Представиха новата S-класа

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от nxn » 05 Яну 2021, 13:42

Дори там може да видиш в най-десния кръг грозотия... Не знам как може да е толкова трудно да направят нещо такова, вече телефоните за по 150 лева от години имат камери под екрана, а на коли за по 200 000 не могат да сложат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от Nickelback » 05 Яну 2021, 14:57

nxn написа:Дори там може да видиш в най-десния кръг грозотия... Не знам как може да е толкова трудно да направят нещо такова, вече телефоните за по 150 лева от години имат камери под екрана, а на коли за по 200 000 не могат да сложат.
Ми... не е лесно. Камерата си е камера, лидарът си е лидар и т.н. Нищо общо с телефонските. А и трябва да ти бърка в очите, че да си го знаеш, че е там и да си го чистиш чат-пат, щото като се напляска с гняс просто не работи (добре)...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от nxn » 05 Яну 2021, 15:06

Не знам дали собственик на такава кола я е мил на ръка някога, но и за лидара има опция, но не говорим за него конкретно, а камерите, които стоят като зърна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от Nickelback » 05 Яну 2021, 15:14

nxn написа:Не знам дали собственик на такава кола я е мил на ръка някога, но и за лидара има опция, но не говорим за него конкретно, а камерите, които стоят като зърна.

Камера зад дисплей омазан най-много от пръсти, сополи и други течности няма много общо с лонгрейндж камера и лидар разположени на първия фронт срещу пътя, та за тия ти ми сравнения говоря. Не ги мият много да, затова по-интелигентно направените и отговорни към сигурността системи сами си просят "измий мА!" на НЕ-собственика без ръце :ok:
Между другото инженерите, конструкторите, дизайнерите и икономистите са отворени за нови невиждани извънземни решения, та който се чувства готов за контрибютър-инженер-иноватор да си пуска CV-то в BMW AG, Daimer AG, Bosch, Conti и т.н. щото те не четат нашиот умен форум, много са прости :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от ID A » 05 Яну 2021, 15:42

На аудито камерата в последния ринг е инфрачервена и е за нощното виждане. Няма нищо общо с дистроници. А камерата под ринговете в центъра е част от 360 изглед за камери. Мисля, че всяка външна камера има дюза и при пускане на предните чистачки, мият и камерите.

На мерджана двете шпионки са радарите. Камерите са скрити зад капачета в центъра на решетката. Пак е смешно при ниска скорост на паркинг да гледаш как се отваря и се подава камера и после пак се скрива и затваря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от Don_Diego » 05 Яну 2021, 16:48

Камерите си ги миеш сам при Ауди, поне на Q5та ми (беше с 360 изглед), която беше 2018 си ги миех сам :mhihi:
Сега на Мерцедеса задната се крие и без значение колко е мръсно навън тя е чиста. Отпред нямам ама преди нова година ходих да разгледам фейслифта на моя модел, имаше предна камера и не видях да има измиване.
При моята когато има обилен снеговалеж всички асистенти отпред спират да работят :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от ID A » 05 Яну 2021, 17:10

https://images.app.goo.gl/jaj8s11ExuzzCb9A6

https://images.app.goo.gl/Q7pcjKATRYQygBZ39

Виждаш ли дюзата отляво и наклонена на 45 градуса?

Едно 90% съм сигурен, че и тази за 360 има измиване отпред. За отзад съм 100% сигурен. Те Шкодите имат миене на задната камера, какво остава за Ауди.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от Don_Diego » 05 Яну 2021, 17:16

Аз говоря само за тази за 360 градусовия изглед, че няма измиване, поне не и при конкретното Q5

Изображение

Инфраред камерите май винаги са с измиване, при Мерцедес ги вграждат във фаровете, поне при w221 беше там :dunno:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от alx » 05 Яну 2021, 17:17

ID A написа:Мисля, че всяка външна камера има дюза и при пускане на предните чистачки, мият и камерите.


мечтател ;)

омръзнало ми в момент когато тия камери да са ми от най- голяма полза (як дъжд, сняг и тн) да ми излизат съобщения "lidar/ distronic/ lane departure/ collision avoidance/ whatever inoperative- clean lenses"

а вчера ходих да го гледам 223... с тая муцуна няма да се разбереме... като сапун ми е. ще чакам eqs явно... до тогава и амг-тата ще излязат и ще го мислиме...

и друго- забелязах андроид таблета отзад между седалките... бмв го имат това в 7ма серия от няколко години...
Последна промяна alx на 05 Яну 2021, 17:20, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от Nickelback » 05 Яну 2021, 17:18

ID A написа:Едно 90% съм сигурен, че и тази за 360 има измиване отпред. За отзад съм 100% сигурен. Те Шкодите имат миене на задната камера, какво остава за Ауди.

Една fish-eye камера (щото трябват и такива за по-специфични ADAS юзкейси), нито може да я набиеш толкова навътре в решетката, нито можеш да ѝ опънеш дюза отпред по тоя начин, щото става безпредметно да се ползва именно тя, предвид предимствата ѝ с такова FOV.

Та ще стъчат като "зърна", и ще ги миете, и хоро ще играете :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от xela » 10 Яну 2021, 19:28

https://youtu.be/FBLVSxXcTuE
Ако не ви се гледа цялото, след 3:08 - Hyperscreen

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от Е.Димитров » 11 Яну 2021, 8:36

Мисля, че в Мерцедес са постъпили повече нови програмисти, от колкото инженери :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от don_gori » 11 Яну 2021, 8:47

Това е бъдещето и колкото да не ни харесва трябва в някакъв момент да го приемем. Всъщност новата монолитна конзола ми харесва, остава сега да направят малко релеф и чупки и ще е супер а не както е масово сега голям дисплей тип flat. Mercedes като гледам отново са стъпка пред всички, както правят и във Формула 1 :mhihi:
На долната снимка аз виждам коли все едно от различни поколения :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от TNT » 11 Яну 2021, 9:07

То са от различни поколения. Догодина идва нова 7-ца.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Представиха новата S-класа

Мнение от Nickelback » 11 Яну 2021, 9:08

Е.Димитров написа:Мисля, че в Мерцедес са постъпили повече нови програмисти, от колкото инженери :mhihi:
Нямаш представа колко си прав!
Доскоро всички (визирам най-вече BMW и Daimler) гледаха да аутсорсват някой да им пише софтуерния стек почти от-до, но от 3-4 години насам RFQ-тата към съплайърите са просто за хардуера и някакво много базово ниво на софтуер - BSP/OS + най-много и някакви елементарни сървиси и IPC. Оттам нататък като applications, UI/UX, всичко се пише и дизайнва от самите OEM-и, или строго специализирани външни фирми. Няма и как иначе да е - колата стана бах'ти компютъра, който изисква доооста нишово know-how откъм софтуер. А и гледат по тоя начин да си крият иновациите :)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook