Android,телефони,проблеми и подобни!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 08 Ное 2022, 17:23

От Galaxy Note 10 Plus на S22 Ultra си е направо Downgrade.
S22U е доста по тежък, с по малко screen-to-body ratio :mhihi:
Както сам разбираш и с доста бъгове.

Новите телефони не са това което бяха.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 10 Ное 2022, 15:28

Имам чувството, че освен дезинформация... друго в тая тема не си пускал като постове... ама ще погледна отново, може и да греша... ама малко....


Lenco написа:След разочарованията наречени Нокиа и Сони, дойде и Самсунг. Смених Galaxy Note 10 Plus с Galaxy S22 Ultra :banghead:
От самото стартиране телефона започна да се рестартира когато си поиска, сам, забива от цъкане в менюто.


Дай повече инфо за апарата.... build на софтуера, версия на телефона, от къде е взиман.... аз съм със S22u и нямам никакви подобни проблеми... единствено при BT връзка с huawei Watch 3 Pro с активен eSIM се случваше на няколко пъти да се рестартира телефона при приемане на разговор... но ми стана ясно, че е заради eSIM-а на "чуждото устройство" (с Watch 5 Pro eSIM подобни проблеми няма).

Но... не пречи телефона да е бъгав... връщаш по гаранция и толкоз...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Lenco » 10 Ное 2022, 15:46

Mollov написа:.....

One UI 5.0
Android 13
Купен е от Технополис.
Поправки и защити - актуални.
Прехвърлих всичко от Ноута 10+. Може би проблема идва от копирането на приложения от Sony Z5, Sony XZ Premium, Note 10+, може би са останали приложения несъвместими с Андроид 13, но досега не съм имал такива проблеми, старите приложения не тръгват и не се ъпдейтват.
Пуснах го под safe mode (това не бях правил от миналия век след сините екрани на уиндоусите) и работеше ОК, като бяха спрени и приложения на Самсунг и Гугъл. Премахнах по-стари приложения и уж тръгна, днес сутринта като го заредих се рестартира веднъж, но в началото бяха по 5-6 рестарта на ден. Общо взето оставих приложенията за банкиране и плащане с телефона, ако и тях не хареса ще го засиля, но със сигурност след 3-4 години (живи и здрави) приключвам и със Самсунг.

ПП: И в safe mode се рестартира, ще си ходи.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 11 Ное 2022, 16:31

Пускай го по гаранция, случва се да удариш "греда" :)

Моя не бях сигурен, дали ми се иска да го ъпдейтвам до OneUI 5.0, ама изчаках 10-на дни да видя дали няма да изреват за някакъв кофти проблем... и го обнових... засега си е екстра, даже мисля, че харчи батерията една идея по-бавно...


Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.07.2022
Кара: м си Саап-а и се подрусвам
Детайли за колата: твърдо окачване :/

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от kirobreika1 » 12 Ное 2022, 22:37

Бенефон Сигма Голд или Драгон? :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от NiksGS » 15 Ное 2022, 16:21

Някой да препоръча нещо читаво, за почистване на кеш, а и на телефона. Пробвах C-cleaner, но май не ми хареса. Или аз не съм много в час с нещата. В краен вариант, бих минал и на платена версия, но първо мисля да се опъвам до последно :kuku:
Ultimate Riding Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 15 Ное 2022, 17:09

Никакъв смисъл няма да почистваш освен с това на телефона си, което е. Ако има такова де и то така, колко да ти мине мерака :))
Моллов да каже, но личното ми мнение е такова.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от barty » 15 Ное 2022, 17:58

Yettel ги хванах в надписване на сметки през sms.
Начислили ми 40 SMS , като са ми дублирали реалните SMS х 2 а някои и х 3, като всеки sms е 33ст без ДДС.
Преди два месеца бяха пращали на дъщеря ми SMS игра от типа "ние питаме - вие отговаряте" и всеки sms беше 10лв :shock:
Тотал 180лв
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 15 Ное 2022, 18:04

Най вероятно нищо не са ти надписали,а си писал смси на кирилица,1 буква на кирилица се брой за 2 на латиница :mhihi:
А смсите за играта силно се съмнявам оператора да ти ги е пращал, и детето няма ли лимит на сметката?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от barty » 15 Ное 2022, 19:04

DigitalExile написа:Най вероятно нищо не са ти надписали,а си писал смси на кирилица,1 буква на кирилица се брой за 2 на латиница :mhihi:
А смсите за играта силно се съмнявам оператора да ти ги е пращал, и детето няма ли лимит на сметката?


Детето има лимит но...!!! Лимит на sms явно няма?
Да, sms са били на кирилица. Защо броят 1:2 буквите?
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 15 Ное 2022, 19:10

За пръв път чувам да няма лимит за нещо, ако това е вярно направо може да ги съдиш и ще спечелиш със сигурност, освен ако изрично не е оказано, че лимита не важи за SMS-и с добавена стойност в което много силно се съмявам.


Относно кирилицата:
Един SMS е с максимален обем от 140 байта. За изпращането на съобщения на латиница се използват 7 битови символи, които се компресират в 140 8-битови знака. По този начин максималният брой на символите на латиница е 160 (160*7=140*8). За използването на кирилица се използват 16-битови символи, което прави 70 букви. Забележи че дори и 1 буква да е на кирилица, то целият СМС ще се прекодира в Unicode UCS-2. Това прави максимум 70 знака и не е измислено от М-Тел, Глобул или Вивател за да се насърчава ползването на шльокавица. Това са си стандартите по света и дори китайците го имат този проблем.


Източник: https://hardwarebg.com/forum/archive/in ... 80908.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от ID A » 15 Ное 2022, 20:06

В началото, поне при Нокиите имаше брояч отгоре 160 или 70. После се появиха дългите смс, където телефонът те пускаше да пишеш колкото си искаш и пускаше съответния брой смси. Та всяко минаване на 70 символа, ти разбива смс на два или повече смс. Другия телефон си ги сглобява, като един смс пак.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от drifty » 25 Дек 2022, 23:46

Днес излязох на разходка с 81-82 процента батерия - час и 40 минути по-късно, в които основн е работил тракера за разходки и писах малко в месинджъра и телефоня беше на 0%.

3 години и 3 месеца, май това ми е лимита на телефон на мен.. И предния долу горе на тая възраст беше в подобно състояние.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 27 Дек 2022, 14:49

barty написа:Yettel ги хванах в надписване на сметки през sms.
Начислили ми 40 SMS , като са ми дублирали реалните SMS х 2 а някои и х 3, като всеки sms е 33ст без ДДС.
Преди два месеца бяха пращали на дъщеря ми SMS игра от типа "ние питаме - вие отговаряте" и всеки sms беше 10лв :shock:
Тотал 180лв


Този тип "игри" принципно не се изпълняват от оператора, ами някой, който има права за целта... т.е. платил си е...

За SMS-ите на кирилица - буквите на кирилица имат повече "плътност" като символи, когато се пращат под формата на SMS... това е недостатък на тази система (Small Message System).

А че SMS-ите отдавна струват много, особено в мобилни планове с безгранични минути/MB - това не е новост... масово плановете са така, освен тези, в които има включени И безплатни SMS...


drifty написа:Днес излязох на разходка с 81-82 процента батерия - час и 40 минути по-късно, в които основн е работил тракера за разходки и писах малко в месинджъра и телефоня беше на 0%.

3 години и 3 месеца, май това ми е лимита на телефон на мен.. И предния долу горе на тая възраст беше в подобно състояние.


То това не е кой знае какъв проблем... сменя се батерията и продължаваш напред... ако телефона те кефи все още :)

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от c04 » 27 Дек 2022, 15:26

То смяната да не излезе колкото телефона струва в момента (пазарно)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jorixa, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook