Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 21 Сеп 2022, 8:20

За момента в БГ няма никакъв проблем от към зарядни станции. Шанса да уцелиш платена зарядна и да е заета е много малък. Виж безплатните е друга работа ама и те почти изчезнаха след като и кауфланд ги направиха платени. На запад след Сърбия е още по добре - там на почти всяка бензиностанция имаш зарядна. Проблемно е в Турция, има доста бавни зарядни, но бързите са малко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от laviatan » 21 Сеп 2022, 10:24

Интересен казус днес . Да поздравим първо Електрохолд, че днес цяла улица цял ден няма да има ток в центъра на София . Съседа е с тесла - дойде си от път - усмихнат . Трябва привечер да пътува пак и го зарадвах,че днес няма ток . Та нещо му изчезна усмивката - и отиде да търси свободно зарядно - то пък нещо всичките заети . Та се върна набързо на “изпарения” и ще си пътува с резервния вариант - една бензинка . То пък толкова бързо му развалиха кефа скоро след покупката :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 21 Сеп 2022, 10:54

laviatan написа:Интересен казус днес . Да поздравим първо Електрохолд, че днес цяла улица цял ден няма да има ток в центъра на София . Съседа е с тесла - дойде си от път - усмихнат . Трябва привечер да пътува пак и го зарадвах,че днес няма ток . Та нещо му изчезна усмивката - и отиде да търси свободно зарядно - то пък нещо всичките заети . Та се върна набързо на “изпарения” и ще си пътува с резервния вариант - една бензинка . То пък толкова бързо му развалиха кефа скоро след покупката :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Явно комшията ти е искал да зареди безплатно ама е било заето. Иначе като цъкнеш на приложението на елдрайв и свободни станции колкото си искашИзображение

Изпратено от моят 2201123G с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от mart1nn » 21 Сеп 2022, 11:00

laviatan написа:Интересен казус днес . Да поздравим първо Електрохолд, че днес цяла улица цял ден няма да има ток в центъра на София . Съседа е с тесла - дойде си от път - усмихнат . Трябва привечер да пътува пак и го зарадвах,че днес няма ток . Та нещо му изчезна усмивката - и отиде да търси свободно зарядно - то пък нещо всичките заети . Та се върна набързо на “изпарения” и ще си пътува с резервния вариант - една бензинка . То пък толкова бързо му развалиха кефа скоро след покупката :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Едва ли ВСИЧКИ станции в София са били заети. Да не говорим, че зареждането на Тесла на Supercharger в Paradise е безплатно. С други думи историята ти е "издиша", но приятно пътуване на твоя прЕател.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от laviatan » 21 Сеп 2022, 11:04

Ще го питам специално - че е скръндза - скръндза е но ще го питам :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 21 Сеп 2022, 11:07

laviatan написа:Ще го питам специално - че е скръндза - скръндза е но ще го питам :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

в приложенията на различните зарядни може да видиш по всяко време дали са свободни или не

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 21 Сеп 2022, 13:38

mart1nn написа:
Едва ли ВСИЧКИ станции в София са били заети. Да не говорим, че зареждането на Тесла на Supercharger в Paradise е безплатно. С други думи историята ти е "издиша", но приятно пътуване на твоя прЕател.


А може би човека просто си има сериозна работа а не е поредния лаладжия с електричка, и съответнo е бил скапан от цял ден бачкане и не му се е висяло 3 часа в мола да си зарежда теслата а просто е искал да си почине малко у тях :roll: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 21 Сеп 2022, 13:42

Jorixa написа:
mart1nn написа:
Едва ли ВСИЧКИ станции в София са били заети. Да не говорим, че зареждането на Тесла на Supercharger в Paradise е безплатно. С други думи историята ти е "издиша", но приятно пътуване на твоя прЕател.


А може би човека просто си има сериозна работа а не е поредния лаладжия с електричка, и съответнo е бил скапан от цял ден бачкане и не му се е висяло 3 часа в мола да си зарежда теслата а просто е искал да си почине малко у тях :roll: .

не са му се давали пари, по всяко време има много свободни ама платени

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от b_u_b_o » 21 Сеп 2022, 13:53

Съмнява ме това, че е трябвало да си плати да му е бил проблема, щото сега с бензинката ще си плати повече при всички положения. Може би наистина наблизо свободните са били само от по-бавните и не му се е висяло да я зарежда което и аз не бих направил. Но пък това което аз бих направил е просто на тръгване да мина през парадайс и да натъпча набързо от суперчарджъра батерията и да си свиркам.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от mart1nn » 21 Сеп 2022, 14:16

Jorixa написа:
mart1nn написа:
Едва ли ВСИЧКИ станции в София са били заети. Да не говорим, че зареждането на Тесла на Supercharger в Paradise е безплатно. С други думи историята ти е "издиша", но приятно пътуване на твоя прЕател.


А може би човека просто си има сериозна работа а не е поредния лаладжия с електричка, и съответнo е бил скапан от цял ден бачкане и не му се е висяло 3 часа в мола да си зарежда теслата а просто е искал да си почине малко у тях :roll: .



Сигурно ... ит 9 до 99% съм заредил за 59 минути (9-80% е било 28 минути).

Не казвам, че не е възможно човек да предпочете да тръгне с ДВГ колата си. Казвам само, че шанса да "няма свободна станция" е огромен при безплатните и минимален при платените. Представям си, че може да ми се случи, ако току що се прибера вкъщи с 10-20% батерия и ми се наложи да потегля веднага. И пак ... начини има и за това, но не са оптимални (от финансова гледна точка). Евтиното е причина много хора да си купят ел. автомобили макар и да са били скептични към тях. (За съжаление?) безплатните станции намаляха рязко и келепира за много хора изчезна.

Наясно съм че мненията по темата са тотално поляризирани - някои не си представят друго освен ДВГ и обратното. Аз се опитвам да съм балансиран, имайки и ползвайки и двете (макар че дизеловата кола има не повече от 3000км спрямо 24000км за ел) и оценявайки различните им предимства и недостатъци.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 21 Сеп 2022, 14:47

Jorixa написа:
mart1nn написа:
Едва ли ВСИЧКИ станции в София са били заети. Да не говорим, че зареждането на Тесла на Supercharger в Paradise е безплатно. С други думи историята ти е "издиша", но приятно пътуване на твоя прЕател.


А може би човека просто си има сериозна работа а не е поредния лаладжия с електричка, и съответнo е бил скапан от цял ден бачкане и не му се е висяло 3 часа в мола да си зарежда теслата а просто е искал да си почине малко у тях :roll: .

"Да висиш 3 часа на суперчарждър на Тесла" е идея която може да се роди само в главата на човек, нямащ никаква представа как изобщо се зареждат електромобили ... за 20 минути се пълни 20 до 80% , а зареждане за 100 мили или 160км трае 9 минути....Отделно ако висиш на чарджъра и си над 100% те таксува до 2лв на минута , така че 2 часа безсмислен престой струват 240лв . Това в Европа - ако тук до няма, до няколко месеца ще го вкарат

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 21 Сеп 2022, 15:04

acho.rs написа:
Jorixa написа:
mart1nn написа:
Едва ли ВСИЧКИ станции в София са били заети. Да не говорим, че зареждането на Тесла на Supercharger в Paradise е безплатно. С други думи историята ти е "издиша", но приятно пътуване на твоя прЕател.


А може би човека просто си има сериозна работа а не е поредния лаладжия с електричка, и съответнo е бил скапан от цял ден бачкане и не му се е висяло 3 часа в мола да си зарежда теслата а просто е искал да си почине малко у тях :roll: .

"Да висиш 3 часа на суперчарждър на Тесла" е идея която може да се роди само в главата на човек, нямащ никаква представа как изобщо се зареждат електромобили ... за 20 минути се пълни 20 до 80%

А от 0 до 100 за колко се пълни? Прав си, нямам никаква идея аз, но самия факт че ми даваш такъв странно конкретен диапазон "20-80" ме навява на мисълта че изкривяваш няква информация. 1во, 2ро обикновено като сложиш нещо в кавички, означава че цитираш някого, а аз тва дето е в кавичките не съм го казал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от 3186 » 21 Сеп 2022, 15:55

Не съм виждал някаква особена разлика дали ще започне зареждането от 5% или от 20% - 4-5 минути за да навакса тези 15% разлика. Бавното идва на около 80%.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 21 Сеп 2022, 15:59

Jorixa написа:
acho.rs написа:
Jorixa написа:
mart1nn написа:
Едва ли ВСИЧКИ станции в София са били заети. Да не говорим, че зареждането на Тесла на Supercharger в Paradise е безплатно. С други думи историята ти е "издиша", но приятно пътуване на твоя прЕател.


А може би човека просто си има сериозна работа а не е поредния лаладжия с електричка, и съответнo е бил скапан от цял ден бачкане и не му се е висяло 3 часа в мола да си зарежда теслата а просто е искал да си почине малко у тях :roll: .

"Да висиш 3 часа на суперчарждър на Тесла" е идея която може да се роди само в главата на човек, нямащ никаква представа как изобщо се зареждат електромобили ... за 20 минути се пълни 20 до 80%

А от 0 до 100 за колко се пълни? Прав си, нямам никаква идея аз, но самия факт че ми даваш такъв странно конкретен диапазон "20-80" ме навява на мисълта че изкривяваш няква информация. 1во, 2ро обикновено като сложиш нещо в кавички, означава че цитираш някого, а аз тва дето е в кавичките не съм го казал.


Не е изкривен отговора- просто оптималното като време/ квч зареждане е прието да е от 20-80%. Под 20% не е хубаво редовно да пада (въпреки, че мойте ги карам до мигащо червено) а над 80% пак не е хубаво а и зарежда по- бавно… затова е прието 20-80…
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ///M Power » 21 Сеп 2022, 19:18

acho.rs написа:"Да висиш 3 часа на суперчарждър на Тесла" е идея която може да се роди само в главата на човек, нямащ никаква представа как изобщо се зареждат електромобили ... за 20 минути се пълни 20 до 80% , а зареждане за 100 мили или 160км трае 9 минути....Отделно ако висиш на чарджъра и си над 100% те таксува до 2лв на минута , така че 2 часа безсмислен престой струват 240лв . Това в Европа - ако тук до няма, до няколко месеца ще го вкарат


Добре искаш да го направим с точни цифри, не знам къде живее човека но едвали е точно до мола, поне 20 мин. да стигне до там, приемаме най-добрия момент че няма кола която да се зарежда, закачаш и чакаш до 80% /въпреки че може да му трябва и повече/ още 20 мин. , и после още 20 мин. да се прибере. Минимума време е 1 час загубен, в работен ден. Не познавам хора с възможности да си купят Тесла и да имат толкова време да губят за едно придвижване.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook