Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 21 Сеп 2022, 20:18

Ако изкарваш за час 100лв., защо не, ама както казах платени колко искаш

Изпратено от моят 2201123G с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ///M Power » 21 Сеп 2022, 22:02

adovet написа:Ако изкарваш за час 100лв., защо не, ама както казах платени колко искаш

Изпратено от моят 2201123G с помощта на Tapatalk



Ако имаш за кола 150к лева много вероятно е да изкарваш, пак да кажа времето е фактора не парите, ето дори и човека каза, че просто ще смени колата и ще тръгне с бензинова /която ще изхарчи повече дори и от платеното зареждане/.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 21 Сеп 2022, 22:22

Просто ще имаш 2 коли или ще взимаш кола под наем като пътуваш на повече от ~300 км. Естествено тези дето са тираджии няма да са доволни, но масата хора не пътуват като ненормални по цял ден.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vixx » 22 Сеп 2022, 0:35

Имам чувствтото, че и за попаднах при тираджийите заради многото уикенд морета, които правя :smoke: Вие наистина ли толкова рядко пътувате извънградско?

Обратно на темата, тоя лудак ми попадна днеска и ми се стори супер интересно. Не, че няма безброй конверсии вече правени, ама неговата е вече на 10 години и явно е голям ентусиаст:

https://youtu.be/IKR8Or6Im6w

А тук едни китайци вече правят това, което си бяхме говoрили много страници назад в темата, при това изглежда доста успешно. Battery as a service. Супер много ме е яд, че когато ми скимна такава идея някъде през 2016г нито повярвах в нея, нито имах бюджет или контакти за да си помисля да я осъществявам:

https://youtu.be/0StTrsdoD3c

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 22 Сеп 2022, 7:40

Не знам дали е рядко, просто вместо 7 уикенда се седи 2 цели седмици някъде и изгубеното време в колата не е 42 часа, а 6 (примерно). Не ги разбирам хората, които целенасочено прекарват толкова време в колите си... от там идва разминаването явно :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от mart1nn » 22 Сеп 2022, 8:54

vixx написа:Имам чувствтото, че и за попаднах при тираджийите заради многото уикенд морета, които правя :smoke: Вие наистина ли толкова рядко пътувате извънградско?

Обратно на темата, тоя лудак ми попадна днеска и ми се стори супер интересно. Не, че няма безброй конверсии вече правени, ама неговата е вече на 10 години и явно е голям ентусиаст:

https://youtu.be/IKR8Or6Im6w

А тук едни китайци вече правят това, което си бяхме говoрили много страници назад в темата, при това изглежда доста успешно. Battery as a service. Супер много ме е яд, че когато ми скимна такава идея някъде през 2016г нито повярвах в нея, нито имах бюджет или контакти за да си помисля да я осъществявам:

https://youtu.be/0StTrsdoD3c

Подходът на НИО и бъдещето на компанията определено са интересни. Не съм сигурен дали има достатъчно автомобили на определена марка/платформа, за да се оправдае разхода за изграждане на 200-300 такива станции в Европа. Мисля, че идеята им е в бъдеще да предлагат платформа/батерия и на други компании и по-този начин да има много повече коли, които да се възползват от услугата.

Интересното е че Тесла имаха същата идея още през 2013. Има и демота (например тук: https://www.youtube.com/watch?v=H5V0vL3nnHY) как това се случва за под 2 минути. Според мен беше:
1. По-скъпо от зареждането
2. По-трудно за изграждане
3. Батериите се измениха от 18650 клетки към 21700, към 4680, към LFP пакети ... с други думи подобна станция би задушила развитието (оптимизирането от към цена) в пакет с определен размер.

През времето от 2013 до 2021 не се случи особено много в това отношение от страна на Тесла. От тогава до сега има 1 станция и не съм сигурен колко популярна е изобщо. През 2021 обявиха, че се отказват и информация за swap station вече не съществува на сайта им. Няма официална аргументация защо.

Според мен НИО подхваща стара идея, но с нови възможности:
1. Абонамент за Х смени на месец/година
2. Различни по капацитет батерии
3. Купуваш "шаси" без батерия, а нея само я наемаш. (тук Рено са пионери. Със Зое през самите Рено и с Флуенс чрез една иранска компания, която тръгна шумно и фалира без време)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vixx » 22 Сеп 2022, 10:55

Така е, но след това повечето хора нямат повече останала отпуска и се почва с пътуванията тип г*з път да види.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от c04 » 22 Сеп 2022, 11:22

А има и хора обичащи да пътуват :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ///M Power » 22 Сеп 2022, 15:22

vixx написа:Имам чувствтото, че и за попаднах при тираджийите заради многото уикенд морета, които правя :smoke: Вие наистина ли толкова рядко пътувате извънградско?


Ще се очудиш значи, ако разбереш че средния българин сигурно минава между 5 и 10 хиляди на година МАХ. Аз пътувам много, кога по работа, кога за удоволствие.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от nxn » 22 Сеп 2022, 22:36

///M Power написа:
vixx написа:Имам чувствтото, че и за попаднах при тираджийите заради многото уикенд морета, които правя :smoke: Вие наистина ли толкова рядко пътувате извънградско?


Ще се очудиш значи, ако разбереш че средния българин сигурно минава между 5 и 10 хиляди на година МАХ. Аз пътувам много, кога по работа, кога за удоволствие.


Трафикът на магистралата не отговаря на тази статистика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ildivvy » 23 Сеп 2022, 6:52

Най-точна статистика могат да дадат от пунктовете за ГТП ( нали вече въвеждат показанието на километража), но те едва ли имат ресурс за такава 'сложна' задача...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 24 Сеп 2022, 16:16

https://fb.watch/fKOCZ4XkIg/

Тука при нас ще се озорят тия тесли

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Don_Diego » 30 Сеп 2022, 8:40

https://www.youtube.com/watch?v=O_N3BbFqKXA

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Един забавен поглед над нещата
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от DigitalExile » 30 Сеп 2022, 10:04

Да, добре че е шегата да си кажем истината :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от carmanf1 » 04 Окт 2022, 19:43

alx написа:
carmanf1 написа:
alx написа:
Колега тези числя дето ги написах не са прочетени от някъде :bchug:


Разбрах те напълно, и съм сигурен, че говориш от опит. :bchug:

По-скоро въпроса ми е, засичал ли си разхода на тайкана при 200+?

Как се държи батерията, умира ли бързо, държи ли, как се променя рейнджа. Такива неща се опитвам да разбера.

Щото в повечето ревю-та в тубата или не знам си къде, карат като баби, с цел да показват колко километри държат.


Не съм го засичал, но съм го водил веднъж на писта (затворена, не драг) и приключих от пълна до 20% батерия за 100км… хайдушко каране. Което ме кара да мисля, че примерно ако се захапеш с някое от по- дебелите мкларени или ферарита на табела София и не се спрете…. може и да не стигнеш до Пловдив. Усещане някакво ми е :)



skoti79 написа:Тайкан GTS
тръгване от Сф - батерия показва 89 %
пристигане в Пловдив - батерия показва 41 %
карал съм 160-180, пуснат климатик, обдухване и музика


Благодаря и на двама ви. Това е, което исках горе-долу да разбера. :bchug:
Не че съм в категорията на поршета, ферарита, макларъни и т.н.

ПС. За морализма/пуританизма, който се изля малко по-назад в темата - жена ми не гъкна, след като децата й разказаха всичко, какво, къде и как сме карали.
Та с тоя сериозен морализъм, малко отиваме към bg-mamma :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook