Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 15 Ное 2021, 14:18

Аз имам един на пагани и е много добър, никой не мпже да разбере, че е китайски.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 15 Ное 2021, 14:41

Аз лично бих посъветвал колегата да си взима Casio-то и да не се занимава с глупости. Иначе това китайското може и да са го докарали на качество и дизайн, ма човек някак си се самузаблуждава мислейки си на моменти че е сложил Дейтона, както с каквито и да било реплики или хомиджи. Сега като става въпрос за хомиджи има и такива на много яки марки като Сейко на Събмаринер или преди време виждах в амазон един Ситизен струващ $ 995 досущ като Панерай Луминор и нямащ нищо общо с разните му там хомиджи на последния като парнис, фарнис, мудир, кадир и други подобни китайски ментета дето в последно време някои пичове от клуба на стрелки се снимат и постват по фейса почти всяка седмица. Като цяло мнението ми за часовниците е ако някой е изключително запален фен и ентусиаст, но не може да си позволи нещо швейцарско от рода на Ролекс, Омега, Брайтлинг или Панерай, то има по евтини алтернатви като Таг, Орис, евентуално Лонджин, ако не в краен случай отива на някой Тисот, Ситизен или Сейко.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Часовници

Мнение от SlackLine` » 15 Ное 2021, 14:54

Благодаря ви за съветите и предложенията, ще си поръчам Касиото.
Един приятел си взе същия и ми хареса.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 15 Ное 2021, 15:24

Да де, ама с 200лв трудно Сейко. А тук с китаеца поне механизма ще е такъв. Плюс стъкло. Casio-то също е добро решение. Просто, ако не му пука, че е китаец... за тея пари има с по-здрав механизъм. А и никъде не съм ги виждал по магазини да се продават, да се види на място.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Часовници

Мнение от peshehodetz » 16 Ное 2021, 5:05

TNT написа:Да де, ама с 200лв трудно Сейко. А тук с китаеца поне механизма ще е такъв. Плюс стъкло. Casio-то също е добро решение. Просто, ако не му пука, че е китаец... за тея пари има с по-здрав механизъм. А и никъде не съм ги виждал по магазини да се продават, да се види на място.


Що бе Сейко 5 колко вървят по магазините, виждал съм ги в амазон между $90-120 могат да се намерят доста прилични екземпляри, макар че при тях си е малко като лотария, т.е може да попаднеш на такъв с под +/-5 секунди на ден, а може и на друг на +/-35 секунди.
Casio-то естествено че е много добро решение, много са добри, дори Бил Гейтс носи Casio дайвър, има ги тук по Wal Mart за около 50-тина долара някъде. '

https://superwatchman.com/bill-gates-casio-watch/

Абрамович и него го бяха снимали на трибуната на мач на Челси с някакво Casio само че от тези електронните.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 16 Ное 2021, 9:18

Ако не е на прИмоция, няма под 300лв :mhihi: Нали знаеш, че тука сме от баровец нагоре и всичко е по-скъпо :yes: Tissot-a, който си взех началото на годината... 1200лв, аз го поръчвах онлайн за 517лв. В щатите го гледах бая по-евтин, ама с мито и ддс щеше да дойде над 450лв и предпочетох да е от Европа поне.

SlackLine` написа:Благодаря ви за съветите и предложенията, ще си поръчам Касиото.
Един приятел си взе същия и ми хареса.


Честито :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 16 Ное 2021, 12:55

Евтините касиота и сейкота са с минерални стъкла, мен това ме дразни много. Ама няма как да е друго за тези пари.
Цена-качество-дълголетие нямат конкуренция. За малко по-малко не си струва да се занимава човек с китайци..

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 16 Ное 2021, 13:10

alekangg написа: Ама няма как да е друго за тези пари.

Това е де, китайците за тея пари имат сапфирено :yes: От четенето в нета знам, че и верижката им дрънчала, но това го има при много от бюджетните. Вътре механиката си е Сейко. А там вече Сейко със сапфирено си е цифра. На мен ми е много интересно да видя на живо китаеца, гледам бая ги купуват по групите за часовници, в олх има... А Сейко механизмите са много здрави. А ценово за 100-150лв няма голям избор от часовници.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 16 Ное 2021, 14:36

TNT написа:
alekangg написа: Ама няма как да е друго за тези пари.

Това е де, китайците за тея пари имат сапфирено :yes: От четенето в нета знам, че и верижката им дрънчала, но това го има при много от бюджетните. Вътре механиката си е Сейко. А там вече Сейко със сапфирено си е цифра. На мен ми е много интересно да видя на живо китаеца, гледам бая ги купуват по групите за часовници, в олх има... А Сейко механизмите са много здрави. А ценово за 100-150лв няма голям избор от часовници.


Аз мога да ти кажа, моето мнение - взех си този, синият https://www.aliexpress.com/item/4000919534329.html
Механизмът се вижда отзад, харесва ми, сафирчето си е готино, каишката и материалите са неразличими от ниво тисо до 1000 лева. И в ютюб има бая ревюта вече, там може по-подробно да разгледаш.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 16 Ное 2021, 14:48

Сега ги разгледах и вече имат бая механизми, но май и цените катерят.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 16 Ное 2021, 15:06

Да, това като го вземах беше 60 евро на намаление, и закъсня 3 месеца, та дойде безплатно, сега гледам са по 100тина вече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Часовници

Мнение от anttonev » 16 Дек 2021, 16:12

Много мъдрих и накрая взех и двата: :lol:

- https://www.watch.co.uk/orient-bambino- ... 05l10b.htm
- https://www.watch.co.uk/orient-sun-moon ... 03s10b.htm

Нещо ме е ударила сачмата и преди няколко дни взех и този - https://www.giulian.bg/casio-edifice-efs-s510d-7bvuef

Много съм доволен от него, с едно малко изключение, някъде скърца верижката, и се чудя дали да не ми пръсна нещо.

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Часовници

Мнение от Kroki » 16 Дек 2021, 17:40

Пф, двата ориента са топ.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 17 Дек 2021, 13:08

anttonev написа:Много мъдрих и накрая взех и двата: :lol:

- https://www.watch.co.uk/orient-bambino- ... 05l10b.htm
- https://www.watch.co.uk/orient-sun-moon ... 03s10b.htm

Нещо ме е ударила сачмата и преди няколко дни взех и този - https://www.giulian.bg/casio-edifice-efs-s510d-7bvuef

Много съм доволен от него, с едно малко изключение, някъде скърца верижката, и се чудя дали да не ми пръсна нещо.


няма как всичко да е супер за тези пари. Дори с дребни кусури пак няма конкуренция

и аз имам едно касио, на вид почти същото, ама цената е х10..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Часовници

Мнение от anttonev » 17 Дек 2021, 13:20

Аз имам още 3 касиота, ама никое не скърца, да го ева, на този не знам какъв му е случая, но е така от ден първи. А и верижката е много по-лека от на другите, а там има и по-евтини от този, та де да знам защо така.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook