Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Велосипеди

Мнение от In_Memoriam » 14 Апр 2012, 16:54

Зарибен съм да си купя MTB Hardtail велосипед, като целта на ползването му е смесено каране - Cross Country и градско. Предпочитам да бъде МАРКА - Scott или Trek, но на техните цени може да се вземе по-добре оборудван Drag или Ram (например с XT оборудване и встрани изнасени лагери Shimano M552). Силно ме интересува дали си заслужава да дам повече пари само за едната марка или има и още нещо, за да бъдат по-скъпи. Горницата е 2000 лева, помагайте :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2036
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: София
Кара: Е46 320i
Мечтае да кара: БМВ и в отвъдното!
Детайли за колата: Мууудна красавица, но си го изкарвам на служебната

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от titto » 14 Апр 2012, 18:28

N.Mihaylovski ще ти даде най-добър съвет! :yes:
Изображение
--------------------------------------------------------------------------------------------
Е12-M535i;Е30-318;Е34 Touring 525 TDS;Е36-318iS;Е46 320i
"FWD е като жена с малки ци.и-върши работа, но няма КЕФ...!!!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от intention » 14 Апр 2012, 18:33

Аз съм за Scott!
Качеството е на високо ниво , цената затова им е такава!
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от boksioraE39 » 14 Апр 2012, 18:58

Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от skoti79 » 14 Апр 2012, 19:10

Моля да ме извини колегата пуснал темата ,но да питам.
Марките Drag и Ram какви са по народност ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 14 Апр 2012, 21:22

Знам, че ги сглобяват в България, но частите които се използват са същите като на западните "големи" марки ... това доколкото съм запознат нали :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BadAngel » 14 Апр 2012, 23:14

In_Memoriam написа:Знам, че ги сглобяват в България, но частите които се използват са същите като на западните "големи" марки ... това доколкото съм запознат нали :)


вярно е, правят ги във веломания

ходих там да взимам едни демонстрационни колела, видях как разнасят рамките, каплите и т.н.

аз не съм много в нещата, ама тия колела по 2000 лв.. не знам, аз мойто си го карам вече 6та година, а беше 300 кинта

скорости шимано, без окачвания и т.н., бомба си е

преди да го подкарам му мятам малко масло на венците с една клечка и готово :ok:
No bling at the Ring

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Postman » 15 Апр 2012, 9:30

Щом ще е твърда рамка и ако не робуваш на марки, а гледаш качеството на реално сложените компоненти (вилка, движения, курбели, спирачки, гуми и т.н.), може да погледнеш и топ моделите на Cross, примерно GRX9 (1059 лв в момента след промоцията), стига да не ти е прекалено евтино де...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 3.05.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от exotique » 15 Апр 2012, 10:37

Kona в момента имат добри конфигурации и цени...Драг и Рам са БГ марки съответно на Веломания и на Trueriders...Разликите с марковите колела са рамките,като общо взето РАМ се представят доста добре.Драг тук-там имат разминавания с гоеметрията,което при продължително каране оказва влияние.За крос -кънтри от особено значение е геометрията на рамката,за да не се изморяваш допълнително .За тези пари имаш голям избор-отивш.разглеждаш и избираш :bchug:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 15 Апр 2012, 11:33

за 2000 ще сглобиш доста добра машина, съветвам те да е РАМ, компонентите ти си ги избираш, общо взето каквото искаш може да се сложи.
за Скота ще платиш само заради името му, Коната същата работа, Драг са дървени и тежки.
Като си купуваш колелото гледай и като се счупи нещо гаранцията да ти го покрие, щото обикновенно продавачите се прават на ударени ;)
За РАМ мога и отстъпка да ти ореда, то и за скот и драг мога де :mhihi: :mhihi:

Всички рамки се прават в Тайван.
РАМ си ги боядисват тук в София, може да си избереш разцветката.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 15 Апр 2012, 12:15

Рамките които са алуминий се правят 99 % в оризищата.Дори на марковите . :mhihi:
Скот доколкото се сещам са стоманена рама много лека и с много добро качество и аз лично съм ЗА .Трябва да се има предвид обаче един недостатък на стоманените рамки че ръждясват.Моя съвет е да не купуваш нещо само по техничиски данни и суперлативи от продавачи.Лично проба с велосипеда и то на различни марки .Като ще даваш такива пари за велосипед няма място за доверие на картинки и обяснения от търговеца.Аз лично бих си взел една рамка която ми харесва и после комплектация с компоненти които на мен ми е кеф да сложа.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Апр 2012, 12:49

Аз отдавна не се интересувам от велосипеди. Иначе имам 15 годишен "стаж" на 2 колела :mhihi: Качвал съм се на Скот, Драг и общо взето винаги съм бил с добри впечатления. Идеята на Jordana обаче е добра - да си избереш рама и по нея да градиш всичко останало. Аз така направих, когато бях 8ми клас. От старото ми колело взех само рамата и вилката, подготвих я за боя, боядисаха ми я, и вичко останало си го закупих и монтирах. После няма такъв кеф - да се качиш на велосипед, собственоръчно сглобяван от теб, с всичко по него по вкуса ти. Моята сглобка се оказа и супер здрава. Разполагаш с не малка сума, тъй че поразгледай (на живо) какво се предлага и избери това, което ти харесва на теб.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от MadChicken » 15 Апр 2012, 14:47

Че е кеф да си го сглобиш сам, кеф е. Обаче - ако не знаеш коя модификация на окомплектовката за какъв вид каране/използване е по-подходяща, ще сътвориш скъпо небалансирано, зле работещо колело :mhihi: Реши за какъв стил каране ще сглобяваш колело, избери марката на рамката (примерно РАМ), консултирай се кой модел от избраната марка е подходяща за целта и с остатъка от парите остави някой знаещ да ти окомплектова байка. За 2000 бих взел с мен някой, който си е чупил глава, крак поне един път :mrgreen:
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 15 Апр 2012, 15:03

Мдааа...има логика в това което казваш :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 15 Апр 2012, 16:17

Jordana написа:Рамките които са алуминий се правят 99 % в оризищата.Дори на марковите . :mhihi:
Скот доколкото се сещам са стоманена рама много лека и с много добро качество и аз лично съм ЗА .Трябва да се има предвид обаче един недостатък на стоманените рамки че ръждясват.Моя съвет е да не купуваш нещо само по техничиски данни и суперлативи от продавачи.Лично проба с велосипеда и то на различни марки .Като ще даваш такива пари за велосипед няма място за доверие на картинки и обяснения от търговеца.Аз лично бих си взел една рамка която ми харесва и после комплектация с компоненти които на мен ми е кеф да сложа.

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Не съм се смял скоро така
Толкова глупости в 1 пост скоро не съм чел.
1 Скот нямат "стоманени" рамки :mhihi:
2 почти вече няма фирма правеща рамки от "стомана"
3 всички са от алуминиева сплав заради което са и леки "стоманените" са мноого тежки ;)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook