НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 19 Май 2020, 15:08

Каймата не е чак толкова мазна, колкото си мислиш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Maxmadness » 19 Май 2020, 17:10

TNT написа:Каймата не е чак толкова мазна, колкото си мислиш.


Да колега видях че на 100гр грубо има около 20 мазнина,но пак е по добре от чисто пилешко филе ако говорим за месо :dunno: Сега си взех от ЛИДЛ кокосово мляко което на около 100мл има 22гр мазнини и 2гр въглехидрати,не е лошо на вкус става,някой ползва ли го в режима си?
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 19 Май 2020, 17:24

Maxmadness написа:Ами това ми беше идеята с каймата и кърначетата,вместо пилешко филенце което в случая ще ми носи само чист протеин с който не искам да прекалявам,за да не вземе организма да си обръща протеина в гликоген чрез клюгонеогенеза в черния дроб и тогава кетозата отива на кино...


Такъв филм няма.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Maxmadness » 19 Май 2020, 18:22

bum_bum написа:
Maxmadness написа:Ами това ми беше идеята с каймата и кърначетата,вместо пилешко филенце което в случая ще ми носи само чист протеин с който не искам да прекалявам,за да не вземе организма да си обръща протеина в гликоген чрез клюгонеогенеза в черния дроб и тогава кетозата отива на кино...


Такъв филм няма.


Кое точно няма не разбрах..
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: НВ-ВМХ

Мнение от drago_pavlov » 19 Май 2020, 18:40

Maxmadness написа:Сега си взех от ЛИДЛ кокосово мляко което на около 100мл има 22гр мазнини и 2гр въглехидрати,не е лошо на вкус става,някой ползва ли го в режима си?

Преобладаващата част от мазнините трябва да е от животински произход.
Махни го това мляко и включи повече ядки в менюто. Освен мазнини трябва и да компенсираш минералите, които няма да приемаш като изключиш зърнените храни. Затова повече ядки и жълтъци. В 100 грама бадеми има 55-60 грама мазнини и много други полезни съставки. Същото е при жълтъците. По-добре 5-6 жълтъка, отколкото 3 цели яйца. В белтъка има само протеин и вода. Всичко полезно е в жълтъка.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Maxmadness » 19 Май 2020, 19:06

drago_pavlov написа:
Maxmadness написа:Сега си взех от ЛИДЛ кокосово мляко което на около 100мл има 22гр мазнини и 2гр въглехидрати,не е лошо на вкус става,някой ползва ли го в режима си?

Преобладаващата част от мазнините трябва да е от животински произход.
Махни го това мляко и включи повече ядки в менюто. Освен мазнини трябва и да компенсираш минералите, които няма да приемаш като изключиш зърнените храни. Затова повече ядки и жълтъци. В 100 грама бадеми има 55-60 грама мазнини и много други полезни съставки. Същото е при жълтъците. По-добре 5-6 жълтъка, отколкото 3 цели яйца. В белтъка има само протеин и вода. Всичко полезно е в жълтъка.


Добре ама в бадемите има на 100гр около 21гр въглехидрат което не е ли много за НВ-ВМХ? Иначе ядки обичам всякакви фъстъци кашу бадеми шам фастък макадамия общо взето ям ги всичките.Колко грама въглехидрат на ден са допустими на такъв режим за да не се излиза от кетоза?И друг въпрос имам хората които от дълго време сте на този режим ако ви се дояде например торта или сладолед позволявате ли си такива лакомства и какво се случва ако си позволиш да ядеш такива неща от време на време?
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 19 Май 2020, 19:54

Индивидуално е. Някой хора реагират "лошо" на наситени мазнини от мляко, други не. Без изследвания няма как да знаеш.
Масата хора обаче като, че ли са от негативната страна.

Вярно е това за белтъчините и черния дроб... просто отново е много индивидуално. Трябва да мериш кръвна захар и кетони, иначе пак няма как на сляпо някой да ти каже Х грама на ден.
За всеки е различно съотношението. Някои хора толерират повече белтъчини, някои хора по-малко.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: НВ-ВМХ

Мнение от drago_pavlov » 20 Май 2020, 5:12

Maxmadness написа:Добре ама в бадемите има на 100гр около 21гр въглехидрат което не е ли много за НВ-ВМХ? Иначе ядки обичам всякакви фъстъци кашу бадеми шам фастък макадамия общо взето ям ги всичките.Колко грама въглехидрат на ден са допустими на такъв режим за да не се излиза от кетоза?И друг въпрос имам хората които от дълго време сте на този режим ако ви се дояде например торта или сладолед позволявате ли си такива лакомства и какво се случва ако си позволиш да ядеш такива неща от време на време?

Бум_бум ги обясни тия неща преди година, като започвах.
Трябва да гледаш нетните въглехидрати = общи - фибри. При бадемите са около 5 грама, другото са фибри, които не се усвояват. При кашуто са малко повече.
Колко грама въглехидрат на ден си зависи от теб. Някои гонят под 20, други под 50...
Относно лакомствата пак зависи какво целиш. Ако искаш да си релефен като за Мистър Олимпия сигугрно пречат. Аз първите 6 месеца бях много стриктен, но след това си прегрешавам почти всяка седмица. Я паста, я пица... Тестото се оказа препъни камък за мен :mhihi: А очаквах да е сладкото.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: НВ-ВМХ

Мнение от JOGI » 20 Май 2020, 11:59

carnivore е истината. аз дълго време си мислех, че млечните не ми влияят добре, докато не спрях и зеленчуците и о чудо.. никакви проблеми. сега праскам яко масло върху всяко парче месо, което ям.
но това с яденето на сума ти зеленчуци на ден, за да си набавиш уж необходимите витамини и минерали за деня, просто еволюционно погледнато никога не ми се е връзвало. същото и с приемането на витамините и минералите под формата на разни таблетки и тн.
абе всичко в кофата и само месо и органи, по възможност от пасищни животни. meat heals :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 20 Май 2020, 12:27

Можеш ли да дефинираш "проблеми" и не ми "влияят добре". Защото аз говорих за измерими био маркери... в случая просто един обстоен липиден панел.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Maxmadness » 20 Май 2020, 22:23

Колеги някой има ли понятие реално след колко дни се навлиза в кетоза? Ето днес примерно ядох малко фъстъчено масло около 50 гр,доста авокадо,3 яйца на тиган с масло,около 300гр пилешки дробчета и 100гр сметана 20%.Мисля да добавя ядки както ме посъветвахте.Правих си салата със спанак,авокадо,домати,черни маслини,зехтин и 100 гр настърган ементал. 8)
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 20 Май 2020, 22:46

По-важно е да си смяташ калориите на тоя етап.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Kurtov » 08 Авг 2020, 18:51

Как ядете сметаната ?
С пилешко месо и гъби се сещам само.
Колко мазнини и белтъчини трябва да приемам грубо на ден, ако съм 90 кг в момента, но искам да стопя мазнини.
Не държа да стигна до определени килограми, а да сваля количество мазнини.
Не ям свинско месо и без сланина не знам, дали ще успея, но мисля да пробвам.
Знам, че за 220 страници е изписано много и чета темата, но няма да успея да я прочета цялата за времето с което разполагам, затова ще се радвам да нахвърлите най-основните неща.
Храните, които трябва да ям са:
- яйца, млечни продукти, меса, ядки, гъби, зеленчуци и плодове;
Правилно ли съм разбрал г/д ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 09 Авг 2020, 19:34

В повечето плодове има много захар. Повечко зеленчуци. По-скоро мазнините са проблема, ако не набиваш сланинка. Която пък много трудно се намира посред лято. А за калориите - това е прекалено индивидуално. Познавам хора с 40кг над моите, изяждащи 50% от моите калории.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 10 Авг 2020, 12:00

Kurtov написа:Как ядете сметаната ?
С пилешко месо и гъби се сещам само.
Колко мазнини и белтъчини трябва да приемам грубо на ден, ако съм 90 кг в момента, но искам да стопя мазнини.
Не държа да стигна до определени килограми, а да сваля количество мазнини.
Не ям свинско месо и без сланина не знам, дали ще успея, но мисля да пробвам.
Знам, че за 220 страници е изписано много и чета темата, но няма да успея да я прочета цялата за времето с което разполагам, затова ще се радвам да нахвърлите най-основните неща.
Храните, които трябва да ям са:
- яйца, млечни продукти, меса, ядки, гъби, зеленчуци и плодове;
Правилно ли съм разбрал г/д ?

Не си разбрал правилно, не напълно. Първо трябва да смяташ, поне докато свикнеш кое коло калории и мазно има. Иначе няма да стане. Без свинско ще е много трудно, но не невъзможно - наблегни на яйцата, а на постните меса им прави сосове с повече масло, салатите с повече зехтин и така докато докараш съотношението. Ядки и млечни продукти по малко. Първите са въглехидратни, вторите не са полезни за червата, освен това в незрелите има много млечна захар. Плодовете на практика ги забравяш - шепа ягоди или малини са ОК, но дотам. В темата за кето десертите няма да влизам, че е обширна, а и за начало свикни с другото. Накратно толкова, ако искаш да четеш по-задълбочено, има специализирани сайтове.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook