Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Nickelback » 29 Мар 2023, 13:52

alx написа:
Nickelback написа:Това е като да искаш да си направиш пушка, ама да не е с барут в гилзата, ами с графенови батерии или супер/ултра-капове... Миии успех желая... може би "някога, но не сега" :mhihi:

тихо, че с електричество и магнити ква пушка може да спретнеш- можеш само да си мечтаеш за такива скорости с "барут в гилзата"...


Пак пълните тъпотевини :banghead:

Честно - смятал ли до го това или така само си пишеш, както си пишеше наизуст за Rimac-а и се ... мощно? :dunno:
Никога, ама никога, никога, с текущите технологии, не можеш да събереш необходимото power density, та да изконкурираш и най-мижавото пушкало на реднеците около теб дори, без да имаш 20-килограмова раница на гърба си, и да чакаш за заряд в пъти времето да си презаредиш 6-те патрона на револвера :mhihi:

Другите мозъчни пръдни, няма и да коментирам предвид горната глупост дето написа, ясно ми е колко ти разсъждава главата, като се стигне да докажеш нещо с факти и количествено :mhihi: Бръщолевене на едро ти е цЕлата работа :no:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 29 Мар 2023, 14:05

Nickelback написа:
alx написа:
Nickelback написа:Това е като да искаш да си направиш пушка, ама да не е с барут в гилзата, ами с графенови батерии или супер/ултра-капове... Миии успех желая... може би "някога, но не сега" :mhihi:

тихо, че с електричество и магнити ква пушка може да спретнеш- можеш само да си мечтаеш за такива скорости с "барут в гилзата"...


Пак пълните тъпотевини :banghead:

Честно - смятал ли до го това или така само си пишеш, както си пишеше наизуст за Rimac-а и се ... мощно? :dunno:
Никога, ама никога, никога, с текущите технологии, не можеш да събереш необходимото power density, та да изконкурираш и най-мижавото пушкало на реднеците около теб дори, без да имаш 20-килограмова раница на гърба си, и да чакаш за заряд в пъти времето да си презаредиш 6-те патрона на револвера :mhihi:

Другите мозъчни пръдни, няма и да коментирам предвид горната глупост дето написа, ясно ми е колко ти разсъждава главата, като се стигне да докажеш нещо с факти и количествено :mhihi: Бръщолевене на едро ти е цЕлата работа :no:


ха. не четеш и не внимаваш както винаги. нищо не пиша случайно и ако нещо липсва то е умишлено.

не казах, че един рейл гън е практичен, лек и с практическа стойност а, че просто с него може да дадеш резултати които с не- електрически методи не можеш. просто демонстрирах защо ти е грешна аналогията.

за фактите - написал съм ти черно на бяло кое как и защо- ама не зная защо избираш да не четеш или да четеш но да не схващаш.

но ето ти няколко факта за да няма после пак неразбрали

1. аз съм по-напред с материала от тебе в тунинга на двг. гарантирано. и като дизайн, и като изпълнение и като притежание. така че знам много добре на какво е способен един двг и на каква цена (във всяко отношение)
2. аз съм по-напред от тебе като пилот/ умения. това е без значение в реалния свят, но ми дава възможност да оценя определно возило в по- екстремни от тебе условия и съответно да знам повече за характера му, практичноста му, силните и слабите страни и тн
3. аз съм много по- напред от тебе като опит с различни возила. много, много... много по- напред. толкова напред, че дори да се спра сега никога няма да ме настигнеш.
4. аз съм живял няколко години с хубави и не толкова хубави електрички докато ти не съм сигурен, че въобще си карал хубава такава. ако си и продължаваш да говориш така- толкова по- зле за тебе

и така. а ти освен теоретичните ограничения на пауър денсити и това че има тунинговани двг дето дават 8ци - каква смислена информация си допринесъл за полемиката тука?
Последна промяна alx на 29 Мар 2023, 14:07, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от In_Memoriam » 29 Мар 2023, 14:05

alx написа:за тоя топ фюелер дето сте му сложили видео... никой не спори, че такива ги има... дори съм писал в предишно мнение оня ден, че със сигурност някой ще го пост-не и ще каже "ама те дават 300 мили на 1/8 миля терминална"... ама разбира се.


alx написа:ама понеже тука е форума на милионерите всички могат да си позволят по едно порше 911 турбо плюс тунинг за още половината от тез пари- ги спрягаме като постижения на автомобилния спорт- щото не сме решили всеки един от нас- не сме си купили по един такъв тунингован звяр. друг е въпроса, че сигурно съм имал повече такива коли по 1000+ коня от колкото повечето от вас са имали изобщо коли и мога съвсем отговорно да кажа, че тези коли не са работа за извън пистата. аз подсказах нещо за серес ама не ме разбраха- не ги дават тия времена дето ги дават в родината щото ... просто повечето не могат да стигнат до серес ... и после като са там да ги дадат тия времена щото... едно е да сложиш едно "драги" в купето и да си мислиш, че даваш х.хх времена друго е да ги дадеш на истинска писта. щото това драги можеш да го изманипулираш така, че да даде каквото си искаш време. буквално. никой никъде по света не зачита времена дадени от портативна измервателна апаратура. защо ли...


alx написа:та за тез практични :lol: терори на улицата - никълебека съм сигурен, че ги е събрал няколко такива - поршета, топ фюелърс и рейс фрейм ауди с2-та в гаража си и а някои му се опъне в града или на магистралата- я му е дал биноклите. щото се карат всеки ден нали... а не само на рейс дей с рейс фюел и на всеки старт трепериш дали дсг-то няма да даде фира щото тавана му е 1000 коня на вала като на всяко дсг. детайли.


Баси комплексарското изказване :mhihi: Винаги ли когато губиш спор го обръщаш на имущество? :shock: Освен да се самоизтъкваш, адекватен аргумент с по-добри резултати/постижения на електричка от ICE можеш ли дадеш? Не можеш, щото няма. Точка. Не мога да те разбера какво има да се обясняваш още. Ако мислиш, че резултатите от Драги за изманипулирани можеш да се поинтересуваш от хората, които стоят зад тези акаунти и пак влез да разтягаш локуми. Ти си олицетворение на класическия стрийт рейсър. Тръгваш да си го мериш, бият те като тъпан и после се оправдаваш, че имаш климатик и че в неделя си на литургия с тая кола. Осъзнай се малко. :kuku:

alx написа:и така. вие си виртуализирайте с разни измислени коли които за вас не съществуват а глупчовците като мене и още няколко тука ще си караме електричките и ще имаме най- добрия компромис в момента.

Айде, успех в живота, и като ти обърнат огледалата с нещо 30+ годишно да се върнеш да кажеш какво е чувството :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Nickelback » 29 Мар 2023, 14:11

alx написа:но ето ти няколко факта за да няма после пак неразбрали
1. аз съм...
2. аз съм...
3. аз съм...
4. аз съм...

:ahah:
:kuku: :kuku: :kuku:
Дотук съм аз :wave:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 29 Мар 2023, 14:12

In_Memoriam написа:Баси комплексарското изказване :mhihi:


избърза. самоизтъкващия ми пост беше предишния :)

но не точно- не е самоизтъкване когато са факти. най- обикновени реални факти почерпени от реалния живот в които живееме.
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 29 Мар 2023, 14:16

Nickelback написа:
alx написа:но ето ти няколко факта за да няма после пак неразбрали
1. аз съм...
2. аз съм...
3. аз съм...
4. аз съм...

:ahah:
:kuku: :kuku: :kuku:
Дотук съм аз :wave:


нали? съвсем умишлено. щото очаквам от тебе подобно "аз съм... " и така няколко пъти и по темата.. а не да биеш отбой... ама знам, че нямаш какво да кажеш. щото "не си" поне по тази тема та не те съдя. съвсем сериозно. просто ти давам доводи защо не мога да ти приема доводите :)

мноо обичам да съм във ваканция :angel:
Последна промяна alx на 29 Мар 2023, 14:19, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Kroki » 29 Мар 2023, 14:17

alx написа:
enigma написа:
alx написа:
... и аз едно време бих наредил м5-ците... даже зор да имах все първите в нова англия... и така 3 пъти- е39, е60, ф10...


За е60 - дали ? :lol: Моята беше вкарана от Tulley по принцип не за продажба, доколкото си спомням още нямаше доставени от поръчаните.
Не си спомням обаче, август ли беше, септември или октомври 2005г. ,но май ранна есен беше :) .


помня, че ходих 2003 примерно до форин моторс уест дето беше най- големия бмв дилър (те ми продадоха и едно от първите е39 м5 2000-та) в нова англия и им дадох капаро за първото е60 м5 дето ще им доставят (нито знаехме какво ще е нито кога ще дойде) и като дойде ме помолиха да го оставят в шоуруум-а за една седмица и после да го взема както и стана. трябва да е било примерно юли защото се случиха едни неща в моето семейство и помня добре, че като се случиха точно бях го взел и ходих с него да действам по случката.

сега като се замисля- колко луд съм бил.. просто не е истина... същия филм съм го играл и с е55/е63, с63/65 амг-тата и вайпъри.. направо бях абониран... идиот, но не съжалявам нито за миг и ако имах възможност пак така щях да ги отиграя автомобилните страсти... и след всичко това сега седя и нареждам на новобранците колко са готини електричките и ме гледат с подозрение... ех времена... :ok:


:OT: представям си какво е било като усещане, ехххххххххх
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 29 Мар 2023, 14:23

Kroki написа: :OT: представям си какво е било като усещане, ехххххххххх


не помня, но сега са хубави.. трепетливи спомени. като за бивши гаджета с които сме се разделили на добри начала...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Exclusive89 » 02 Апр 2023, 19:23

Tesla vehicle deliveries :

Q1 2023: 432,000*
2022: 1,313,851 (Q1 2022: 310,048)
2021: 936,222
2020: 499,550
2019: 367,500
2018: 245,240
2017: 103,097
2016: 76,295
2015: 50,580
2014: 31,655
2013: 22,477
2012: 2,650
2011: 0
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Leon » 03 Апр 2023, 11:46

Тия, при всичките критики и подигравки, пометоха маститите производители... Едва ли някога ще купя Тесла, но им свалям шапка какво направиха за 10 години.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 03 Апр 2023, 12:06

Leon написа:Тия, при всичките критики и подигравки, пометоха маститите производители... Едва ли някога ще купя Тесла, но им свалям шапка какво направиха за 10 години.


Е като цяла САЩ ти е зад гърба и забраняват със закон ДВГ-тата и баба знае

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Leon » 03 Апр 2023, 12:26

Това важи за всички производители, не е само в полза на Тесла... ;)
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 03 Апр 2023, 14:15

Leon написа:Това важи за всички производители, не е само в полза на Тесла... ;)


Не знам Сорос и американското правиелство да са финансирали други производители освен Тесла

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 03 Апр 2023, 14:20

Jorixa написа:
Leon написа:Това важи за всички производители, не е само в полза на Тесла... ;)


Не знам Сорос и американското правиелство да са финансирали други производители освен Тесла


само форд не е бил дотиран.. всички останали са ги спасявали.. по няколко пъти.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 03 Апр 2023, 14:31

Е те 2008 кризата почти всички фирми ги спасиха, всключително и банки, ама това не е било инвестиция ами по-скоро кредит

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook