Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nickstorm » 22 Май 2023, 16:22

Бая мушици изядох днес докато карах, а вие похапвате ли си? :mhihi:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 22 Май 2023, 17:44

don_gori написа:Мога ли да сменя само седлото или трябва и колчето надолу :roll: Като цяло колелото ми е в стоков вид и нищо не съм барал по него, та затова ми е малко мътна Индия какво може и как да се прави по него.


Можеш да смениш само седалката. Но има и разни колчета, карбонови и разни други по-модерни, които уж също обират част от вибрациите. Седалката е според гъза, за един ще е удобен един модел, за друг, друг.

Според Физик има значение и колко ти е гъвкав гръбнака и затова правят различни модели според това.

Принципно е най-добре да се пробва. В нормалните държави в магазините имат тестови седалки от големите брандове и можеш да покараш за да видиш коя ти е най-добре. Тук дали има такава екстра не знам.

Има и разни калъфи от пяна, в Декатлон продават, предполагам и в други магазини за колелета. Грозно е, но предполагам върши работа. Другия вариант е такава седалка като на дядо на балкана, с пружини. Brooks са един от големите производители на такива. Яко грозни са за мен, но предполагам предлагат най-голям комфорт.

Другия вариант е да си купиш едни гащи с памперс.

Аз две години карах със седалка, която беше просто едно парче чист карбон, докато си скъсах всичките гащи на нея и си взех нормална. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от NiksGS » 22 Май 2023, 19:51

damian2112 написа:Да се разпиша и аз в тая тема, след близо 10 години пауза, реших отново да започна да карам колело и се спрях на този модел - https://www.bikecenter.bg/velosiped-29- ... g-gry-red/ - L размер и 29"

Минах му вече 15-тина километра, струва ми се доста добре (може би ще му трябва друга седалка). Тъй като последно май съм карал от преди появата на велоалеите из София, първото ми впечатление е, че са проектирани от хора, които дори и 1 път не са се качвали на колело :) Учудващо, тия 15 километра не ги усетих много много, ще трябва уикенда да се понапъна и да видя къде ми е лимита, все пак предимно по равно карах.

Сега на дневен ред е каска и багажник за колела за 5-цата. По принцип никога не съм карал с каска, и не знам какво да гледам - в магазина имаше и по 100лв, и по 600 :)


Браво, ще останеш доволен, аз от миналата година на моето Cube Attention му навъртях над 1000 (хиляда) км и удоволствието продължава. Този сезон съм го подхванал вече. Седалката има нужда от смяна, мога да препоръчам Specialized, но на място да те мерят, за размера. Каската пак от Specialized съм я купил, не знам кой сезон. Багажник Thule препоръчвам.
Ultimate Riding Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от dhtj » 23 Май 2023, 16:37

don_gori написа:Здравейте колеги, понеже от доста години се измъчвам няколко седмици след 1вото каране докато ми свикне з*дника :) тази година реших да си сменя седалката преди началото на сезона.
Колелото е Cross Grip 27.5 , седалката е тази от картинката
https://www.crosscycle.com/bg/catalog/c ... p-180.html

Идеята е да сложа нещо по-комфортно, че първите няколко карания са ми направо ад , а направя ли малко пауза и се започва от началото.
Мога ли да сменя само седлото или трябва и колчето надолу :roll: Като цяло колелото ми е в стоков вид и нищо не съм барал по него, та затова ми е малко мътна Индия какво може и как да се прави по него.


И аз съм с крос и оригиналните кросови седалки наистина са много гадни, не я изтърпях дълго моята.
В лидл-а случайно видях някакви немски седалки wittkop medicus преди година или две, бяха пуснали три размера - МТБ, Трекинг и Сити, като МТБ е най-тънката, която ще ти влезе в г*за, а Сити е много голяма, както вика Бум - като на дядо на Балкана. Затова взех средния размер - Трекинг и съм много доволен. С мемори пяна е, мекичка, удобна, не се изтъркала или повредила някъде, изглежда ми издръжлива. Не се и плъзгаш върху нея, материала наподобява алкантара.

Тази е моята:
https://www.carousell.ph/p/wittkop-medi ... 051916680/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 23 Май 2023, 18:11

Пидалите и седалката, дори и на колелата от средния клас по 2-3к са обикновено компромис. Слагат се педали от 20-30лв, седалка пак там някаква, колкото да има къде да седиш и се оправяй. Защото ако сложат читави цената ще отиде едни 500лв нагоре, а и не на всеки седалката ще е достатъчно удобна, а педалите може да не са подходящи за конкретния начин на употреба.

Смених името на темата, защото вече не е само за покупка. Някой ако се сеща за нещо по-обяснително и подходящо да казва да го сменя.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Велосипеди

Мнение от Jordana » 23 Май 2023, 18:57

В кауфлан оня ден гледах имаше седалки намалени на 20лв от тия меките за нежни дупета :mhihi: Ако някой му требва само за пробата да сравни няма смисъл да се набива с големи суми . Аз карам с една анатомична VELO дето си беше с нея велосипеда , горе долу средна работа е .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Велосипеди

Мнение от BMW_POWER » 24 Май 2023, 3:02

Моето евридейче има пружина в тръбата на седалката и тя обира много от вибрациите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Велосипеди

Мнение от bum_bum » 25 Май 2023, 19:04

Днес голям ташак- с колело със скорости, леко 1х12 с хубави компоненти по баира към Бистрица съм по-бавен, отколкото с фиксито :mhihi:

И то яко по-бавен. Сегмент с 10,5% наклон на който рекорда ми е 2,5 мин сега съм го направил за 3,5.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Велосипеди

Мнение от nickstorm » 25 Май 2023, 19:23

bum_bum написа:Днес голям ташак- с колело със скорости, леко 1х12 с хубави компоненти по баира към Бистрица съм по-бавен, отколкото с фиксито :mhihi:

И то яко по-бавен. Сегмент с 10,5% наклон на който рекорда ми е 2,5 мин сега съм го направил за 3,5.


Да не е от ЕГН-то? :mrgreen:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 25 Май 2023, 21:07

Може, рекорда е от 2017 :mhihi: Хем и с едни по-бавни гуми.

Днес веднага след тренировка с тежки клекове отидох да покарам, че ми беше много мерак. Ще видим тия дни. А и осъзнах, че хич не мога да карам със скорости. Все ме кара да седя на предавката на фиксито :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Велосипеди

Мнение от dhtj » 26 Май 2023, 1:51

bum_bum написа:Днес голям ташак- с колело със скорости, леко 1х12 с хубави компоненти по баира към Бистрица съм по-бавен, отколкото с фиксито


The only good thing about a fixed gear bike is that you never have to worry about being in the right gear, because you're always in the wrong one. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 26 Май 2023, 9:06

dhtj написа:
bum_bum написа:Днес голям ташак- с колело със скорости, леко 1х12 с хубави компоненти по баира към Бистрица съм по-бавен, отколкото с фиксито


The only good thing about a fixed gear bike is that you never have to worry about being in the right gear, because you're always in the wrong one. :mhihi:
Фиксито за из града е перфектно. Просто и много надеждно. Няма да мислиш за скорости, команди, дерайльори.. Веригата е винаги идеално права. И да я разтегнеш или след като износиш венеца не е голяма драма. Ако не я смазваш редовно, също.

С едни по-широки гуми можеш да караш по павета, пътеки, плочки, бордюри.

Но аз карам основно по баирите и редовно като се засечем с някой друг с колело там ме пита как съм стигнал :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Велосипеди

Мнение от nickstorm » 26 Май 2023, 12:01

Интересно, как ще ги изчисляват километрите-по фиксиран маршрут до работата и обратно?
В Белгия хората, които ходят ба работа с велосипед, ще получават допълнителни пари от държавата, предават световните информационни агенции.

Тази компенсация е част от споразумение, което е било сключено този януари между фирмите от частния сектор и синдикатите.

Велосипедистите, които ходят на работа с колелата си, ще получават субсидия от 0,27 евро на километър, която е освободена от данъци и ще подлежи на годишни корекции в зависимост от инфлацията.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Велосипеди

Мнение от M17cH » 26 Май 2023, 14:46

nickstorm написа:Интересно, как ще ги изчисляват километрите-по фиксиран маршрут до работата и обратно?
В Белгия хората, които ходят ба работа с велосипед, ще получават допълнителни пари от държавата, предават световните информационни агенции.

Тази компенсация е част от споразумение, което е било сключено този януари между фирмите от частния сектор и синдикатите.

Велосипедистите, които ходят на работа с колелата си, ще получават субсидия от 0,27 евро на километър, която е освободена от данъци и ще подлежи на годишни корекции в зависимост от инфлацията.


Това го има отодавна. На мен ми заплащат около 45-50 цента на километър (може би преди таксите). Изчислението е спрямо адреса ти на временно пребиваване по лична карта. На месец ми се връзва към 70-80 евро.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Велосипеди

Мнение от dhtj » 26 Май 2023, 15:35

bum_bum написа:
dhtj написа:
bum_bum написа:Днес голям ташак- с колело със скорости, леко 1х12 с хубави компоненти по баира към Бистрица съм по-бавен, отколкото с фиксито


The only good thing about a fixed gear bike is that you never have to worry about being in the right gear, because you're always in the wrong one. :mhihi:
Фиксито за из града е перфектно. Просто и много надеждно. Няма да мислиш за скорости, команди, дерайльори.. Веригата е винаги идеално права. И да я разтегнеш или след като износиш венеца не е голяма драма. Ако не я смазваш редовно, също.

С едни по-широки гуми можеш да караш по павета, пътеки, плочки, бордюри.

Но аз карам основно по баирите и редовно като се засечем с някой друг с колело там ме пита как съм стигнал :mhihi:


Сингъл гиър съм карал, но фикси май не съм... Имам някакви спомени че нещо ми блокира главината на балканчето като малък и стана фикси, но баща ми го оправи бързо. :lol:
Някакъв смислен модел под 1000лв има ли да пробвам, или не си струва? Ако може и да се обръща каплата отзад, флипфлоп ли му викаха... Видях един Драг че се предлагал такъв до скоро, но май няма вече е спрян?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook