Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 30 Апр 2012, 21:16

spar4o написа:.... :

За тези апри само твърдак, задния шок на тези колела е ботафорен, не върши никаква работа освен да те олесни да се пребиеш като куче, вилките за DH са двукоронни и цената им почва от 1000 лева.
Моя съвет е да гледате колела само с вилки, като имате в предвид, че колело по евтино от 800 лева няма вилка, има де аам тя е ботафорна и само тежи, за возене в парка в града или в планината и хард теил върши работа щото вие не карате с 40-50 по каманите, а по добре да е надеждно колелото, щото идея си нямате тея боклуци за 200 лева вилки и задни амартисьори колко хора са вкарали в пирогов и са осакатили за цял живот не се ебавайте със живота си

Ако някои иска да види как трябва да изглежда и да работи колело за спускане да ми пише ще му покажа моето.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 5.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 Touring 520i
Мечтае да кара: BMW E30 M3 V10

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от spar4o » 01 Май 2012, 15:06

Благодаря за изчерпателната информация, колега! А можеш ли да ми препоръчаш някакъв твърдак на старо за горе-долу тези пари- 200-300 лв?
Mr. 6 Cylinders
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.06.2012
Местоположение: Карлово/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 330Ci

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от loadrunner » 03 Апр 2013, 18:26

Колеги,да ъпна малко темата с един въпрос.От доста време обмислям да се сдобия с още един байк.Мисля да го ползвам в града и когато има време-леко крос кънтри.Не мисля за даунхил,затова май по-удачно е нещо с твърда рамка,а не с окачване,но нека който е по-навътре в нещата да каже.Мисля,че N.Mihaylovski може да удари едно рамо с мнение по въпроса ;) .Бюджета ми е 1000 лева.Щеше ми се да е повече,но и малко екипировка ще трябва.Въпроса е - може ли да сглобя нещо читаво за въпросната сума или да избирам от "сглобените" РАМ/Драг или пък друга марка ? Четох в мтб форума,но хич не са ми ясни принципите за подбор на части при сглобяване на байк от нулата.И другото което е-ако взема готов байк,до каква степен може в бъдеще да се ъпгрейдне,ако може,де.Благодарско за мненията предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 21 Апр 2013, 20:50

Всичко може да се ъпгрейдва но зависи от много неща.Можеш да си сглобиш нещо но ако нямаш опит в подбора и не търсиш нещо конкретно как ще разбереш коя рамка ти пасва ? Може да стане така че накрая да имаш един велосипед за 1000 лв който изобщо да не те кефи и да не става за каране.По добре си избери нещо което може да се пробва и да го тестваш как е .За града твърдак да но и има и от другите дето стават.Пак зависи от лични предпочитания и къде ще се кара главно.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2014, 14:42

Понеже наближава сезона, реших и аз да се ъпгрейдна с малко по-сносна машинка :)
Спрял съм се на Scott Scale 670 2013-та модел. Бих попитал за впечатления от този модел, та ако някой има такива нека сподели :)
Консултантите се опитват да ме убедят, че буквално, "бъдещето" било на 29-инчовия размер гуми... Стани ми смешно, но все пак - някакви мнения относно това твърдение?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 28 Яну 2014, 17:21

Има нещо такова. Туентинайнъра става и за хибриден байк и с едни шосейни гуми може да яде и яко километри. Със сигурност е по-добрия вариант.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Владо » 28 Яну 2014, 20:12

аз се присъединих към групата с помощта на един градски шокблейз класик 54-ти размер :mhihi:
удоволствие е да се кара туй нещо :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 28 Яну 2014, 20:30

Аз се надявам напролет да си взема ново колело.
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2014, 20:47

bum_bum написа:Аз се надявам напролет да си взема ново колело.
Изображение


Колко инчово е това? :mrgreen:

Сериозно... сериозно се замислих за размера :roll: Наистина ще го карам сигурно 95% градско по едно 15км на ден и добрата инерция ще ми е адски полезна! Започвам стабилно да клоня към 29". Хубавото е, че на Scale 670 има 29-инчов абсолютен еквивалент - Scale 970. Едно към едно е, само че с по-големи колела. А уж е 300 грама по-тежко само :paranoid: Разбирам, че ще е една идея по-трудно развъртащо се, ама все пак се взима за спорт :ok: Друго, което се сещам - понеже спирачните дискове на 970-ката са със същия диаметър като на 670-ката, те няма да са така ефективни както на 670-ката :dunno: Все пак спирачния момент по периферията на гумата ще намалее :roll: Ама чак пък толкоз... :mhihi: Освен това към момента избора откъм гуми е сравнително ограничен...
Ще ми се да разбера дали наистина е такава тенденцията за изместване към 29-инчовия стандарт или тия нещо ме пързалят :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 28 Яну 2014, 21:24

Това се мери по друг начин, но отговаря на 29 ако се сравняват като размер.

Изобщо не го мисли за 29-тка. Не е някаква световна новост или кой знае каква тенденция дори. Но определено си става и за извън пътя, а с подходящи гуми има потенциала да ти позволи да минеш 100-150км на ден ако решиш. Скота който гледаш предполагам е яко тежък, може би 12-13 кг ама нали за това са пък скоростите.

Трека, дето го имам сега тежи ужасно много. Може би 16 кила. Има огромни и тежки гуми. Май най-тежките възможни, около 3 кила парчето с вътрешната :mhihi: Карам го само на последната скорост без изобщо да превключвам и си минавам 60км без проблем със средна скорост около 18км като включим и градското. Там е предимството на бруталните гуми де- не спирам никъде и по никакъв повод :mhihi:

Спирачките не ги мисли, аз дори не съм с дискови и нямам никакви проблеми при все че карам като олигофрен. Трябва да си тотален идиот за да пострадаш в града точно заради спирачките при положение, че работят поне така както се очаква от производителя.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2014, 21:32

bum_bum написа:Това се мери по друг начин, но отговаря на 29 ако се сравняват като размер.

Изобщо не го мисли за 29-тка. Не е някаква световна новост или кой знае каква тенденция дори. Но определено си става и за извън пътя, а с подходящи гуми има потенциала да ти позволи да минеш 100-150км на ден ако решиш. Скота който гледаш предполагам е яко тежък, може би 12-13 кг ама нали за това са пък скоростите.


Мдаа... :yes:
Аз слизам от един Крос от зората на демокрацията да кажем, та направо ми се види перце Скота :mhihi: Ама толкоз е - 12.8кг го дават големия, ще се бориме :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 28 Яну 2014, 21:34

Е са ще видите кво чудовище с В-брайкове ще сглобя, ще кантаря шусейките, ама ще мога и глупости да правя с него :twisted:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 28 Яну 2014, 21:38

Не е никакъв проблем, особено пък за в града. Те 99% от хибридите са по толкова. Ако решиш да правиш много километри няма да върви толкова, колкото шосейно ама все пак не му е точно това и идеята де. Но става доволно и за шосе, със съвсем малко тренировка 100км няма да са ти никакъв проблем с него.

Виж там повечето магазини предлагат като е ново да смениш разни компоненти като доплатиш. Може да си сложиш някакви по-добри гуми, щото тия с които излизат обикновено са от най-гадните. Ако ще караш основно из града може да си вземеш като мойте (ако имат 29-тки), но да са по-тънки за да не са толкова тежки. За асвалт е страхотна гума- Maxis Hookworm. Тия с големите грайфери само бучиш с тях и те бавят. С хукуорма можеш дори да лягаш по завоите на асфалт :mhihi:


N.Mihaylovski написа:Е са ще видите кво чудовище с В-брайкове ще сглобя, ще кантаря шусейките, ама ще мога и глупости да правя с него :twisted:


Само да взема тоя сингъл спийд и ше ти отвея плявата :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2014, 21:48

bum_bum написа:Не е никакъв проблем, особено пък за в града. Те 99% от хибридите са по толкова. Ако решиш да правиш много километри няма да върви толкова, колкото шосейно ама все пак не му е точно това и идеята де. Но става доволно и за шосе, със съвсем малко тренировка 100км няма да са ти никакъв проблем с него.

Виж там повечето магазини предлагат като е ново да смениш разни компоненти като доплатиш. Може да си сложиш някакви по-добри гуми, щото тия с които излизат обикновено са от най-гадните. Ако ще караш основно из града може да си вземеш като мойте (ако имат 29-тки), но да са по-тънки за да не са толкова тежки. За асвалт е страхотна гума- Maxis Hookworm. Тия с големите грайфери само бучиш с тях и те бавят. С хукуорма можеш дори да лягаш по завоите на асфалт :mhihi:


Да взема кУлото първо, че са "на прИмоция", пък по-натам ще ъпгрейдвам живот и здраве :D Виж гуми задължително ще взема, че на асфалта не си е работа със стоковите... Наистина страшни ревюта има за Hookworm :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 28 Яну 2014, 21:52

Ако може да ги смениш сега е по-добре, щото ще ти приспаднат цената на стоковата, а после само ще ти седи и няма кво да я правиш.

С хукуорма се блъскам челно в бордюра с колкото искам, прелитам го и продължавам. Е, няколко пъти летях и без колелото .. :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook