Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 13 Юни 2022, 12:56

mnh написа:Въпреки, че темата е за електрички бих искал да задам въпрос за хибридите.
В търсене сме на семеен сув, колебанието е между G01 30d иии...всички СУВ-оподобни на ток/бензин - Новата Киа Спортидж доста ми хвана окото на снимки и видео- показват разход в градска среда около 5 6 литра на 100км пробег като предимно видеото е чакане по светофарите и борба в градския трафик което е изключително добър разход (ако е истина разбира се) също и багажника се оказва дори леееко по-голям от на Х3ката.
Имате ли впечатления от подобни хибридни автомобили - спортидж, РАВ4, туксон ?

Въпреки всичко , колкото и добре да изглеждат тия корейци - бумера е страхотен :bowdown: но до колко 4годишно БМВ на цената (или почти) на нова Киа е оправдана?
Всякакви мнения са добре дошли ,а дори и да наклоня везните към корейска машина ... 46цата ще си остане под ръка :mhihi: :mrgreen:


Аз също гледах Х3 като вариант преди 3 години, ама след дълго проучване установих че за това което предлага е доста надценен автомобил, индиид. За това и взех Х1, което реално дава същото като Х3, но с 20-30% от цената на долу. Киа спортидж съм карал старата и не ми хареса че над 120 км/ч ставаше доста шумен и нестабилен автомобил, но до колкото съм чувал новите са доста по-стабилни.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от zAcK » 01 Юли 2022, 13:37

На един колега му е пристигнал EQS-a 580 4MATIC :shock: Трябваше да го чака още 4-5 месеца, но са пренасочили поръчки от Русия и Украйна към други държави :shock:
Брутален автомобил е това :bowdown: Теслите са точно тесли сравнени с него. Та не зная кой би ги избрал пред това??? Говоря за скъпите тесли :bchug:

Собственикът на компанията имаше един е първите Е-трони в БГ. И преди е имал Ауди. Уж се беше отказал от марката. Сега вече наистина ще се откаже. Тоя Е-трон е пълна пръчка и само проблеми. Освен това той го кара малко, щото има няколко БМВ-та :mhihi: :mhihi: :mhihi: Та и той си е поръчал EQS сега :ok:

P.S. Хой за аЛди, ама защо БМВ-тата електрички са толкова грозниии. Не съм чул някой да ги харесва. Говоря за хора, които могат да си ги позволят :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от zAcK » 01 Юли 2022, 15:12

Уппссс! Колкото и да са умни Тесла автомобилите, не могат да се мерят с БГ преценячите :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

https://www.facebook.com/100004010370661/videos/371336911769567
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 10 Юли 2022, 10:27

mnh написа:Въпреки, че темата е за електрички бих искал да задам въпрос за хибридите.
В търсене сме на семеен сув, колебанието е между G01 30d иии...всички СУВ-оподобни на ток/бензин - Новата Киа Спортидж доста ми хвана окото на снимки и видео- показват разход в градска среда около 5 6 литра на 100км пробег като предимно видеото е чакане по светофарите и борба в градския трафик което е изключително добър разход (ако е истина разбира се) също и багажника се оказва дори леееко по-голям от на Х3ката.
Имате ли впечатления от подобни хибридни автомобили - спортидж, РАВ4, туксон ?

Въпреки всичко , колкото и добре да изглеждат тия корейци - бумера е страхотен :bowdown: но до колко 4годишно БМВ на цената (или почти) на нова Киа е оправдана?
Всякакви мнения са добре дошли ,а дори и да наклоня везните към корейска машина ... 46цата ще си остане под ръка :mhihi: :mrgreen:

След като има Е46ца за кеф, и няюа да се ползва за София Варна/Бургас, тогава спокойно бих препоръчал :
- чист ток 4х4 , корееец. БМВ нямат модел на изцяло Ел платформа освен и3 и IX , които пък са доста солени като цена.
Ново Х3 30д или 330хд е към 160к ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 11 Юли 2022, 9:05

acho.rs написа:Ново Х3 30д е към 160к ...


Е чак 160... Ако е наблъскано с екстри може би да, ама и за 130 ще може да се вземе доста добре оборудвано. Което пак е с 40-50к отгоре на Х1 и не мисля че си заслужава. Ако ще дам 130к за Х3, по-скоро бих извадил още 20 отгоре за Х5 направо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 18 Юли 2022, 7:34

Направих си експеримент до морето и обратно с моята електричка. 4 човека пълен багажник, навъртяни общо 1337 км. Мислех да зареждам на платени, но по стечение на обстоятелствата разхода ми беше 13,20лв. Разликата от това ако бях ходил с Бмвто ми е единствено, че на магистралата карах с 20км. по бавно. и естествено около 500лв. допълнителни разходи за гориво и синя зона

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 18 Юли 2022, 7:42

Бъдещето за 173 000 електромобила всяка година е .....да изгорят :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=XWq-Mq1Uqpw
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от c04 » 18 Юли 2022, 9:17

adovet написа:Разликата от това ако бях ходил с Бмвто ми е единствено, че на магистралата карах с 20км. по бавно. и естествено около 500лв. допълнителни разходи за гориво и синя зона

и комфорта и удоволствието :mhihi: :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 18 Юли 2022, 9:26

c04 написа:
adovet написа:Разликата от това ако бях ходил с Бмвто ми е единствено, че на магистралата карах с 20км. по бавно. и естествено около 500лв. допълнителни разходи за гориво и синя зона

и комфорта и удоволствието :mhihi: :ok:

Не е много сигурно за удоволствието, предвид инстания торг и факта че обикновен Ел чипик вече е 300кс а новите двг са всички с дпф. Освен ако мотора не е B58 , не виждам какво "удоволствие" ще донесе 4 цилиндров дизел ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от c04 » 18 Юли 2022, 9:31

acho.rs написа:
c04 написа:
adovet написа:Разликата от това ако бях ходил с Бмвто ми е единствено, че на магистралата карах с 20км. по бавно. и естествено около 500лв. допълнителни разходи за гориво и синя зона

и комфорта и удоволствието :mhihi: :ok:

Не е много сигурно за удоволствието, предвид инстания торг и факта че обикновен Ел чипик вече е 300кс а новите двг са всички с дпф. Освен ако мотора не е B58 , не виждам какво "удоволствие" ще донесе 4 цилиндров дизел ...

Не всичко е торК, като я настъпиш все едно мотокара в Метро идва да сваля палет от рафта :mhihi: Иначе, колегата доколкото знам кара 535i, та...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 18 Юли 2022, 10:42

Комфорта не толкова по различен от БМВто. Даже електричката сама се управлява на магистралата, не е нужно и кормилото да въртя. Има някои екстри дето бмвто ми ги няма, тежка кола е не се лашка на магистралата, общо взето пак бих тръгнал с електричката до морето :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 18 Юли 2022, 10:55

c04 написа:
acho.rs написа:
c04 написа:
adovet написа:Разликата от това ако бях ходил с Бмвто ми е единствено, че на магистралата карах с 20км. по бавно. и естествено около 500лв. допълнителни разходи за гориво и синя зона

и комфорта и удоволствието :mhihi: :ok:

Не е много сигурно за удоволствието, предвид инстания торг и факта че обикновен Ел чипик вече е 300кс а новите двг са всички с дпф. Освен ако мотора не е B58 , не виждам какво "удоволствие" ще донесе 4 цилиндров дизел ...

Не всичко е торК, като я настъпиш все едно мотокара в Метро идва да сваля палет от рафта :mhihi: Иначе, колегата доколкото знам кара 535i, та...

Човек, ти за Дачия Спарк ли говориш . Единствената причина масовите Ел коли да не са по 400-500кс е ценовата политика на европейците . Тесла не ги бъркат такива неща , защото нямат гама. Модел Y с 514кс е 60-70к долара с автопилот и тн. Корейците настъпват също с 330кс в средно големи кросоувъри за 120к ЛЕВА със почти всичко което се сещаш. ..а съвсем скоро 500кс за 140к лв . В същото време Х3 20д е 140к лв...
Идеалния свят за мен е електричка за града и 150км обсег - примерно от София хващаш спокойно Пловдив и Рила,Пирин, Стара планина в двете посоки .
Ако се пътува на на дълги разстояния 3литров дизел + 50км батерия за града, но нещо не искат дизели хибриди.
Но да купиш чисто нова кола без поне малък Ел мотор (хибрид)с която ходиш 2 пъти до морето и другото градско /крайградско...
Ако говорим изцяло за кола за кеф , спортна или GT е ясно че няма аналог на бензиновия мотор

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 18 Юли 2022, 15:14

И къв е смисъла да ги правят 500кс, като след 2 години и без тва всички нови коли ще са електронно ограничени на 130? Тия дето ходят на писти не си купуват електрички (поне нормалните). Те и тия в щатите като цяло дет се кефят че им е 600 коня електричката после я карат със 110 ограничение на 5-лентовата магистрала

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от kiko » 19 Юли 2022, 10:10

Jorixa написа: Те и тия в щатите като цяло дет се кефят че им е 600 коня електричката после я карат със 110 ограничение на 5-лентовата магистрала

А тея с бензиновите мъсъли ,да не би да ги карат само на макс по магистралите в щатите?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 19 Юли 2022, 10:16

kiko написа:
Jorixa написа: Те и тия в щатите като цяло дет се кефят че им е 600 коня електричката после я карат със 110 ограничение на 5-лентовата магистрала

А тея с бензиновите мъсъли ,да не би да ги карат само на макс по магистралите в щатите?


Щот се заговори за Теслите горе, за това споменах специфично електричките. А и някои мъсъли поне след време ще им се дига цената (или поне държат цена) като колекционерски, докато тия електрички след 15 години ще са като дискмен в днешно време.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook