Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bioz » 09 Май 2022, 12:53

На мен тия 24ки с ниските седалки ми е виждат безмислени. Мисля да си кара 20ката докато дойде време за истинско колело.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2022, 14:24

FaceOff написа:Да де, ама не случайно размера на рамката винаги е съобразен с цолажа на гумите.


Грешиш :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 09 Май 2022, 16:00

BMW_POWER написа:
FaceOff написа:Да де, ама не случайно размера на рамката винаги е съобразен с цолажа на гумите.


Грешиш :bchug:
Ъ, викаш пълно е с 29ки на 13 инчови рамки?

ИзображениеИзображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2022, 17:15

С какви капли е 17 инчова рамка?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 09 Май 2022, 19:31

В конкретния случай - 13.5 има 26 и 27.5, 15.5 е само 27.5 и от 17.5 нагоре е само 29. Като със сигурност знаеш, че при един и същи размер на рамката, различните производители имат различна дължина, а не изключвам и в конкретния случай в зависимост от цолажа, един и същи размер да са с различна дължина

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2022, 19:39

Добре де, с какви капли е 17 инча рамка. 24, 26 или повече?

Не си писал, ще задам въпроса по друг начин. Имаш 26-ца, МТБ, който ти е перфектен като стойка. Ако сложиш 24-ки или 27.5, стойката ти ще се промени ли?
Говоря за стойката ти, не за височината :OT:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 09 Май 2022, 22:25

Малко да отклоня темата с един въпрос.... :help:

Някой може ли да препоръча маршрут за road bike по вързможност с тръгване от около Младост в София (тоест да не трябва да се минава през целия град)? В гугъл мапс не излизат маршрути за колела, а пък в komoot нещо има много малко информация. Има ли друг нaчин да намеря разни маршрути, с евентуално снимки или някакво описание?

Първата цел е нещо от сорта на 50-80км, които да могат да се минат или сутрин преди работа или вечер след (тоест около 2-3 часа макс). Втората цел е нещо за през уикенда (до около 200км). За уикенда имам това като идея: https://www.google.com/maps/dir/Novi+Is ... 072897!3e0 само че последно съм бил там преди 10тина години и не знам дали все още е подходящо за каране на колело, а и се надявам някой да не ме отнесе ако има много трафик.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 10 Май 2022, 9:01

От Младост близко ти е Панчарево.Има хубава вело алея около язовира

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 10 Май 2022, 9:53

BMW_POWER написа:Добре де, с какви капли е 17 инча рамка. 24, 26 или повече?

Не си писал, ще задам въпроса по друг начин. Имаш 26-ца, МТБ, който ти е перфектен като стойка. Ако сложиш 24-ки или 27.5, стойката ти ще се промени ли?
Говоря за стойката ти, не за височината :OT:


Стойката няма да се промени естествено, но много други неща ще се променят.. маневреност, стабилност. Пак да кажа, че един и същи размер рамка, на различни модели колела и различни производители е с различна дължина а и не само това, та размера на рамката (това, което е прието да се счита за размер) не е единственото меродавно нещо..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nero_ » 10 Май 2022, 10:10

sindssygt написа:Малко да отклоня темата с един въпрос.... :help:

Някой може ли да препоръча маршрут за road bike по вързможност с тръгване от около Младост в София (тоест да не трябва да се минава през целия град)? В гугъл мапс не излизат маршрути за колела, а пък в komoot нещо има много малко информация. Има ли друг нaчин да намеря разни маршрути, с евентуално снимки или някакво описание?

Първата цел е нещо от сорта на 50-80км, които да могат да се минат или сутрин преди работа или вечер след (тоест около 2-3 часа макс). Втората цел е нещо за през уикенда (до около 200км). За уикенда имам това като идея: https://www.google.com/maps/dir/Novi+Is ... 072897!3e0 само че последно съм бил там преди 10тина години и не знам дали все още е подходящо за каране на колело, а и се надявам някой да не ме отнесе ако има много трафик.



Сутрин и вечер в работната седмица нямаш много варианти без трафик, но ще ти дам няколко идеи и маршрути които ползвам:

Малинов - СОП (посока изток през АутоБавария или тръгваш на запад и обръщаш на кръговото на Икеа) - На Ботевградско или дясно до Богров или ляво и после тангентата. - Този маршрут е с малко денивелация, но доста често може да има вятър. Сравнително безопасен е - на СОП имаш локално, след това след Тракия имаш широк банкет. Същото важи и за тангентата. Използвам го основно за тренировки. Скучен е от към гледка, но е сравнително безопасен за трафик и сравнително равно. Можеш да използваш детелините за да повтаряш дадена отсечка колкото пъти искаш и да си докараш желаният обем.

Малинов - Бистрица - Железница - Ярема - Белчин - Самоков - Боровец - Подходящ за уикенд с ранно тръгване. Хората спят и сутрин е спокойно, а на връщане трафика ти е основно насреща. Избираш си до къде да караш от изброените спрямо време и възможности. До Железница или Ярема за бързо каране до 2-3ч. Белчин и обратно са около 90км. До Самоков трасето е доста приятно, но няма асфалтиран банкет. Пътят е широк и е сравнително безопасно, но все пак се кара бързо и има трафик.

Малинов - СОП - Тангента - Нови Искър - Своге - Има по малко от всичко. Има си трафик, мотористи също, но е доста приятен маршрут.
Последна промяна nero_ на 10 Май 2022, 10:16, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 10 Май 2022, 10:13

kiko написа:От Младост близко ти е Панчарево.Има хубава вело алея около язовира
50-80км по велоалеята покрай Панчарево не мисля, че е оферта

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 10 Май 2022, 12:02

FaceOff написа:
kiko написа:От Младост близко ти е Панчарево.Има хубава вело алея около язовира
50-80км по велоалеята покрай Панчарево не мисля, че е оферта

Защото няма 50км ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 10 Май 2022, 12:23

kiko написа:
FaceOff написа:
kiko написа:От Младост близко ти е Панчарево.Има хубава вело алея около язовира
50-80км по велоалеята покрай Панчарево не мисля, че е оферта

Защото няма 50км ли?
Да, ако говориш за асфалтираната алея мисля, че е 2км макс. Та 50-80км да навъртиш на нея..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 10 Май 2022, 14:49

По принцип е около 5км.Но има пътеки нагоре които стават и за колело и като добавиш пътя от младост все пак и може да се съберат едни 30-40км.
Но аз лично предпочитам да въртя някъде без коли.Защото малко ме е шубе да карам и да ме подминават коли с 70-80км по разни завой

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 11 Май 2022, 0:45

FaceOff написа:
BMW_POWER написа:Добре де, с какви капли е 17 инча рамка. 24, 26 или повече?

Не си писал, ще задам въпроса по друг начин. Имаш 26-ца, МТБ, който ти е перфектен като стойка. Ако сложиш 24-ки или 27.5, стойката ти ще се промени ли?
Говоря за стойката ти, не за височината :OT:


Стойката няма да се промени естествено...


Това исках да чуя :bchug: Стойката на детето зависи от рамката, не от размера на гумите :ok:

FaceOff написа:... но много други неща ще се променят.. маневреност, стабилност. Пак да кажа, че един и същи размер рамка, на различни модели колела и различни производители е с различна дължина а и не само това, та размера на рамката (това, което е прието да се счита за размер) не е единственото меродавно нещо..


Съгласен съм! Различните гуми са според това, за какво ще се ползва колелото. Ако се спуска от Витоша са едни, ако троши рекорди на колодрума втори, на шосето за бягане по часовник трети и т.н. и т.н.

Мир :bchug:

Ето какво спасих от скрапа. Спукана предна гума и ръждясала верига. Гумата я смених, веригата я раздвижих с WD40 и новият собственик да си го кара със здраве. Замина на цената на 2.5 кила Поморийска (сефте пускат българска ракия тази година в LCBO :mhihi: ) Не е лошо за двайсетина минути работа на чист въздух :ok:

viber_image_2022-05-09_18-53-07-089.jpg


Имам да монтирам верига и да пръскам калници на следващия "проджект", дето е за продажба :OT:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook