Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Grozdanoff » 23 Авг 2021, 11:57

zAcK написа:Тия дни като се разхождахме и минаваме по Моста на влюбените, има изложба на Международния експериментален термоядрен реактор :ok: :bchug:

https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Fotoizlozhba-za-ITER-Slantce-na-Zemiata-Nova-epoha-v-iadrenite_173043.html


Това е чистата и много по евтина електроенергия... Ако имахме само един съвременен АЕЦ, еко ефекта щеше да е по-голям отколкото да спрем да караме коли изобщо...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vicho » 23 Авг 2021, 12:41

всевъзможни глупости се пишат, ама за ел колите - нищо... особено за новите по 500-1000-2000 коня и хубав рейндж... абсолютно впечатляващи автомобили...

https://www.youtube.com/watch?v=GUB1z5wr5p8

а Тесла модел 2 ще е под $20к ... началото на края на вътрешното "горене" :lol:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Grozdanoff » 23 Авг 2021, 20:11

vicho написа:всевъзможни глупости се пишат, ама за ел колите



:banghead: трябва ли да разбирам, че емиите на CO2, SO, NO и като цяло моите постове беше глупост?!? и нищо не разбра колега, затова накрая наистина ще минем на ел.коли което не е наложително, само че като ти направят тока 1лв/kwh тия 1000-2000 коня, за които мечтаеш ще останат точно това, една мечта...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ///M Power » 23 Авг 2021, 20:28

Grozdanoff написа:
zAcK написа:Тия дни като се разхождахме и минаваме по Моста на влюбените, има изложба на Международния експериментален термоядрен реактор :ok: :bchug:

https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Fotoizlozhba-za-ITER-Slantce-na-Zemiata-Nova-epoha-v-iadrenite_173043.html


Това е чистата и много по евтина електроенергия... Ако имахме само един съвременен АЕЦ, еко ефекта щеше да е по-голям отколкото да спрем да караме коли изобщо...


Колко пък да е чист тоя съвременне АЕЦ, или отпадъците не се броят, особенно това че решението за тях е като от каменната ера ( да ги закопаем пък следващите поколения да се оправят). Ама си и прав де, в Чернобил и Фукишима е чисто, чисто от хора :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Grozdanoff » 23 Авг 2021, 20:57

Колега атомната централа е далеч по чиста, по-добро решение е от нашите ТЕЦ, технология от 19век.... Нашите топло ел.централи горят тонове въглищна, емисиите от които са много по-страшни от автомобилните ни емисии.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vicho » 23 Авг 2021, 21:13

Grozdanoff написа: :banghead: трябва ли да разбирам, че емиите на CO2, SO, NO и като цяло моите постове беше глупост?!? и нищо не разбра колега, затова накрая наистина ще минем на ел.коли което не е наложително, само че като ти направят тока 1лв/kwh тия 1000-2000 коня, за които мечтаеш ще останат точно това, една мечта...


абсолютно са пълна глупост и не са по темата :wave:

а аз за какво ще мечтая не ми бери грижата :yes:

п.с. на левче кв/ч ще е една идея по-скъпо отколкото с дизела в момента, ама ти е трудно смятането ми се струва ;) (пардон, не ми се струва) :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Grozdanoff » 23 Авг 2021, 21:18

vicho написа:
Grozdanoff написа: :banghead: трябва ли да разбирам, че емиите на CO2, SO, NO и като цяло моите постове беше глупост?!? и нищо не разбра колега, затова накрая наистина ще минем на ел.коли което не е наложително, само че като ти направят тока 1лв/kwh тия 1000-2000 коня, за които мечтаеш ще останат точно това, една мечта...


абсолютно са пълна глупост и не са по темата :wave:

а аз за какво ще мечтая не ми бери грижата :yes:

п.с. на левче кв/ч ще е една идея по-скъпо отколкото с дизела в момента, ама ти е трудно смятането ми се струва ;)


Ето заради това безхаберие и незаинтересованост след време няма да имаме избор какво да караме, така че спестявай за новата теСла, не е важно децата ти какъв въздух ще дишат...

пс: неразбрах само колко Kw/h (градско возене) е твоята мечтана ел.кола?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vicho » 23 Авг 2021, 21:21

Grozdanoff написа:Ето заради това безхаберие и незаинтересованост след време няма да имаме избор какво да караме


ама ти наистина си мислиш, че нещо зависи от теб (нас) :shock:

нарушени са ти правата ли, че не можеш да караш масларник/нафтова печка :paranoid: :lol:

пс: неразбрах само колко Kw/h (градско возене) е твоята мечтана ел.кола?


70 стигат... и за градско, и за извънградско ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Grozdanoff » 23 Авг 2021, 21:26

vicho написа:
Grozdanoff написа:Ето заради това безхаберие и незаинтересованост след време няма да имаме избор какво да караме


ама ти наистина си мислиш, че нещо зависи от теб (нас)


Прекланям се пред мъдростта ти, жалкото е че не можеш да ме разбереш...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vicho » 23 Авг 2021, 21:33

Grozdanoff написа:Прекланям се пред мъдростта ти, жалкото е че не можеш да ме разбереш...


Аз не се и опитвам :)

Сори, че се намесих във важната тема за емисиите която е озаглавена "Имат ли бъдеще електрическите автомобили?" :mhihi:

go on! :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от sssssl » 23 Авг 2021, 21:50

vicho написа:всевъзможни глупости се пишат, ама за ел колите - нищо... особено за новите по 500-1000-2000 коня и хубав рейндж... абсолютно впечатляващи автомобили...

https://www.youtube.com/watch?v=GUB1z5wr5p8

а Тесла модел 2 ще е под $20к ... началото на края на вътрешното "горене" :lol:
Има обяви за модел 3, 520 коня, за 120 000 лв, ама нямат представителство в БГ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ///M Power » 23 Авг 2021, 22:06

Grozdanoff написа:Колега атомната централа е далеч по чиста, по-добро решение е от нашите ТЕЦ, технология от 19век.... Нашите топло ел.централи горят тонове въглищна, емисиите от които са много по-страшни от автомобилните ни емисии.


Зарежи ги нашите (в общия план сме капка в морето), кажи ми къде складират ядреното гориво. Щото тоя проблем скоро пак някъде ще се покаже, и пак ще викаме - леле какво стана :help:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Моджо » 24 Авг 2021, 7:19

sssssl написа:
vicho написа:всевъзможни глупости се пишат, ама за ел колите - нищо... особено за новите по 500-1000-2000 коня и хубав рейндж... абсолютно впечатляващи автомобили...

https://www.youtube.com/watch?v=GUB1z5wr5p8

а Тесла модел 2 ще е под $20к ... началото на края на вътрешното "горене" :lol:
Има обяви за модел 3, 520 коня, за 120 000 лв, ама нямат представителство в БГ.


В БГ нямат, ама ще имат в Румъния скоро. Така знам аз. Ако не са се променили нещата се поемаше от гаранцията 1 в годината транспорт до Виена и обратно. Повреди, които могат да си се отстранят и в БГ , няма проблем също. Снимаш, описваш проблема и ти казват ОК или не да си я оправиш тук. 2 Тесли се разхождат всеки ден където ми е офиса. Да речем, че все още не е много ОК за дълъг път в БГ /макар, че според мен няма особен проблем. Стига да не бързаш./ За ежедневна кола си е супер. Да я видим 2-та с ква цена ще е.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Grozdanoff » 24 Авг 2021, 7:41

///M Power написа:
Grozdanoff написа:Колега атомната централа е далеч по чиста, по-добро решение е от нашите ТЕЦ, технология от 19век.... Нашите топло ел.централи горят тонове въглищна, емисиите от които са много по-страшни от автомобилните ни емисии.


Зарежи ги нашите (в общия план сме капка в морето), кажи ми къде складират ядреното гориво. Щото тоя проблем скоро пак някъде ще се покаже, и пак ще викаме - леле какво стана :help:


Няма да споря с теб, аз съм инженер и съм ходил и на практика в ТЕЦ централа, и промишлени заводи. Това, което се опитвам да кажа отначалото е че от екологична гледна точка дали караме ел.коли и с двг. е почти без значение, спрямо всичко останало.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 24 Авг 2021, 19:03

Две новини- едната е че Фолксваген вече не притежава Бугати. Римак (тия от Кроатия) купиха 55% от акциите на Бугати а останалите 45% съдържат от Порше.

И Генеръл Мотърс ще сменя всичките батерии на всичките Шеви Болт- ове… баси рикол-а …
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook