Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 08 Юли 2021, 15:13

След около месец тренировка, някои дни двуразово, днес се отпуших най-накрая. Кефът е голям :ok:

ЦЪК

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Spunky » 08 Юли 2021, 18:11

Каква е ситуацията с байк парковете, ходите ли там? Гледам само Боровец и Пампоровец играят. Знае ли някой какви са "висок клас" байковете под наем на Боровец? В пампорово пише, че са Трек Fuel EX 5

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от chefoto » 09 Юли 2021, 4:55

Spunky написа:Каква е ситуацията с байк парковете, ходите ли там? Гледам само Боровец и Пампоровец играят. Знае ли някой какви са "висок клас" байковете под наем на Боровец? В пампорово пише, че са Трек Fuel EX 5


Аз ходя, да. Тази година все още не съм бил, но като гледам как вървят нещата до 1-2 седмици ще отиваме. По спомен на Боровец имаше Рам и Пулс колела, но това беше за миналата година - не знам в какво състояние са тези колела и дали се поддържат като цяло...иначе конкретно за ситуацията на парковете мен лично може би Боровец ми допада една идея повече - трасетата са по-дълги, на Пампорово също е готино, но зависи какво търсиш - дали ще пускаш по хардкор пътеките или искаш нещо по-лежерно. Има телефон за контакт байк парка в Боровец, може да пробваш да им звъннеш и да питаш какви точно са колелата, миналата година им бях звънял да ги питам за откриването на сезона кога ще е и отговориха веднага.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 09 Юли 2021, 9:28

Ht3 на Рам от старите са сигурно още. Аз имам едно купено втора ръка от там и си го карам отвреме навреме.

Изображение

Ето това в тази разцветка, знам, че и останалите бяха такива.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nero_ » 09 Юли 2021, 12:53

Някой превозвал ли е велосипед на стойка на теглича (Thule Express в случая) из западна Европа, без допълнителни светлини и регистрационен номер? Принципно са видими, както светлините, така и регистрационният номер и карам спокойно така в България и Гърция, без да съм имал неприятности. Но е възможно в по-цивилизовани държави да се гледа по-строго на законите и да бъда глобен без значение дали има видимост или не. Предстои ми пътуване до Италия и ще си транспортирам велосипеда, така че се чудя дали е ок да пътувам по този начин. Имам теглич, но само механичната част, защото не исках да ми се пипа ел инсталацията, а и не планирам да тегля ремаркета и каравани. Имам и греди за тавана, но много силно желая да не ми свисти това колело 1500км магистрали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mr_petroff » 10 Юли 2021, 7:02

nero_ написа:Някой превозвал ли е велосипед на стойка на теглича (Thule Express в случая) из западна Европа, без допълнителни светлини и регистрационен номер? Принципно са видими, както светлините, така и регистрационният номер и карам спокойно така в България и Гърция, без да съм имал неприятности. Но е възможно в по-цивилизовани държави да се гледа по-строго на законите и да бъда глобен без значение дали има видимост или не. Предстои ми пътуване до Италия и ще си транспортирам велосипеда, така че се чудя дали е ок да пътувам по този начин. Имам теглич, но само механичната част, защото не исках да ми се пипа ел инсталацията, а и не планирам да тегля ремаркета и каравани. Имам и греди за тавана, но много силно желая да не ми свисти това колело 1500км магистрали.

Никакъе проблем стига да се виждат светлините и номера , 5 к. км. през 8 държави даже не са ме спирали ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Borymeckata » 17 Юли 2021, 18:49

Днес го прибрах от видинския пазар за 80 лева.

IMG_20210717_193626_copy_1683x1263.jpg


Изцяло алуминиев, с нови гуми, оборудван с висока серия на Шимано. След един час ръчкане се понесе като песен по пътя, не ми се слиза от него. Само задната спирачка трябва да се пипне още малко, но тази вечер не ми се занимава повече.

80 лева дадох в сезона, есента може и за 60 да се вземе. Събрал съм няколко такива, жената вика, че си правя колекция и май не е далеч от истината. Като видя нещо читаво, го прибирам... :dunno: :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от anttonev » 17 Юли 2021, 18:55

За безпари направо.
А от някой "манго-джери" ли го взе?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Borymeckata » 17 Юли 2021, 19:12

Позна! Циганинът се кълнеше в децата си, вика: Досега някога излъгал ли съм те?!?

Като се има предвид, че за пръв път го виждах в живота си - прав беше... :dunno: :dunno:

IMG_20210717_202124_copy_2104x1580.jpg[/attachment>]

[attachment=0]IMG_20210717_202150_copy_2183x1638.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Borymeckata на 17 Юли 2021, 19:30, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 17 Юли 2021, 19:30

Крадено не бих взел ку ше без пари да е
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Borymeckata » 17 Юли 2021, 19:43

Предвид евтините китайски гуми и седалка, е по-скоро изхвърлено... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 17 Юли 2021, 20:09

Може би.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ivanski_2 » 17 Юли 2021, 20:52

А така ли го караш , със седалка по-високо от кормилото, ако да би ли споделил защо, аз не разбирам много от колела, имах RAM, правих доста спускания, по едно време спрях, понеже напуснах града и намерих в олх едно старо и много готино шосейно с тънки гуми за 50лв ,грабнах го и много време не е мръднало, а буквално нищо не съм му правил, качвам се и карам :lol: и по малинов ми дава по-добра средна скорост в задръстванията отколкото с космоса, та като бързам ходя с него на работа :mhihi: Другото голям предимство на моето е че е много незабележимо, нищо специално няма в него и никой не иска да го краде, понеже работя до дъ мол, оставих го цял ден там подпряно и незаключено, понеже се отплеснах и го забрави и вечерта си бееше там , редовно го забравям някъде и никой не иска да го краде, а рама само го мислих, абе супер колелце :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Borymeckata » 17 Юли 2021, 22:05

Аз ходя всеки ден на работа с колело и навъртам доста километри на година. Винаги карам с максимално вдигната седалка, доста над рулето. Трябва на всеки оборот да си изпъвам краката докрай, ако карам със свити в коленете крака се уморявам много бързо. А и ми изглежда адски смешно някой да кара с ниска седалка и свити крака, като клоун в цирка... :dunno: :dunno:

Има и друга хватка - вдигам максимално седалката, затягам я с ключа и повече никой не ми взима колелото "само да отскочи до някъде" и "само да си свърши една работа". Дори по-високи от мен хора не могат да карат с "моята" седалка.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nickstorm » 17 Юли 2021, 23:00

Като гледам гумите са чисто нови (нищо че китайски), т.е някой му е сложил чисто нови гуми преди да го изхвърли? :lol: Придържам се към мнението на Моджо, че колелото е гепено.... Изглежда като добре поддържано, дори на старо реалната цена му е повече от 80 лв...

p.s една черна точка към кармата....
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook