Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 11 Май 2022, 7:09

sindssygt написа:Малко да отклоня темата с един въпрос.... :help:

Някой може ли да препоръча маршрут за road bike по вързможност с тръгване от около Младост в София (тоест да не трябва да се минава през целия град)? В гугъл мапс не излизат маршрути за колела, а пък в komoot нещо има много малко информация. Има ли друг нaчин да намеря разни маршрути, с евентуално снимки или някакво описание?

Първата цел е нещо от сорта на 50-80км, които да могат да се минат или сутрин преди работа или вечер след (тоест около 2-3 часа макс). Втората цел е нещо за през уикенда (до около 200км). За уикенда имам това като идея: https://www.google.com/maps/dir/Novi+Is ... 072897!3e0 само че последно съм бил там преди 10тина години и не знам дали все още е подходящо за каране на колело, а и се надявам някой да не ме отнесе ако има много трафик.


От Младост като тръгнеш и нагоре покрай Кока-Кола, от там към Бистрица и 60-тина км са ти отиване и връщане до Ковачевци някъде ако не се лъжа. За по-дълъг маршрут, продължаваш към Самоков и се връщаш през Панчарево. Получава се обиколка по шосе на Плана, но са 100км, а не 200, но пък имаш денивелация 1300 метра, което вярвам до голяма степен компенсира.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 11 Май 2022, 23:26

nero_ написа:Сутрин и вечер в работната седмица нямаш много варианти без трафик, но ще ти дам няколко идеи и маршрути които ползвам:

Малинов - СОП (посока изток през АутоБавария или тръгваш на запад и обръщаш на кръговото на Икеа) - На Ботевградско или дясно до Богров или ляво и после тангентата. - Този маршрут е с малко денивелация, но доста често може да има вятър. Сравнително безопасен е - на СОП имаш локално, след това след Тракия имаш широк банкет. Същото важи и за тангентата. Използвам го основно за тренировки. Скучен е от към гледка, но е сравнително безопасен за трафик и сравнително равно. Можеш да използваш детелините за да повтаряш дадена отсечка колкото пъти искаш и да си докараш желаният обем.

Малинов - Бистрица - Железница - Ярема - Белчин - Самоков - Боровец - Подходящ за уикенд с ранно тръгване. Хората спят и сутрин е спокойно, а на връщане трафика ти е основно насреща. Избираш си до къде да караш от изброените спрямо време и възможности. До Железница или Ярема за бързо каране до 2-3ч. Белчин и обратно са около 90км. До Самоков трасето е доста приятно, но няма асфалтиран банкет. Пътят е широк и е сравнително безопасно, но все пак се кара бързо и има трафик.

Малинов - СОП - Тангента - Нови Искър - Своге - Има по малко от всичко. Има си трафик, мотористи също, но е доста приятен маршрут.


bum_bum написа:От Младост като тръгнеш и нагоре покрай Кока-Кола, от там към Бистрица и 60-тина км са ти отиване и връщане до Ковачевци някъде ако не се лъжа. За по-дълъг маршрут, продължаваш към Самоков и се връщаш през Панчарево. Получава се обиколка по шосе на Плана, но са 100км, а не 200, но пък имаш денивелация 1300 метра, което вярвам до голяма степен компенсира.


Много благодаря за предложенията! :yes: Мисля да опитам маршрута към Бистрица и до Белчин. Би трябвало да е това ако съм разбрал правилно: https://www.google.com/maps/dir/Aleksan ... 656526!3e0 Предполагам е препоръчително да се избягват главните пътища (62 и 82).

Два може би глупави въпроса, какво е СОП и може ли да се кара с колело по тангентите?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 14 Май 2022, 11:40

BMW_POWER написа:
FaceOff написа:
BMW_POWER написа:Добре де, с какви капли е 17 инча рамка. 24, 26 или повече?

Не си писал, ще задам въпроса по друг начин. Имаш 26-ца, МТБ, който ти е перфектен като стойка. Ако сложиш 24-ки или 27.5, стойката ти ще се промени ли?
Говоря за стойката ти, не за височината :OT:


Стойката няма да се промени естествено...


Това исках да чуя :bchug: Стойката на детето зависи от рамката, не от размера на гумите :ok:

FaceOff написа:... но много други неща ще се променят.. маневреност, стабилност. Пак да кажа, че един и същи размер рамка, на различни модели колела и различни производители е с различна дължина а и не само това, та размера на рамката (това, което е прието да се счита за размер) не е единственото меродавно нещо..


Съгласен съм! Различните гуми са според това, за какво ще се ползва колелото. Ако се спуска от Витоша са едни, ако троши рекорди на колодрума втори, на шосето за бягане по часовник трети и т.н. и т.н.

Мир :bchug:


Мир, мир.. ама и тук не съм съгласен много И за спускане, и за колодрума, и за шосето гумите са все едни, особено последните години -28-29 цола, да кажем само дебелината е различна, но в случая не визираме нея.. А въпроса е в това дали само големината на рамката определя това едно дете дали ще се чувства комфортно с колелото или и размера на гумите. Аз твърдя, че не е само размера на рамката, ти обратното.. Пийс

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 14 Май 2022, 13:10

sindssygt написа:Много благодаря за предложенията! :yes: Мисля да опитам маршрута към Бистрица и до Белчин. Би трябвало да е това ако съм разбрал правилно: https://www.google.com/maps/dir/Aleksan ... 656526!3e0 Предполагам е препоръчително да се избягват главните пътища (62 и 82).

Два може би глупави въпроса, какво е СОП и може ли да се кара с колело по тангентите?


Пътят някъде до Ковачевци е много добър. По-натам съм карал само до Алино, щото съм с фикси и нали.. :mhihi: Калпав е, но щом с тънките гуми минавам не е толкова чак зле.

СОП не знам какво е. Къде може и не може да се кара никога не съм мислил. В крайна сметка живеем в България, където ежедневно се вършат хиляди безобразия като почнем от крадене и пране на милиарди, та до последната обществена поръчка, която е предварително купена. Не мисля, че с карането на колело някъде ще навредя на някой.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 14 Май 2022, 17:22

Софийски Околовръстен Път ще да е.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nero_ » 14 Май 2022, 19:46

Правилно, Софийски Околовръстен Път, извинявам се за неяснотата.

По тангентата предполагам питаш дали легално е позволено. Не знам честно казано, но заради асфалтираният банкет и сравнително слабият трафик го намирам за подходящо и безопасно. Срещам и други колоездачи, но не толкова колкото към Бистрица или към Саранци. Лично аз към Саранци спрях да карам (подбалкански път) защото се кара на платното за движение и си има доста трафик, изпреварвания, камиони… абе никога ме съм спокоен там.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 17 Май 2022, 9:44

За 2 години толкова.Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 18 Май 2022, 16:56

Налазвайте байкцентъра, че имат 15% намаление. Аз не се стърпях и оборудвах баткото с един Кюб. Бая време се инатих, че ще е 26ца, ама ще го пропусне тоя размер

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 18 Май 2022, 17:24

То добре, но от по-читавите детски колела нямат нищо налично.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 18 Май 2022, 20:52

Да, като цяло положението с колелата хич не е добро, със сигурност и цените ще вървят нагоре, а са започнали да окомплектоват прилични колела с марки дето не съм ги и чувал.. Затова като ми попадна реклама, че са 15% надолу в центъра и направо го хванах малкия и се оказа, че още в първия магазин го чакаше неговото. Тия дни гледах и втора ръка.. прилично колело 26, 27.5 цола е поне 800-900лв на по 5-6 и повече години, с нормална окомплектовка..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 18 Май 2022, 21:40

Казаха, че до края на месеца ще заредят. Дано не спрат намалението преди това.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 21 Май 2022, 16:00

Една весела снимка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 25 Май 2022, 15:12

Много ме кефи, когато има намаления.. дейВа и боклуците скапани!

Изображение

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 30 Май 2022, 21:03

sindssygt написа:
nero_ написа:


bum_bum написа:


Много благодаря за предложенията! :yes: Мисля да опитам маршрута към Бистрица и до Белчин


Да споделя - за съжаление нямах толкова време колкото очаквах, но успях да направя маршрута от Младост до Ковачевци. Условията бяха супер, след Бистрица има много хубави гледки около пътя, с много красива природа. След Бистрица колите по пътя намаляват значително. Равносметката е 64км и 1134м изкачване, с много приятно спускане на връщане. Ето и няколко снимки:

Изображение Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 06 Юни 2022, 16:21

Аз взех от байк центъра едно допълнително колело ми трябваше. Тамън да използвам 15-те процента, които бяха супер и докато чакам да го придвижат от Велико Търново май беше, и хоп, влезе самото колело на промоция, още 100лв надолу от планираното, смених седалката и колчето бонус.

Между другото малко съжалявам, че не разпитах и да бях сложил ходравлично колче, защото щеше да ми върши добра работа.

п.п 4-то колело ми се пада това.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook