кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от DriftoMania » 06 Окт 2021, 11:57

Понеже не ми се пише в другата тема за ТВ-тата все още (т.е. ще си ползвам старото лсд без смарт възможности докато умре) и се метнах на това:
Изображение

Доста съм доволен, като продукт на гугъл всичко работи по най-добрия начин. Дистанционното е доста удобно, самите копчета са интуитивни и навигацията през менютата е лесна. Мъничко е и като хвана нормалното дистанционно за тв е много странно и тежко :) Една идея по-скъпо е отколкото ми се искаше за подобна джаджа, но не съм разочарован в никакъв случай. Инсталирах си и браузър за теста и става за цъкане в интернет дори. Могат да му се забодат клавиатури, мишки, джойстици (поддържа игри за андроид) с преходник към усб ц или през блутут.
А всичко тръгна от там, че ми писна да се зверя на телефона вечер и ми дадоха да ползвам нетфликс акаунт :) Хубаво е да влезе в 21 век човек :mrgreen:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от grkv » 06 Окт 2021, 12:08

Аз имам няколко такива ама от по-старите, без дистанционното.
Препоръчвам за лаптоп Airflow и Airflow remote за телефон в комбинация.

Идеята е следната, лягаш си и през телефона си ровиш в хард диска на лаптопа и директно пускаш филми на телевизора пред теб, без да ставаш до другата стая за плей/пауза, смяна на филм/серия и т.н.
Аз преди тичах с едни HDMI кабели и по едно време бях спрял да гледам филми вечер от досада по цялото упражнение. Хубаво е в 21ви век :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от slatanic » 06 Окт 2021, 13:57

За тая цел си ползвам псто за сторидж и от всички вързани в локалната мрежа телевизори си гледам споделеното.
Просто и лесно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от grkv » 06 Окт 2021, 13:58

Е да де, ама ако ТВ-то не е смарт?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от bioz » 06 Окт 2021, 13:59

grkv написа:Аз имам няколко такива ама от по-старите, без дистанционното.
Препоръчвам за лаптоп Airflow и Airflow remote за телефон в комбинация.

Идеята е следната, лягаш си и през телефона си ровиш в хард диска на лаптопа и директно пускаш филми на телевизора пред теб, без да ставаш до другата стая за плей/пауза, смяна на филм/серия и т.н.
Аз преди тичах с едни HDMI кабели и по едно време бях спрял да гледам филми вечер от досада по цялото упражнение. Хубаво е в 21ви век :mhihi:
Как стримва лаптопа към тв-то през длна? Ако е така виндоза го има оут оф де бокс без никакви допълнителни приложения.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от grkv » 06 Окт 2021, 14:22

Не знам как да ти отговоря, честно казано :lol: Мак, айфон и гугъл хромкаст, всичко е вързано в една уайфай мрежа, шаренко е и работи. :mhihi:
Кое как стриймва не знам, даже не съм сигурен дали стриймва защото на лаптопа не върви ''киното'', по-скоро хромкаста си чете файла и си го плейва сам, ама може и да лъжа за последното. Пиниза от цялата работа е, че си въртя сериали и филми без да ставам от леглото :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от bioz » 06 Окт 2021, 14:31

Видях го, пуска през кромкаста. И това го има вградено във вина...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от madafaka_donkele » 06 Окт 2021, 19:11

grkv написа:Е да де, ама ако ТВ-то не е смарт?


vnc :mhihi: Стария лаптоп мислех да го пускам за продажба, но точно щото старото ТВ е "архаично" и не е смарт го вързах за ТВ-то. Power-on-AC и се пуска автоматично като боцна зарядното в контакта. И вече от новия лаптоп през vnc за стария, и вече ютуб плейлиста или фиУм и си керизя. Още по-оптималното е някое raspberry в headless режим или нещо подобно + nas-че и вече през лаптоп, телефон, алекса :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Exclusive89 » 06 Окт 2021, 21:11

Преди седмица купих ето тези слушалки. Съотношение цена/качество са много добри :)
https://www.amazon.nl/dp/B08KDZ2NZX/ref ... s9dHJ1ZQ==

Свирят малко по-добре от старите Bose, които струват около 200евра :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от mr_petroff » 10 Окт 2021, 9:59

IMG-4696b79e886c7eb30006283c00f41ffe-V.jpg

Каяка . Добър е за новобранец като мен и за спокойни води . В река още не съм го пробвал , трябва да дигна нивото.Оказа се ,че рафтинга е фасулска работа пред каякинга :mhihi: .Някоя по спокойна река да препоръчате?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от ivanski_2 » 10 Окт 2021, 13:17

mr_petroff написа:
IMG-4696b79e886c7eb30006283c00f41ffe-V.jpg

Каяка . Добър е за новобранец като мен и за спокойни води . В река още не съм го пробвал , трябва да дигна нивото.Оказа се ,че рафтинга е фасулска работа пред каякинга :mhihi: .Някоя по спокойна река да препоръчате?


Внимавай, много обичам каякинг и рафтинга, плувам меко казано доста добре и въпреки това, това лято замалко да хвърля топа точно на каякинг, така че не го подценявай наистина бях на косъм.....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от astrapower » 10 Окт 2021, 17:15

Да не би да беше с надуваем каяк и да е излязъл силен вятър колега? Сори за офтопика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от ivanski_2 » 10 Окт 2021, 17:53

Не , не беше надуваем, бяхме даже със втора лодка от професионалисти да ни пази , накратко паднах от лодката , последваха няколко силни удари в главата и в цялото тяло , след което бързай ме дръпна и потопи доста за около 5-6 секунди , после изплувах над водата и ми метнаха въже , докато ме издърпат изядох още 3-4 големи камъка , цялата работа е да не се панираш при ударите или когато си безсилен и не можеш да изплуваш и си под вода , но няма как да знаеш преди да се случи , панираш ли се бързо ще приключиш… иска внимаваме много !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Borymeckata » 10 Окт 2021, 21:40

mr_petroff написа:Някоя по спокойна река да препоръчате?

Дунав? :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от astrapower » 11 Окт 2021, 8:32

ivanski_2 написа:Не , не беше надуваем, бяхме даже със втора лодка от професионалисти да ни пази , накратко паднах от лодката , последваха няколко силни удари в главата и в цялото тяло , след което бързай ме дръпна и потопи доста за около 5-6 секунди , после изплувах над водата и ми метнаха въже , докато ме издърпат изядох още 3-4 големи камъка , цялата работа е да не се панираш при ударите или когато си безсилен и не можеш да изплуваш и си под вода , но няма как да знаеш преди да се случи , панираш ли се бързо ще приключиш… иска внимаваме много !


Sent from my iPhone using Tapatalk


Това с рафтинга изглежда доста яко, но всъщност си е опасно...Има места със сериозни течения и белята става бързо. :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook