Android,телефони,проблеми и подобни!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от gromovich » 18 Окт 2022, 13:00

DigitalExile написа:Аз не съм имал проблеми със Samsung и GPS-a, тествал съм в самолет, бавно го намира, но го намира и ти показва скорост и къде се намираш.
Без данни доста по бавно намира локация, в самолет със скорост 800км/ч му отнема от 2 до 5 минути, но веднъж намери ли я си я държи.

Предполагам,че на земята без да се движиш и под открито небе ще е по бързо, но няма да е под 20 секунди според мен, честно казано не съм пробвал щото не ми е трябвало.


Чаках го поне половин час да се позиционира, освен това в следващите няколко дни пак правих опити, но пак без успех. И аз съм озадачен.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 18 Окт 2022, 15:55

DigitalExile написа:Аз не съм имал проблеми със Samsung и GPS-a, тествал съм в самолет, бавно го намира, но го намира и ти показва скорост и къде се намираш.


Да, добре ме подсети... преди 10на дни именно това правих и аз... доста бързо позиционираше, ако телефона е до прозореца...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от drifty » 21 Окт 2022, 22:00

Аз ли съм тежък случай или тия телефони с андроид имат максимум 3 години живот?

2014та си купих Самсунг S4, тогавашния флагман на марката, около 3тата година почна да се рестартира сам често, батерията му не държеше много, към 4тата вече беше мъка, вечно на зарядно и накрая държеше под час от пълен заряд. Смених батерията, но си остана същия проблем. Както е на 40% и се рестартира и показва 0% и умира пак, след няколко часа може и 20% да покаже и т.н

2019та си купих Моторола One Action, тъкмо чукна 3тата година и вече по 2 пъти на ден е на зарядно.. Телефонът работи окей, случва се от време на време да се рестартира или да забие, веднъж до такава степен, че разлепях и задния капак и батерията, но като цяло работи добре, обаче трябва все да имам ток под ръка. Има ли смисъл да му сменям батерията или да се оглеждам на черния петък за нещо?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 21 Окт 2022, 23:01

Не, купи си нов, желатено е да е с 8 серия snapdragon ако искаш да го ползваш по дълго време. И двата телефона които си имал са с Exynos.

Към днешна дата телефони Android със SoC snapdragon 835 работят повече от добре. Тоест телефони от 2017г.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 24 Окт 2022, 11:51

Това за връзката с Exynos-а е невярно, ама не ми се влиза в някви безсмислени спорове... а и не можеш просто да си купиш смартфон със SD 855/865/870/888/8(+) Gen1, освен ако не избираш от конкретни модели и прочие.... пък точно само 8-ма серия да държат по-дълго време.... това няма да го коментирам :) (също е доста субективно, като този пример с телефони със SD835). Освен това апарати с чипсети от преди SD888 са вече на 2г....

Като цяло високият клас смартфони (Тая S4-ка е по-старо поколение като цяло и за нея казаното не важи с пълна сила) държат видимо по-дълго време. Затова iPhone-ите карат по толкова време (висок клас изработка и т.н.), но при тях има доста консервативен подход, който помага за дълговечността. При Android OS нещата са малко по-различни, с някои изключения (например Samsung, в последните 2-3 години, поне).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Nickelback » 24 Окт 2022, 12:03

Mollov написа:...При Android OS нещата са малко по-различни, с някои изключения (например Samsung, в последните 2-3 години, поне).

Като бях в мобилната индустрия (периода 2012-2013-та), Самсунг бяха такива мърлячи, че ти е бедна фантазията :mhihi: Честно казано, като им знам подхода и кода, който "творяха" (виждал съм го с очите си proprieatary код, не каквото масово виждат хората в AOSP или кърнела), жестоко се съмнявам да се е променило нещо драстично оттогава насам :ok: Имаш ли нещо по-конкретно да споделиш и да подкрепиш тая теза, питам от любопитство без да се заяждам? Какво фундаментално се е случило? Просто отдавна не съм гледал техен "образцов" код, а може да са пооправили нещата и да не знам :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 24 Окт 2022, 12:25

ONE UI-тата са доста по-изчистени и безпроблемни, в последно време.... след 3-ката особено.... сега пък при 4.0 и 4.1 народа масово е доволен... освен това си промениха малко поведението що се отнася до доставчиците на компонентите, еле пък след онова фиаско с Note7...

Вкараха поддръжка за OTA Update на поне 3 версии на Android OS, както и 5 (или 4?, не съм 100% сигурен) години Security Updates. Към момента са едни от малкото с ежемесечни Security Updates. Умишлено не повишават скоростите на зареждане на батерията (ala Apple) за да държат високо ниво на Health за МНОГО дълго време. Уж повишиха жичното зареждане до 45W, ама е само в първите 20% (0% - 20%), и то само ако батерията е с температура под 39С (и като достигне 39С, пак дропи до 25W), което е страшно консервативно като цяло. Чак дразнещо консервативно. Но, отново, след историята с Note7, просто не позволяват никакъв толеранс за грешка...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 24 Окт 2022, 13:14

Да да.. ок.
https://www.youtube.com/watch?v=OfM0GqsIB6c

И за snapdragon 8 мога да те опровергая ама няма смисъл. Имам 835 вкъщи и работи достатъчно бързо сравненио с 8 Gen1 за ежедневно ползване говоря не за игри.
Аз съм с Note10-ка което е SD855, прицнипно много мразя да мие бавен телефона, а с този проблеми нямам. Процесора е 2018г. тоест на 4+ години.
Всичко е маркетинг вече, да не говорим, че 888 и 8 Gen1 са си доста по топли от 835,845,855 и 865.

865 за мен е най балансирния процесор който смея да твърдя,че ще работи още поне 5 години.

Exynos-a прицнипно е най неефективния процесор който може да си купиш, но не ми се влиза и в тая тема, че ще като с батериите който твърдиш,че са супер след Note7 :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от drifty » 24 Окт 2022, 14:38

Моя телефон си работи идеално, простор не държи батерията, не знам на какво се дължи

OnePlus мнения?
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 24 Окт 2022, 14:49

DigitalExile написа:Да да.. ок.k:


Няколко неща:

1. Никъде не твърдя, че има смисъл от 888, SD8 и т.н.... Това наистина са прекалено бързи SoC, които имат много ограничено ефективно приложение (примерно ако се бъзикаш с камерата, филтри, пост процесинг и т.н.) - предимно за игри, и то ако държиш на FPS/Hz да ти е густо :) Иначе дори 865(870) или даже 778G си е доволен SoC...

2. За батериите не те разбрах, но подхода на Samsung относно батериите се промени доста след "ония случай"... а дори не се опитвам да ги защитавам...

3. Exynos-а.... 980-тката беше доволен... 990 беше компромис.... 2100 беше ОК, 2200 вече си е напълно приличен... като енергийна-ефективност страда заради не-перфектният технологичен процес на Samsung, ама... това е положението... но същите проблеми имаше и SD8 Gen1... сега "+"-a при TSMC вече е по-друго нещо, но... в крайна сметка, за обикновеният потребител... все едно и също е, с изключение на времето на автономия... като загряване - те греят всичките (с малки изключения), особено от висок клас...


drifty написа:Моя телефон си работи идеално, простор не държи батерията, не знам на какво се дължи

OnePlus мнения?


Моторолата... явно батерията е деградирала... при споменатият начин на зареждане (и употреба) - напълно в реда на нещата е... това са бая цикли на заряд/разряд... Принципно повечето телефони имат опция за Hard Restart чрез задържане на бутона Power за повече от 10 сек (за да не трябва да го разлепяш и откачаш батерията).

OnePlus..... недей. Беше квото беше.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 24 Окт 2022, 15:09

По добре Xiaomi от OnePlus

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от nxn » 24 Окт 2022, 17:45

OnePlus като беше хубав и евтин първите генерации нямаше как да набарам, сега го има навсякъде и не бих го и погледнал. Най ми се иска пиксел, но и новият 7 не ми харесва. Най-добър дизайн за мен има с22 и с22+ , но пък не съм фен на Самсунг...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от drifty » 24 Окт 2022, 17:53

Mollov написа:
Моторолата... явно батерията е деградирала... при споменатият начин на зареждане (и употреба) - напълно в реда на нещата е... това са бая цикли на заряд/разряд... Принципно повечето телефони имат опция за Hard Restart чрез задържане на бутона Power за повече от 10 сек (за да не трябва да го разлепяш и откачаш батерията).


Споменатия начин в от няколко месеца, като нов държеше спокойно около 2 дни, последната година може би около ден и от скоро вече пада за норматив. Не че ме бърка са взема една нова батерия, но на дансинга старата така си стои, след като телефонът работеше идентично и със старата и с новата батерия.
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от randity » 24 Окт 2022, 18:54

Аз взех S22+. И то не за друго, просто на старата S9-ка започна да излиза съобщение през 2 седмици, че батерията е аут. Еми, прехвърлих го за служебен и само с разговори, Вайбър, мейли и камера държи по 2 дни без зареждане

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Lenco » 08 Ное 2022, 16:03

След разочарованията наречени Нокиа и Сони, дойде и Самсунг. Смених Galaxy Note 10 Plus с Galaxy S22 Ultra :banghead:
От самото стартиране телефона започна да се рестартира когато си поиска, сам, забива от цъкане в менюто.
Някакви налудничави обяснения в мрежата, че не трябвало да се инсталират приложения от трети страни, присъстващи в магазина на Гугъл, да се трие кеш и др. идиотизми .....
.....само малко по-красиви да ги направят тия айфони :banghead:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook