Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nero_ » 12 Авг 2022, 8:14

аз получавам изтръпване само на лявата ръка и се дължи на часовник. Подуват ми се китките след известно време и ако не се сетя да разхлабвам каишката почва да ми изтръпва ръката. Иначе това, че седалката ти е макс нагоре може да подказва, че си твърде високо и прекалено голяма част от масата ти отива на ръцете. Опитай с по-ниска седалка. Принципно твърде ниска седалка е по-малко зло от твърде висока. Едното води до непълно използване на мускулатурата, другото до дискомфорт и контузии. Пробвай и ръкавици и/или по-комфортни грипове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 12 Авг 2022, 8:28

nero_ написа:Опитай с по-ниска седалка. Принципно твърде ниска седалка е по-малко зло от твърде висока. Едното води до непълно използване на мускулатурата, другото до дискомфорт и контузии. Пробвай и ръкавици и/или по-комфортни грипове.

Хидравлично колче е решението, в движение сваляш вдигаш според нуждите - изкачване, спускане или лежерно возене. Като ти трябва мускулатура, вдигаш седалката на секундата в движение. Това лято покарах с хидравлично - определено променя нещата и си заслужава всяка стотинка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mr_petroff » 12 Авг 2022, 10:02

Resizer_16602908781930.jpg


Сега съм с тази седалка, но като мина 20- тина км. и ми се наръбва г.за. Особено извън асфалт. Препоръчайте ми нещо малко по комфортно... Ако карам 5-6 последователни дни по 20-30 км., не мога си седна на д-то :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mart1nn » 12 Авг 2022, 11:18

mr_petroff написа:
Resizer_16602908781930.jpg


Сега съм с тази седалка, но като мина 20- тина км. и ми се наръбва г.за. Особено извън асфалт. Препоръчайте ми нещо малко по комфортно... Ако карам 5-6 последователни дни по 20-30 км., не мога си седна на д-то :mhihi:


Доста е индивидуално и всяко д**е е различно :D Според мен само с проби става така че намери някой магазин и виж какво предлагат. Алтернативно - клинче с възглавница. Не е много секси, но върши работа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sub_eleven » 12 Авг 2022, 20:56

mr_petroff написа:
Resizer_16602908781930.jpg


Сега съм с тази седалка, но като мина 20- тина км. и ми се наръбва г.за. Особено извън асфалт. Препоръчайте ми нещо малко по комфортно... Ако карам 5-6 последователни дни по 20-30 км., не мога си седна на д-то :mhihi:

https://www.bikecenter.bg/komponenti/se ... l-blk-200/
Е тази взех наскоро за едно колело. Много е удобна

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sme666ko » 12 Авг 2022, 21:34

Благодаря за съветите, колеги. Като за начало ще пробвам с ръкавици и по-ниска седалка, също ще гледам да правя почивки и раздвижване на пръстите. Ще разгледам и хидравличните колчета. Но преди това да се оправя, че пострадах, надявам се леко (не докато карам). :D
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 13 Авг 2022, 2:37

Дупето може да боли по много причини. Моето е така в началото на сезона :mhihi: Иначе има много начини за оправяне на проблема. Поиграй си със седалката. Настрой я като ъгъл малко напред или назад. Предвижи я по малко напред или назад по хоризонтала. Повечето седалки могат. Тук не коментираме дали рамката ти е по размер. Протектори отзад също са решение. Смяната на самата седалка също е решение. Просто трябва да отделиш малко време за настройки.

Това ми е евридейката. Французойче, събрано от три колела. Предната капла беше мъртва и смених веригата. Другата ми евридейка си е в мазето и беше събрано от пет колела. Само дето е 26 цола гуми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от spirco » 13 Авг 2022, 6:06

Относно седалката за мъжете е задължително да има дупка в средата. Ако имате момченца горещо препоръчвам да изберете подходяща седалка. За комфорта аз съм забелязал, че са ми удобни относително широки седалки отзад. Сегашната е с гел и широка та не ме ръби толкова. Иначе чакам да пристигне това и ще напиша как е.

https://www.selleroyal.com/en_eu/respiro-moderate.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 13 Авг 2022, 17:15

За какво е тази дупка? Те дисагите не са баш там, където е дупката. Но дори и да бяха те не са в контакт със седалката, няма как да си седиш на мъдите и ако дупката е за охлаждане не виждам начин как да стане.

mr_petroff написа:Препоръчайте ми нещо малко по комфортно


Тази си изглежда достатъчно комфортна като форма. Освен да е прекалено твърда. Може да опиташ с калъф за седалка от мемори пяна как ще е. Мисля, че ги имат в Декатлон.

nero_ написа:Подуват ми се китките след известно време и ако не се сетя да разхлабвам каишката почва да ми изтръпва ръката.


Прочети за синдром на карпалния тунел.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от spirco » 14 Авг 2022, 8:28

Дупката е за да не си седнал на основата на пениса а само на задника. Сегашната ми е с канал само и пак се усеща като притиска. Пишат, че имало фина мрежа от много капиляри там които се разкъсвали. Не знам колко е вярно и сигурно зависи колко се кара, но на мен не ми се рискува. Охлаждането също би трябвало да работи защото има въздухозаборник отпред. На дамските седалки дупката е още по дълга :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 14 Авг 2022, 12:49

Казусът със седалката е свързан с простатата, а не с топките, и съответно каналите и дупките на седалките са заради нея. Има дори и такива 'извращения' Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 21 Авг 2022, 21:31

Тази година отново не се размина качването до връх Ботев.Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от NiksGS » 24 Авг 2022, 21:22

Относно седалките - ето го материала:
https://mtb-bg.com/2022/08/10/bike-cent ... ike-as-one
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 25 Авг 2022, 11:26

Сега се сещам, че Физик имат различни седалки според това колко си гъвкав в кръста.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 25 Авг 2022, 11:41

Простата се уврежда от твърдите седалки . Жлезата се намира точно до дебелото черво между топките и ануса ..приблизително . Масажа на тая жлеза е противопоказен и се прави само в определени случаи за кратко при патология на простата . Става през ануса палпацията . Простата е слабо кръвоснабдена и продължителното притискане на областа влошава допълнително кръвния поток . Така че ако нямате още деца внимателно с велосипедите , макар простата да участва само частично в спермогенезата има огромна роля за мъжа .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook