Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 15 Апр 2012, 17:12

SCOT Unitrack ST Искаш да кажеш че нямат или вече нямат стоманени рамки ?
On-One веднага ти казвам един производител
Не мога да разбера забележката ти какво общо има с темата иначе уточнението ти може да е полезно на някой.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 15 Апр 2012, 17:29

За тези пари почти всички рамки са алуминиеви двойно теглени (каквото и да означава това). За момента съм се спрял на 4 модела:
Trek 6000 Disk 2012
Scott Aspect 10 2012
Scott Scale 60 2012
Drag ZX6 Pro 2011 (само не съм сигурен дали е с XT заден дерайльор)

Доста са сходни, имат разлика в цените заради самата марка.
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 16 Апр 2012, 10:57

Jordana написа:SCOT Unitrack ST Искаш да кажеш че нямат или вече нямат стоманени рамки ?
On-One веднага ти казвам един производител
Не мога да разбера забележката ти какво общо има с темата иначе уточнението ти може да е полезно на някой.

Това е колело на 15 години
Стига сме си писъли глупости
Истината е, че Скот,Трек,Кона, са хубави колела ама да извадиш 5000 за 1000 си купуваш КРОС със надпис СКОТ :lol:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 16 Апр 2012, 11:29

Ами не знам ..въпрос на лични предпочитания.Имам два велосипеда единия е старт шосе -руски велосипед от ония години със стоманена рамка и друг съвременен с алуминиева в ниския ценови клас под 1000лв ..ииии стария руски велосипед се оказва равностоен че и по добър в много отношения от новите твърдаци с алуминиева рамка в ниския ценови клас.Който иска лек велосипед си купува карбон.
На колегата бих препоръчал да вземе нещо което на него му допада ..да пробва като покара сам ще добие представа .Като най важно е да му пасва рамката стойката да е правилна да му е удобен велосипеда понеже тия неща в последствие не могат да се коригират.Всичко друго може да се подмени и коригира.Тия неща зависят много от това колко опит има човек с велосипеда затова най важно е да не се бърза с избора а добре да се преценят всички варианти които са му допаднали.
Поздрави.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 16 Апр 2012, 19:00

И аз като теб преди време търсих - гледах и аз за марки, които съм чувал - после ме насочиха към RAM - взех такова, само че на старо, обслужено, с гаранция. Горе долу на половината цена от ново го взех, а именно 600лв. Според мен не е лош вариант да вземеш нещо още по-добро за тези пари(2000лв), само че на старо.

Аз много се запалих и скоро ще се огледам и за второ колело, което да го разнасям с мен насам натам, това първото ще си остане за градско.

Нещо такова ще е :)

http://www.ram-bikes.com/bg/news_images ... 137173.jpg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от plradev » 17 Апр 2012, 13:09


Е тва "колелце" ако не го бъркам с друг модел, струваше 7900 (седем хиляди и деветстотин) лева преди седмица на БМВ експото :mhihi:
Готино предложение :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 24 Апр 2012, 22:13

Това си взех... http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 634/lang.2 ще покараме пък ще видим :mrgreen:


Изображение Изображение
Последна промяна In_Memoriam на 29 Апр 2013, 21:08, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2004 530i, 6MT
Мечтае да кара: all M cars

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sandini » 24 Апр 2012, 22:22

Честито колега! С кеф да си караш. Не се намесих в темата, защото нямам компетентно мнение, но тайно бях за Скот-а. Все пак Марката не е само етикет. Има си причина да е номер 1! Още веднъж - поздравления!
Продавам:
18" Джанти за Е46 и Е85 - viewtopic.php?f=132&t=293507

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 24 Апр 2012, 23:02

Кефи .Много добро ...честито за придобивката. :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 25 Апр 2012, 21:37

Благодаря! Както и благодаря на всички за съветите и предложенията :bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 5.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 Touring 520i
Мечтае да кара: BMW E30 M3 V10

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от spar4o » 27 Апр 2012, 11:03

Честито колело, колега! Много безаварийни км да правиш!
А Ако нямате нищо против, след като вече темата е помогнала на колегата за да не отварям нова може ли да ми дадете мнение за Крос Т-рекс старият модел (казаха ми че новият със червена вилка се чупел много). Колелото ще се кара предимно и най-вече в града по шосето и тротоарите, но може понякога да се изкарва на лек оффроуд или на някое спускане.Сега имам Крос Номад и съм доволен от него.Имам предвид не се е чупил почти никога а го имам от близо 7-8 години.Искам слудващото колело да ми е с DH вилка и самото колело да е по- стабилно ако мога така да се изразя.Ориентирал съм се към Т-рекс-а защото разбрах че може да се намери за 150-200 лв. в г-д добро състояние.Гледах и Драг Клаймбър и ОНтарио но не ми харесаха рамките.Също така искам отзад да не е "твърдак".На практика Т-рекса ако не се чупи много (при условие че не се подлага на екстремно натоварване-най-много например да скоча от метър някъде или метър и половина, такъв вид скок) мисля че е най-добрият избор за мене в този ценови диапазон.
Моля за съвети :bchug:
Mr. 6 Cylinders
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 27 Апр 2012, 20:32

онзи ден един такъв караше зад мен по един тротоар... ебати скърцането и чудото, може би главно от пружината, но беше ужас :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 28 Апр 2012, 18:05

абе баЙциклистии кога ще си направим бмв-вело збирка :mhihi: че с тея горива тва е бъдещето

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 30 Апр 2012, 20:15

Здравейте колеги,

преди време ви търсих съвет - тогава взех на старо RAM HT3 твърдак. Много съм доволен от колелото, ползвам си го за града и сега мисля да взема второ такова, но да става и за планината, а и с жена ми евентуално да караме двамата.... само че този път и със заден амортисьор - каране в туристически стил, не екстремни спускания...

Този път ще взимам чисто ново най-вероятно - какво ви е мнението за RAM XC2?

http://www.niko-bikes.com/shop/product.php?ProductID=3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 8.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 М52B20 coupe
Мечтае да кара: Bmw Е36 M3

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от emiliqn.gqurov » 30 Апр 2012, 21:14

sub_eleven написа:Здравейте колеги,

преди време ви търсих съвет - тогава взех на старо RAM HT3 твърдак. Много съм доволен от колелото, ползвам си го за града и сега мисля да взема второ такова, но да става и за планината, а и с жена ми евентуално да караме двамата.... само че този път и със заден амортисьор - каране в туристически стил, не екстремни спускания...

Този път ще взимам чисто ново най-вероятно - какво ви е мнението за RAM XC2?

http://www.niko-bikes.com/shop/product.php?ProductID=3


Добро е :) , за това което ще го ползваш е идеално :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook