Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от TNT » 30 Сеп 2021, 8:41

Аз мисля, че е напълно ок да имаш едни 5-10% от общите инвестиции в сребро/злато/диаманти. Ако целиш да изкарваш от него... може би в сегашната ситуация, но би имало и по-ефективни инвестиции.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от KostovG » 30 Сеп 2021, 9:04

Southside написа:Малко up на темата, какво мислите за инвестиране в злато към настоящия момент?
Цените на всички суровини скочиха значително последната година, златото закрепи към 1800$ за унция напоследък и последните дни спадна покрай моментната ситуация в китай и цената на щатските облигации :roll: Има ли някакъв фундамент изобщо при него вече?


#SPY и всички подобни не са ли доста по-добра и сигурна инвестиция?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Southside » 30 Сеп 2021, 9:43

Акции, ETF и крипто ясни, всички сме на влака там, въпросът беше конкретно за златото :lol:
За SPY в дългосрочен период всички изгледи са да расте, но предвид продължаващия вече доста дълго бичи пазар, имам опасения къде ще ходи следващите 5 години.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от msi200 » 30 Сеп 2021, 9:56

Златото го приемам като застраховка, бих сложил максимум 5%, но в момента е под 1% от портфейла ми.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от steeN » 30 Сеп 2021, 10:16

Златото е е застраховка, да. От тези неща, които по-добре да не печелиш :)
В тази откачена обстановка аз клоня към 15% дял и ако пада още мисля, че дори 20% не е лоша идея.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от ildivvy » 30 Сеп 2021, 15:11

Не съм сигурен какво имаш предвид като 'фундамент'... В момента не е най-евтиното възможно. По-скоро е близо до 'нормалния' си връх за днешно време... Не знам как да го обесня най-добре! Миналата година (август) беше най-скъпо за всички времена, но за кратко... Съвсем наскоро (преди 1-2 години) пък беше супер евтино, за днешно време, и доста хора съжалиха много, като им препоръчах да си купят, а те не го направиха :banghead: ! Сега щаха да са с 50% горница :D ... Аз също чакам следващото му 'изстрелване' нагоре :mhihi: Нещата приличат на криптото, но са на нещо като 'забавен каданс' :mhihi: :mhihi: :mhihi: .. и може да се съхранява физически!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от TNT » 30 Сеп 2021, 15:31

То е хубаво да се сравнява спрямо други неща. Щото с тоя принтер, който печата като изтрещял от 2 години... всичко расте. То и уискито в шкафа има доходност даже :mhihi: Сега е модерно да се отричат злато, сребро и диаманти, ама тея неща са се доказали бая преди да е измислено крипто, S&P 500 и т.н. :yes: Не е лошо да се държи винаги в портфолиото.

Едно клипче по въпроса ще оставя :wave: Както казва Стийнката, не всичко е черно и бяло. Едното нагоре, другото надолу и ще се регулират :bchug:
https://www.youtube.com/watch?v=X3V02inF2y4
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от msi200 » 30 Сеп 2021, 15:54

Проблемът е, че нищо не е сигурно и че миналото представяне не е гаранция за бъдещето. Например, няма гаранция, че ако акциите паднат, златото ще се вдигне, както и че ще компенсира инфлацията. Такива корелации съществуват до момента, в който изчезнат. Например, ако в даден момент вдигнат лихвите, то _теоретично_ би трябвало да паднат акциите, облигациите и златото.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от KostovG » 25 Окт 2021, 11:37

Коланги хванахте ли $$$$$ с DWAC и PHUN ?
Днес е ред на #MARK, може и би и #SONM
IBKR има вариант за купуване на PREMARKET и за тези при мен беше на оферта да ги купувам на ПРЕ.
Дайте малко да задвижим и тая тема, че криптотата са скучни тези 2-3 дни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Exclusive89 » 25 Окт 2021, 20:28

Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от zAcK » 26 Окт 2021, 17:12

Какво става с тия акции последните 2 дни :ok: Направо е лудница - Тесла, НВидия, Сейлсфорс, Сървизнау, АМД и т.н., направо разцепват :ok: :bchug: :ok:
Отварям преди малко Стокс на телефона, толкова зелено, все едно съм на някоя поляна в Алпите :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Spit-Fire » 26 Окт 2021, 17:20

KostovG написа:Коланги хванахте ли $$$$$ с DWAC и PHUN ?
Днес е ред на #MARK, може и би и #SONM
IBKR има вариант за купуване на PREMARKET и за тези при мен беше на оферта да ги купувам на ПРЕ.
Дайте малко да задвижим и тая тема, че криптотата са скучни тези 2-3 дни.


От къде черпиш инфо за тези "промоции" ? Ако не кажеш, разбираемо е, ама да пробвам все пак :mhihi:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Exclusive89 » 26 Окт 2021, 19:11

zAcK написа:Какво става с тия акции последните 2 дни :ok: Направо е лудница - Тесла...:

Отървах се от няколко дяла на Тесла.. сега ще почакам няколко дни/седмици като/ако се сринат лекичко (поне до 830-850еу) отново ще се сдобия с няколко дяла :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от KostovG » 27 Окт 2021, 10:18

Spit-Fire написа:
KostovG написа:Коланги хванахте ли $$$$$ с DWAC и PHUN ?
Днес е ред на #MARK, може и би и #SONM
IBKR има вариант за купуване на PREMARKET и за тези при мен беше на оферта да ги купувам на ПРЕ.
Дайте малко да задвижим и тая тема, че криптотата са скучни тези 2-3 дни.


От къде черпиш инфо за тези "промоции" ? Ако не кажеш, разбираемо е, ама да пробвам все пак :mhihi:


Здравей,

barchart.com
Market scanner-a на Интерактив Брокерс
marketwatch - имат и хубаво приложение

Общо взето гледам тези с най-висок процент скок на premarket и когато има по-голямо предлагане от обичайното (Volume > Avrg Volume). Това придружено с новини за компаниите, които съм си харесал са основните неща.
НО понякога стават и проблеми :lol:
Онзи ден хванах MARK на сравнително малък процент на PREMARKET съответно точно преди отваряне на пазара се вдигна с още близо 200% и при отварянето всички разтовариха и накрая бях назад близо 70% :D
DWAC бях 300% горница, PHUN го стопираха и всички разтовариха след това но пак бях 50-60%+

Ако имате други идеи споделяйте

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Exclusive89 » 05 Ное 2021, 14:27

Пичове, искам да вкарам някой лев, но се чудя на коя компания ASML Holding N.V., NVIDIA Corporation или Advanced Micro Devices, Inc. Какво мислите вие по-опитните?? В момента знам, че всичко литна.. ще поизчакам няколко седмици :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook