Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 19 Мар 2022, 12:11

nero_ написа:Също както с колите. Ако караш 100км на месец до магазина ти е все тая какво караш. Ако караш повече или колите са ти страст искаш по-мощна, с повече екстри, висока за планината, лека за пистата, комфортна за магистралата, със заварен дифф (fixie ;)) за специални случаи, а ако имаш много пари примерно Ферари.

Е да, аз освен това, което описах, имам и един хард тейл и един фул съспеншън, които се карат по предназначение...т.е. почти не се карат. Фул съспеншъна има един преход само през миналата година.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от maxoyn » 19 Мар 2022, 16:37

BMW_POWER написа:
nero_ написа:Бих търсил нещо подобно: https://www.olx.bg/d/ad/cannondale-28-t ... aed1feb13c

Конкретно тази обява е с малко стари скорост, но подобна концепция - хибридно колело, 28", твърда карбонова вилка, алуминиева рамка, дискови спирачки, право кормило.


Това колело не го виждам за планинско. Освен ако не се пускаш като Бум Бум от Железница надолу и не задминаваш колите.

Всички предложения са добре дошли. Шанса да стигне до истинско планинско е изключително малък. Варна ми е малко далеч да го видя, забравих да кажа предпочитам София/Плевен. Днес разгледах колела в два магазина, нямаше много избор сякаш - главно drag hardy 3/5/7/9, drag zx3, drag c1 версии, cross dexter, cross GX8/9, и вече другите малко по-висок клас - ktm ultra fun 27, trek marlin 5/7.
Честно казано най-много на вид ми харесаха тези c1, но били за младежи, всеедно съм стар вече. :mhihi: И не са 3х8. Не, че разбирам, но за разхождащ се като мен май е най-добре. KTM и Trek също, но не знам дали има смисъл за каквото и колкото ще го ползвам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 05 Май 2022, 19:14

Някой би ли споделил мнение за кололо с метална рамка? По-конкретно хром-молибденова стомана, cr-mo steel? Не че като дете не съм карал метално балканче и турист, ама се чудя на днешно време бива ли такава рамка, която естествено е далеч от споменатите две колела?
И още по-конкретно, харесах едно такова колело за дете -
https://mtb-bg.com/2016/08/17/products- ... drag-shift
Като цяло 26ците са изчезнали от пазара, изобщо май откъм колела е доста зле положението в момента..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 05 Май 2022, 19:25

По леки са от алуминиевите и по здрави стоманените рамки . Единствения недостатък е че ръждясват и не трябав да се оставят на влага .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 05 Май 2022, 22:14

Jordana написа:По леки са от алуминиевите и по здрави стоманените рамки . Единствения недостатък е че ръждясват и не трябав да се оставят на влага .

По леки?Пълни глупости :mhihi:
За по здрави до някъде съм съгласен

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 05 Май 2022, 22:45

kiko написа:
Jordana написа:По леки са от алуминиевите и по здрави стоманените рамки . Единствения недостатък е че ръждясват и не трябав да се оставят на влага .

По леки?Пълни глупости :mhihi:
За по здрави до някъде съм съгласен

Ето ти един със стоманена рамка ....9 кила . Найс а ? :lol:
https://www.bikecenter.bg/velosiped-28- ... ow-carbon/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 06 Май 2022, 0:57

Да, принципно съвременните стоманени (cr-mo и други) са по-леки, защото рамката е доста тънка. Друго предимство, което доста се изтъква от собственици на стоманени рамки е обирането на вибрациите от настилката, макар, че за 9-10 годишно дете мисля, че това ще му е последния проблем.. Не знам.. като ми влезе няква муха в главата с тия колела, и докато не купя нещо не мирясвам. В момента е с една 24ка, която беше 'за село' миналото лято, и сега се колебая между хубава 24ка или направо 26ца, защото 24ката може и да му малее следващото лято, пък все пак си има не лошо колелце 24ка. Като цяло наблюдението ми е за сериозна инфлация и слабо предлагане на детски колела. По времето, когато му купувах първото кюбче 16 и малко след това плюсова 20ска на спешълайзд имаше от пиле мляко по магазините.. сега нищо..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 06 Май 2022, 18:51

FaceOff написа: имаше от пиле мляко по магазините.. сега нищо..


И аз се бях засилил да купувам на детето един кюб и понеже времето кофти, викам има време. Тия дни мислех да идем да го вземем и се оказва, че няма нищо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 06 Май 2022, 18:58

Jordana написа:
kiko написа:
Jordana написа:По леки са от алуминиевите и по здрави стоманените рамки . Единствения недостатък е че ръждясват и не трябав да се оставят на влага .

По леки?Пълни глупости :mhihi:
За по здрави до някъде съм съгласен

Ето ти един със стоманена рамка ....9 кила . Найс а ? :lol:
https://www.bikecenter.bg/velosiped-28- ... ow-carbon/

9кила за една торба пари, и на това му викаш найс? :mhihi: :mhihi:
Ето ти един в пъти по евтин и обикновен не някакъв космически като твоя.Алуминиев и е 9.1кг
https://www.bikeradar.com/reviews/bikes ... 05-review/

тук също хората са си го обяснили :Chromoly is slightly heavier than aluminum, but the frame can be thinner and has reduced stiffness, which provides a smoother ride.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 07 Май 2022, 11:39

bum_bum написа:
FaceOff написа: имаше от пиле мляко по магазините.. сега нищо..


И аз се бях засилил да купувам на детето един кюб и понеже времето кофти, викам има време. Тия дни мислех да идем да го вземем и се оказва, че няма нищо.
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/detski-velosipedi/velosipedi-za-detsa-12-godini/velosiped-26-specialized-rockhopper-blk-wht-xxs/

26ца само този Спешълайзд е наличен, обаче тия пари за тая окомплектовка ми се струват абсурдни.. От 24ките пък няма абсолютно нищо. Гледам Рипрок 24 е 3000лв, вярно с по-хубава окомплектовка, ама се оцъклих

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 07 Май 2022, 13:21

24 е за нас, но няма никъде налично нищо. Бях харесал едни Кюб Ейсид. В края на седмицата щели да зареждат.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 07 Май 2022, 16:29

Аз лично 24 ново от магазина не бих купил.Просто на тази възраст дърпат осезаемо нагоре и не е граранция,че след 1-2 лета няма да му е омаляло колелцето вече.И ще трябва да се продава на 1/2 от цената.
това ми се вижда ок например
https://www.olx.bg/d/ad/kolelo-scott-sc ... 8QS04.html

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 07 Май 2022, 17:28

Кюба Ейсид с дисковите спирачки и 9 скорости, вместо в-брейк и 7 скорости, и за минимална разлика в цената изглежда много добре. Моя батко ще е скоро на 9 и 140см в момента, и мисля да изкара това лято с тая 24ка, която има в момента, и догодина 26ца, ама като гледам наличностите и цените бих взел някоя прилична 26ца още сега.
В една 24ка ми останаха очите, ама за едно лято не ми се дават толкова.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 07 Май 2022, 19:36

kiko написа:Аз лично 24 ново от магазина не бих купил.Просто на тази възраст дърпат осезаемо нагоре и не е граранция,че след 1-2 лета няма да му е омаляло колелцето вече.И ще трябва да се продава на 1/2 от цената.
това ми се вижда ок например
https://www.olx.bg/d/ad/kolelo-scott-sc ... 8QS04.html


Аз мога да го взема на фирма и цената става по-прилична, та не знам дали си струва разликата. Иначе израстването си е сериозен разход. Имаше сезони в които сменяхме по 3 чифта обувки, на практика чисто нови, а те хубавите никак не са евтини.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 07 Май 2022, 20:41

Кат се замисля клоко и какви велосиеда съм имал като дете всичко е въпрос на мода и какви колелета имат другите деца . Ако става въпрос за момече , някъде към 16-17 минава мерака за колелета като почнат да свалят момите . На 17 ако се интеесуват прекалено много от колелета нещо не е наред :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook