Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от mr_petroff » 28 Ное 2022, 23:39

kiko написа:
mr_petroff написа:...

Колега си купи зое и живее във В.Тричков и всеки ден идва в София на бачкане.За сега е много доволен,зарежда го само в тях вечерта.Старата му кола беше на газ и казва,че в момента му е много по евтино.Даже на море я води това лято :mhihi:
пс. Този човек си е направил фотоволтаична станция и обяснил много добре кое как е.
https://www.facebook.com/groups/6181329 ... 6876067476

Благодаря колега ,това си е ценно. Нещо такова ще правя и аз ...Пък за колата май ще се мисли повечко каква ще е ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Leon » 29 Ное 2022, 12:20

bum_bum написа:
Leon написа: Аз бих взел i3


Мен пък много ме кефи ioniq 5. Гледам вече готвят и 6, който също изглежда добре и като параметри и като кола. Тая каляска i3... не съм чак такъв фен за да го карам това, дори и само в града.

+1 Супер е ioniq като идея и дизайн, сякаш е от бъдещето, но има недомислици, харчи доста, виж видеото на Дани (Car life by Dani), ако ти е интересно. Кона-та е и по евтина.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 29 Ное 2022, 12:24

Странно е, че на 6-та серия е май същия мотор. Ако харчи много шеше да е добре да са го пипнали нещо да пооправят нещата.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от c04 » 01 Дек 2022, 13:48


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 01 Дек 2022, 13:51

Тез тъпотии ставаха и на бензиновите коли, но там поне имаш kill switch :mhihi: (или поне докато се палеше с ключ и скоростите се контролираха механично).
Май си трябва едно такова механично ключе някъде във всяка кола.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Созопол

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от arnold » 01 Дек 2022, 13:59

:mhihi: :mhihi: . 5л туба в багажника се заменя с 5кw генератор :mhihi:
Общото м/у електрическите коли и диарията е,че никога не знаеш дали ще стигнеш до вас навреме
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна arnold на 01 Дек 2022, 14:26, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 01 Дек 2022, 14:11

Виж ги как гузно седят тия и правят параван на генератора да не се вижда :mhihi: Електичка >>> ДВГ ама само за пред хората :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 01 Дек 2022, 14:48

steeN написа:Тез тъпотии ставаха и на бензиновите коли, но там поне имаш kill switch :mhihi: (или поне докато се палеше с ключ и скоростите се контролираха механично).
Май си трябва едно такова механично ключе някъде във всяка кола.


... a може би шофьорите трябва да се тренират, че спирачката е по- силна от двигателя? писал съм го и преди... но мисли го така- те ако са панирани толкова, че да не се сетят да рипнат на спирачката с двата крака мислиш ли, че ще се сетят да натиснат килсуйтч-а?

.. всяко едно такова видео на неуправляема кола движежеща се с максимална скорост е или паниран шофьор или стил "тикток вижте ме и ми щракнете лайкс ако не се пребия и повече лайкс ако се ударя някъде"

за теслата на генератор - аз да пост-на някоя снимка на аварирала бензинова кола край пътя? един вид не разбрах каква е идеята освен, че неволята учи... ама ако искаш да си говориме за неволи при двг- колко време имаш? мога по цял ден с години да ти говоря и да не се повтарям.... :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Mollov » 01 Дек 2022, 14:57

"Швейцария е силно притеснена от прекъсване на тока през зимата и подготвя радикални мерки за икономии в случай на недостиг. Те включват забрани за шофиране на електрически автомобили.

В допълнение към обширните правила за експлоатация на електрически устройства в търговския и частния сектор, забраненият списък включва и пикантни ограничения върху движението на автомобили. От една страна, ограничението на скоростта по швейцарските магистрали ще бъде намалено от 120 км/ч на 100 км/ч. Но ще бъде наистина трудно за шофьорите на електрически автомобили: ще им бъде забранено да шофират в случай на недостиг на ток.

Буквално проектът гласи: „Личното използване на електрически автомобили е разрешено само за абсолютно необходими пътувания (напр. професионална практика, пазаруване, посещение на лекар, посещение на религиозни събития, съдебни заседания). "

Ето я новата дестинация за евтини EV-та :D :D :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Е.Димитров » 01 Дек 2022, 15:19

Спирачките са по-силни от мотора само при положение, че са директни и свързани механично към колелата.
В момента вече почти всичко се прави да е чрез "посредник", някаква електроника и вече си само зрител.
Нямаше ли един дебат, дето искаха свързването на волана да е пряко и да няма намесена електроника, като на игровите конзоли?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 01 Дек 2022, 15:20

Mollov написа:"Швейцария е силно притеснена от прекъсване на тока през зимата и подготвя радикални мерки за икономии в случай на недостиг. Те включват забрани за шофиране на електрически автомобили.

В допълнение към обширните правила за експлоатация на електрически устройства в търговския и частния сектор, забраненият списък включва и пикантни ограничения върху движението на автомобили. От една страна, ограничението на скоростта по швейцарските магистрали ще бъде намалено от 120 км/ч на 100 км/ч. Но ще бъде наистина трудно за шофьорите на електрически автомобили: ще им бъде забранено да шофират в случай на недостиг на ток.

Буквално проектът гласи: „Личното използване на електрически автомобили е разрешено само за абсолютно необходими пътувания (напр. професионална практика, пазаруване, посещение на лекар, посещение на религиозни събития, съдебни заседания). "

Ето я новата дестинация за евтини EV-та :D :D :D


колега- това къде го видя? щото аз виждам само някакви планове на степени в зависимост колко заорат през зимата с наличноста/ потребление на тока... ама то има и планове за къде да се евакуираме ако местния аец потече, ако ни ударят с атомно оръжие а съм сигурен, че има и такива ако плъзнат зомбита...
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 01 Дек 2022, 15:24

Е.Димитров написа:Спирачките са по-силни от мотора само при положение, че са директни и свързани механично към колелата.
В момента вече почти всичко се прави да е чрез "посредник", някаква електроника и вече си само зрител.
Нямаше ли един дебат, дето искаха свързването на волана да е пряко и да няма намесена електроника, като на игровите конзоли?


тц. волана има винаги механична връзка която винаги работи- може да изисква доста по- голямо усилие, но винаги я има. спирачките са хидравлични, но имаш два независими кръга и колата може да спре ако единия е изтекъл. а ако и двата изтекат системата е така направена, че да имаш достатъчно резерв за едно спиране.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Моджо » 01 Дек 2022, 15:35

Индиректни спирачки не знам да има. Един вид педала да е свързан с комп, па компа да управлява хидравликата. Електронен дросел се е едно.
Волани обаче мисля, че има. И Лексъс и Инфинити май имаха модели дето нямат директна връзка с колелата...поне така се ракламираше.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 01 Дек 2022, 15:45

alx написа:...


И това е така, но явно остарявам, защото вече започвам да не вярвам толкова в "образованието" като генерално решение.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 01 Дек 2022, 15:48

Моджо написа:Индиректни спирачки не знам да има. Един вид педала да е свързан с комп, па компа да управлява хидравликата. Електронен дросел се е едно.
Волани обаче мисля, че има. И Лексъс и Инфинити май имаха модели дето нямат директна връзка с колелата...поне така се ракламираше.


да, има, но механичната връзка си е там за всеки случай ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook