кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Leon » 06 Юли 2022, 11:44

Exclusive89 написа:Още 2бр “Мишелинки”… :) 210лв за бройка, нямаше как да не ги взема. Dot1021

Дай насам, ако има останали :winky:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Е.Димитров » 06 Юли 2022, 20:47

zAcK написа:
Бил съм в стотици хотели в най-малко 25 държави, или повече, че не ми се брои, та позволи ми да зная кое е добре, особено за тая цена!
Например във Виена, Рим, Фракфурт, Лондон и т.н. Да не изброявам. :mhihi: И не са били разни AirBNB-та, или някакви кимизарници.

Но ако искаш, може да ми обясниш колко е зле. Дори може да ми дадеш пример кой хотел в Пловдив е по-добър и защо! Ще се радвам :bchug: За следващия път.

P.S. Да не говорим, че много хотели имат ужасни кухни/ресторанти в периоди с ниска заетост. На този румсервизът е бирарията и от това също останахме много доволни. Поне от храната, която нацелихме :bchug:


С цялото ми уважение, ама на колко години си?
Стотици хотели и то добри, 25 държави... То президенти нямат толкова богато житие от към хотели и пътувания.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от steeN » 06 Юли 2022, 21:04

Аз дето мразя да пътувам съм бил в хотели в поне 15 държави и то не по работа. Ако е бил консултант по някое време, 25 е напълно нормално. Глобализация :) Тука съм сигурен, че има хора дето са били в 2х и повече дори.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от zAcK » 06 Юли 2022, 22:56

Е.Димитров написа:С цялото ми уважение, ама на колко години си?
Стотици хотели и то добри, 25 държави... То президенти нямат толкова богато житие от към хотели и пътувания.


steeN написа:Аз дето мразя да пътувам съм бил в хотели в поне 15 държави и то не по работа. Ако е бил консултант по някое време, 25 е напълно нормално. Глобализация :) Тука съм сигурен, че има хора дето са били в 2х и повече дори.


Стийн пак е прав :bchug:
За 20+ години IT доста пътуване ми се събира :mhihi: Бил съм за един ден във Виена, обратно в София, след ден във Франкфурт.
Две седмици подред се е налагало да ходя в Брюксел, от там в Париж с TGV-то(по-лесно е) и после в БГ :ok: :mhihi:
Като се замисля, май са много малко държавите в Европа, в които не съм ходил :mhihi:
Да не говорим, че сме правили трипове с коли, всеки ден в различен град, държава и т.н. :bchug:
Вероятно само хотелите за разходки и почивка, в които сме ходили са над 100 :dunno:
Във Виена например сме ходили няколко пъти с жената, защото много ни харесва. :bchug:
Всъщност, нормално е ако си IT за 20+ години дори само за обучения и конференции да направиш десетки пътувания :bchug:

За годините, минах 40 вече :ok: И не разбирам какво странно има?
Един бивш колега и приятел меломан, бачка в Прогрес в момента, преди Ковида пътуваше поне 30-40 пъти в годината
на концерти в различни градове и държави :idea:
Разбирай, понякога следва някоя любима банда в няколко градове на концерти един след друг :idea: И те така :ok:

Ей тая снимка от профила тук сега видях, че съм я качил 2006-та година.
От една командировка за месец във Франция и Испания(Париж, Марсилия, Толуза, Лион, Барселона, Валенсия, Мадрид, Билбао и т.н.)
Project Manager-а се изкефи от работата ни преди това и ни нае чисто нови E90-ки :mhihi:
След това бях сам още месец в Мадрид и ми нае една E87-чка :mhihi:

Изображение

Една от любимите ми командировки беше 3 седмици в Прага да правим дизайн на една инфраструктура :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ok: :bchug:
Много бира и мезета са това. Нищо няма да кажа за нашите измислени кръчми...

Айде стига, че пак някой ще каже нещо :ok: :mhihi: Ама да не каже, един бърз скрийншот от Apple Wallet-a :mhihi: :mhihi: :mhihi: (има между тия пасове, които не са вкарани) :ok:

Айде, живи и здрави :bchug:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от carmanf1 » 06 Юли 2022, 23:16

Е.Димитров написа:
zAcK написа:
Бил съм в стотици хотели в най-малко 25 държави, или повече, че не ми се брои, та позволи ми да зная кое е добре, особено за тая цена!
Например във Виена, Рим, Фракфурт, Лондон и т.н. Да не изброявам. :mhihi: И не са били разни AirBNB-та, или някакви кимизарници.

Но ако искаш, може да ми обясниш колко е зле. Дори може да ми дадеш пример кой хотел в Пловдив е по-добър и защо! Ще се радвам :bchug: За следващия път.

P.S. Да не говорим, че много хотели имат ужасни кухни/ресторанти в периоди с ниска заетост. На този румсервизът е бирарията и от това също останахме много доволни. Поне от храната, която нацелихме :bchug:


С цялото ми уважение, ама на колко години си?
Стотици хотели и то добри, 25 държави... То президенти нямат толкова богато житие от към хотели и пътувания.


Съвсем нормално е за човек на 30-40 възраст в международна компания.

И без изобщо да си ги мерим, еле пък да се изтъквам,
аз съм Global Procurement и съм обиколил много повече държави и хотели респективно.

Имал съм моменти на терминал 2 ми викаха - пак ли ти, ся пък закъде :D

В началото ме кефеше да обикалям света, но дойде време и ми писна. Нагледах се, видях.
Дойде ковид и повечето компании се научиха, че бизнес става и онлайн.
Естествено, все още се пътува, но не е това което беше.
Което ми е супер сега.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от zAcK » 06 Юли 2022, 23:26

carmanf1 написа:В началото ме кефеше да обикалям света, но дойде време и ми писна. Нагледах се, видях.
Дойде ковид и повечето компании се научиха, че бизнес става и онлайн.
Естествено, все още се пътува, но не е това което беше.
Което ми е супер сега.


Аз го написах това като започна ковида :bchug: По някое време ти писва да пътуваш, особено като е по-често.
А и щото тука сме последна дупка на кавала и въздушния трафик, почти винаги ставах много рано преди пътуване, а грам не го обичам това :mhihi:
Сега е супер с тия видеоконференции и т.н. Да не говорим напоследък какви са цените на билетите, особено ако купуваш в последния момент :help: :help: :help: :banghead:

P.S. Има хора, които това им е развлечението в живота явно, да ходят в командировки. Имаме едни клиенти, дойдоха няколко пъти до София като махнаха ковид мерките :dunno: Буквално да си поговорим :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от carmanf1 » 06 Юли 2022, 23:52

zAcK написа: … Една от любимите ми командировки беше 3 седмици в Прага …


Прага ми е в топ 5 от всички градове, в които съм бил.
Страхотен град.

Централата ни за CEE е там и съм бил сигурно 100+ пъти.

Няколко пъти съм правил, хващам сутрешния полет за Прага,
провеждам си срещите в офиса, хапвам в Potrefena Husa, и хващам следобедния полет за България.
И вечерта съм си вкъщи в Пловдив :D

Това преди да разредят сериозно полетите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Е.Димитров » 07 Юли 2022, 7:50

Това е супер,
обикаляш из света и имаш представа за нещата.
Изниква един въпрос ей така, от нищото след, като си видял толкова свят защо по дяволите е темата която си пуснал, къде да се установиш?!
Впечатленията ти от тези обиколки са вероятно за цяла книга, дори две + малък гид за заведения, хотели и места.
Защо до този момент до колкото си спомням живееш в Младост и си тровиш нервите с българският манталитет не си отишъл на някое място, което ти е направило добро впечатление?
Последна промяна Е.Димитров на 07 Юли 2022, 7:52, променена общо 1 път

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от zAcK » 07 Юли 2022, 7:52

Е.Димитров написа:Това е супер,
обикаляш из света и имаш представа за нещата.
Изниква един въпрос ей така, от нищото след, като си видял толкова свят защо по дяволите е темата която си пуснал, къде да се установиш?!
Впечатленията ти от тези обиколки са вероятно за цяла книга, дори две + малък гид за заведения, хотели и места.
Защо до този момент до колкото си спомням живееш в Младост и си тровиш нервите с българският манталитет не си отишъл на някое място, което ти е направило добро впечатление?


Кой живее в Младост? :dunno:

Едно е да обикаляш по работа и за удоволствие, друго е да се преместиш там със семейството си :idea:
Писах, че някакъв хотел в Пловдив е много приличен, вие докъде стигнахте.
Не може ли да си живеете живота без да гледате в паничката на другия? :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от sambeto » 09 Юли 2022, 13:44

Asics Metaspeed Sky и Asics Gel Nimbus 24 Lite-Show.
Перфектни! ИзображениеИзображение

Изпратено от моят LE2123 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TheDriver » 10 Юли 2022, 12:49

Немска черешова ракия от LIDL.

10годишна(уж)
От Шварцвалд(уж).

Останах доста приятно изненадан и от вкуса и от усещането на другия ден.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Nickelback » 12 Юли 2022, 14:50

TheDriver написа:Немска черешова ракия от LIDL.

10годишна(уж)
От Шварцвалд(уж).

Останах доста приятно изненадан и от вкуса и от усещането на другия ден.


Още като писа, минах та я открих тая ракия в Лидл. И на мен много ми хареса. Доста пивка е :) Да я онагледя, ако има още любители :mhihi:

Изображение

Изображение



Иначе един "pogo" борд за бързо флашване на ESP32-ки без запояване. Отдавна му бях хвърлил око, ама все забравях да си викна един :ok: Доста удобно туулче :yes:

Изображение

Изображение

Изображение



И едни дев-китчета с "тия новите" ESP-та... с Ю-Ес-Би, за поредния проект :mhihi:

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TheDriver » 12 Юли 2022, 15:08

Nickelback написа:
TheDriver написа:Немска черешова ракия от LIDL.

10годишна(уж)
От Шварцвалд(уж).

Останах доста приятно изненадан и от вкуса и от усещането на другия ден.


Още като писа, минах та я открих тая ракия в Лидл. И на мен много ми хареса. Доста пивка е :) Да я онагледя, ако има още любители :mhihi:



Точно такава е :yes: Имаше и крушова в същата бутилка, мисля да я пробвам и нея ако още я има на рафта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Е.Димитров » 12 Юли 2022, 15:25

TheDriver написа:
Nickelback написа:
TheDriver написа:Немска черешова ракия от LIDL.

10годишна(уж)
От Шварцвалд(уж).

Останах доста приятно изненадан и от вкуса и от усещането на другия ден.


Още като писа, минах та я открих тая ракия в Лидл. И на мен много ми хареса. Доста пивка е :) Да я онагледя, ако има още любители :mhihi:



Точно такава е :yes: Имаше и крушова в същата бутилка, мисля да я пробвам и нея ако още я има на рафта.

Каква цена е?
Че търся нещо такова не ангажиращо за подарък.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TheDriver » 12 Юли 2022, 15:31

20лв.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook