Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 12 Мар 2021, 12:05

Чакам да станат 3-4 месеца и тогава. В един часовникарски форум прочетох, че някакъв имал 3 часовника с такъв механизъм и на третия месец се нормализирали.

Но пък много му се радвам, точно такъв исках, взех го и на много добра цена - 516лв :lalala: Радва ме, че се чува механиката. Радва ме плавното движение на стрелката, а не на кварца "цък-цък".
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 12 Мар 2021, 12:25

alekangg написа:
Jordana написа:Пак почнаха мантрите ...1сек отклонение за механичен cosc сертифициран механизъм . Къде това ? :mhihi:
Часовник с подобен механизъм като тоя тисо и отклонение 10 секунди на денонощие е даже направо много добре отлично . 15-20 сек напълно нормално , сверявяш си го един път седмично ако те дразни чак толкова и по често . Това с раздвижването след месец може и да важи за някои стари модели стояли по витрините 5-6 години и повече та да клеясат маслата и като цяло е някаква хипотетична случна . И пак е малко невероятно да се оправи такова нещо със раздвижване . :dunno:


С теб е безсмислено да се спори, без значение на каква тема. :bowdown: :help:

Нека са мантри, аз съм имал автоматици бягащи по 15+ секунди на ден, до 2-3 секунди на седмица, което е под 1секунда на ден.
Това без фокуси, сваляне през нощта и поставяне в определена позиция.

Има много часовници които са в рамките на 1-2 до 3 секунди на ден. За да е COSC един механизъм трябва да дава максимум 5 секунди на ден отклонение, не знам какво толкова уникално ти се струва 1-2с/д за такива часовници, особено от по-сериозните марки.

Е не можеш да спориш щото 1 секунда е направо космос за механика и то за подобни масови механизми ако ще и по два пъти да ги сетфицират . И ако наистина са ти попадали такива часовници то наясно си че 3-5 секунди е една отлична машинка . Дори и подобни механизми обаче не задържат дълго и след месеци си пак на изходна позиция . Аз съм приключил с механиките отдавна , няма нужда да откривам топлата вода втори път и де се изненадвам че са капризни и неточни .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 12 Мар 2021, 12:48

Хайде пак, значи ако имаш часовник COSC, това значи, че ще ти бяга ама максимум 5 сек на ден и това поне до следващата профилактика, която е между 3 и 5 години, дори повече за някои. Няма да е така за 3 месеца само, както ти си мислиш.

Пак същите, след като трябва да са в рамките на МАКСИМУМ 5 секунди на ден, често са в рамките на 2-3 секунди, не седят на ръба на лимита, това е повече от нормално.

Като говоря за такива часовници, визирам Omega, Rolex, Grand Seiko, Breitling и други, които не са особено евтини. Много често модели от тези часовници са в рамките на 4-5-6 секунди на седмица, а ти ако искаш вярвай.

Аз също си мислех, че няма как да има такива точни механики, докато един ден имах такъв и лично се убедих.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 12 Мар 2021, 18:55

alekangg написа:Няма да е зле да кажеш за какви пари става дума, има Таг и Таг, като цените са х2 и нагоре между моделите.
Марката "Тодорчо" е много добра за мен, все пак е към Ролекс.
Огромен плюс е, че са им собствени механизмите на по-новите, In-House Movements всички са COSC-преди имаха и те ЕТА, а Таговете слагат ЕТА, която я има вложена и в пъти по-евтини часовници.
Като минус, ако за теб е такъв де, Тудор не е много известна марка на широката публика и може да няма голям АУ ефект пред стадото.

Ако е запазен, бих взел Тудора, отделно на вторичен пазар ще си държи цената, а чисто нов Таг след 2-3 год е на под 50%.


Значи този по горе на снимката го продава колегата ми, купил го е нов за над $ 4000 като му иска около $ 2000 кеш, пича се развежда и гледа да разкара каквото може и да измъкне колкото може повече $. Малко ме бърка че не е с метална верижка, но ако го взема ще търся начин да я сменя. Иначе аз имам Omega Seamaster чисто нов който почти не нося, та си търся нещо по тънко за ежедневието макар че рядко слагам часовник, държа да е швейцарски и под $ 2000 може и да е употребяван, особено ако е по известна марка. Затова и питах за Таг имам предвид някой divers watch ( други не харесвам ) за подобни пари. Преди време гледах и един Лонжин, който беше много изгоден ма като отидох до близкия ритейлър и го сложих на ръката ми нещо не ме изкефи и се отказах макар че онлайн се намираше под $ 1000.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Часовници

Мнение от Spunky » 12 Мар 2021, 19:46

+/- 1-2 сек. дневно е нормално за по-читав механичен, особено без много компликации. Моя интерес в тях приключи до голяма степен, след като взех спринг драйв сейко преди няколко години. Рейтван е +/-15 сек. на месец, но аз виждам около 2-3 секунди избързване на 4 месеца. Някои виждат и 1 секунда на 6 месеца. Спрямо това, обикновените механики ми изглеждат, като телефон с шайба до айфойн.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Часовници

Мнение от Anthony_J » 12 Мар 2021, 19:58

Оригинална верига за този Тюдор ще ти е поне 500 долара, та ако това ти е важно, имай го предвид. Иначе бранда е чудесен, по-високо се позиционира от Tag. Виж, Heur e друга работа :)

TNT, не слушан глупости, 20 сек на ден е абсурд за швейцарец, не че не е в нормите. За японските е ок, особено за класа от 200/300 лв. Кадърен часовникар ще ти го докара до 5 сек/ден без много затруднения. Разбира се, много зависи и как го носиш, в каква позиция го оставяш нощем (ако го сваляш), температура и т.н. За София мога да ти дам насоки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Часовници

Мнение от ръб » 12 Мар 2021, 20:31

Аз съм с ETA 2824-2 в едно Gruppo Gamma, и с месеци забравям да го сверявам. Като го купих се мъчех да го засека над месец, и ми идваше около секунда на ден.

Който иска да вярва. Часовника не го свалям от ръката си никога. Вече година и половина.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Часовници

Мнение от Anthony_J » 12 Мар 2021, 20:34

Напълно нормално е да се случва и зависи от много фактори. А и няма механизъм, идентичен с друг такъв, въпреки еднаквата номерация. Затова и има някакъв допуск. Друго много важно е да не се засича отклонението ежедневно, а поне на седмична база, защото според начина на носене, активността, околната среда и др., може да има големи разлика. Същото като разходът на гориво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Часовници

Мнение от Don_Diego » 13 Мар 2021, 10:15

Два Hamilton имам с 2824-2 (тяхната модификация H10 с по-голям резерв) и отклонението им е пренебрежимо малко.
Дори оставени в кутията за ден-два не изостават повече от обичайното. Сервизирам ги в K&K :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 13 Мар 2021, 10:41

Anthony_J написа:Оригинална верига за този Тюдор ще ти е поне 500 долара, та ако това ти е важно, имай го предвид. Иначе бранда е чудесен, по-високо се позиционира от Tag. Виж, Heur e друга работа :)

TNT, не слушан глупости, 20 сек на ден е абсурд за швейцарец, не че не е в нормите. За японските е ок, особено за класа от 200/300 лв. Кадърен часовникар ще ти го докара до 5 сек/ден без много затруднения. Разбира се, много зависи и как го носиш, в каква позиция го оставяш нощем (ако го сваляш), температура и т.н. За София мога да ти дам насоки.

Японските като минат през часовникар и те се орпавят.
Не знам какво значи кадърен часовникар, за настройка на обикновена ЕТА, там има само едно лостче, напред/назад и нищо повече.
Ако се оставя в определена позиция нощем и се бае, може да падне на 5секунди, но за мен това е несериозно и безсмислено, макар да се прави от много хора, някак си сами се лъжат и си вярват колко точен е часовника им.

Вече, ако механизма има 4-5 настройки в различни позиции е друга работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 13 Мар 2021, 11:57

Последна промяна Jordana на 15 Мар 2021, 9:25, променена общо 2 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Часовници

Мнение от Anthony_J » 13 Мар 2021, 12:08

Кадърен часовникар е такъв, който знае какво прави и спазва всички правила, а не да ти съсипе часовника. В Джулиани ми надраха една сертина, на която исках да ми махнат звено от веригата. Казаха, че така си е било. Пак там носих Тисо за смяна на батерия, надраха го и ми счупиха коронката. Казаха, че аз съм я счупил и ми взеха доста пари за ремонт, а часовника беше в гаранция. Ама всеки е в правото си да ходи където му е кеф, часовниците са си негови. И какво като е ЕТА? Зависи от грейда, колкото е по-висок, в повече позиции се настройва. Само стандартния е в една, Elabore е в 4, а TOP и Chronometer са в 5. Съгласен съм за японските, те също могат да бъдат докарани до много прилични граници. Също съм съгласен, че няма никакво значение това. По принцип от точността на механичните часовници се вълнуват хора, които за пръв път имат такъв. След това им минава :mhihi:
Моя най-точен беше една Omega Planet Ocean с 8500 in-house. Буквално правеше под 1 сек на месец с моя начин на носене без никакви настройки. За сравнение, Експлоръра ми е около 2-3 сек на ден. Бях много разочарован като го установих и се ядосвах, че продадох PO, ама бързо ми мина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 15 Мар 2021, 3:18

Anthony_J написа:Оригинална верига за този Тюдор ще ти е поне 500 долара, та ако това ти е важно, имай го предвид. Иначе бранда е чудесен


Това и факта, че е черен а мен лично много по ме кефи синия натежават да се откажа засега. Иначе като гледам сините Тudor много ми харесват и най-вероятно към такъв ще се ориентирам. А какво ви е мнението за Breitling Superocean 42, гледам че има колеги-ентусиасти доста навътре с тази материя, в смисъл че брайтлинг-ите имат долеми намаления та не знам на какво се дължи, нещо нередно с бранда или друго. Като цяло ме интересува как се позиционира спрямо горепосочения Тudor и Omega Seamaster.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Часовници

Мнение от alekangg » 15 Мар 2021, 8:34

Не знам къде са тези големи намаление, ако под голямо визираш 30-40%.
За мен са си общо взето равностойни с другите изредени, вече въпрос на вкус.

Добре е да се пробват различни марки, аз след като съм имал доста години Омеги, бих пробвал Тюдор пред Breitling, макар вторите да са по-ефектни на вид.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Часовници

Мнение от apexs » 16 Мар 2021, 11:57

Това да следите отклоненията на часовника е лудост според мен . Носете си ги и се радвайте :bchug:
След доста години с модели на Hamilton с ЕТА 7750 днес минах към ORIS Aquis син. Tudor и аз съм гледал, но не знам какво е положението на вторичния пазар, което за мен си е сериозен фактор.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jorixa, ogi.73

Последни теми
Facebook