Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2022, 16:12

steeN написа:Тези неща ги има от едно 7-8 години по разни места, ти сега откри топлата вода, че и тръгна да поучаваш :) Тва с обществените паркинги е клошарска история, като стане масово да има такива коли ще се зарежда на станции и колите ще могат да зареждат с големи токове и време сравнимо с престоя на бензиностанция. При "по-скъпите" ел коли е факт това вече. Въпрос на 1-2 поколения да дойде при всички.


Говориш като абсолютен теоретик и в случая са такъв. Нищо лично, но повярвай ме, не си прав. Клиентът идва, плаща $20 за паркинг за деня и си включва колата в зарядното. Как ще го накараш да дойде и да си я изключи, защото някой друг ще трябва (евентуално) да включи неговата? Ако паркингът е пълем, този човечец (според твоите теории) ще трябва да търси друг паркинг и евентуално да плати още $20 за след обяд? Или си паркирам електричката на Park&ride паркинг на общината (безплатен)

https://www.google.ca/maps/place/Ottawa ... 75.6971931

включвам си колата на зарядка и след около 35-40мин съм в центъра. Към колко часа трябва да мина и да я изключа, за да освободя мястото на някой друг?

Нова не е "клошарска истрия", това ми е ежедневие. :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alekangg » 04 Дек 2022, 16:17

Като сложат цена за минута и всеки ще си преценя дали и колко време да оставя колата си на зарядното и дали изобщо му трябва.

Голямо мислене кой как щял да я мести или да не я мести и дали ще си губи времето.
И сега има хора губещи си времето по 2 или 3 часа всекидневно в трафик и пари дават, ама си живеят така. Аз лично не бих

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2022, 16:27

Как ще стане това "цена на минута"? Ти плащаш паркинг дневен рейт $ХХ до 20:00ч да речем. Каква "цена на минута виждаш"?

https://www.google.ca/maps/@45.4198366, ... 384!8i8192

В подземния паркинг на този билдинг зареждането е включено в цената на паркинга. Какви "цена на минута"? Обществен паркинг. Платил съм ти и съм си включил колата. Как ще ме накараш да се махна? Директна цифра. $14 от 8:00 до 18:00. Платил съм ти ги. Премести ме. Кажи ми, как ще стане :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alekangg » 04 Дек 2022, 16:31

И защо зареждачаката ще е вързана с паркинга?
Преди 5 години имаше ли такава или си плащаха паркинга?

Утре се слага 10 долара на час примерно и ако иска да я мести някой. Отделно вход за паркинга

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2022, 16:40

alekangg написа:И защо зареждачаката ще е вързана с паркинга?
Преди 5 години имаше ли такава или си плащаха паркинга?

Утре се слага 10 долара на час примерно и ако иска да я мести някой. Отделно вход за паркинга


Това не може да стане. Може да си платиш паркинг + зареждане. Но не могат да ти сложат лимит (и особено платен), колко време ще я зареждаш. Ще направя снимки утре в горната сграда, а и не само там. Това са боядисани (в масовия случай) в зелено паркоместа и да само за електрически автомобили. Често дори спират там и не се зареждат. Написано и боядисано. На всеки друг ще му напишат тикет.

Ако искаш да им сложиш лимит на стоене, ще трябва да осигуриш буферни места и поне един човек, който да ги "върти", след като са заредени. И това е задължение на собственика. Това е някакъв вариант, но на всеки паркинг ще ти трябват поне двама човека, които са ти едни +$60К годишен разход за заплати.

Смятам ги при минимална заплата :OT:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Spunky » 04 Дек 2022, 17:22

Канадата пак мисли, че е главния герой във филма и че каквото е видял и му се е случило, е валидно за всички. Все пак сме в неговата вселена.

Ако иска да дойде в живия живот, може да гугли idle fees по чарджърите и да си помисли пак върху
BMW_POWER написа:Но не могат да ти сложат лимит (и особено платен), колко време ще я зареждаш.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2022, 17:25

Факти да ти се намират???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от nthnl » 04 Дек 2022, 17:28

https://www.tesla.com/support/supercharger-idle-fee

Според мен е нормално, ако си платиш за паркинг и него е включена цената за зареждане то да няма нужда си местиш автомобила. Съвсем друга тема на разговор е, ако ползваш мястото за зареждане без да имаш нужда от това. Не знам с какво се различава това от нормална кола паркирана на бензиноколонка.
Последна промяна nthnl на 04 Дек 2022, 17:35, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ildivvy » 04 Дек 2022, 17:35

alx обясни как му взимат свръх такса на минута, ако не освободи зарядното, след като е заредил в САЩ ... Преди време и аз изказвах опасения, че инфраструктурата навсякъде по света няма да 'издържи' на ел.колите, но тогава всеки каза, че не разбирам и т.н. Сега започват да се притесняват :dunno: .. Странна работа!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2022, 17:35

В нашето село такова нещо няма :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alekangg » 04 Дек 2022, 17:38

И какво пречи от утре да за има? Или да измислят още 10 неща?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от nthnl » 04 Дек 2022, 17:39

За момента мисля, че само Тесла са имплементирали такива такси, но е въпрос на време всички фирми да направят подобни. Колкото по-заети са станциите, толкова повече пропуснати ползи ще има за фирмите поставили станциите, ако има автомобили заемащи кабелите без нужда.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2022, 17:42

alekangg написа:И какво пречи от утре да за има? Или да измислят още 10 неща?


Което ще е задължение на собственика. Аз дадох вариант с буферни места. Отделно, дали ще работят идеите. Защото идея е едно, практиката е съвсем друго.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 04 Дек 2022, 17:45

Въпрос на време е да правят списъци с имената на чакащите до електрическия щепсел да си боднат електричката в тунджата . Най интересното предстои ми се струва . Тука няма да е скоро щото и електрички няма толкоз много , ама в премиум държавата САЩ скоро ще се стрелят за няколко киловата повече :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2022, 17:51

Когато Тесла покрият на 100% зарядните, то тогава ще е по техните правила. В хилядите частни паркинги обаче, както и общинските такива, е съвсем различно. Факт :ok:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook