НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 04 Мар 2020, 22:54

Била - за Хармоничката. Кефир на Хармоника - в Кауфланд.
Кашкавал не знам, но в Калфлана пущат често на примоция едно козе сирене френско -Betine , с бяла плесен - божествено е :shock:
П.С. И в Билла го има :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 05 Мар 2020, 9:31

magareto_yori написа:...


Това, че цял живот си правил нещо не е гаранция за нищо... нито ти си открил киселото мляко. Има си ограничения, които не може да се преодолеят... киселото мляко си е цяла наука. Най-малкото това е промишлено кисело мляко, което ферментира в самата кофичка. Киселото да не е кисело си има причина също... от различна закваска до това, че често при домашното не се спазва процеса и киселото идва от това, че е просто вкиснато не от млечната киселина, която едната от бактериите прави.

п.с.
Ако искаш да правиш истинско българско кисело мляко, ползвай закваска на ЛБ Булгарикум. Всичко друго е ташак... особено ако вътре има повече от 2 вида бактерии.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 05 Мар 2020, 13:25

То истинско българско няма как да стане щото е с норвежко мляко. Поне е по-читаво от българско магазинско. За закваската бих пробвал макар тая дето я ползвам да има същите бактерии като тая дето казваш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Maxmadness » 18 Май 2020, 21:24

Да изтупаме малко прахта от тази тема.Последно време проявих интерес към тази диета НВ-ВМХ.Интересува ме как и дали консумарите кайма и ако да то под каква форма? От това което четох мисля да започна с кашкавал,сметана (може да дадете съвет колко %),пържени яйца с масло,домати,крастивици,маслини,айсберг салата,гъби,маруля,зехтин,сирене,пилешки дробчета със сметана,кисело мляко,авокадо,броколи,карфиоли.Ако нещо бъркам с някой от продуктите и не подхожда към тази категория моля за съвети.Разни такива пилешки сърчица кърначета кайми,блек ангъс бургери, разрешени ли са? Сланина не обичам :|
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: НВ-ВМХ

Мнение от drago_pavlov » 18 Май 2020, 22:06

Maxmadness написа:Сланина не обичам :|

Това ще е най-голямото предизвикателство - да си набавиш необходимите мазнини без да ядеш сланина и без да прекаляваш с млечните...
Има разни испански/италиански салами с ~40% мазнини, но и с тях не е добре да се прекалява.
Аз наблягам на жълтъците (5-8 на дан), краве масло, кашкавали и сирена.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Maxmadness » 18 Май 2020, 23:33

drago_pavlov написа:
Maxmadness написа:Сланина не обичам :|

Това ще е най-голямото предизвикателство - да си набавиш необходимите мазнини без да ядеш сланина и без да прекаляваш с млечните...
Има разни испански/италиански салами с ~40% мазнини, но и с тях не е добре да се прекалява.
Аз наблягам на жълтъците (5-8 на дан), краве масло, кашкавали и сирена.


Ами ако си набавям мазнините предимно от млечни това проблем ли е? Мислех си да ям разни ементали пушени сирена кашкавали и т.н :roll:
Ако може колега да дадеш насока и за другите въпроси. 8) И как просто така ядете масло? :shock:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Spunky » 19 Май 2020, 1:05

И как просто така ядете масло? :shock:


Мога и с лъжица :mhihi:

Броколи/ карфиол задушени с много масло е супер. Разтопено масло на много неща върви и можеш да пържиш яйца с него. Същото става и с мас. Всякакви сметано/сиренни сосове за места също помагат да се вдига мазното. Майонеза също. Гуакамоле.

Внимавай с киселото мляко, че има захар/лактоза. Сирената, до някаква също и им гледай състава за захар. Не трябва да име никаква добавена и почти никаква на порция. Аз с млечните нямам проблеми и ям доста.

Може макадамия и в модерация бадеми също.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 19 Май 2020, 8:31

Като не обичаш сланина, давай с някакво много мазно месо. Моя фаворит е осмянка :ok: Крехко, мазничко... чак ми се прияде, а още не съм си изпил първото кафе :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 19 Май 2020, 12:54

Maxmadness написа:
drago_pavlov написа:
Maxmadness написа:Сланина не обичам :|

Това ще е най-голямото предизвикателство - да си набавиш необходимите мазнини без да ядеш сланина и без да прекаляваш с млечните...
Има разни испански/италиански салами с ~40% мазнини, но и с тях не е добре да се прекалява.
Аз наблягам на жълтъците (5-8 на дан), краве масло, кашкавали и сирена.


Ами ако си набавям мазнините предимно от млечни това проблем ли е? Мислех си да ям разни ементали пушени сирена кашкавали и т.н :roll:
Ако може колега да дадеш насока и за другите въпроси. 8) И как просто така ядете масло? :shock:

Да! Никакво кето няма да направиш основно на млечни. Ще си изтормозиш бъбреците, едва ли ще влезеш в кетоза и ще се омазниш. Освен това ще си увредиш чревната флора. Мога още да изброявам ;) Не се хващай с кето, ако мислиш да се тъпчеш с кашкавал, после ще кажеш, че не работи и си се увредил.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Maxmadness » 19 Май 2020, 13:52

Leon написа:
Maxmadness написа:
drago_pavlov написа:
Maxmadness написа:Сланина не обичам :|

Това ще е най-голямото предизвикателство - да си набавиш необходимите мазнини без да ядеш сланина и без да прекаляваш с млечните...
Има разни испански/италиански салами с ~40% мазнини, но и с тях не е добре да се прекалява.
Аз наблягам на жълтъците (5-8 на дан), краве масло, кашкавали и сирена.


Ами ако си набавям мазнините предимно от млечни това проблем ли е? Мислех си да ям разни ементали пушени сирена кашкавали и т.н :roll:
Ако може колега да дадеш насока и за другите въпроси. 8) И как просто така ядете масло? :shock:

Да! Никакво кето няма да направиш основно на млечни. Ще си изтормозиш бъбреците, едва ли ще влезеш в кетоза и ще се омазниш. Освен това ще си увредиш чревната флора. Мога още да изброявам ;) Не се хващай с кето, ако мислиш да се тъпчеш с кашкавал, после ще кажеш, че не работи и си се увредил.


Е няма да ям само кашкавал много ясно :lol: Изброил съм горе с какви продукти мисля да започна,но така и никой не отговори на другите въпроси... дайте малко яснота колеги тези които разбирате повече.Другото което не ми стана ясно е,че дори да предположим че си само на млечни и не ядеш никакви въглехидрати,как няма да влезеш в кетоза като си само на мазнини :shock:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: НВ-ВМХ

Мнение от b_u_b_o » 19 Май 2020, 14:11

Проблема е, че в млечните има лактоза, което е въглехидрат. Ако си набавяш мазнини предимно от млечни продукти щеш нещеш ще тъпчеш и въглехидрати. Което пък ще ти попречи да влезеш в кетоза. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 19 Май 2020, 14:17

Повечето зрели сирена и кашкавали са с 0 до 1гр въглехидрат. Там няма проблем, но не е добре да бъдат основен източник на протеини и мазнини поради други причини. Примерно до 20 или максимум 30% от калориите, ако има добра поносимост.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Maxmadness » 19 Май 2020, 14:20

b_u_b_o написа:Проблема е, че в млечните има лактоза, което е въглехидрат. Ако си набавяш мазнини предимно от млечни продукти щеш нещеш ще тъпчеш и въглехидрати. Което пък ще ти попречи да влезеш в кетоза. :bchug:


Ясно,значи няма да прекалявам с млечните.По малко кисело мляко и по малко кашкавал/ементал към основното в менюто. :yes:
Ето днес започнах с такава закуска :

Изображение

Яйцата ги изпържих на слаб огън с масло,малко ементал и малко саламче.
Какво мислите за консумацията на кайма,кърначета,блек ангъс бургери + някакъв зеленчук домати краставици тиквичка маруля айсберг и т.н.?
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 19 Май 2020, 14:58

Стига да е читава каймата, няма проблем. Ако е замразена "ФФ вкус", ще имаш други проблеми :mhihi: Опитай се да намериш сланина, която ти харесва. Виж по месарските магазини, а не в супермаркета. Подправки правят много разлика, дали е пушена още повече. Без сланина ще трябва да си на мазни меса постоянно. Ако мислиш да папкаш пилешко филенце и да не ядеш сланина... дано да хапваш и по 1 пакет масло с тях.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Maxmadness » 19 Май 2020, 15:06

TNT написа:Стига да е читава каймата, няма проблем. Ако е замразена "ФФ вкус", ще имаш други проблеми :mhihi: Опитай се да намериш сланина, която ти харесва. Виж по месарските магазини, а не в супермаркета. Подправки правят много разлика, дали е пушена още повече. Без сланина ще трябва да си на мазни меса постоянно. Ако мислиш да папкаш пилешко филенце и да не ядеш сланина... дано да хапваш и по 1 пакет масло с тях.


Ами това ми беше идеята с каймата и кърначетата,вместо пилешко филенце което в случая ще ми носи само чист протеин с който не искам да прекалявам,за да не вземе организма да си обръща протеина в гликоген чрез клюгонеогенеза в черния дроб и тогава кетозата отива на кино... Пилешки дробчета с гъби и сметана също мисля да правя след малко :dunno:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook