Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 16 Мар 2021, 15:02

Едно е да дава 10-15 секунди на ден, че и отгоре и съвсем друго по 1 или 2 секунди на ден или по-малко. Във вторият случай наистина няма нужда от особено следене.
В първият за 1 месец, ще мръдне 7-8 минути и ще трябва да се настройва.
Във вторият ще е 1 мин, което, ако се знае предварително, се настройва с 1 мин в обратна посока и това значи 2 месеца без да се занимава никой с нищо и реално ще е съвсем точен, не + - 5 минути..
Имал съм и от двата вида.

apexs написа:Това да следите отклоненията на часовника е лудост според мен . Носете си ги и се радвайте :bchug:
След доста години с модели на Hamilton с ЕТА 7750 днес минах към ORIS Aquis син. Tudor и аз съм гледал, но не знам какво е положението на вторичния пазар, което за мен си е сериозен фактор.


Точно, при Тюдора спада може да е минимален или нулев, а може и да си на печалба при купуване на втора ръка, защото часовниците си поскъпват и на употребяваните също им се вдига цената.

При Хамилтън няма как да няма загуба, при Орис по-малка.
Аз при купуване на употребявани, носене и прoдаване след няколко години два пъти съм бил на печалба и to не малка, при Sinn и Omega.
При Син-а просто им вдигнаха цените с 20-25% и затова стана така, докато при сериозните марки рядко може да си на загуба или ще е минимална.
Излиза, че е много по-евтино да се носи скъп часовник, защото ще се загуби малко или нищо, спрямо евтин, минуса е, че се затварят някакви пари.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 16 Мар 2021, 15:11

В моя случай +10мин на месец е супер много. То или трябва през няколко дни да се настройва, или става неизползваем и само за украса. Сега пак го засякох и вече е паднало на 17-18сек, изглежда се самонастройва малко :mhihi: Ще изчакам 3-4 месеца и тогава ще го мисля. Едно е да се настройва на няколко седмици, друго е през няколко дена.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 18 Мар 2021, 21:56

Ми 10 мин на месец зависи, ма сравнено със Сейко дайвър който междувпрочем не е от евтините ми дава +5 мин на седмица, та като го оставя в неделя 5 мин назад после около 2 седмици не го пипам, когато го нося де.
Иначе за Тудор страшно съм се навил, но в последния момент нещо промених решението си и взех това по долу.

Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
Последна промяна peshehodetz на 10 Ное 2021, 4:36, променена общо 2 пъти
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 18 Мар 2021, 23:41

peshehodetz написа:Ми 10 мин на месец зависи, ма сравнено със Сейко дайвър който междувпрочем не е от евтините ми дава +5 мин на седмица, та като го оставя в неделя 5 мин назад после около 2 седмици не го пипам, когато го нося де. Иначе за Тудор страшно съм се навил, но в последния момент нещо промених решението си и взех това по долу.

Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Честито! Според мен по-добре това определено. Тюдора аз лично, и много други, го виждам като бюджетна марка на ролекса, което е доста лош имидж за часовник на тази цена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 19 Мар 2021, 12:03

Честито, часовниците са да се носят и сменят.
Сега някои имат по 10-20, ама не съм от тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Часовници

Мнение от Exclusive89 » 08 Май 2021, 13:35

Колеги, този часовник ментак ли е или истински? Може ли да се разбере по тези снимки (извинявам се за качеството, но не съм ги правил аз).
П.п Аз мисля, че е ментак/реплика, но не разбирам много много от часовници.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Часовници

Мнение от A9A » 08 Май 2021, 14:38

Exclusive89 написа:Колеги, този часовник ментак ли е или истински? Може ли да се разбере по тези снимки (извинявам се за качеството, но не съм ги правил аз).
П.п Аз мисля, че е ментак/реплика, но не разбирам много много от часовници.


Реплика...
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Часовници

Мнение от Exclusive89 » 08 Май 2021, 15:03

Благодаря! :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 08 Май 2021, 17:48

Кажи каква цена му искат и кой го продава и много лесно може да се разбере дали е истински без въобще да се гледат снимки.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 08 Май 2021, 18:38

Как го разбрахте че е реплика тоа ролекс само по тая мъглявата снимка ? Това пък с цената е точно начина , щото не могат да ти пробутат репликата на цената колкото е оригинала ? Ако е скъп значи е оригинал . :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Часовници

Мнение от MrManson » 08 Май 2021, 18:49

Каква е разликата с този https://www.amazon.com/Rolex-Oyster-Per ... B01IT0OXV4
Не намирам някакви разлики на пръв поглед

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 08 Май 2021, 18:51

Аз затова питам и кой го продава, щото едно е от частно лице, друго е от амазон или gray market dealer.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Часовници

Мнение от Exclusive89 » 08 Май 2021, 19:10

Обявата я видях съвсем случайно във Фейсбук, нямаше цена, а се питаше за информация и евентуално какви пари могат да се искарат от часовника. А обявата беше публикувана от един стар познат (не сме приятели, просто се познаваме, не сме се виждали почти две години), който работи из Франция, Германия, Норвегия.
Последна промяна Exclusive89 на 08 Май 2021, 19:29, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Часовници

Мнение от Don_Diego » 08 Май 2021, 19:16

Jordana написа:Как го разбрахте че е реплика тоа ролекс само по тая мъглявата снимка ?


Все едно не знаеш в кой форум си - тук Ролекс носят само безработните, всички останали са с АР, Patek и Jacob & Co :mhihi:
Лично аз никога не бих купил скъп часовник "на сляпо" през интернет, още повече без детайлна информация в обявата и тн.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Часовници

Мнение от Exclusive89 » 08 Май 2021, 19:27

Аз мога да изпратя човек за да погледне на живо в какво състояние е, но исках да попитам дали по снимки ще се разбере реплика ли е или истински. За описанието какво да кажа, то си личи, че продавача не знае какво продава. :D
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook