Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от peshehodetz » 18 Май 2022, 22:21

Дейвид Рамзи както винаги ме кефи, има ли негови фенове и последователи тук ?

keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 26 Май 2022, 12:55

Ще пусна отделна тема за тока, ама още не ми се е изчистила идеята. Само ще кажа, че опашката за зареждане на електрички при местния магазин беше много трогателна. За собствениците им също даваха напътствия, къде могат да си заредят колите. В града все още има райони без ток. Пет дена след бурята ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vicho » 26 Май 2022, 14:43

BMW_POWER написа:Ще пусна отделна тема за тока, ама още не ми се е изчистила идеята. Само ще кажа, че опашката за зареждане на електрички при местния магазин беше много трогателна. За собствениците им също даваха напътствия, къде могат да си заредят колите. В града все още има райони без ток. Пет дена след бурята ...


това е, защото не можеш да си представиш какво е на безплатните станции у БГ-то...

има МАФИЯ за зареждане хахахахах :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 26 Май 2022, 15:30

Те вече почнаха да махат безплатните една по една, Ганьо си е Ганьо независимо колко пари има :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vicho » 26 Май 2022, 16:37

steeN написа:Те вече почнаха да махат безплатните една по една, Ганьо си е Ганьо независимо колко пари има :lol:


Абсолютно съгласен!

То така е най-добре... нямаме манталитет да ползваме нещо без да го ОСЕРЕМ :dummy:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от nxn » 26 Май 2022, 17:52

Така е, шеф на познат, милионер с хотели, имоти, фирми, една от първите тесли в България, праща човек да я зарежда на кауфланда.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Spunky » 26 Май 2022, 19:13

така се става мильонер. Не му е безплатно обаче, дано си е сметнал и човека му е по-евтин от тока.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от немо » 27 Май 2022, 23:22

steeN написа:Те вече почнаха да махат безплатните една по една, Ганьо си е Ганьо независимо колко пари има :lol:


То не е до Ганьото, логично бе, че безплатното е зарибявка, както много други уж безплатни неща. Как мислиш, дали в един бъдещ хипотетичен момент , ако приемем, че електромобилите са достатъчно много , дали безплатното паркиране в синя и зелена зона ще остане безплатно ?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от KostovG » 30 Май 2022, 8:48

https://www.youtube.com/watch?v=t9pUnEd8Fo4

Обиколка на България с Tesla, мафията на кауфланд зареждачите и удобството да притежаваш кола на ток. :D
Иначе като цяло впечатляващо бързо се зарежда колата на бързите станции (ако има свободна).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от nxn » 30 Май 2022, 10:23

немо написа:
steeN написа:Те вече почнаха да махат безплатните една по една, Ганьо си е Ганьо независимо колко пари има :lol:


То не е до Ганьото, логично бе, че безплатното е зарибявка, както много други уж безплатни неща. Как мислиш, дали в един бъдещ хипотетичен момент , ако приемем, че електромобилите са достатъчно много , дали безплатното паркиране в синя и зелена зона ще остане безплатно ?


И аз точно съм си мислил кога ще махнат безплатното паркиране на зони, предполагам като стигнем 10-20% електрички, както вече почнаха да правят платени зарядните станции и то на цена доста по-висока от цената на тока.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 30 Май 2022, 10:37

nxn написа:
немо написа:
steeN написа:Те вече почнаха да махат безплатните една по една, Ганьо си е Ганьо независимо колко пари има :lol:


То не е до Ганьото, логично бе, че безплатното е зарибявка, както много други уж безплатни неща. Как мислиш, дали в един бъдещ хипотетичен момент , ако приемем, че електромобилите са достатъчно много , дали безплатното паркиране в синя и зелена зона ще остане безплатно ?


И аз точно съм си мислил кога ще махнат безплатното паркиране на зони, предполагам като стигнем 10-20% електрички, както вече почнаха да правят платени зарядните станции и то на цена доста по-висока от цената на тока.


Не знам защо е толкова трудно да св проумее , че МОЖЕ ДА СИ ЗАРЕЖДАШ ВКЪЩИ НА НОЩНА ТАРИФА . Предполагам има нещо общо с тоталната липса на гаражи , особено в стари жилищни квартали, но ако даваш 60-100к за електрическа кола, вероятно няма да паркираш в калта .

Аз съм лично съм в дълбоки размисли за замяна на F16ката с Ениак .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 30 Май 2022, 13:45

аз от как си купих електричката БМВто ми направо го зазимих. Карам го само като ходя в чужбина. В БГ навсякъде карам само с електричката. На обществени станции не зареждам, само вкъщи на нощната тарифа. В момента средния ми разход е около 12кв/100км, което като го сметнете по 0,14ст :ok: е с толкова се возя. Изведнъж разхода ми за гориво изчезна от месечния бюджет, а не е като да не въртя километри.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Пилев » 30 Май 2022, 17:56

Има ли някой да сподели мнение как се пътува надълго с ел кола към днешна дата(600-700км+/ден). По скоро ме интересува извън БГ

Лично аз гледам и обмислям покупка ел. кола за такъв начин на пътуване. Реално би се ползвала само на зарядни станции.

Огромната далавера на ел колата в момента е да я ползваш около местоживеенето ти, но на мен не би ми вършила такава работа. За справка БМВ-то ми го ползвам за това. Сега му светна резервата, а последно съм го зареждал на евтината нафта февруари месец на 2.20-30 . Целта ми е да си заменя другата ми основна кола.

ТО и избора не е огромен де. БМВ и4/ тесла 3/ мерцедес eqe/ . Замомента как и да го въртя и сметна доста по скъпата кола и зареждане само на "скъпия" ток на зарядните станции, не излиза сметката.
Като цяло гледам better route planner и сравнявам как бих бил с ел кола и като цяло час час и половина по бавно пътуване на 10 часа не ме притеснява.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от peshehodetz » 30 Май 2022, 19:29

В Европа за където най вероятно питаш не знам как е макар че често ходя до Германия обаче за щатите ми се струва Тесла е най за предпочитане. Суперчарджърите са навсякъде, само в големите градове може да е малко тегаво през уикендите и то предимно такива които са на основните магистрали в смисъл да са заети всичките колонки. Това по долу е зарядна станция на основна магистрала от вчера неделя на обяд и за сравнение на срещуположната страна бензиностанция.


ИзображениеИзображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от kiko » 30 Май 2022, 22:10

Ако искаш да се запознаеш с едни от най-стиснатите хора в БГ отиди на която и да е безплатна зарядна станция :mrgreen:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook