Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nickelback » 16 Юни 2021, 22:00

Ако търсиш скорост намери си някой ърбан хибрид за града :) Аз също обичам да се силя и с едни по-тесни гуми и добри предавателни числа е доста яко. Аз съм с 48 зъба отпред и 11 отзад, не съм се опитвал да си бия рекорда от 63км/ч на стария байк по леко нанадолно с вятър, но сега ще ги развия с лекота по някое нанадолноще. 55 съм вдигал по равно без много зор и вятър, само крачно въртене.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 16 Юни 2021, 22:03

Nickelback написа:Ако търсиш скорост намери си някой ърбан хибрид за града :) Аз също обичам да се силя и с едни по-тесни гуми и добри предавателни числа е доста яко. Аз съм с 48 зъба отпред и 11 отзад, не съм се опитвал да си бия рекорда от 63км/ч на стария байк по леко нанадолно с вятър, но сега ще ги развия с лекота по някое нанадолноще. 55 съм вдигал по равно без много зор и вятър, само крачно въртене.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Поне за мен не е важно за момент каква скорост ще развия а да речем какво разтояние ще измина и то да е максимално дълго без преспиване.
Така мисля аз.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nickelback » 16 Юни 2021, 22:15

ggb написа:
Nickelback написа:Ако търсиш скорост намери си някой ърбан хибрид за града :) Аз също обичам да се силя и с едни по-тесни гуми и добри предавателни числа е доста яко. Аз съм с 48 зъба отпред и 11 отзад, не съм се опитвал да си бия рекорда от 63км/ч на стария байк по леко нанадолно с вятър, но сега ще ги развия с лекота по някое нанадолноще. 55 съм вдигал по равно без много зор и вятър, само крачно въртене.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Поне за мен не е важно за момент каква скорост ще развия а да речем какво разтояние ще измина и то да е максимално дълго без преспиване.
Така мисля аз.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Твоето е по-важно и полезно естествено. Просто аз обичам да се изсиля като си реша и машината да има потенциал като ми потрябва. Като с колата. Нищо, че 99% от времето карам далеч от възможностите и, и моите възможности също :ok: :mhihi: Както и да е, някакви си мои разбирания са това :)

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 16 Юни 2021, 22:26

Nickelback написа:
ggb написа:
Nickelback написа:Ако търсиш скорост намери си някой ърбан хибрид за града :) Аз също обичам да се силя и с едни по-тесни гуми и добри предавателни числа е доста яко. Аз съм с 48 зъба отпред и 11 отзад, не съм се опитвал да си бия рекорда от 63км/ч на стария байк по леко нанадолно с вятър, но сега ще ги развия с лекота по някое нанадолноще. 55 съм вдигал по равно без много зор и вятър, само крачно въртене.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Поне за мен не е важно за момент каква скорост ще развия а да речем какво разтояние ще измина и то да е максимално дълго без преспиване.
Така мисля аз.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Твоето е по-важно и полезно естествено. Просто аз обичам да се изсиля като си реша и машината да има потенциал като ми потрябва. Като с колата. Нищо, че 99% от времето карам далеч от възможностите и, и моите възможности също :ok: :mhihi: Както и да е, някакви си мои разбирания са това :)

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение
Пловдив-Поморие почти 300 км нямаше шанс да се напъвам за топ спиид .
Радвам се че стигнахме без проблеми.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от 3186 » 16 Юни 2021, 22:29

Не смятам да правя дълги преходи, камо ли да нощувам някъде с него - купувам за предимно градско и не смятам изобщо да му робувам. Затова и съм скептичен към поддръжката на екзотики като вътрешни скорости, или кардан да речем.
Нещата клонят към хибридно, което Никълбек-а препоръчва, понеже и в града има кофти терени за каране, по които също карам "до ламарината". По принцип търся "премиум" на старо, но тези в Дарукар съм ги загледал от 1 година и отстъпката в момента е реална и много добра. Уви с тези сходни предавателни числа едва ли ще постигна нищо повече като скорост от сегашната бангия на 26" :oops:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 17 Юни 2021, 8:02

Ето един бръз велосипед като пример за компромис между скорост и градска среда във връзка със питането . Този тип велосипед и рамка според мен е удачен за сравнително високи скорости в градска среда разбира се ако има къде да се кара . Къса лапа , късо кормило с малък радиус и малък ход при завой . Лека стоманена рамка , тънки скоростни гуми за асфалт , 28 гума и т.н
хибрид.jpg

https://www.olx.bg/d/ad/specialized-seq ... derIndex=2
Коментираните вече велосипеди са някаква смес от градски и даунхил което е просто смях . Градските велосипеди обикновено са тромави и бавни с тежки рамки от алумий , неудобна стойка все едно женско колело и дебели гуми които не позволяват високи скорости . Правят ги такива за да са устойчиви по бордюри и дупки , да возят сравнително комфортно с малка скорост . Повечето скорости не дават по висока скорост , те дават по лесно педалиране в обхвата на крайните две комбинации от плочи особено при изкачване .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Jordana на 17 Юни 2021, 8:22, променена общо 5 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nickelback » 17 Юни 2021, 8:03

3186 написа:Не смятам да правя дълги преходи

И аз затова взех хибрид, защото карам 95% в града.
3186 написа:Нещата клонят към хибридно, което Никълбек-а препоръчва, понеже и в града има кофти терени за каране, по които също карам "до ламарината".

Аз карам и лек крос кънтри с хибрида (моето е "мекица" отпред, но много внимавай на по-дълбоки песъкливи участъци. Тесни са гумите и тръгва да затъва, поднася и се опитва да те метне на места. По поляни и черен път няма ядове :yes:
Успех с избора! :yes:

Пп: Моето е 2014-та модел - Scott Sportster X30, 7 години вече проблеми нула :yes: Знам, че изглежда доста странно и нетипично, но като обще перформанс не мисля, че има колело с по-добър баланс за из града.

Изображение

Ето и моя снимка. Моето е това на заден план:
Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от 3186 » 17 Юни 2021, 9:03

Jordana написа:https://www.olx.bg/d/ad/specialized-sequoia-28-hibrid-CID618-ID8zz08.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=2

Toчно този скоро го гледах из фейсбук групите за велосипеди, но с моя начин на каране ще му направя каплите къдрави за няколко дни, а и няма дискови спирачки, което е като ръчните автостъкла - чудиш се защо изобщо още ги произвеждат с такива :mhihi:

Nickelback написа:...

Май това наистина е решението, гумите са между шосеен и планински велосипед :yes: Само не знам дали си струва повечето пари да се вземе такъв със заден амортисьор. Когато съм карал такъв на приятел, винаги съм имал чувството че това люлеене някакси убива ускорението. Може би си въобразявам де.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 17 Юни 2021, 9:10

3186 написа:
Jordana написа:https://www.olx.bg/d/ad/specialized-sequoia-28-hibrid-CID618-ID8zz08.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=2

Toчно този скоро го гледах из фейсбук групите за велосипеди, но с моя начин на каране ще му направя каплите къдрави за няколко дни, а и няма дискови спирачки, което е като ръчните автостъкла - чудиш се защо изобщо още ги произвеждат с такива :mhihi:

Nickelback написа:...

Май това наистина е решението, гумите са между шосеен и планински велосипед :yes: Само не знам дали си струва повечето пари да се вземе такъв със заден амортисьор. Когато съм карал такъв на приятел, винаги съм имал чувството че това люлеене някакси убива ускорението. Може би си въобразявам де.
Идеята на задния амортисьор е за байкове които се спускат основно и за скокове и слизане по стълби иначе казано за различна дисциплина от градско каране.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nickelback » 17 Юни 2021, 9:24

3186 написа:
Nickelback написа:...

Май това наистина е решението, гумите са между шосеен и планински велосипед :yes:

:yes:

3186 написа:Само не знам дали си струва повечето пари да се вземе такъв със заден амортисьор. Когато съм карал такъв на приятел, винаги съм имал чувството че това люлеене някакси убива ускорението. Може би си въобразявам де.

Ами аз като ученик доста дивеех по чукарите и то с твърдак Cross Proton с 15 скорости купен за 180лв 99-та година :ok: Много се спускахме с аверите по черни пътища и единственото, което ми липсваше беше предна амортисьорна вилка. Просто в един момент вибрациите стават толкова интензивни и начесто, че чак те засърбяват мускулите на целите ръце :mhihi: Карал съм със заден амортисьор това на брат ми и действително убива засилката като се изправиш да въртиш яката. Сигурно има и такива с lockout отзад, не съм се интересувал, но не знаех пък хептен, че има има хибриди меки отзад... :dunno:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 17 Юни 2021, 11:07

3186 написа:
Jordana написа:https://www.olx.bg/d/ad/specialized-sequoia-28-hibrid-CID618-ID8zz08.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=2

Toчно този скоро го гледах из фейсбук групите за велосипеди, но с моя начин на каране ще му направя каплите къдрави за няколко дни, а и няма дискови спирачки, което е като ръчните автостъкла - чудиш се защо изобщо още ги произвеждат с такива :mhihi:

Nickelback написа:...

Май това наистина е решението, гумите са между шосеен и планински велосипед :yes: Само не знам дали си струва повечето пари да се вземе такъв със заден амортисьор. Когато съм карал такъв на приятел, винаги съм имал чувството че това люлеене някакси убива ускорението. Може би си въобразявам де.

Дисковата отзад задължително трябва да е хидравлика за да върши работа . По добре отзад колодки отколкото някакви ментета , хубавата хдравлика струва колкото цялото колло че и отгоре . Иначе за шините е така , не трябва да се качват бордюри и подобни неравности . Трябва да се внимава , ако искаш да нямаш подобни проблеми дебели двойни шини като за даунхил и дебели гуми . Но това убива скороста , 50-55км е макса каквито и предавки да слагаш . Максимално голяма плоча с максимум зъби за да дойде по добра предавка води до други грижи .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 318i

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от max- » 17 Юни 2021, 14:54

Nickelback написа:
Пп: Моето е 2014-та модел - Scott Sportster X30, 7 години вече проблеми нула :yes: Знам, че изглежда доста странно и нетипично, но като обще перформанс не мисля, че има колело с по-добър баланс за из града.


И аз съм с подобна щуротия хибрид - Specialized Crosstrail
Изображение

Само, че съм сложил дълга лапа, идва ми много по-удобна за катерене, както и мисля да сложа тясно кормило.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 19 Юни 2021, 1:13

max- написа:
Nickelback написа:
Пп: Моето е 2014-та модел - Scott Sportster X30, 7 години вече проблеми нула :yes: Знам, че изглежда доста странно и нетипично, но като обще перформанс не мисля, че има колело с по-добър баланс за из града.


И аз съм с подобна щуротия хибрид - Specialized Crosstrail
Изображение

Само, че съм сложил дълга лапа, идва ми много по-удобна за катерене, както и мисля да сложа тясно кормило.
Точно обратно на това което трябва да бъде нито тясни кормило и още по-малко дълга лапа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 19 Юни 2021, 5:41

Бръзите колела имат къса лапа и късо кормило , управлението е по директно и прецизно . Получава се по малък ход на ръцете с късото кормило и директно се върти колчето с късата лапа иначе замята колкото е дължината на лапата . Колкото е по късо кормилото и по къса лапата обаче изисква по голямо усилие за маневриране , размера все пак трябва да е съобразен със индивидуалната ширина на захвата .
Вече кой както му харесва може да ги комбинира но това е основното като се подбира дължината на тези два елемента .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 27 Юни 2021, 0:45

Пореден невероятен преход и мой личен рекорд за 1 ден а именно над 300 км със множество изкачвания.
Маршрута беше Пловдив-Хасковски минерални бани-Кърджали-Ардино-Дяволския мост-Смолян и обратно Пловдив.
Изображение
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook