Android,телефони,проблеми и подобни!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 06 Окт 2020, 11:40

Lenco написа:https://allgsm.eu/samsung-galaxy-s20-fe-128gb-g780-dual-sim
https://allgsm.eu/samsung-galaxy-s20-12 ... m-dual-sim

ФЕ-то явно щот е ново му държат цената, която до Коледа ще е под 1000 лв.


Ahahahahaha, кви са тия цени на FE-то :D :D :D Тва да го вземеш през оператор е БАЯ по-изгодно... макар и с договор :D

Но, като се замисля, по-скоро цената на S20+ е супер ниска в тоя сайт, като за свободна продажба, без договор...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от nxn » 06 Окт 2020, 12:37

Mollov написа:
Lenco написа:https://allgsm.eu/samsung-galaxy-s20-fe-128gb-g780-dual-sim
https://allgsm.eu/samsung-galaxy-s20-12 ... m-dual-sim

ФЕ-то явно щот е ново му държат цената, която до Коледа ще е под 1000 лв.


Ahahahahaha, кви са тия цени на FE-то :D :D :D Тва да го вземеш през оператор е БАЯ по-изгодно... макар и с договор :D

Но, като се замисля, по-скоро цената на S20+ е супер ниска в тоя сайт, като за свободна продажба, без договор...


Просто самсунг свалят цените много бързо, докато апал ги държът за целия жизнен цикъл на телефона.
Самсунг пускат нещо за 1000 долара и месец по-късно е вече на 800, което е по близо до истинската стойност, просто това е политиката им.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Lenco » 06 Окт 2020, 13:40

Mollov написа:Ahahahahaha, кви са тия цени на FE-то :D :D :D Тва да го вземеш през оператор е БАЯ по-изгодно... макар и с договор :D

Но, като се замисля, по-скоро цената на S20+ е супер ниска в тоя сайт, като за свободна продажба, без договор...

Нямам подходящ договор и тръгнах към Техномаркет да купувам ФЕ-то на дъщерята, но на един от светофарите дрямах и погледнах цените на 20+ и видях посочения, поръчах го и дойде на посочената цена, по-точно черния с 18 лв по-скъп.
След като Нокиа се н@сраха, а Сони опик@ха вкъщи почнахме да ползваме флагманите на Самсунг с 5-6 месеца закъснение и цената е със стотици надолу.

ПП: На доста места 20+ се предлага на цена около 1270 лв.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 06 Окт 2020, 16:34

Аз последните години апарат не от оператор не взимам... тия "магазини" с тънките цени, когато опре до гаранция.... при доста от тях нещата стават крайно неприятни за клиента...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от randity » 06 Окт 2020, 16:55

Аз пък бях преди месец и като ги питах за S20 с плана ми дадоха "страшно неустоими условия като техен клиент от 10 години", като телефона излизаше малко над 2000лв. Викам да ви пикам на условията.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от bioz » 06 Окт 2020, 17:02

Що ги купувате тия самсунги незнам...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от nxn » 06 Окт 2020, 17:35

Mollov написа:Аз последните години апарат не от оператор не взимам... тия "магазини" с тънките цени, когато опре до гаранция.... при доста от тях нещата стават крайно неприятни за клиента...


Аз вечв апаратите ги вземам или от шано магазини, за които говориш, или директно от китай, и на хората тала препоръчвам и още не съм имал оплаквания, така че освен ако ментел не дадат голяма оферта, не бих си взел от тях

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 06 Окт 2020, 18:01

Много познати се "наиграха" с шано магазини, които те мотаят зловещо с гаранцията, когато се наложи....

А от Китай - направо го пиши бегал... стискаш му палци да е ОК... ако ти се наложи нещо гаранционно, или DOA - трябва да го върнеш, че да ти върнат парите... и тя доставката наобратно ти излиза през носа заради вградената батерия и нуждата да ползваш куриерска услуга (БГ Пощи направо те гонят)... преди 3-4 години и аз бях фен на китайските оферти в gearBest и прочие подобни интернет магазини, ама след 2 апарата DOA, един с малко неработещ екран и т.н.... мерси...

Реално погледнато, най-удачно е човек да си проучи добре пазара, след което при сключване на договор с оператор да си вземе по-хубав апарат, на лизинг. Вместо да дава 500лв кеш, по-добре 1000лв апарат на лизинг. Който освен, че за следващите 2 години ще е по-адекватен от тоя за 500лв, ще е и по-добър от към функционалност. Да не говорим, че примерно Теленор предлагат опция за предплащане, и лизинга пада осезаемо...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от nxn » 06 Окт 2020, 18:22

Mollov написа:Много познати се "наиграха" с шано магазини, които те мотаят зловещо с гаранцията, когато се наложи....

А от Китай - направо го пиши бегал... стискаш му палци да е ОК... ако ти се наложи нещо гаранционно, или DOA - трябва да го върнеш, че да ти върнат парите... и тя доставката наобратно ти излиза през носа заради вградената батерия и нуждата да ползваш куриерска услуга (БГ Пощи направо те гонят)... преди 3-4 години и аз бях фен на китайските оферти в gearBest и прочие подобни интернет магазини, ама след 2 апарата DOA, един с малко неработещ екран и т.н.... мерси...

Реално погледнато, най-удачно е човек да си проучи добре пазара, след което при сключване на договор с оператор да си вземе по-хубав апарат, на лизинг. Вместо да дава 500лв кеш, по-добре 1000лв апарат на лизинг. Който освен, че за следващите 2 години ще е по-адекватен от тоя за 500лв, ще е и по-добър от към функционалност. Да не говорим, че примерно Теленор предлагат опция за предплащане, и лизинга пада осезаемо...


Зависи, аз поръчвам от ХК Гоулдуей, идва за седмица с ДХЛ, отварям и пускам докато правя видео, ако има проблем да го кача и да ми върнат парите.
До сега не съм имал проблем, ако телефонът не е ДОА, шансът да даде дефект е минимален, а го вземам двойно по-евтино, така че дори с 2-3 ремонта, пак ще е по-евтин от тук.
А и като цяло, вече 4 телефона така нямат ядове, като най-старият е на 4г.
Жалко, че за следващ трябва да си взема или айфон или пиксел, защото самсунг няма да барна.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от sambeto » 07 Окт 2020, 19:36

Какво е това ДОА е де'а?

Sent from my HD1913 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от nxn » 07 Окт 2020, 19:42

sambeto написа:Какво е това ДОА е де'а?

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Dead on arrival, тоест да дойде не функциониращо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Nickelback » 08 Окт 2020, 14:21

nxn написа:Жалко, че за следващ трябва да си взема или айфон или пиксел...

Е ти как ги приравни сега... :ok:
На китайците (OnePlus, Xiaomi...) какво им е? :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от nxn » 08 Окт 2020, 14:44

Nickelback написа:
nxn написа:Жалко, че за следващ трябва да си взема или айфон или пиксел...

Е ти как ги приравни сега... :ok:
На китайците (OnePlus, Xiaomi...) какво им е? :dunno:


OnePlus е вече много скъп и няма смисъл, по-добре пиксел за чистият андроид.
Xiaomi вече ползвам 4 години и съм купил още поне 5 и съм препоръчал сигурно 20, но андроид аутото за колата не работи, също така са огромни, а ми писна с тези големи телефони.
Така че останаха само Пиксел 5 и айфон 12 мини, които са малки и удобни телефони, не искам 6.5+ инча телефон вече, макар и да не харесвам айфоните, защото пиксела не знам дали ще стигне до България.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 08 Окт 2020, 17:10

Ако не държиш на топ флагмански компоненти, OnePlus имат Nord... и е много приятен, без да е скъп...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от nxn » 08 Окт 2020, 18:41

Mollov написа:Ако не държиш на топ флагмански компоненти, OnePlus имат Nord... и е много приятен, без да е скъп...


OnePlus вече не стават. За по малко пари Поко Ф2 про, по бърз процесор, видео карта, по добър дисплей, по голяма батерия, по бърза памет и силно вероятно по добра камера, което не ме влече много де.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook