Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Моджо » 04 Авг 2022, 16:06

И четворно да се дигне пак има варианти, най-малкото ток можеш да си произведеш сам от слънцето и да дозаредиш на платен ток , а гориво освен да го купиш няма откъде.
Имаш ли си гараж ядове няма засега. А дори и 1 лв на киловат 100 км излизат да речем 18 лв, което прави в гориво на 3 лв да ти гори колата 6/100..Може ама..
не сравнявайте вашите си коли дето горят 6-7-8 на 100 газ щото ако бяха 440 коня и дигаха 0-100 за 4 секунди немаше да горят толкова. Тя и мойта гори 5/100 газ ама е 70 коня, а не 400.
Разбира се с настоящата инфраструктура в бг е добре да си имаш още една конвенционална кола дето ще я караш понякога.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 04 Авг 2022, 19:03

TNT написа:В 23ч миеш зъбите, включваш колата да се зарежда и си лягаш :mhihi:

Прибираш се от работа, слизаш от колата и отделяш 10 секунди от безценно си време да я включиш в контакта. След това НАСТРОЙВАШ да се зарежда само след 23:00ч и преди 06:00ч и това е :)
За още по-мързеливи има и безконтактни станции с индукция, но пълнят за една нощ само 60-70км , което горе долу стига за 1 ден .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 04 Авг 2022, 19:15

В 23ч миеш зъбите, включваш колата да се зарежда и си лягаш :mhihi:

И в 3.00 сутринта се събуждаш от мирис на горяща пластмаса ...а може и да не се събудиш :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 04 Авг 2022, 19:27

Jordana написа:
В 23ч миеш зъбите, включваш колата да се зарежда и си лягаш :mhihi:

И в 3.00 сутринта се събуждаш от мирис на горяща пластмаса ...а може и да не се събудиш :mhihi:

Те всички изгоряха, остана само ти с колелото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от b_u_b_o » 05 Авг 2022, 10:49

Ех мозъчния тръст на форума и тук се е вихрил :mhihi: Ако сега си купувах нова кола за тия пари със сигурност щеше да е i4 или в краен случай tesla model y(много ми грознеят тия тесли, но определено са практични). Не се занимаваш с никаква поддръжка и тъпите проблеми на ДВГ, кола 300-400 коня ти харчи 3.50лв/100км (20-25Kw * 0.14лв на нощната тарифа). За моите нужди поне се е отрепало, имам си гараж да я зареждам, въртя предимно градско, без проблеми ще ме закара без дозареждане до 98% от местата в България/Гърция където ходя. Да зареждане на станция излиза по-скъпо, но пак е в пъти по-евтино от бензиностанцията. А от известно време наблюдавам станциите когато пътувам и си засичам почивките, еми почти няма да ми се наложи да си променя начина на пътуване с някоя електричка с 4-500км пробег. Преди година честно казано имах друго мнение, но наблюдавайки приятели които се престрашиха се убеждавам, че въпреки недостатъците си електричките си имат предимства.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Petrolhead » 05 Авг 2022, 11:16

b_u_b_o написа:Ех мозъчния тръст на форума и тук се е вихрил :mhihi: Ако сега си купувах нова кола за тия пари със сигурност щеше да е i4 или в краен случай tesla model y(много ми грознеят тия тесли, но определено са практични). Не се занимаваш с никаква поддръжка и тъпите проблеми на ДВГ, кола 300-400 коня ти харчи 3.50лв/100км (20-25Kw * 0.14лв на нощната тарифа). За моите нужди поне се е отрепало, имам си гараж да я зареждам, въртя предимно градско, без проблеми ще ме закара без дозареждане до 98% от местата в България/Гърция където ходя. Да зареждане на станция излиза по-скъпо, но пак е в пъти по-евтино от бензиностанцията. А от известно време наблюдавам станциите когато пътувам и си засичам почивките, еми почти няма да ми се наложи да си променя начина на пътуване с някоя електричка с 4-500км пробег. Преди година честно казано имах друго мнение, но наблюдавайки приятели които се престрашиха се убеждавам, че въпреки недостатъците си електричките си имат предимства.


проблемът е че няма електрички с 4-500 километра реален пробег.
ако имаше, вече никой нямаше да прави коли с ДВГ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от b_u_b_o » 05 Авг 2022, 11:42

Petrolhead написа:проблемът е че няма електрички с 4-500 километра реален пробег.


Не съм убеден в това което казваш, според всички тестове i4, iX, model s, EQS, тайкана, e-tron та и други си правят 400+км магистрално със 130км/ч и 500+км с 90км/ч. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ivoaudi » 05 Авг 2022, 11:46

За мен смисъл евентуален и то реален, а не теоретичен да се еликризира масово населението по света е, че ще може реално да се следи колко ефективно и екологично ще се произвежда енергията. Няколко стотин крупни централи/реактори могат да бъдат и ще бъдат контролирани качествено. Сега имаме безброи реактори. Всеки сам си е един реактор, кой от кой по-неизправен и неподдържан.
Темата обаче конкретно е, имат ли бъдеще, а вие се надпреварвате един през друг колко е гот сега да я имате. Нещо като фукня се получава, за който я има, де. А за бъдещето аз поне не съм толкова уверен ще ги бъде ли, още по-малко все така гот ли ще са. Вземам предвид неминуемото обезценяване на буто, предвид все пак все още химичната батерия. Малко не ми се четат глупости, че видиш ли сегашните щели да бъдат пак топ след 5-10 години. Включвам в сметката секирите дето се точат по отношение цена ток, тотално елиминиране на благинки от всякакъв род и др. Колкото повече стават, толкова по-скъпи ще са във всички аспекти. То и за автомобила като цяло ще завалят секири тук до 5-10г. Според мен естествено.
Аз не разбирам какви фенове сте при положение, че се радвате на лагерната количка, но да речем различни сме. Мен са ми скучни и истински ще се радвам ако идеята оттече с годините! :mrgreen:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Petrolhead » 05 Авг 2022, 11:49

b_u_b_o написа:
Petrolhead написа:проблемът е че няма електрички с 4-500 километра реален пробег.


Не съм убеден в това което казваш, според всички тестове i4, iX, model s, EQS, тайкана, e-tron та и други си правят 400+км магистрално със 130км/ч и 500+км с 90км/ч. :dunno:


по-принцип да, правят ги. но ако времето не е правилното, караш по-бързо, топло е, студено е и тн. , изведнъж по-скоро имаш около 300 километра, което е малко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 05 Авг 2022, 12:50

Petrolhead написа:
b_u_b_o написа:
Petrolhead написа:проблемът е че няма електрички с 4-500 километра реален пробег.


Не съм убеден в това което казваш, според всички тестове i4, iX, model s, EQS, тайкана, e-tron та и други си правят 400+км магистрално със 130км/ч и 500+км с 90км/ч. :dunno:


по-принцип да, правят ги. но ако времето не е правилното, караш по-бързо, топло е, студено е и тн. , изведнъж по-скоро имаш около 300 километра, което е малко.

и какъв е проблема на 300км ако спираш за 10мин?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10456
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Leon » 05 Авг 2022, 12:55

Лошото е, че не са 10. По бензиностанциите има по 1 станция обикновено. Ако е свободна - супер, но ако не е... висиш и чакаш. А ел.колите стават все повече.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 05 Авг 2022, 13:30

Petrolhead написа:
b_u_b_o написа:
Petrolhead написа:проблемът е че няма електрички с 4-500 километра реален пробег.


Не съм убеден в това което казваш, според всички тестове i4, iX, model s, EQS, тайкана, e-tron та и други си правят 400+км магистрално със 130км/ч и 500+км с 90км/ч. :dunno:


по-принцип да, правят ги. но ако времето не е правилното, караш по-бързо, топло е, студено е и тн. , изведнъж по-скоро имаш около 300 километра, което е малко.

Високият клас Ел коли дори при описаните условия са над 400км. При 110км/ч иХ прави 600км . Народните Ел коли обаче наистина падат дори под 250км пробег.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ///M Power » 05 Авг 2022, 14:55

acho.rs написа:
Petrolhead написа:
b_u_b_o написа:
Petrolhead написа:проблемът е че няма електрички с 4-500 километра реален пробег.


Не съм убеден в това което казваш, според всички тестове i4, iX, model s, EQS, тайкана, e-tron та и други си правят 400+км магистрално със 130км/ч и 500+км с 90км/ч. :dunno:


по-принцип да, правят ги. но ако времето не е правилното, караш по-бързо, топло е, студено е и тн. , изведнъж по-скоро имаш около 300 километра, което е малко.

Високият клас Ел коли дори при описаните условия са над 400км. При 110км/ч иХ прави 600км . Народните Ел коли обаче наистина падат дори под 250км пробег.


И тук идва момента, колко хора могат да си купят ел. кола, пък камо ли висок клас...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 05 Авг 2022, 15:05

///M Power написа:
acho.rs написа:
Petrolhead написа:
b_u_b_o написа:
Petrolhead написа:проблемът е че няма електрички с 4-500 километра реален пробег.


Не съм убеден в това което казваш, според всички тестове i4, iX, model s, EQS, тайкана, e-tron та и други си правят 400+км магистрално със 130км/ч и 500+км с 90км/ч. :dunno:


по-принцип да, правят ги. но ако времето не е правилното, караш по-бързо, топло е, студено е и тн. , изведнъж по-скоро имаш около 300 километра, което е малко.

Високият клас Ел коли дори при описаните условия са над 400км. При 110км/ч иХ прави 600км . Народните Ел коли обаче наистина падат дори под 250км пробег.


И тук идва момента, колко хора могат да си купят ел. кола, пък камо ли висок клас...

Защо да идва такъв момент - у нас почти никой не може да си купи каквато и да е нова кола . Цените на новите Ел коли са съпоставими с тези на ДВг, че даже и по-евтини . Ние коментираме технологията , а тя ВЕЧЕ е ефективна и изгодна .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Е.Димитров » 05 Авг 2022, 15:58

acho.rs написа:
///M Power написа:
acho.rs написа:
Petrolhead написа:
b_u_b_o написа:
Petrolhead написа:проблемът е че няма електрички с 4-500 километра реален пробег.


Не съм убеден в това което казваш, според всички тестове i4, iX, model s, EQS, тайкана, e-tron та и други си правят 400+км магистрално със 130км/ч и 500+км с 90км/ч. :dunno:


по-принцип да, правят ги. но ако времето не е правилното, караш по-бързо, топло е, студено е и тн. , изведнъж по-скоро имаш около 300 километра, което е малко.

Високият клас Ел коли дори при описаните условия са над 400км. При 110км/ч иХ прави 600км . Народните Ел коли обаче наистина падат дори под 250км пробег.


И тук идва момента, колко хора могат да си купят ел. кола, пък камо ли висок клас...

Защо да идва такъв момент - у нас почти никой не може да си купи каквато и да е нова кола . Цените на новите Ел коли са съпоставими с тези на ДВг, че даже и по-евтини . Ние коментираме технологията , а тя ВЕЧЕ е ефективна и изгодна .

И внезапно излиза въпроса, след 5 години ползване ДВГ за колко ще може да се продаде и електричка за колко?
Защото едно е колко е останало капацитет от батериите и колко ще струва смяна на пакета и колко е изхабен ДВГ и колко ще му струва ремонта.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook