Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mr_petroff » 19 Яну 2022, 13:33

Tо навити има ,ама можещи :dunno: .Пък и аз съм от СИ България , та можем да се видим на паметника.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 19 Яну 2022, 13:50

mr_petroff написа:Tо навити има ,ама можещи :dunno: .Пък и аз съм от СИ България , та можем да се видим на паметника.
Ще се радвам да се видим.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 06 Мар 2022, 19:59

И тази година не се размина карането Пловдив-връх Шипка-Пловдив.
Някой от вас беше ли с байк там?Изображение
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mr_petroff » 06 Мар 2022, 20:19

Респект , машина :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ice_box » 17 Мар 2022, 22:04

Дали имаме ентусиасти и фенове на фикситата, да споделят малко опит, че се замислям от известно време да си взема такъв байк, обаче малко не мога да си го представя как е в града с ускорението след спиране. Също така задължително със спирачки, макар че съм чувал, че не било истинско фикси така, ама идеята ми не е да се мятам под колите :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от astrapower » 18 Мар 2022, 9:05

Колеги каква е идеята на фиксито, какво намирате в този тип велосипед, простота, лекота и надеждност ли...?
Последна промяна astrapower на 18 Мар 2022, 11:09, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ildivvy » 18 Мар 2022, 10:11

Идеята е по-специфично физическо натоварване според мен...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Southside » 18 Мар 2022, 13:34

ice_box написа:Дали имаме ентусиасти и фенове на фикситата, да споделят малко опит, че се замислям от известно време да си взема такъв байк, обаче малко не мога да си го представя как е в града с ускорението след спиране. Също така задължително със спирачки, макар че съм чувал, че не било истинско фикси така, ама идеята ми не е да се мятам под колите :lol:


Аз ползвах сингъл спийд за придвижване в града и за мен е страхотна комбинация за тренировка и максимално семпла конструкция. Моето е с ремък и две дискови спирачки, не съм го ползвал миналия сезон, че ми станаха в повече велосипедите, та се замислям да ходи за продажба.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nero_ » 18 Мар 2022, 14:37

аз от известно време се заглеждам по single/fixie с цел придвижване в града, нещо евтино и просто, което не изисква грижи и да не се притеснявам, че ще бъде откраднато. Но това което малко ме изненада беше, че на една от обявите пишеше 11+кг. Това си е тегло на XC колело... В предвид че няма почти нищо на него очаквах нещо от порядъка на 8кг за алуминиева рамка. Някой притежаващ такова колело може ли да сподели теглото? Може ли да препоръчате конкретна марка/модел?

edit: прочетох, че това е нормално тегло за евтино колело от този тип и явно съм бил с нереалистични очаквания.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от maxoyn » 18 Мар 2022, 15:12

Колеги докара ми се колело от известно време. Знам, че това ще прозвучи много тъпо, но ми трябва съвет :D . Не знам колко въобще ще го карам - може да са месеци, може и да ми писне след третото каране. Терена ще бъде градски включително разбити плочки и тн, паркове, тоест не шосейно, а вероятно планинско. Ново или втора ръка няма голямо значение, идеята е ако ми писне да не съм огромна сума пари назад (примерно до 200 лв :D ). Бюджет да кажем 1000 лв, но по-малко е по-добре. С ъпгрейди и подобни не мисля да се занимавам. Висок съм 1.75 така че сигурно и тези 27" ще са ми добре :mhihi: . Единствено май ми трябва да е сравнително леко, защото ще го мъкна по стълбите. :D Питам, защото искам и да е някак "приятно" за каране. Не, че преди много години не си карах абсолютно базово крос/драг с удоволствие по 10-15км, но това за вас е половин час в Сряда :D . Иначе ясно че във веригите магазини вероятно има и доста евтини колела.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nero_ » 18 Мар 2022, 16:30

maxoyn написа:Колеги докара ми се колело от известно време. Знам, че това ще прозвучи много тъпо, но ми трябва съвет :D . Не знам колко въобще ще го карам - може да са месеци, може и да ми писне след третото каране. Терена ще бъде градски включително разбити плочки и тн, паркове, тоест не шосейно, а вероятно планинско. Ново или втора ръка няма голямо значение, идеята е ако ми писне да не съм огромна сума пари назад (примерно до 200 лв :D ). Бюджет да кажем 1000 лв, но по-малко е по-добре. С ъпгрейди и подобни не мисля да се занимавам. Висок съм 1.75 така че сигурно и тези 27" ще са ми добре :mhihi: . Единствено май ми трябва да е сравнително леко, защото ще го мъкна по стълбите. :D Питам, защото искам и да е някак "приятно" за каране. Не, че преди много години не си карах абсолютно базово крос/драг с удоволствие по 10-15км, но това за вас е половин час в Сряда :D . Иначе ясно че във веригите магазини вероятно има и доста евтини колела.


Бих търсил нещо подобно: https://www.olx.bg/d/ad/cannondale-28-t ... aed1feb13c

Конкретно тази обява е с малко стари скорост, но подобна концепция - хибридно колело, 28", твърда карбонова вилка, алуминиева рамка, дискови спирачки, право кормило.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 19 Мар 2022, 3:13

nero_ написа:
maxoyn написа:Колеги докара ми се колело от известно време. Знам, че това ще прозвучи много тъпо, но ми трябва съвет :D . Не знам колко въобще ще го карам - може да са месеци, може и да ми писне след третото каране. Терена ще бъде градски включително разбити плочки и тн, паркове, тоест не шосейно, а вероятно планинско. Ново или втора ръка няма голямо значение, идеята е ако ми писне да не съм огромна сума пари назад (примерно до 200 лв :D ). Бюджет да кажем 1000 лв, но по-малко е по-добре. С ъпгрейди и подобни не мисля да се занимавам. Висок съм 1.75 така че сигурно и тези 27" ще са ми добре :mhihi: . Единствено май ми трябва да е сравнително леко, защото ще го мъкна по стълбите. :D Питам, защото искам и да е някак "приятно" за каране. Не, че преди много години не си карах абсолютно базово крос/драг с удоволствие по 10-15км, но това за вас е половин час в Сряда :D . Иначе ясно че във веригите магазини вероятно има и доста евтини колела.


Бих търсил нещо подобно: https://www.olx.bg/d/ad/cannondale-28-t ... aed1feb13c

Конкретно тази обява е с малко стари скорост, но подобна концепция - хибридно колело, 28", твърда карбонова вилка, алуминиева рамка, дискови спирачки, право кормило.


Това колело не го виждам за планинско. Освен ако не се пускаш като Бум Бум от Железница надолу и не задминаваш колите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 19 Мар 2022, 8:10

nero_ написа:аз от известно време се заглеждам по single/fixie с цел придвижване в града, нещо евтино и просто, което не изисква грижи и да не се притеснявам, че ще бъде откраднато. Но това което малко ме изненада беше, че на една от обявите пишеше 11+кг. Това си е тегло на XC колело... В предвид че няма почти нищо на него очаквах нещо от порядъка на 8кг за алуминиева рамка. Някой притежаващ такова колело може ли да сподели теглото? Може ли да препоръчате конкретна марка/модел?

edit: прочетох, че това е нормално тегло за евтино колело от този тип и явно съм бил с нереалистични очаквания.

Моето сингъл спийд е за трикове, със стоманена рамка и от там идва високото тегло. Над такива колела се издевателства доста и алуминият не е подходящ. Но пък много си го харесвам. В началото коригирах един път за да избера наистина скоростта, която е най-подходяща за мен. Сега за придвижване в града е супер. Единствено е кофти(за придвижване), че е само със задна спирачка, т.е. не е предвидено да има такава отпред изобщо. Което е проблем ако го зацепиш на предавка, която може да вдигне висока скорост или се засилиш по инерция някъде.

Уийлитата си ги тренирах и зимата в един подземен паркинг. Вече мога да ускорявам/намалявам на уийлито, мога да завивам леко при нужда, както и да спирам на място. :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от drifty » 19 Мар 2022, 9:47

Явно трябва да прочета по темата, аз си карам същия бегач, който си купих в 9ти клас и не схващам за какво ми е кууло с амнайсе екстри, една предавка и т.н :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nero_ » 19 Мар 2022, 11:30

Също както с колите. Ако караш 100км на месец до магазина ти е все тая какво караш. Ако караш повече или колите са ти страст искаш по-мощна, с повече екстри, висока за планината, лека за пистата, комфортна за магистралата, със заварен дифф (fixie ;)) за специални случаи, а ако имаш много пари примерно Ферари.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Terziev1980

Последни теми
Facebook