Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от b00st » 27 Юли 2020, 14:52

Southside написа:Здравейте, някой ремонтирал ли е карбонови компоненти, и ако да- къде?
Днес ми се спука колчето на седалката, а ново е меко казано неприятна цена. :roll:
Изглежда като малка шупла от едната страна и вярвам подлежи на възстановяване.

Как успя да го строшиш това, пренатегна ли я?
И да го ремонтират ще е само повърхностно. Т.е. китосване и да изглежда като карбон, здравината си е пикала в крачола, т.е. не е безопасно да стоиш на тая седалка повече, щото ще каже мяу като се озори някой път и цялата тежест познай къде отива.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Southside » 28 Юли 2020, 16:11

Може и да е била пренатегната, не зная. :roll: Случи се от нищото.
Колчето е с Y образна форма и има повърхностна шупла на едното рамо само, затова мисля, че не е баш за боклука.
Може и да греша, но поне да се консултирам с някой, който се занимава с подобни неща. Ето снимка:
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 28 Юли 2020, 19:44

Southside написа:Може и да е била пренатегната, не зная. :roll: Случи се от нищото.
Колчето е с Y образна форма и има повърхностна шупла на едното рамо само, затова мисля, че не е баш за боклука.
Може и да греша, но поне да се консултирам с някой, който се занимава с подобни неща. Ето снимка:
Изображение

хвърляй го веднага, и слагай някакво алуминиево ново, колчета, кормила, никакви компромиси, даже кормилото на няколко години е добре да се сменя, чупил съм кормило и едвам ме събраха в пирогов.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 28 Юли 2020, 22:50

Колеги някой кара ли с tubeless гуми?

Обмислям смяна с такива, но все още събирам информация какво точно ми е нужно. За сега до колкото разбрах единствения недостатък е, че трябва по-често да се помпат спрямо нормалните с вътрешна гума. Иначе предполагам е по-добре ако тръгна на по-дълго пътешествие с колелото, тогава няма да ми трябват да нося резервни гуми, лепенки, лепила и т.н. а евентуално само помпа или от контейнерчетата с въздух

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от b00st » 29 Юли 2020, 11:08

sindssygt написа:Колеги някой кара ли с tubeless гуми?

Обмислям смяна с такива, но все още събирам информация какво точно ми е нужно. За сега до колкото разбрах единствения недостатък е, че трябва по-често да се помпат спрямо нормалните с вътрешна гума. Иначе предполагам е по-добре ако тръгна на по-дълго пътешествие с колелото, тогава няма да ми трябват да нося резервни гуми, лепенки, лепила и т.н. а евентуално само помпа или от контейнерчетата с въздух

Трябва да ти е tubeless ready гумата и каплата. Слага се една лепенка отвътре по цяляата обиколка през спиците, вентилче за тюблес и се пълни с така наречената бозичка и помпаш. В тубата има доста клипове как се прави. Принципно единствено може да ти се отлепи борда и да изпусне, ако не е залепило добре, но това по-скоро при MTB е възможно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 29 Юли 2020, 11:49

Зависи къде ще се кара този "tubeless". Идеята е "бозата" вътре да запушва малки дупки от трънчета. Ако се сцепи гумата на някой камък примерно, няма да помогне и ще трябва да се слага вътрешна гума + подложка на външната. Също така "бозата" с времето изсъхва и се налага подмяна. С други думи, има си предимства и недостатъци. Ако човек често пука гуми от тръни има смисъл, иначе си е излишен разход.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от b00st » 29 Юли 2020, 12:55

Основия плюс при MTB е че сваляш ротационно тегло директно от колелата. Една вътрешна 29ка тежи към 200гр парчето.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 29 Юли 2020, 20:20

b00st написа:Трябва да ти е tubeless ready гумата и каплата. Слага се една лепенка отвътре по цяляата обиколка през спиците, вентилче за тюблес и се пълни с така наречената бозичка и помпаш. В тубата има доста клипове как се прави. Принципно единствено може да ти се отлепи борда и да изпусне, ако не е залепило добре, но това по-скоро при MTB е възможно.


Каплите са tubeless ready, пропуснах да напиша, но гумите не са (Bontrager GR1 Comp са). Тоест трябва да взема нови гуми, които да са tubeless ready и сместа, с която се пълни. Винтилите трябва отделно да ги купя ли (сори ако е глупав въпроса)?

M5 написа:Зависи къде ще се кара този "tubeless". Идеята е "бозата" вътре да запушва малки дупки от трънчета. Ако се сцепи гумата на някой камък примерно, няма да помогне и ще трябва да се слага вътрешна гума + подложка на външната. Също така "бозата" с времето изсъхва и се налага подмяна. С други думи, има си предимства и недостатъци. Ако човек често пука гуми от тръни има смисъл, иначе си е излишен разход.


Ами все още не съм пукал гуми, но винаги си нося repair kit-a. Колелото се води gravel bike, като го карам главно по асфалт и тук там някой парк/пътека. Това е едно от нещата дето ме притесняват, ако карам някъде далече от вкъщи, искам да съм сигурен, че ако стане нещо ще мога да оправя поразиите и да продължа. За това се замислих за tubeless.

Някой да има препоръки за gravel гуми 28" 700х40с?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 30 Юли 2020, 11:07

Ще трябват други гуми. Обикновените не са достатъчно плътни и пропускат въздух през стените. Слагат се и други вентили, които се монтират на самата капла (както при колите).
Най-добре отиди в магазина от където си взел колелото и питай да ти ги направят "tubeless". По спомени бозата остава течна около 3-6 месеца. След това трябва да се долива нова.
Не съм сигурен дали трябва да се сваля гумата и да се чисти старата преди това.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 30 Юли 2020, 11:29

Бизата ако е това, което се слага на мотори или коли не бих си го причинил никога. Тва няма изтръгване от джантата като преседи.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 04 Авг 2020, 23:17

Ясно, мерси :yes: Попрочетох малко повече в интернет и изгледах някое друго клипче в Youtube, даже и бях до магазин за колела да разгледам. Стана ми ясно какво ми трябва, но реших да изчакам с tubeless гумите и за сега ще си карам с repair kit-a, пък като навъртя малко повече километри ще видя пак за преминаване към tubeless.

Иначе в събота минах ~130 километра смесено асфалт извън града и gravel из гората, беше много яко ама накрая вече последните 20тина километра беше много зор - просто нямах повече енергия.

Има ли bikepacking фенове сред хората във форума?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 06 Авг 2020, 10:31

sindssygt написа:Ясно, мерси :yes: Попрочетох малко повече в интернет и изгледах някое друго клипче в Youtube, даже и бях до магазин за колела да разгледам. Стана ми ясно какво ми трябва, но реших да изчакам с tubeless гумите и за сега ще си карам с repair kit-a, пък като навъртя малко повече километри ще видя пак за преминаване към tubeless.

Иначе в събота минах ~130 километра смесено асфалт извън града и gravel из гората, беше много яко ама накрая вече последните 20тина километра беше много зор - просто нямах повече енергия.

Има ли bikepacking фенове сред хората във форума?
Намираме се и такива.
По въпроса за тюблеса слагай смело ако ти се инвестира в капли и гуми .
От май месец карам с такива имам вече над 5000 км без ядове.Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mart1nn » 07 Авг 2020, 8:48

sindssygt написа:Ясно, мерси :yes: Попрочетох малко повече в интернет и изгледах някое друго клипче в Youtube, даже и бях до магазин за колела да разгледам. Стана ми ясно какво ми трябва, но реших да изчакам с tubeless гумите и за сега ще си карам с repair kit-a, пък като навъртя малко повече километри ще видя пак за преминаване към tubeless.

Иначе в събота минах ~130 километра смесено асфалт извън града и gravel из гората, беше много яко ама накрая вече последните 20тина километра беше много зор - просто нямах повече енергия.

Има ли bikepacking фенове сред хората във форума?


Първия път пробвах на капли и гуми, които не бяха "tubeless ready" и с винтили, които сам сътворих от стари вътрешни гуми. Получи се (което не значи че го препоръчвам или гарантирам за други капли/гуми), но без компресор нямаше шанс да залепне гумата. Никакви проблеми - не съм пукал, не ми се налагало да допомпвам, но и сравнително често (на 2-3 седмици) си проверявам/променям налягането. Преди няколко седмици сменях гумите (вече tubeless ready) и реших да сложа винтили с нова "боза" този път на Stan's NoTubes. С гумите беше по-лесно, защото можех по-добре да ги наместя преди самото помпене и реално не ползвах компресора. Задната ми обаче този път изпуска леко (толкова леко, че не се вижда при потопяване под вода) и се налага да я помпя/проверявам по-често. Може би трябва да опитам да я наместя отново, макар видимо да няма проблем.

С други думи - давай смело напред с tubeless-a. Според мен е едно от най-лесните и същевременно най-полезните неща като за начало, защото хем намаляш тегло, хем (евентуално) не лепиш гуми по горите :D

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 15 Авг 2020, 0:41

Ще минавам и аз на tubeless значи 100%. Просто тоя месец вече изхарчих бюджета за разходи по колелото и ще остане за другия.

Сега се върнах от няколко дневно пътуване с колелото от северозападна Италия (Liguria Coast) до Монако. Беше по асфалт (само 2-3 къси отсечки gravel) но въпреки баирите беше много яко и буквално не ми се тръгваше обратно към вкъщи (бях като малко дете :lol: ). Общо малко по-малко от 350 км.

Ето няколко снимки и от мен (като няма стойка колелото е много трудно да го снимаш на добро място :banghead: ):

Тези 2-те са от Savona, Italy:
Изображение
Изображение

Тази е от Sanremo, Italy:
Изображение

Тази е от Capе-Martin, France:
Изображение

Последния баир преди Monaco:
Изображение

На пристанището в Monaco (единственото ферари дето видях за половин ден прекаран в града):
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 18 Авг 2020, 3:00

Браво! Благородно звиждам ...

Аз не бях чупил седалка, и това се случи. Добре, че имам пет резервни :roll:

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook