Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ivoaudi » 09 Авг 2022, 17:15

Какви слънца ти се привиждат и на теб. Хората с възможности да си правят ток са малка част. В панела как?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 09 Авг 2022, 17:18

Пичагата сигурно си мисли че ще си сложи един соларен панел на покрива на Теслата и ще кара до безкрай :mhihi:

То с тая енергиина криза дето се задава в европа, скоро ще обсъжадме дали платноходките имат бъдеще според мене.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ivoaudi » 09 Авг 2022, 17:25

Ами, ами. Лобито, което иска да наложи електриките ще започне да раздава насила жилища с дворове, само за да станем независими и да го начукаме на Русия!. Просто се очаква всички да си накупят по няколко М4, а жилищата с двор ще ги раздават по плодзеленчуците и всеки ще си има по три. Само не казва кога ще е това. Мълчи.
Тя огромната част от темата са си фантасмагории.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 09 Авг 2022, 18:27

Като Ви гледам съжденията май нещата отиват към кюмуро. Май е време да отворим тема как да направим авдито да върви на въглища.
ПС: не казвате нищо по темата, а само някакви голи размисли как идва края на света и трябва да минем в каменната ера. Дайте нещо по същество, това че тока ще стане адски скъп и ще трябва да минаваме на свещи го разбрахме ( аз тогава всъщност ще си имам ток защото ще съм си включил конвектора от електричката). И тея западняците са бахти тъпите да купуват толкова електрички, нищо не разбират. Тука Ганьовците си знаем ние, а наздраве че ми се сгрея бирата от тея писания

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 09 Авг 2022, 18:32

Неизбежно е да има ренесанс на ядрената енергия. Просто няма да стане от днес за утре. Така, че тока няма да свъши... известно време ще е скъп, да. Но това само ще стимулира политиците да не си бъркат в носа, защото ядрената енергия е силно политически обвързана.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vixx » 09 Авг 2022, 19:15

TheDriver написа:В UK нови коли и ванове с ДВГ приключват през 2030. в EU меката забрана влиза в сила 2030, пълната 2035, но реалната забрана на класическия ДВГ е 2030.
Т.е. някъде след 10 години вносът на коли от Западна Европа ще започне да намалява драстично.


Интересно ще бъде до какво ще доведат тия забрани. По принцип новите технологии когато си проправят път сами, по-старите технологии по естествен начин си умират и изчезват. Като тръгне обаче да се забранява нещо за да се наложи новата технология, хората някак си се хващат умишлено за него и не искат да го пуснат. Аз предполагам, че към онзи момент ще има напълно развити канали за легален внос на колите, които не могат да се внасят легално. Т.е., регистрации в други държави, услуги свързани с това ти да не се занимаваш много много и да можеш да си караш колата с чуждия номер навсякъде и тн. Как ще бъде в UK не знам, но там petrol heads винаги е имало много. Предполагам, че тъй като ДВГ ще продължи да се произвежда за други държави с десен волан, нищо няма да пречи и в кралството да си караш чисто нов Мустанг с някое Хеми под капака, пък защо не и 10 годишен такъв. А ако Македония до тогава е още "в процес на приемане" сигурно всички ние, които искаме ДВГ ще сме със Скопски номера :ok:

То все в някакъв момент електричките ще спрат да са такъв компромис, какъвто са сега. Даже би трябвало хиз да не отнеме много дълго предвид как се развиват.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 09 Авг 2022, 19:29

adovet написа:
ivoaudi написа:Евтиният ток за колите не само е обречен, ами и промяната ще настъпи съвсем, съвсем скоро. Това разбира се е само едно мое твърдение. Твърдя за 2-3 години срок, цената ще бъде “актуализирана” и дори няма да е на един транш, а неколкократно.
Ще ти спрат слънцето ли, аве хора все едно сте заседнали някъде и не гледате напред. Млади хора сте вместо да сте на Ти с новите технологии вие си кретате някъде в нищото. Щяло това да стане щяло онова, ами гледайте в момента нещата как са.

Хората ги вълнуват коли евридейки 7ма употреба на 17 години, ти за нови технологии говориш :mhihi:
Имам ДежаМу с 00 форум на една марка , която няма да казвам, (но ще намекна че половината и продукция са ребандирани Фолксвагени), там там беше така преди 15 години- всички коли са тъпи, няма Мки , няма АмГта - чип на тидиииту, газ на тръцко с голема турбина и всички са в рая. .. .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 09 Авг 2022, 19:31

vixx написа:
TheDriver написа:В UK нови коли и ванове с ДВГ приключват през 2030. в EU меката забрана влиза в сила 2030, пълната 2035, но реалната забрана на класическия ДВГ е 2030.
Т.е. някъде след 10 години вносът на коли от Западна Европа ще започне да намалява драстично.


Интересно ще бъде до какво ще доведат тия забрани. По принцип новите технологии когато си проправят път сами, по-старите технологии по естествен начин си умират и изчезват. Като тръгне обаче да се забранява нещо за да се наложи новата технология, хората някак си се хващат умишлено за него и не искат да го пуснат. Аз предполагам, че към онзи момент ще има напълно развити канали за легален внос на колите, които не могат да се внасят легално. Т.е., регистрации в други държави, услуги свързани с това ти да не се занимаваш много много и да можеш да си караш колата с чуждия номер навсякъде и тн. Как ще бъде в UK не знам, но там petrol heads винаги е имало много. Предполагам, че тъй като ДВГ ще продължи да се произвежда за други държави с десен волан, нищо няма да пречи и в кралството да си караш чисто нов Мустанг с някое Хеми под капака, пък защо не и 10 годишен такъв. А ако Македония до тогава е още "в процес на приемане" сигурно всички ние, които искаме ДВГ ще сме със Скопски номера :ok:

То все в някакъв момент електричките ще спрат да са такъв компромис, какъвто са сега. Даже би трябвало хиз да не отнеме много дълго предвид как се развиват.

Нищо няма да забранят , това е ПР на новата технология. Ще стане така , както с ДВГ със стартер-генератор 10kW дето прави колата "мек хибрид" :ok: Изведнъж ще има актуализация на закона и ще се спрат ДВГ ...ама само тези без подпомагане с ток, което си е супер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vixx » 09 Авг 2022, 19:48

Ми дано си прав.

Не знам как в тая тема рязко стана проблем да си обичаш 17 годишната бричка. И защо решихте, че това означава, че човек не може да има и да кара и друго. Мене са трябва да ме хване срам, че вчера питах за цената на Е39-ката, понеже я гледам вече няколко месеца при един съсед и колата е ебаси куклата, а пък той почти не я кара :dunno:
Не съм изобщо против новите технологии и неща, просто предпочитам аз да си избирам колко дълго ще се кефя на нещо. Да се кефя на Е39 не означава, че съм спрял някъде във времето. Както и това да не искам да карам с 90 за да ми е ефективна електричката не означава, че летя с 200, въпреки че тоя коментар е нещо като вероюто на всеки електрически фен, който се опитва да обясни защо не се получава да караш кола 400 коня със 140 по магистралата и защо не е толкова гадно да трябва да караш с 90.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 09 Авг 2022, 19:57

Идеята беше да караш една кола 17г. не 17 годишна

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vixx » 09 Авг 2022, 20:13

Е не знам, Ачо по-горе вика 7 собственика. То разлика няма така или иначе, 17 годишна електричка ще е за музея или за скрап, освен ако все още някъде не се произвежда точно тая батерия и не ти се изкача от джобовете. Та при всяко положение няма да я караш 17г, нито някой ще я кара като е на 17.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 09 Авг 2022, 20:48

vixx написа:Ми дано си прав.

Не знам как в тая тема рязко стана проблем да си обичаш 17 годишната бричка. И защо решихте, че това означава, че човек не може да има и да кара и друго. Мене са трябва да ме хване срам, че вчера питах за цената на Е39-ката, понеже я гледам вече няколко месеца при един съсед и колата е ебаси куклата, а пък той почти не я кара :dunno:
Не съм изобщо против новите технологии и неща, просто предпочитам аз да си избирам колко дълго ще се кефя на нещо. Да се кефя на Е39 не означава, че съм спрял някъде във времето. Както и това да не искам да карам с 90 за да ми е ефективна електричката не означава, че летя с 200, въпреки че тоя коментар е нещо като вероюто на всеки електрически фен, който се опитва да обясни защо не се получава да караш кола 400 коня със 140 по магистралата и защо не е толкова гадно да трябва да караш с 90.

Аз карам дизел и стар бензинояд. Много пъти съм казвал, че "ако кола година под 20/100 , не ми я хвали ".
Обаче скоро се очертава да си кача градския пробег 4 пъти . В този случай безкрайно повече предпочитам електричка 300+ коня, пред Х1 20д "с екстри".
Сметнах си пробег, условията и се оказа че съм перфектен за Ел кола. Загледах Йоник 5, защото нямам пари за iX ...ама за целата трябва да махна Х6цата , да махна Джага, да взема дизелово коюби за 2ра кола.... , да се занимавам с ЧЕЗ за ток в Гаража и да се пречупя че ще дам 100-120к за ...ХЮНДАЙ :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ivoaudi » 09 Авг 2022, 22:22

Тоест боза, като мненията ти по повечето теми. Виж вземи някакво решение точно какво искаш да караш и кажеш, съответно и колко можеш да сториш и заповядай с нещо смислено и ясно, особено ако ще се пънеш да опонираш или осмиваш някой. Достатъчно често ти чета не особено адекватните мнения и обичайно ги подминавам снизходително. При желание от твоя страна мога да продължа да ги подминавам, мисля си, че и ти имаш интерес от това :ok:
Относно електричките нещата поне за мен са изключително прости. За бъдещето им говоря, то нали това конкретно е заглавието. Пиша го два реда по-надолу:

Ако и да имат бъдеще, то ще е форсирано такова. Естествено бъдеще нямат, няма такова нещо, няма и как да се случи. Има лоби, интереси, чичковци, които умело ще впрегнат не особено умната част от населението за каузата и интересите си. Би трябвало да ви е познато. Справка, Ванкеловия двигател например и не само :mrgreen:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 10 Авг 2022, 8:34

ivoaudi написа:Тоест боза, като мненията ти по повечето теми. Виж вземи някакво решение точно какво искаш да караш и кажеш, съответно и колко можеш да сториш и заповядай с нещо смислено и ясно, особено ако ще се пънеш да опонираш или осмиваш някой. Достатъчно често ти чета не особено адекватните мнения и обичайно ги подминавам снизходително. При желание от твоя страна мога да продължа да ги подминавам, мисля си, че и ти имаш интерес от това :ok:
Относно електричките нещата поне за мен са изключително прости. За бъдещето им говоря, то нали това конкретно е заглавието. Пиша го два реда по-надолу:

Ако и да имат бъдеще, то ще е форсирано такова. Естествено бъдеще нямат, няма такова нещо, няма и как да се случи. Има лоби, интереси, чичковци, които умело ще впрегнат не особено умната част от населението за каузата и интересите си. Би трябвало да ви е познато. Справка, Ванкеловия двигател например и не само :mrgreen:

:OT: Ще ти бъда благодарен ако ги подминаваш. Не мисля, че някой го интересува твоето мнение тип - имам 2к бюджет за кола ама знам, че Ел коли за гадни и "да си си върне татово време всички да са ми на нулевото ниво" . Грубо но истината. Коментират се електрически коли - безброй факти изтъкнах, но на тебе не са ти удобни , защото това е продукт до който ти нямаш и няма да имаш достъп следващите 10г. Ето ти малко пипер, не боза ...:OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от empar » 10 Авг 2022, 8:44

adovet написа:Идеята беше да караш една кола 17г. не 17 годишна


А в това кое е лошото? Автомобилен форум сме, все пак! Ако искаш карай само 17 дена, изборът си е твой! :paranoid: :paranoid:
Хората с бензин в кръвта сме много видове и подобни подмятания са крайно неуместни. :bchug:


vixx написа:Интересно ще бъде до какво ще доведат тия забрани. По принцип новите технологии когато си проправят път сами, по-старите технологии по естествен начин си умират и изчезват. Като тръгне обаче да се забранява нещо за да се наложи новата технология, хората някак си се хващат умишлено за него и не искат да го пуснат.


Върви го обясни това на слабоумните бюрократчета в Брюксел, дето храним с данъците си! Криво-ляво се отървахме от едната комунистическа гнет, дошла от изток и веднага ни стиска за топките тая от запад! :banghead:
Безумни ограничения + ръководство от хора, без един ден трудов стаж и интелектуален капацитет на щраус. Ебаси дежавюто!
Либералите/зеленушковците(новите комунисти) са също толкова тъпи парчета, като предшествениците си, понеже повтарят абсолютно същите грешки!
Последна промяна empar на 10 Авг 2022, 8:51, променена общо 2 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook