БТВ.

Относно Цв. Цв. разбира се, че апартамента беше последната капка в чашата имаше други проблеми с него но в крайна сметка той си отиде, а не беше заметено - факт. Червения-комунист вътрешен министър има апартаменти, за които няма как да докаже с доходи през години и все още е министър, което също е факт и той не го оспорва но продължава да е в правителството. Има шеф на НАП, който е бил в схема за източване на ДДС, задълженията на фирмата му бяха потвърдени в последния ден на правителството от министъра на финансите Василев от служ. правителство. Киро Харварда наруши кон конституцията и това ще бъде потвърдено от констуционния съд рано или късно. Защо вие които се възмущавате срещу корупцията това не ви притеснява, корупцията на Пеевски по-лоша ли е от корупцията на Прокопиев? Аз се възмущавам и от ГЕРБ и от новите спасители. Пак да кажа, че не съм привърженик на ГЕРБ, но гласувам за тях, защото смятам, че от всичките боклуци и крадци трябва да избера някой да ме управлява, който би се справил, най-добре, или най-малко зле. Смятам че магистралите в Северна България са критични за благополучието на хората там и че ако не бяха закъснели 20 години там нямаше да е такава пустош ами щеше да е развит района като този около Пловдив. Смятам, че не трябва да се раздават пари за пенсии, които ги няма, защото ще доведе до вдигане на данъците след 1-2 години. Смятам че трябва да вървим посока ЕС и Еврозоната. Смятам че системните партии, ГЕРБ БСП и ДПС са единствените партии, които имат някакъв поглед 10 години напред как да се развива тая държава, а не да мислят с преспектива 6 месеца. Спирането на пътищата е пример за това - пътищата са инвестиция в регионите, които ще дадат резултат след 10 години но партиите на промяната това не ги вълнува, те искат резултати сега и веднага - вдигането на пенсии, раздаване на пари на инвалиди и т.н. Затова бяха извадени парите за магистрали от там и раздадени, което води до инфлация и никаква възвращаемост като инвестиция след години.

Та проблема ми с партиите на промяната е че те не предлагат нищо освен изчегъртване на Пеевски и монтиране на Прокопиев, което е замяна на една корупция с друга. Аз твърдя, че промяната, ще замени една корупция с друга но ще докара хора, които няма да могат и да управляват, освен че ще са корумпирани. Нито една от новите партии нито имат капацитет да управляват нито знаят или са казали какво ще правят като дойдат на власт. Разбира се освен Чалгаря, той каза че ще вдига заплати и пенсии и ще сваля данъци, затова се колебая дали да не гласувам за тоя титан в икономиката.

Jordana написа:Някои хора още не могат да разберат че тиквата беше свален от власт с помоща на краварите.:

Това е така, но не знам дали забелязваш, че ЕС не споделят тоя ентусиазъм на САЩ и там има разногласия. Според мен Боко все още има подкрепата на ЕС и затова ЕК обяви, че ЕС не прилага закони на външни държави на територията си. САЩ си гонят интереса, което е разбираемо но мен интереса на САЩ не ме вълнува.

vlad0 написа:Е как игнорираш един от най-големите скандали около Б.Б.? "Пази боже сляпо да прогледне"

По простите хора не разбират как работи прането на пари или източването на ДДС или кражбата на еврофондове. Когато атакуваш политически един опонент ти трябва множество оръжия, като всяко е насочено към различни прослойки на обществото. Повечето интелигентни хора, знаят, че Бойко краде и не им трябва визуален стимул. Но остават едни други хора, които трябва да бъдат стимулирани. Поради тая причина трябва да покажеш нещо, което е разбираемо от ниско образованите хора. Това с тея кюлчета и шкафчета е предназначено за тях - просто и ясна връзка между пари -> човек, без да се налага да усмисляш как работи наистина кражбата на пари от държавата и че държането на кюлчета в шкаф е най-абсурдния начин това да се случи но пък е доста ефективно визуално доказателство за един слабоумен човек да направи желаната връзка между Бойко -> крадец на пари. Ако не разбираш, че тези снимки с шкафчета са изценирани, моите съболезнования.
Последна промяна ekalchev на 19 Сеп 2021, 13:15, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 19 Сеп 2021, 13:14

Нали разбираш че ако тоя магнитски мине , утре ще горят и хора от цяла европа по тоя закон ? Или смяташ че той е направен само за нас ? Защо европа да си вкарва тоя автогол , освен това реакцията им не означава че нашите са невинни. САЩ не признават никакви чужди закони и не позволяват американски граждани да бъдат съдени никъде другаде по света ако ще да са серийни убийци . Напълно реципрочно отношение и от двете страни по казуса магнитски . С момента на тези обвиняния и таргетирането им просто сложиха кръста върху гроба на политическа партия герб . Или има някакви надежди че тия още са актуални и могат да съставят правителство ! :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook