Android,телефони,проблеми и подобни!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от ivoaudi » 31 Авг 2022, 16:31

Много общо казано това трябва да разбираш за съжаление. Направи му един хард ресет и пробвай отново, може някой да харчи ресурси и да се спотайва.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63


Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.07.2022
Кара: м си Саап-а и се подрусвам
Детайли за колата: твърдо окачване :/

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от kirobreika1 » 31 Авг 2022, 19:06

Благодаря, оказа се тежко приложение, което като сайт през браузър върви много по-добре :yes:
Телефонът не блести, ама за 460 лв няма какво да очаква човек, мисля :dunno:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 01 Сеп 2022, 10:07

kirobreika1 написа:Здравейте,

Купих си Мото Г60 днес. Като цяло бива, но ми направи впечатление едно насичане на екрана при скролване..
Прехвърлих си почти всичко чрез гмейл профила от стария телефон, който беше не по-силен, та не мисля, че е от това.. Да разбирам ли, че просто процесорът не е блестящ и да не чакам чудеса?


Чипсетът е малко старичък, но е ОК... проблема със скрол-а е заради 120Hz на дисплея... GPU-то му идва малко тегаво да опреснява толкова бързо екрана в случаите, когато "съдържанието" е тежко... а и ако самото съдържание е тежко като цяло, тогава е нормално по-старият чипсет със само 4GB RAM и UFS2.1 памет да не блести... :) но ако го имаш проблема и при скролване в менюто... тогава нещо не е ОК :)


Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.07.2022
Кара: м си Саап-а и се подрусвам
Детайли за колата: твърдо окачване :/

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от kirobreika1 » 01 Сеп 2022, 18:43

ram 6gb, но явно това е обяснението, мерси :yes:

Само в приложението е насичането

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от frizzante » 15 Окт 2022, 6:49

Някой да препоръча кабел USB type A към Type C за ползване с андроид ауто? Вече два купувам които уж са за това и имам проблеми с трансфера. Забива, прекъсва и тнт.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 15 Окт 2022, 12:46

С какъв телефон си, купи си оригинален най добре

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от frizzante » 15 Окт 2022, 14:14

DigitalExile написа:С какъв телефон си, купи си оригинален най добре
Galaxy S20 Ultra. Имам оригинален кабел, но е type c към type c а на колата си е стандартно усб. Пробвах с преходник от type c към usb, но ми излиза на телефона not supported. Не знам кой оригинален, но един такъв "оригинален" за самсунг не става. Пълно е с ментаци явно а не беше от тия за 10 лв. Не намирам никъде какви точно са изискванията. Само, че не трябва да е над 1 м дълъг. Ама модел нещо, скорост и т.н.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от nxn » 15 Окт 2022, 17:05

Звучи като друг проблем, защото на жената самсунга с кабел за 90 цента от китай и работи без проблем.
Тествахме го и на бмвто и на един дъстър и няма ядове.
Ъпдейтнат ли е телефона?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Don_Diego » 15 Окт 2022, 17:25

При мен имаше подобен проблем с няколко различни, уж хубави кабели (Anker, Baseus) и накрая си взех от dice.bg оригинален Samsung кабел от bulk и заработи. Странното беше, че дори с оригиналния кабел от зарядното не ставаше номера :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от frizzante » 15 Окт 2022, 17:43

Явно има някакви драми с преноса на данни с някой кабели. Телефона е с Андроид 12 one UI version 4.1 и си се ъпдейтва редовно. Точно с басеус пробвах и не става. Взех за проба от познат кабел на самсунг и всичко тръгна. Тоест 100% в кабела е проблема. Този който ми продадоха за оригинален явно не е. Това би трябвало да е оригинал нали?

https://dice.bg/samsung-usb-c-to-usb-da ... item41441/
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Don_Diego » 15 Окт 2022, 21:47

Да! Такива имам 2 или 3 по колите, всичко си работи с тях: свързване, бързо зареждане и тн :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от gromovich » 17 Окт 2022, 6:02

Колеги, тези дни ходих до Турция и навигацията на телефона Samsung S22 ми направи голям номер. Оказа се че GPS-а не може да се позиционира в режим на изключени данни на телефона. Бях си изтеглил карта за Here която да ползвам в offline режим, но се оказа че е невъзможно. Това нормално ли е или просто в настройките нещо съм пропуснал. Какво ли не опитах. Възможно ли е телефонът да работи само в режим A-GPS и от там да идва проблема. Например Iphonе-на ми със същото приложение Here работи без проблем в режим изключени данни.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 18 Окт 2022, 9:48

Интересен казус... честно казано досега не съм опитвал да използвам GPS без данни на S22... не се сещам за някакви настройки, но определено ще се тества дали го има тоя момент...

Колкото до данните... това лесно можеш да го коригираш чрез data през eSIM... например чрез Airalo... (сравнително) евтино е и имаш доволно data не само за навигацията, ами изобщо... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 18 Окт 2022, 10:04

Аз не съм имал проблеми със Samsung и GPS-a, тествал съм в самолет, бавно го намира, но го намира и ти показва скорост и къде се намираш.
Без данни доста по бавно намира локация, в самолет със скорост 800км/ч му отнема от 2 до 5 минути, но веднъж намери ли я си я държи.

Предполагам,че на земята без да се движиш и под открито небе ще е по бързо, но няма да е под 20 секунди според мен, честно казано не съм пробвал щото не ми е трябвало.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от gromovich » 18 Окт 2022, 13:00

DigitalExile написа:Аз не съм имал проблеми със Samsung и GPS-a, тествал съм в самолет, бавно го намира, но го намира и ти показва скорост и къде се намираш.
Без данни доста по бавно намира локация, в самолет със скорост 800км/ч му отнема от 2 до 5 минути, но веднъж намери ли я си я държи.

Предполагам,че на земята без да се движиш и под открито небе ще е по бързо, но няма да е под 20 секунди според мен, честно казано не съм пробвал щото не ми е трябвало.


Чаках го поне половин час да се позиционира, освен това в следващите няколко дни пак правих опити, но пак без успех. И аз съм озадачен.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jorixa, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook