Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от peshehodetz » 05 Ное 2021, 16:05

Nvidia обаче е трябвало да го направиш отдавна, лично аз съм много доволен от тази компания през последните 18 месеца, но сам виждаш че сега не е подходящ момент за купуване. Аз освен в епъл друго не взимам в момента. От AMD имах стотина акции преди време купих ги когато паднаха от 96 на 93, ма те после паднаха още доста и едвам дочаках да се възвърнат та да ги разкарам и повече с тях нямам абсолютно никакво намерение да се занимавам.
Гледам колегата няколко поста по горе цитира някакви незнайни компании пита дали сме направили пари за деня, та лично аз бих казал че от такива да уцелиш е горе-долу като да удариш джакпот-а.
Еей обаче ми прави впечатление никой нищо не споменава за Тесла, а там се направиха големи $$$ и май още ще се правят ма ще видим. Просто някак си всички са се концентрирали и в момента въодошевили относно криптото, а не виждат че има и други начини за изкарване на кеш.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от b_u_b_o » 05 Ное 2021, 16:24

peshehodetz написа: Просто някак си всички са се концентрирали и в момента въодошевили относно криптото, а не виждат че има и други начини за изкарване на кеш.


Посочи ми кои компании ще ми дадат възвращаемост между 10 и 20 пъти за 4 години и ще си помисля да инвестирам в акции а не в крипто. Щото ако си намериш S&P500 adjust-ната графика към M2 money supplay ще видиш една почти хоризонтална линия от 30-40 години насам, която обаче последните 2 години върви доста надолу защото въпреки, че акциите растат то е прекалено малко за да наваксат на печатниците на кинти. Така че какъв е извода, който държи кеш губи яко, който държи в акции пак губи ама по-малко. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от msi200 » 05 Ное 2021, 16:44

Exclusive89 написа:Пичове, искам да вкарам някой лев, но се чудя на коя компания ASML Holding N.V., NVIDIA Corporation или Advanced Micro Devices, Inc. Какво мислите вие по-опитните?? В момента знам, че всичко литна.. ще поизчакам няколко седмици :)


Вземи си и трите в някакво съотношение, което ти харесва.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от peshehodetz » 05 Ное 2021, 16:55

Аааа аз въобще не претендирам да ги разбирам много обаче ако си купиш нула цяло нула нула и незнам колко си от нещо дето от 20-30 хиляди да речем стане стотина хиляди и отгоре и също така си купиш няколко стотин от нещо друго дето от 100-200 отива на 2000-6000 си направи сам сметката. Ако се опитваш обаче да спорим просто няма нужда, за S&P500 не знам какви графики се опитваш да ми цитираш но точно към работата ми имам 401К( пенсионен фонд ) вързан с S&P500 и сега кое да гледам някакви си графики или как са вървяли акаунтите ми през последните 20 години. А и никъде и никога не съм казал да не се вкарват пари в крипто щото и аз самия имам не малки суми в биткойн и етериум просто съм за някакво по голямо разнообразие.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от zAcK » 05 Ное 2021, 17:12

peshehodetz написа:Nvidia обаче е трябвало да го направиш отдавна, лично аз съм много доволен от тази компания през последните 18 месеца...


Туй и на мен ми е една от любимите :ok: :bchug: Добре е, като видиш, че си ххх% на плюс :ok:

P.S. Ако си хазартен тип като мен, писал съм какво може да се направи :mhihi: Като дропне, щото цената не върви само нагоре, може да се влезе с някакъв левъридж, ама туй не е за всеки. Иначе и AMD, и NVidia правиха прилични движения. Дори с Nike съм го правил това, ама не е финансов съвет, да го еВа :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от peshehodetz » 05 Ное 2021, 17:19

А бе Том Наш в ютуб който между другото прави много грамотни анализи базиращи се на опита му на Wall Street разправяше за Нвидиа ще ще удари $800 или сегашни $ 200 след сплита и там ще се закове и в този момент да я разпродаваме. Ма добре че не го послушах че като гледам днес къде е отишла просто се чудя дали да не разпродам малко а също така и Тесла.
AMD скочиха и те ма ако не бях се занимавал с тях да ги взимам и да чакам да се възстановят, а бях взел още Нвидиа, Тесла или някои други сега да съм реализирал доста повече $$$.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от 3186 » 05 Ное 2021, 18:19

b_u_b_o написа:
peshehodetz написа: Просто някак си всички са се концентрирали и в момента въодошевили относно криптото, а не виждат че има и други начини за изкарване на кеш.


Посочи ми кои компании ще ми дадат възвращаемост между 10 и 20 пъти за 4 години и ще си помисля да инвестирам в акции а не в крипто. Щото ако си намериш S&P500 adjust-ната графика към M2 money supplay ще видиш една почти хоризонтална линия от 30-40 години насам, която обаче последните 2 години върви доста надолу защото въпреки, че акциите растат то е прекалено малко за да наваксат на печатниците на кинти. Така че какъв е извода, който държи кеш губи яко, който държи в акции пак губи ама по-малко. :dunno:
Посочи ми компании, които могат за 1 нощ да станат от $1 на $0?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от b_u_b_o » 05 Ное 2021, 18:22

3186 написа:
b_u_b_o написа:
peshehodetz написа: Просто някак си всички са се концентрирали и в момента въодошевили относно криптото, а не виждат че има и други начини за изкарване на кеш.


Посочи ми кои компании ще ми дадат възвращаемост между 10 и 20 пъти за 4 години и ще си помисля да инвестирам в акции а не в крипто. Щото ако си намериш S&P500 adjust-ната графика към M2 money supplay ще видиш една почти хоризонтална линия от 30-40 години насам, която обаче последните 2 години върви доста надолу защото въпреки, че акциите растат то е прекалено малко за да наваксат на печатниците на кинти. Така че какъв е извода, който държи кеш губи яко, който държи в акции пак губи ама по-малко. :dunno:
Посочи ми компании, които могат за 1 нощ да станат от $1 на $0?
Криптото в което инвестират хора с някаква мисъл в главата не отива до 0. Е, ако си от хората които си мислят че биткойна ще стане 0 няма смисъл да говорим повече. А списък с фалирали публично трейдвани компании мога да ти покажа не малък...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от 3186 » 05 Ное 2021, 18:37

Аха… да обобщим моментната ситуация според теб:
1. Топ койновете ще са 10х и повече нагоре след 3 години.
2. Топ компаниите ще са ако не на загуба, то поне на минимална печалба за същия период?
3. Риска при криптото е по-нисък от този в акциите
4. Акциите на тесла, да речем, явно са част от криптото, съдейки по заключенията ти.

?

Преди почти година вкарах в NYSE:SM за ташак малка сума. Ти сметни колко процента нагоре е. Не съм против криптото ама като се почне едно величаене…

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Exclusive89 » 05 Ное 2021, 20:10

Благодаря, колеги :bchug: Купих няколко дяла на AMD, така и така по принцип играя дългосрочно (с малки изключения :D ) , а пазарът като се поуспокои лекичко ще купувам по малко Nvidia и ASML :) Иначе последните 10-12 месеца купувах основно FB, Microsoft, Tesla, QDVE.DE и IQQH.DE. Скоро добавих няколко дяла и на BABA, ами за сега всичко е много добре. Говори се за голям срив.. ще видим :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от b_u_b_o » 05 Ное 2021, 20:14

3186 написа:Аха… да обобщим моментната ситуация според теб:
1. Топ койновете ще са 10х и повече нагоре след 3 години.
2. Топ компаниите ще са ако не на загуба, то поне на минимална печалба за същия период?
3. Риска при криптото е по-нисък от този в акциите
4. Акциите на тесла, да речем, явно са част от криптото, съдейки по заключенията ти.

?


1. Не, след 4 години биткойн и етер ще са на повече от 10х на цените които ще са догодина и по-догодина.
2.Топ компаниите ще са на минимална печалба приравнено на парите в обръщение, защото очаквам печатането да продължи.
3.Риска в криптото е много по голям от този в акциите, но съотношението печалби/риск е с много в полза на криптото според мен.
4.Тесла е от изключенията, ако смяташ че си достатъчно умен да надушиш следващото такова успех. Аз лично не съм, така че ще заложа на това което давам голяма вероятност да ми направи х10.

3186 написа:Преди почти година вкарах в NYSE:SM за ташак малка сума. Ти сметни колко процента нагоре е. Не съм против криптото ама като се почне едно величаене…


Хубаво, ама не говорим за малки суми вкарани за ташак, а за 6 цифрени суми. Аз мога да спя спокойно ако вкарам такива в биткойн, ти можеш ли ако ги вкараш в NYSE:SM?

Знам че малко влезнах с бутонките в темата, но някак поне от към печалби да се сравняват стокс и крипто ми е несериозно. Моето виждане поне, е че акциите са средство за запазване на стойност и като такава ги ползвам. Не чакам да се пенсионирам на 40 от тях. Но всеки си има виждания по въпроса.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Exclusive89 » 17 Яну 2022, 23:46

Колеги, какъв е този дивидент 58.09% (WTF) на тази компания SuRo Capital Corp (SSSS). Дали има някаква уловка :shock:
https://finviz.com/quote.ashx?t=SSSS
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Exclusive89 » 24 Яну 2022, 17:21

Ибаси кланицата :mhihi: , акциите на Гугъл, ако се сринат до 2000еу ще напазурувам малко :)
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Bogat-Beden » 04 Фев 2022, 20:51

Какво мислите за този интелектиуален титан?
Изображение
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от zAcK » 04 Фев 2022, 21:00

Bogat-Beden написа:Какво мислите за този интелектиуален титан?
Изображение


Мисля, че google плащат най-много за клипове на такава тематика, та какво лошо има :mhihi:

Той, българинът, по принцип си е баш инвеститор, та лошо няма да го съветва Брейка.
Сега освен кимизарници из София, вероятно ще купуват и нещо още по-яко инвеститорите :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook