Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mihal » 28 Юли 2021, 12:44

sub_eleven написа:Да разкажа и за моите нови приключения с колело. По принцип съм колоездач(с планински)от много отдавна, но последните 7 години като цяло нередовен. Правим по някой друг преход с един приятел всяка година.
Имал съм един повтарящ се сън през целия ми живот - как карам на задна гума. Реших да се науча. Започнах с фул съспеншъна ми, че беше подръка, минах през един хардтейл, който държа в провинцията, с доста враждебна за целта геометрия... Накрая реших и си взех една сингъл спийд 26-ца, произведена специално за целта. На Mafiabikes.
След малко под месец тренировки и няколко дена с новото, нещата започнаха да се получават и вече по 10-тина секунди изкарвам или около две-три връщания с back brake-a.
Можеше и по-напред да съм, ако не се бях мъчил с хардтейла с дългата лапа и геометрия за лицева опора. :P
Много удовлетворяващо занимание. И е доста изморяващо, докато се учиш. Свалих мускулна маса на ръцете и краката. И то видима.

И разбира се преди да развия инстинкт със задната спирачка, се прострях веднъж по гръб както си трябва. Започнах да нося раница и каска. :ok:


И аз се мъча с един малко по агресивен хардтейл да правя това онова . С челен ъгъл 64 градуса. Но уви, стигал съм най много до дроп 60-70см. Ни бъни хоп , ни мануал мога. :|
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от MrManson » 28 Юли 2021, 22:01

Здравейте колеги, използвам темата да попитам за съвет. Днес ни сюрпризираха, че от началото на август лека-полека трябва да си спомним какво е да работиш в офис. Живея в Красно село, работата ми е в центъра - буквално до Съдебна палата. Имам опция метро и трамвай /когато ремонта приключи/, но ми се ще малко да се пораздвижа. Може би затова опцията електрическа тротинетка отпада на първо време. Та искам да си взема колело, питането ми е какво да бъде? Искам да може да ме закара от т.А до т.Б и обратно, като се съмнявам да го карам офроуд. Може както нещо ново, така и втора ръка, стига да е запазено. Относно бюджет - не съм гледал още цени по сайтове, но ми се струва, че за целта до 500лв трбява да е достатъчно. Имате ли някакви идеи и предложения? Висок см 181см, тегло 88кг.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 30 Юли 2021, 11:35

Някой нещо отстъпка в байк центъра, че искам да взема един Кюб?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от MrManson » 30 Юли 2021, 13:01

По моя въпрос някой разбирач ще каже ли дали това тук си заслужава парите?
https://www.olx.bg/d/ad/drag-grand-cany ... derIndex=3

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 30 Юли 2021, 14:43

MrManson написа:По моя въпрос някой разбирач ще каже ли дали това тук си заслужава парите?
https://www.olx.bg/d/ad/drag-grand-cany ... derIndex=3
Велосипеда е като обувката трябва да е сравнително лек и да ти е по-мярка.
Така по снимки е трудно да се каже.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 31 Юли 2021, 7:05

mihal написа:
И аз се мъча с един малко по агресивен хардтейл да правя това онова . С челен ъгъл 64 градуса. Но уви, стигал съм най много до дроп 60-70см. Ни бъни хоп , ни мануал мога. :|

Ти тренираш неща, които като цяло ще ти помогнат в карането в планината. Мен не ме влекат, като цяло обичам лежерно и спокойно каране в планината + това всеки път плямпаме постоянно с другарчето - няма време и желание за агресивно каране. Но ако го практикуваш като спорт, си трябват тези техники.

Аз за келешлък съм с уийлито, но пък ми в кеф.
Откакто се понаучих го упражнявам веднъж седмично.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от grkv » 31 Юли 2021, 7:41

До ''хващане на чалъма'' е ;)
Аз мога със всякакво колело да карам на задна докато не се уморя или спирачката не се предаде, естествено. Хидравликите са голям плюс тука.
Сегашнто ми е с най-ниския клас хидравлики и почти няма баирче из града, което да не спускам на задна гума на зад кантар :lol: Голямо удоволствие ми е да си ''играя'' така.
Като съвет - учете се за начало не да държите гумата максимално време във въздуха, а да я сваляте със спирачката все по-прецизно и от по-назад. Свикнете ли на задкантар, другото ще си дойде само.
Никога не махайте пръста от спирачката за да смените скорост. При мен може и с палец да свалям надолу, ама показалеца не мърда от лостчето. Веднъж мръдна и се наложи да скоча в движение - връзки на коляно и три месеца куцане.

Нещо такова като вдъхновение: https://www.youtube.com/watch?v=_n8ZDJEZZO0

Иначе съм карал към 7-8 км миналото лято и каталясах :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 31 Юли 2021, 12:56

От зад кантар е ясно, че е майсторлък, но там ако се заиграя, ще има падания със сигурност. А не ми се иска. Затова около кантара...ако трябва и малко под, на леко изкачване, достатъчно удоволствие е за мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от grkv » 31 Юли 2021, 13:19

От малко преди кантара, до кантара и зад кантара разликата е на практика нулева, в карането на задна винаги се лавира между тия три позиции непрестанно.
Пак казвам, тръгваш с грешен подход.
Аз на изкачване трудно мога да изкарам и десетина метра въртене без да пипна спирачка, на равното винаги съм “обрал луфта” и леко търка диска колкото да няма резки движения и всичко да е плавно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 31 Юли 2021, 14:28

Още не съм толкова добър и по нанадолнището ако пробвам се засилвам и не ми върши работа. Освен с леко натисната спирачка да карам, както спомена. На изкачване компенсирам не добрия кантар, то ми е ясно, че ако съм майстор, трябва да мога и да забавям кантара като мина отвъд и спирам със спирачката. Ще надградя ако продължавам със сигурност. Може да стана и добър като теб някой ден.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 31 Юли 2021, 16:21

Едно време балканчето и на предна гума го карах и ставаше за сичко.
Специално колело за каране на задна гума, за града, за извънграда, за равно, за стръмно... .. Света е изтрещел тотално.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 31 Юли 2021, 18:26

grkv написа:Нещо такова като вдъхновение: https://www.youtube.com/watch?v=_n8ZDJEZZO0


Ти намери кой да дадеш за пример :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mihal » 31 Юли 2021, 19:46

sub_eleven написа:Ти тренираш неща, които като цяло ще ти помогнат в карането в планината. Мен не ме влекат, като цяло обичам лежерно и спокойно каране в планината + това всеки път плямпаме постоянно с другарчето - няма време и желание за агресивно каране. Но ако го практикуваш като спорт, си трябват тези техники.


И да не е за планината, с бънито става много по-забавно карането и слизането по стълби например :)

bum_bum написа:
grkv написа:Нещо такова като вдъхновение: https://www.youtube.com/watch?v=_n8ZDJEZZO0


Ти намери кой да дадеш за пример :mhihi:


Тос швабуняк мога всичките му клипове по 5 пъти да изгледам и пак няма да ми умръзне. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 31 Юли 2021, 20:30

Страшен урод. Ясно, че има много монтаж, но е много впечатляващо.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 31 Юли 2021, 21:24

Днешния култов за мен преход Пловдив-връх Ботев и обратно.Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook