Android,телефони,проблеми и подобни!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от c04 » 18 Яну 2023, 19:53

Да си го кажем направо... не че са лоши /не са и нещо особено де, особено за цените си/, но ако не беше /особено тук/ реномето на ябълките, продажбите щяха да са наполовина. Аз лично познавам хора, които са си купили него само защото знаят, че това е най-модерно и другите имат такъв :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 18 Яну 2023, 20:39

Mollov написа:
DigitalExile написа:То това не е само и благодарение на тях, специално при телефоните Snapdragon много дръпнаха последните години, новия 8 Gen 2 го дават,че бие айфоните в бенчмарка,


Той бие в бенчмарка, ама едва наскоро Android настигнаха iOS като smoothness и всякви такива в софтуерен аспект... а като хардуер (общо качество на сглобката и компонентна база) - може би още не са... Той тоя бенчмарк не е всичко ;) (и го казвам от позицията на човек, който не харесва Apple и iPhone, като цяло, но не мога да си затворя очите за фактите).


Изобщо няма да коментирам гадния им мек алуминии който се гъне при най лекото изпускане, играл съм го това вече.
Сглобката не е нищо особено, Самсунг във високия клас имат по добра сглобка и материалите са по добри, при изпускане никога не се е сгъвал така отстрани както айфоня.

Екосистемата и интеграциите при Apple са по добри - факт, общо взето андроида все повече наваксва преди години нещата бяха други.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Don_Diego » 18 Яну 2023, 23:04

И все пак най-голямото предимство на Apple пред всички останали си остава сигурността.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Tenata » 18 Яну 2023, 23:13

Don_Diego написа:И все пак най-голямото предимство на Apple пред всички останали си остава сигурността.

И не само това 6+ годишен iphone ще сложи в малкия си джоб 6+ годишен андроид флагман, чисто и просто при ябълката софта и хард часта са едно до едно, докато при андроида харда е различен и никога няма да е оптимално за крайния потребител.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 18 Яну 2023, 23:39

А да пробаме. 6 годишния апал срещу ланшния читайски флагман, м?
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от drifty » 19 Яну 2023, 0:39

Чувствам се тъп, с всеки нов телефон едно и също, ама обикновено с малко ровене из телефона се оправям.

Всичките ми контакти са по два сега, щото веднъж ги имам на сим-а, веднъж в Гугъл профила. Рових, търсих из телефоня, не мога да намеря как да скрия едните. В контактите чисто визуално ги скрих, обаче като ползвам търсачката пак излизат и двата записа. А като вляза да гледам история на обажданията и оттам вляза в контакти, се виждат и двата записа.

Едно време беше по-лесно, имаше си опция да избвреш от къде да се зареждат контактите..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 19 Яну 2023, 1:04

Можеш да ги обединиш.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Ивайло Димов » 19 Яну 2023, 5:09

drifty

Обединяваш ги ,после ги експортираш във файл ,слагаш го някъде на SD външна карта и си свиркаш.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от drifty » 19 Яну 2023, 7:43

Пробвах го преди няколко дни, намери и обедини два контакта, останалите си стоят и като пробвам опцията ми дава, че няма нищо за обединяване..

Screenshot_2023-01-19-07-40-19-728_com.google.android.contacts.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Яну 2023, 9:15

Моджо написа:А да пробаме. 6 годишния апал срещу ланшния читайски флагман, м?

Ами след 5-6 години може да ги пробваме. :mhihi: Де да знам, ако искаш дай 3-4 годишен айфон да го пробваме с моя остарял китайски телефон. Какво ще му пробваме, камерата, батерията или безпроблемната работа? Или нещо, което бе касае особено крайния средностатистически потребител? Пиша го без да се заяждам. Моят е Шаоми Редми ноут 8 про. Та не знам тогава какъв айфон имаше, 8-ца или на онова на което всички се чудеха как да му викат екс или 10-ка? И да ти кажа, едно време бях фен на Айфон. Жената имаше нов 3gs и тоя телефон колко стъргане и падане по плочки имаше без щети не е истина. После си взехме 4-ките още първата седмица на продажба в БГ от Германос. Но с течение на времето тотално взеха да не познават парите, те пък се появиха и Китайските телефони и честно казано нищо, ама нищо на тоя свят при днешните цени не може да ме накара да се върна към Айфон. Може би ако Шаоми почнат да не познават парите с времето ще видя дали има нещо друго напреднало на добра цена, но докато са по-ниски или дори равни цени с Айфон(ти ако щеш се смей)просто никакъв шанс. За мен телефона трябва да е здрав, да има силна батерия, да се зарежда бързо и да прави добри снимки. Всички останали неща, са толкова еднакви за обикновения потребител, че не виждам предимството на Айфона за това, което на мен ми трябва. Слушах, слушах, слушах тъпотии от сорта, че вземаш китайски телефон и след няколко месеца или година го хвърляш, то се оказа тотално невярно и приказки на хора, които тотално не знаят за какво говорят. През тия 3 години телефона ми се е изключвал сам 0 пъти, забивал е май...ами нямам спомен, нещо дребно дали въобще се е случвало. Не съм му купувал специален калъф, даже протектор на екрана нямам!!! Това понеже ме дразни като играя игри. Стои с един силиконов калъф, който почерня, на три места се скъса последната една година и липсват малки парченца от падания по плочки и тротоари. :shock:
Сигурно имам късмет, но и телефона не е баш от захар. До утре мога да ти пиша положителни отзиви за смешното ми Шаоми за 300 и не знам колко лева което бях взел тогава, че беше два модела назад, 10-ката беше към 1000 тогава.
В епълската тема написа някой да не се казва лоша дума за светия Айфон и колко хубави са китайските телефони, затова си писах два реда тука, но вие като кръстоносци реагирате защитаващи светия граал. :mhihi:
Спокойно, купчина платки и пластмаса за огромен брой пари е това, от времето на Стийв Джобс няма нищо феноменално измислено и телефоните слагат по нещо по-бързо, по-снимащо, по-скъпо и това е. Няма нужда на всеки написан от някой ред как китайски телефон настигнал светия граал в нещо да реагирате все едно някой ви краде нещо. Можете да си купувате Айфон и на цена от 5к след някоя година, тогава със сигурност ще летят за тия пари, но с приказките на конкурентите трябва да се свиква защото стават все по-шумни и има защо.

А аз ще чакам моето Шаоми да му стане нещо и да се строши за да си взема тогавашния актуален модел или дори един назад ако не ми се дават малко повече пари. Ще видим колко Айфона за ползване от тия години ще са останали в този ден, там 8-ци, 10-ки, пък междувременно ще гледам и на жената 9-ката кога ще се строши или на децата, че много Шаомита станаха у дома и явно не просто аз съм извадил късмет щом нито едно не се чупи, а на 6 годишно момиче като му дадохме 9-ка вече две години играе и хокей чат пат с него, пък нищо му няма. Късмет явно. :mhihi: Тя обаче си има протектор и калъф, протектора отдавна стана на сол по краищата от падания и се смени с нов.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Ивайло Димов » 19 Яну 2023, 9:25

drifty....аз ползвам google contacts...ето как се скриват,отваряш контакти и в полето търсена цъкаш на 3-те вертикални точки ....от там вече ти е ясно предполагам ,избираш персонализиране и разгъваш менютата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 19 Яну 2023, 9:36

Изтрии всички контакти от SIM-а, абсолютно не ти трябват там. Ако искаш бекъп влез в гугъл контактс и си свали контактите на файл, после си го пази където прецениш ти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 19 Яну 2023, 14:59

Тва не беше за тебе бре, маверик.
флагманите са си на кантар и в момента с апал.
а 6 годишен апал ща бие настоящ флагман или миналогодишен само в мокрите сънища на
Стив Джобс.
По квото и да било като критерии.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Ивайло Димов » 19 Яну 2023, 15:04

Китайците и Корейците никога не са се старали да задминават Хапаната синапка,пазара и потребителите изискват те да предлагат висок клас смартфони на поносима цена .А Епъл отдавна го карат само на име :mrgreen: и слава .

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 19 Яну 2023, 16:47

Tenata написа:
Don_Diego написа:И все пак най-голямото предимство на Apple пред всички останали си остава сигурността.

И не само това 6+ годишен iphone ще сложи в малкия си джоб 6+ годишен андроид флагман


Тук забравяш нещо важно... за разлика от Apple, в Android света за последните 6г. промяната в положителна посока е МНОГО по-изявена. Флагмански Galaxy в момента, спрямо Galaxy S5.... бррррр.... я направи подобно сравнение между iPhone 14 Pro и една 8-ца? Ама колко много В ПЪТИ са по-различни, а? :D

След 5 години можем да направим подобно сравнение, за сегашните модели смартфони :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook