Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Часовници

Мнение от bum_bum » 17 Окт 2020, 10:38

Верно е много добър.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 17 Окт 2020, 10:49

В Емаг има особено добри намаления в момента, даже взех един Tissot за баща ми, ако някой си търси може да види, надявам се не са ментета, но като дойде ще го оглеждам сериозно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Часовници

Мнение от bum_bum » 19 Окт 2020, 10:15

Помня, че тук имаше хора наясно с механиката на часовниците. Та имам една Сертина с която се бях похвалил по-назад в темата. От известно време седи без батерия, щото спря и все нямам време да го занеса да я сменят. Оставих го оня ден и днес ми звънят, че някаква пластина на батерията била заминала. Окислила се от батерията (сменял съм я пак в сервиза на Джулиани), а самата батерия си била здрава.

Та каква е тая пластина, че струва колкото 1/4 от цената на часовника и струва ли си изобщо да я правя?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 19 Окт 2020, 11:13

bum_bum написа:Помня, че тук имаше хора наясно с механиката на часовниците. Та имам една Сертина с която се бях похвалил по-назад в темата. От известно време седи без батерия, щото спря и все нямам време да го занеса да я сменят. Оставих го оня ден и днес ми звънят, че някаква пластина на батерията била заминала. Окислила се от батерията (сменял съм я пак в сервиза на Джулиани), а самата батерия си била здрава.

Та каква е тая пластина, че струва колкото 1/4 от цената на часовника и струва ли си изобщо да я правя?


Зависи за какво става дума, по принцип пластинките, които държат батериите са доста евтини, не знам дали слагат труд или че има други проблеми от окисляването.
В сайта на сертина са сложили, че този сервиз е официален, може да пробваш там да отидеш: https://www.certina.com/en/store-locato ... ime-studio

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Часовници

Мнение от bum_bum » 19 Окт 2020, 11:36

Мерси. Не ми каза дали се е окислил самия часовник или само въпросната пластина, та се зачудих каква е тая пластина за 150лв
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Часовници

Мнение от Don_Diego » 19 Окт 2020, 11:41

Попринцип "изтекла" батерия може да направи големи поразии в часовника и е добре ако няма да го носиш да отидеш да извадят батерията за да избегнеш неприятности.
К&К са супер добри и аз лично само при тях ходя - най-нормални цени дават за всякакви услуги :bchug:

Пп: видях, че съм пропуснал да се похваля с последната придобивка :mrgreen:
Грозен - грозен, та чак симпатичен. Супер ефектен и изненадващо удобен часовник.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 19 Окт 2020, 14:19

Don_Diego написа:Попринцип "изтекла" батерия може да направи големи поразии в часовника и е добре ако няма да го носиш да отидеш да извадят батерията за да избегнеш неприятности.
К&К са супер добри и аз лично само при тях ходя - най-нормални цени дават за всякакви услуги :bchug:

Пп: видях, че съм пропуснал да се похваля с последната придобивка :mrgreen:
Грозен - грозен, та чак симпатичен. Супер ефектен и изненадващо удобен часовник.


Доста приятно изглежа според мен този часовник, определено хваща окото!
Относно батерията, по принцип е добре часовника през 2-3 години да се води да му се сменя батерията точно за да се избегнат такива проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 19 Окт 2020, 19:06

Възможно е "пластината " в тоя часовник да е част от механизма и на нея да е чипа , но 150лв е абсурд дори в такъв случай . Сефте чувам такъв термин "пластината " за електромеханичен часовник :dunno: Не знам със какъв калибър е тая чертина но ако не е някаква с 15 мотора 30-40 долара струва целия механизъм без циферблата на масовите модели с тривиалните функции . Батерията била здрава па пластината се окислила ???! Как стават тия неща ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Часовници

Мнение от zAcK » 19 Окт 2020, 19:50

Някой ден като реша да се глезя, ще си взема нещо такова. Тия са ми слабост. Не зная защо го пиша, просто много ми харесва от доста време и все се каня :mhihi: Тия ръбатите из темата въобще не ми харесват. Дори ония ролекси и т.н. Ужасно грозни са, поне за мен. Нищо елегантно и красиво няма в тях. Но пак, мое мнение.

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Часовници

Мнение от bum_bum » 19 Окт 2020, 20:24

Jordana написа:Възможно е "пластината " в тоя часовник да е част от механизма и на нея да е чипа , но 150лв е абсурд дори в такъв случай . Сефте чувам такъв термин "пластината " за електромеханичен часовник :dunno: Не знам със какъв калибър е тая чертина но ако не е някаква с 15 мотора 30-40 долара струва целия механизъм без циферблата на масовите модели с тривиалните функции . Батерията била здрава па пластината се окислила ???! Как стават тия неща ?


https://www.chasovnici-bg.com/часовник-5538-Часовници_Certina_C537.7155.42.61.html

E тва е часовника, нямам идея колко му е механизма. Питах тук, щото се усъмних и аз за това каква е тая пластина. Аз си го представям като нещо зад батерията, което да контактува с нея :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 19 Окт 2020, 21:34

Еми такъв механизъм 5 мотора вероятно като го гледам , примерно ситизен мийота е около 30 долара . Твоя ако е солар може да е по скъп но едва ли е драстична разликата . Това са механизми които се влагат и в сахатници по 2000лв . По принцип това са , ронда и ситизен производителите на почти всички кварцови механизми . Аз съм сменял на два часовника механиката , идват за 20 дена нов механизъм . Нанизват му старите стрелки и цифербалта и часовника е практически нов за 80 -100лв :dunno:
https://www.ebay.com/p/14031649685
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 19 Окт 2020, 21:41

zAcK написа:Някой ден като реша да се глезя, ще си взема нещо такова. Тия са ми слабост. Не зная защо го пиша, просто много ми харесва от доста време и все се каня :mhihi: Тия ръбатите из темата въобще не ми харесват. Дори ония ролекси и т.н. Ужасно грозни са, поне за мен. Нищо елегантно и красиво няма в тях. Но пак, мое мнение.

Изображение


Дизайна е доста готин, ако той ти е припритета, а не марката, има почти същия на четвърт от цената.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 20 Окт 2020, 8:46

Сигурно, ама на четвърт цена, няма нищо общо или колкото бмв и дачия, все коли с 4 колелета.
Винаги съм се чудел как някой може да си мисли, че нещо струващо 4 пъти повече е идентично с другото.

Кръстникът
Online
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Часовници

Мнение от c04 » 20 Окт 2020, 8:54

nxn написа:
zAcK написа:Някой ден като реша да се глезя, ще си взема нещо такова. Тия са ми слабост. Не зная защо го пиша, просто много ми харесва от доста време и все се каня :mhihi: Тия ръбатите из темата въобще не ми харесват. Дори ония ролекси и т.н. Ужасно грозни са, поне за мен. Нищо елегантно и красиво няма в тях. Но пак, мое мнение.

Изображение


Дизайна е доста готин, ако той ти е припритета, а не марката, има почти същия на четвърт от цената.

Кой е той :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 20 Окт 2020, 9:55

Разбир се, че не е същия, но все пак бих казал, че е добра алтернатива.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook