Освобождаване на пратка от митницата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от Leon » 25 Ное 2013, 13:38

Ще те привикат на митницата на централна гара, там пощенското гише (точно срещу входа е) ти дават една бележка, с която отиваш на съседното гише при митничарите. На тях трябва да покажеш извлечение от пейпал или кредитна карта, но държат да видят документ за плащането към търговеца, без значение какво пише на фактурата. Ако сумата е до 150 евро (не съм убеден за този размер), плащаш само ДДС, нагоре и мито. Внасяш каквото са ти казали на касата и отиваш да си прибереш пратката в един страничен коридор, където е същинският пощенски клон.
Never mistake motion for action...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от Kroki » 25 Ное 2013, 14:35

Демек номера с по-малката сума няма да стане? Как да принтна това извлечение?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от b00st » 25 Ное 2013, 14:41

Имай впредвид, че последните години са много подозрителни и с такива разминавания на данни надали ще ти я дадат така лесно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 5.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 323Ci

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от sh1n3 » 25 Ное 2013, 14:45

Колеги аз работя в митническа агенция.

Процедурата е такава.

1. Получаваш известие / ако е по пощата/ ако е по куриер ти се обаждат да отидеш при тях.

2. Дават ти евентуално ако е от по куриер "транзит" "invoice"

4 Задължително от Митницата ще ви изискат разпечатка от Pay Pal или банковото ви нареждане / това с по ниската фактурна сума не минава - никога/

3.Отиваш до Митницата или до митническа агенция в която да ти наберат ЕОРИ бланката / регистрация в митница/

4.След това пак в митническата агенция ти попълват Митническа декларация за стоката /стоки до 150 ЕВРО/ е освободена от плащане на мито / ДДС-то е задължително - 20 %/ и Манифест

5. Отивате в близката банка и си плащате митните сборове който са ДДС и Мито евентуално.

6. Окомплектоват ви документите и ги подавате на гише "Внос" след което ако сте платили сумата преди 12:00 ще имате шанса да ви я изготвят и да ви я дадат около 16:30 - 17:00 и да си получите стоката в същия ден. Ако се извърши след 12:00 срока за получаване на декларацията ще е на другия ден.

Надявам се да съм бил полезен.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от Kroki » 25 Ное 2013, 15:06

Благодаря ти много, колега!! :bowdown:
Кажете, как да извадя извадката от пейпал .
Вкарал съм парите в 10:49. Още ги няма в сметката :banghead:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 4.12.2005
Местоположение: Михайловград
Кара: '96 Е34 tds touring Individual
Мечтае да кара: E34 M5 Touring

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от exvitermini » 25 Ное 2013, 16:37

По-добре избягвайте поръчки от щатите ако не е наложително. Много пъти нещо в ebay.com, се предлага и в другите - co.uk и .de с доставка от Европа, където няма никакви такси. Правилото е винаги да се търси във всички домейни на ebay.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 5.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 323Ci

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от sh1n3 » 25 Ное 2013, 17:05

Обикновенно превода от банковата сметка към Пей Пал е максимум 3 дена. Така че имай търпение !

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от Kroki » 25 Ное 2013, 19:55

Ами не е. Трябва да се вижда след 2-5 часа. Отидох в клон на банката, провериха - парите са заредени в сметката, а аз съм с телефона пред нея и и показвам, че ги няма. Звъня на разни хора и ме помолиха, дали мога на момента да го платя в ибей. Оказа, се че нещо в пейпал се е бъгясало и не ми ги е показвало, но са били там. И го платих.
До сега винаги съм пазарувал от Хонг Конг, но в случая просто нямаше как, алтернативата беше от Германия, ама външния вид не ми хареса и в крайна сметка спечелих търга.. Като дойде ще пиша. :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от Kroki » 04 Дек 2013, 22:45

Днес следобеда бях изненадан с писмо( направо не мога да повярвам, как дойде тъкмо за рождения ден на колата, който е уре (това и е подаръка)), трябваше да отида в пощата. Оказа, се че продавача без да му казвам, го е пуснал като подарък и написал 8$. Не плащах нищо и си го взех. МНОГО ДОВОЛЕН.. Благодаря на всички.
Изображение
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от alekangg » 30 Юли 2020, 16:57

Темата е стара, но актуална и ще пиша тук.

Моя приятелка-българка ми изпрати пратка от Япония.
Малка е, общо 400гр всичко с опаковката, писано е 20 долара стойност, на описание е писано watch parts without battery.

От два дни в сайта на бг пощи седи в митница.
Четох, че това не значи, че е спряна, уж всички пратки минавали оттам.
Понеже пратката е от физическо към физическо лице, лимита не е 30лв, а 45 евро.

Някой знае ли дали е спряна наистина и трябва ли да чакам известие?

Ако се стигне до спиране и искане от митницата да представя плащането, аз няма какво да покажа, защото аз не съм плащал нищо. Какво се прави в такъв случай?

Четох за някаква - по-благоприятна тарифа на митниците, в случай, че те трябва да оценят колко струва пратката когато е между физически лица, но нищо не разбрах.
Някой знае ли подобности как се процедира?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от alx » 30 Юли 2020, 17:09

sh1n3 написа:..


темата е стара, но сега я прочетох пак и се сетих, че с този си пост обясни нагледно защо сме бананова държава и нямаме шансове скоро да сме нещо друго...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от Kroki » 03 Авг 2020, 11:27

alekangg написа:Темата е стара, но актуална и ще пиша тук.

Моя приятелка-българка ми изпрати пратка от Япония.
Малка е, общо 400гр всичко с опаковката, писано е 20 долара стойност, на описание е писано watch parts without battery.

От два дни в сайта на бг пощи седи в митница.
Четох, че това не значи, че е спряна, уж всички пратки минавали оттам.
Понеже пратката е от физическо към физическо лице, лимита не е 30лв, а 45 евро.

Някой знае ли дали е спряна наистина и трябва ли да чакам известие?

Ако се стигне до спиране и искане от митницата да представя плащането, аз няма какво да покажа, защото аз не съм плащал нищо. Какво се прави в такъв случай?

Четох за някаква - по-благоприятна тарифа на митниците, в случай, че те трябва да оценят колко струва пратката когато е между физически лица, но нищо не разбрах.
Някой знае ли подобности как се процедира?


Можеш да звъннеш или да отидеш на място. Приятел ми пращаше части, купувани от него и пак ми искаха документи за плащане. Намерих връзка и си платих кеш митото и ддс на човека директно, за да си я взема и да не се занимавам с бумащина.

Иначе преди няколко месеца на пратка от китай трябваше да се плати мито и ддс. Изпратих скрееншот по мейла от плащането ми от онлайн банкирането и от поръчката от алиеекспрес. На следващия ден я освобиха от митницата и се взе от пощата като се платиха таксите.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от b_u_b_o » 03 Авг 2020, 11:49

Kroki написа:Намерих връзка и си платих кеш митото и ддс на човека директно, за да си я взема и да не се занимавам с бумащина.


Кой човек, митничаря? Щото ако е така си платил не ддс и мито ами рушвет :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от Bogat-Beden » 03 Авг 2020, 12:43

Плс адвайз колко ще платя като митнически сборове за това чудо- само 20 процента ДДС, нали така?
А в пощенския клон ли се плащат, или ще има занимавка?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Освобождаване на пратка от митницата

Мнение от TNT » 03 Авг 2020, 12:44

В пощата има такса за представляване към митница и разглеждане на документи. 16,80лв мисля бяха общо. Плюс 20% ДДС. В твоя случай крайната цена ще отиде на ~60лв.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dhtj

Последни теми
Facebook