Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 27 Апр 2021, 16:49

toncho83 написа:
kiko написа:Тея 500лв бих ги вложил в по читави скорости и вилка и чак тогава ако остане нещо бих мислил за спирачките


Добре. Може ли примери?

Къде, каква промяна ще усетя ако сменя вилка и скорости?

Насочил съм се към спирачките, защото на този етап единствено там усещам нужда от упгрейд.

Например всичко да ти е Deore+ някакви хидравлични например Avid ще спират в пъти по добре от сегашните ти.Предполагам ще се вместиш в 500лв
Вилка по натам/ако изобщо имаш нужда щом ти е за в града/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 27 Апр 2021, 18:27

toncho83 написа:Колеги, препоръчайте ми хидравлични спирачки. Гумите са 29 инча. Колелото е "specialized" размер "Л". Нещо взех много да се силя и неще да спира както ми се иска.
Ходих в "байк центъра". Единия път ми казаха да си взема на "шимано мт 200"- щели да спират супер. По-скъпи дву-бутални нямало смисъл. Отидох да ги купувам и се падна друг консултант в магазина. Съвсем други неща ми каза..обратно на първия :dunno: :dunno: . Питат ме колко пари съм склонен да дам?! Склонен съм от 300-500лв, но искам да знам разликите...ако избера от 300 лв еди кой си модел - какви "+" и "-", ако избера от 500 лв? Да сложа 4 - бутална отзад, а 2- отпред? Шимано ли? Срам ли?
Изкара ми тия предни:
https://www.bikecenter.bg/komponenti/sp ... 000-resin/
задни :
https://www.bikecenter.bg/komponenti/sp ... deore-res/
Същност само тези и мт200 имаха налични...и аз реших да питам тук първо

Моля по-запознатите драснете някои ред да се ориентирам.
Дрънни на моя тел ще ти кажа какво и как.
0888585140 Георги.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nero_ » 27 Апр 2021, 18:33

На мен ми звучи, че нещо им има на тези спирачки. Хидравлика или жила, разликата не е толкова голяма и повече се изразява в усещането при спиране, а не чистата мощ. Отделно да се инвестира в това колело е грехота направо. Защо не опиташ с нови накладки и хубаво почистване на дисковете със спрей за спирачки?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от KUM4o » 27 Апр 2021, 23:27

nero_ написа:На мен ми звучи, че нещо им има на тези спирачки. Хидравлика или жила, разликата не е толкова голяма и повече се изразява в усещането при спиране, а не чистата мощ. Отделно да се инвестира в това колело е грехота направо. Защо не опиташ с нови накладки и хубаво почистване на дисковете със спрей за спирачки?

Не е точно така. Има хидравлики с 50nM момент и 110 nM момент, което е огромна разлика. Виж какви са ти накладките , много подценявано. Резин накладките са много резки като са студени и губят много при горещи дискове, металните са средния компромис скърцат докато загреят и не спират на студено, но загреят ли са чук. Карал съм и с керамични ядат диска яко на студено ги няма ама на горещи дискове са брутални. А относно колелото що да е за изхвърляне? Печелил съм състезания в мъже елит с Шимано търней заден дерайльор и 16кг мтб, важно е да ти прави кеф.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 28 Апр 2021, 8:45

А.. крака, дроб и сърце зор ще ги компенсираш с байк. Разликата в байка идва при профитата, където всички са да кажем еднакво добре подготвени.

Накладки за колелета няма ли синтерирани? Би трябвало драматично да променят нещата за някакви дребно пари, сравнено със смяна на цялата система.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 28 Апр 2021, 8:52

bum_bum написа:А.. крака, дроб и сърце зор ще ги компенсираш с байк. Разликата в байка идва при профитата, където всички са да кажем еднакво добре подготвени.

Накладки за колелета няма ли синтерирани? Би трябвало драматично да променят нещата за някакви дребно пари, сравнено със смяна на цялата система.
Това се опитвам да обясня като ме питат как минавам преходи от 200-300 км .
Трябва си постоянство а не кило две по лек байк.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 28 Апр 2021, 9:59

Намирал съм в тубата клипчета със сравнения между байкове за десетки хиляди и такива от метро (примерно). Разликата е пренебрежително малка. Скъпото е вероятно далеч по-добро в удобство и здравина на компонентите. И до там. Като чисто време за преодоляване на някакво разстояние е кажи-речи все тая.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mart1nn » 29 Апр 2021, 8:17

bum_bum написа:Намирал съм в тубата клипчета със сравнения между байкове за десетки хиляди и такива от метро (примерно). Разликата е пренебрежително малка. Скъпото е вероятно далеч по-добро в удобство и здравина на компонентите. И до там. Като чисто време за преодоляване на някакво разстояние е кажи-речи все тая.

Прав си! За повечето от нас е по-смислено да отслабнем 2-3-4кг от колкото да дадем $$$ за по-леко колело. В един момент нещата опират и до сигурност де, но основно са глезотии :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 05 Май 2021, 11:33

От скоро съм на FAT вълна :mhihi: и първо си взех това но после чопърчето повече ми хареса.Знам че са бесни китайци ама за ей така за т@шак стават

IMG_20210428_122642.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от 3186 » 15 Юни 2021, 13:45

Мнения за http://bmw-shop.bg/bg/page/indexdetails@elem_id=3116 ? Не съм карал кулло с такива предавки и не знам дали ще са достатъчни за високи скорости в града. Както и не знам дали са чупливи и евтини за поддръжка?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 16 Юни 2021, 8:46

3186 написа:Мнения за http://bmw-shop.bg/bg/page/indexdetails@elem_id=3116 ? Не съм карал кулло с такива предавки и не знам дали ще са достатъчни за високи скорости в града. Както и не знам дали са чупливи и евтини за поддръжка?
Какви скорости мислиш че ще развиваш много ми е интересно?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 16 Юни 2021, 13:14

3186 написа:Мнения за http://bmw-shop.bg/bg/page/indexdetails@elem_id=3116 ? Не съм карал кулло с такива предавки и не знам дали ще са достатъчни за високи скорости в града. Както и не знам дали са чупливи и евтини за поддръжка?

Вградените скорости са с доста близки предавателни числа. Мислени са каране в града с не много големи наклони. Разликата между 1 и 7 скорост изобщо не е като разликата с обикновени скорости. Би трябвало да можеш да се засилиш поне с 30-35 км/ч. За поддръжката не мога да кажа нищо. Като предимство може да се отбележи, че скоростите могат да се сменят и в спряло положение.
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от 3186 » 16 Юни 2021, 20:04

ggb написа:
3186 написа:Мнения за http://bmw-shop.bg/bg/page/indexdetails@elem_id=3116 ? Не съм карал кулло с такива предавки и не знам дали ще са достатъчни за високи скорости в града. Както и не знам дали са чупливи и евтини за поддръжка?
Какви скорости мислиш че ще развиваш много ми е интересно?

Стигам до 45-50км/ч по големи булеварди и попътен вятър :mhihi: Това е абсолютния лимит на сегашното ми колело с 18ск. Трябват ми предавки за подобна скорост.
M5 написа:
3186 написа:Мнения за http://bmw-shop.bg/bg/page/indexdetails@elem_id=3116 ? Не съм карал кулло с такива предавки и не знам дали
ще са достатъчни за високи скорости в града. Както и не знам дали са чупливи и евтини за поддръжка?

Вградените скорости са с доста близки предавателни числа. Мислени са каране в града с не много големи наклони. Разликата между 1 и 7 скорост изобщо не е като разликата с обикновени скорости. Би трябвало да можеш да се засилиш поне с 30-35 км/ч. За поддръжката не мога да кажа нищо. Като предимство може да се отбележи, че скоростите могат да се сменят и в спряло положение.

Значи не е за мен, благодаря за ценното мнение :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nero_ » 16 Юни 2021, 20:37

няма достатъчно информация, за да се отговори на въпроса. Всичко зависи с колко зъба е плочата, а не виждам да е дадено. Иначе отзад би трябвало да е 13-32, а твоето щом е 18 скорости, предполагам е 2х9 и касетата е 11-30 примерно (пак гадаем). Така че 13-32 и 11-30 са достатъчно близо по обхват, че с подходяща плоча да не намериш разлика в максималната спорост.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 16 Юни 2021, 21:44

3186 написа:
ggb написа:
3186 написа:Мнения за http://bmw-shop.bg/bg/page/indexdetails@elem_id=3116 ? Не съм карал кулло с такива предавки и не знам дали ще са достатъчни за високи скорости в града. Както и не знам дали са чупливи и евтини за поддръжка?
Какви скорости мислиш че ще развиваш много ми е интересно?

Стигам до 45-50км/ч по големи булеварди и попътен вятър :mhihi: Това е абсолютния лимит на сегашното ми колело с 18ск. Трябват ми предавки за подобна скорост.
M5 написа:
3186 написа:Мнения за http://bmw-shop.bg/bg/page/indexdetails@elem_id=3116 ? Не съм карал кулло с такива предавки и не знам дали
ще са достатъчни за високи скорости в града. Както и не знам дали са чупливи и евтини за поддръжка?

Вградените скорости са с доста близки предавателни числа. Мислени са каране в града с не много големи наклони. Разликата между 1 и 7 скорост изобщо не е като разликата с обикновени скорости. Би трябвало да можеш да се засилиш поне с 30-35 км/ч. За поддръжката не мога да кажа нищо. Като предимство може да се отбележи, че скоростите могат да се сменят и в спряло положение.

Значи не е за мен, благодаря за ценното мнение :yes:
Със попътен вятър и аз стигам такива скорости но не и във града за мен си е руска рулетка поне във Пловдив.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook