Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от grkv » 07 Юни 2022, 20:59

Момци, искам да си сменям колелото, ама имам малко чуденки...
Преди 2 години си взех един Сентурион 26" с рамка М от който по принцип съм много доволен като колело, ама още от самото начало колелото ми е малко на ръба на размерите, или поне така се усеща.

178 см съм висок, тая рамка М по спомен я даваха до 181 см височина, в реалността обаче не изглеждат добре нещата.
Та, гледам разни 27.5 и 29 колелета и се чудя кое от двете. Четох из МТБ форума, ама там пишат като профита за корени, камъни и т.н., пък аз си карам уикенда по асфалт с приятелски семейства...
Всички около мен са си накупили 29" и друго нищо не се признава :lol: Не, че ще си ги мерим, ама чак пък такива ли са му преимуществата, особено на асфалт и лежерно каране?

Също така рамките, някой може ли да ми даде насока при 178см М или Л да търся?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от NiksGS » 08 Юни 2022, 7:07

Като отидеш в магазина започваш да мериш - читала трябва да опира в средата на хоризонталната (в някои модели е наклонена) част на рамката. Аз съм с твоя ръст, от 3г активно карам 29" с не знам кой размер рамка. Всъщност мерих на място и така реших. Доволен съм, защото 29" колела най- добре преодоляват описаните от теб препятствия. Ако ще сменяш колелото, прецени си, потърси и такова с повече предавки отзад, ако терена ти включва големи денивелации, макар и по асфалт. В момента ги гледам, как други хора ме изпреварват, докато аз бутам нагоре, защото не ми достигат предавки или натренираност, не знам. В момента съм с 3х7 но мисля за 2х9 или 2х11.
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 08 Юни 2022, 13:03

178см горе долу си на кантар м/у М и Л.
Но по скоро си вземи Л и гледай да е с по къса лапа и хубаво си нагласи седалката

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mr_petroff » 08 Юни 2022, 14:36

Не съм специалист, по скоро само карам. Но след последния 26, сега съм с второ 29 и съм сигурен, че на 26 и 27,5 повече няма да се върна. Като поръчвах велосипедите само казах как, къде и за какво ще ги ползвам и килограмите и височината на мен и на жена ми. Собственикът на велоцентъра/добър познат/ ми спретна две чудни колеленца-доволен съм.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nero_ » 09 Юни 2022, 10:09

29" определено. Размерът не е универсален и най-добре да се провери таблицата на конкретния производител и рамка.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mart1nn » 10 Юни 2022, 12:22

NiksGS написа:Като отидеш в магазина започваш да мериш - читала трябва да опира в средата на хоризонталната (в някои модели е наклонена) част на рамката. Аз съм с твоя ръст, от 3г активно карам 29" с не знам кой размер рамка. Всъщност мерих на място и така реших. Доволен съм, защото 29" колела най- добре преодоляват описаните от теб препятствия. Ако ще сменяш колелото, прецени си, потърси и такова с повече предавки отзад, ако терена ти включва големи денивелации, макар и по асфалт. В момента ги гледам, как други хора ме изпреварват, докато аз бутам нагоре, защото не ми достигат предавки или натренираност, не знам. В момента съм с 3х7 но мисля за 2х9 или 2х11.


Без да знам точно какви са ти зъбните колела (тоест малко на изуст ...) ще предположа че с 3х7 имаш същия обхват като примерно 1х11. 1х12 може би ще ти даде една идея по-лесна скорост, но с такова предавателно число, че е като бутането (или ще си "изпомпиш" краката за кратко време). По-скоро тренирай повече изкачвания и намери някакъв оптимален (за твоето тяло) ритъм на въртене (каданс).

По темата - в света на колелетата всичко е базирано на хайп за най-новото, най-лекото и т.н. Има разлика между 26" и 29" и в това спор няма. Но като почнат да правят рамки С размер с 29" ми идва малко грубо. За мен 29" е по-тромав размер при завои, резки смени на посоката, обратни завои и т.н.

За ежедневна употреба не мисля че някой би усетил разликата. Вземи си колело, което да ти харесва. Може би обърни внимание на теглото на 27.5 спрямо 29 да речем.

ПС: 29" твърдак - за разходки, ежедневно каране. 27.5" с мека рамка за каране по трасета.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 16 Юни 2022, 21:10

sub_eleven написа:Между другото малко съжалявам, че не разпитах и да бях сложил хидравлично колче, защото щеше да ми върши добра работа.

Върнах се и сложих. Много съм доволен.

Харесах си и още едно колело, което ще си купя малко по-нататък. Chenga на Mafiabikes.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 17 Юни 2022, 0:14

Вижте какво намерих.

IMG_7065.JPG


Рамка от DEAN

https://deanbikes.com/home/road/

Липсите се виждат. Няма предна спирачка, колела, седалка и верига. Титаниева рамка, суперлеки предна вилка и части :shock: Това, което виждате на снимката тежи 5.7кг.
Спирачките и скоростите работят, има няколко драскотини, но те нямат значение. Проверих при един механик, колко може да се вземе в това състояние. Имам друга шосейка и мога да прехвърля всичко липсващо. Но тя е далеч като качество и все едно на БМВ да сложа гуми и седалки от ЗАЗ. Цифрата, която ми каза е повече от внушителна ...

Та ненормалници има навсякъде :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от NiksGS » 17 Юни 2022, 8:29

Огледай я добре, дали не е усукана, геометрията правилна ли е. Ако е 6 - ти си печелившия, доокомплектовай и карай с кеф.
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 17 Юни 2022, 8:57

sub_eleven написа:
sub_eleven написа:Между другото малко съжалявам, че не разпитах и да бях сложил хидравлично колче, защото щеше да ми върши добра работа.

Върнах се и сложих. Много съм доволен.

Харесах си и още едно колело, което ще си купя малко по-нататък. Chenga на Mafiabikes.

Тея сега са много модерни,яко само на задна гума ги карат.
Другата седмица и аз чакам едно колелце и ще се поФаля

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от grkv » 20 Юни 2022, 13:03

grkv написа:Момци, искам да си сменям колелото, ама имам малко чуденки...
Преди 2 години си взех един Сентурион 26" с рамка М от който по принцип съм много доволен като колело, ама още от самото начало колелото ми е малко на ръба на размерите, или поне така се усеща.

178 см съм висок, тая рамка М по спомен я даваха до 181 см височина, в реалността обаче не изглеждат добре нещата.
Та, гледам разни 27.5 и 29 колелета и се чудя кое от двете. Четох из МТБ форума, ама там пишат като профита за корени, камъни и т.н., пък аз си карам уикенда по асфалт с приятелски семейства...
Всички около мен са си накупили 29" и друго нищо не се признава :lol: Не, че ще си ги мерим, ама чак пък такива ли са му преимуществата, особено на асфалт и лежерно каране?

Също така рамките, някой може ли да ми даде насока при 178см М или Л да търся?


Купих си един Кюб, 29" с рамка размер Л - като размер ми пасва, като размер на гумите съм малко със смесени чувства.
Имам чувството, че ходя на кокили в сравнение с 26" и нямам предвид височината... дано си свикнем.

Сега си търся асфалтови гуми, дето да не бучат като ловджийски джип, ама нещо удрям на греда. Гледам по сайтовете разни по-гладки, дето са по 100лв бройката... WTF хората за колите си купуват по-евтини гуми, не за колелото за разходки, баси. :lol:
Нямам нужда от Контита за да се возя с 10-15км/ч из квартала, няма ли някъде нормални гуми за колело?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 20 Юни 2022, 13:26

https://www.dimibike.com/velosipedi-kol ... eur-26.htm ?

Това ми излезе в нета, не съм пазарувал. Моето си е с шосейни още от магазина.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 20 Юни 2022, 14:53

IMG_20190704_182316.jpg

Аз съм от близо 1г с тези schwalbe huricane и мога да кажа че съм доволен.Тихи са и държат инерцията

И да се похваля какво забърсах :mrgreen: Electra Rally Sport :smoke: Има работа по него но е трепач
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nero_ » 21 Юни 2022, 10:46

grkv написа:...

Сега си търся асфалтови гуми, дето да не бучат като ловджийски джип, ама нещо удрям на греда. Гледам по сайтовете разни по-гладки, дето са по 100лв бройката... WTF хората за колите си купуват по-евтини гуми, не за колелото за разходки, баси. :lol:
Нямам нужда от Контита за да се возя с 10-15км/ч из квартала, няма ли някъде нормални гуми за колело?

Купил си си ловджийски дижп и сега търсиш асфалтови гуми да ходиш по кафетата, за това така се получава. За разходки в квартала по-подходящо е 28" и там има прекрасен избор на градски гуми.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 21 Юни 2022, 11:29

nero_ написа:
grkv написа:...

Сега си търся асфалтови гуми, дето да не бучат като ловджийски джип, ама нещо удрям на греда. Гледам по сайтовете разни по-гладки, дето са по 100лв бройката... WTF хората за колите си купуват по-евтини гуми, не за колелото за разходки, баси. :lol:
Нямам нужда от Контита за да се возя с 10-15км/ч из квартала, няма ли някъде нормални гуми за колело?

Купил си си ловджийски дижп и сега търсиш асфалтови гуми да ходиш по кафетата, за това така се получава. За разходки в квартала по-подходящо е 28" и там има прекрасен избор на градски гуми.


Ако си с дискови спирачки, защо не потърсиш 28-ци капли? Ще имаш ли някаква драма, ако гумите за асфалт са с няколко милиметра по-ниски? Аз продадох преди две години така МТБ. Два комплекта капли и гуми и младежа беше много доволен.
Просто идея :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook