кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от gromovich » 04 Авг 2020, 5:16

alx написа:Ар15 във..... 7.62х39 ... най доброто от двата свята :) сега остава и да работи- не съм я пробвал още :mhihi: тия Франкещайни имат проблеми та ще видиме дали е фън или ще трябва да й бая :ok:


Честито за придобивката, с пожелания да ти носи много удоволствие :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Kurtov » 04 Авг 2020, 9:44

alx написа:Ар15 във..... 7.62х39 ... най доброто от двата свята :) сега остава и да работи- не съм я пробвал още :mhihi: тия Франкещайни имат проблеми та ще видиме дали е фън или ще трябва да й бая :ok:


Честито!
Защо предпочиташ калашниковия боеприпас спрямо стандартния, който е 556, ако не бъркам ?
Всъщност и аз не знам, каква точно е разликата между 556 и 223 за ar-15.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от K_Ilkov » 04 Авг 2020, 13:57

Знам, че е непопулярно ама преди известно време си купих БМВ :ok:

e46_325.jpg


След като го разтърках на къпа вече мога да кажа, че съм доволен, има база за развитие :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Borymeckata » 04 Авг 2020, 14:06

K_Ilkov написа:Знам, че е непопулярно...:

Така е. Виж, ако беше парфюм, гофретник или маша за къдрене... :shock: :shock:
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от K_Ilkov » 04 Авг 2020, 14:14

Borymeckata написа:
K_Ilkov написа:Знам, че е непопулярно...:

Така е. Виж, ако беше парфюм, гофретник или маша за къдрене... :shock: :shock:

или като ше е кола барем Дачия да беше :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от alx » 04 Авг 2020, 16:34

ARR_ написа:
alx написа:Ар15 във..... 7.62х39 ... най доброто от двата свята :) сега остава и да работи- не съм я пробвал още :mhihi: тия Франкещайни имат проблеми та ще видиме дали е фън или ще трябва да й бая :ok:


Ако това е най-доброто от двата свята....в къщи значи имам най-лошото...АК в кал. 5.56х45 :mhihi:
За ар-ката ако пълнителите и bolt-а са от читва фирма няма да имаш проблем.


Ми.. прието е, че ак74 е лошия компромис защото слага слаба муниция в неточна платформа. ак47 поне слага силна муниция в неточна платформа :)

Защо предпочиташ калашниковия боеприпас спрямо стандартния, който е 556, ако не бъркам ?
Всъщност и аз не знам, каква точно е разликата между 556 и 223 за ar-15.


темата е обширна. мога цял ден да ти говоря за нея и само още повече ще се объркаме :)

аз имам оръжия и от двата калибъра и от опита ми с тях и мнението на други хора (често такива ходили по разни забутани държави да наливат американската демокрация на разни народи дето не я искат) и идеята е, че 7.62х39 муницията е по-универсална за сценариите в които най- често се води съвременната война. сега- 223 е по-опасна защото е направена специално да поразява живи цели, но 7.62х39 е по- практична защото при един конфликт живите цели често се крият зад прикрития а 7.62х39 има по-голяма пробивна сила. говориме при всичко друго едно и също и най- типичния куршум - fmj. това преимущество е толкова важно в реалния свят, че недостатъците на на 7.62х39 (които са многобройни- но основния е липсата на точност на ак платформата) често се игнорират. и не на последно място- 7.62х39 патрона е около 50% от цената на типичния 223/5.56... та заради основното му преимущество (пробивност) и решения проблем с точноста (вместо ак го изстрелваш от ар15) един ар15 в 7.62х39 които когато работи е идеалния shtf инструмент за работа на 100-300 метра. сега- американците го знаят това и затова има няколко калибъра които могат да се сложат на ар15 като например 300 блк, 6.5 грендел и тн които са поне добри колкото 7.62х39, но това са малко "екзотични" муниции и при един конфликт шанса да ги намериш е малък... така че освен балистичен и финансов момент 7.62x39 има и практичен (шанса за намиране) момент и в това отношение 7.62х39 няма равен... има го навсякъде и по много.

а разликата между 223 и 5.56 нато е в заряда и в дължината на гърлото на гилзата. 5.56 има по-силен заряд които ако го изстреляш от 223 патронник заради формата му вдига страшно налягането и може да контузи пушката. 223 може да стреляш от 5.56 пушка, но се случва обратното- налягането пада значително защото патронника "изпуска" и точноста страда. решението е 223 wylde което е хибриден патронник които позволява и двете муниции да ги стреляш.

ама няма да се хабя повече, щото джордана сега ще доиде и ще ни обясни всичко...
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Bogat-Beden » 04 Авг 2020, 17:39

alx написа:ама няма да се хабя повече, щото джордана сега ще доиде и ще ни обясни всичко...
:ahah: :ahah:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Jordana » 04 Авг 2020, 17:48

...патронника "изпуска" и точноста страда...

Изпуска ама не патронника ами нещо друго изпуска ..нагуглил си яко обаче само с ядене не става , трябва и .. :mhihi:
В реалноста има разлика от 2 мм в началната част на нарезите на цевта където ляга куршума , и това води до това че куршума при единия калибър не допира плътно и остава луфт макар гилзата да е плътно в патронника . Това води до нестабилност на куршума при влизането в нарезната част на цевта и незначителна загуба на точност . Другото дето си гуглил че "изпуска " патронника се нарича обтурация и няма нищо общо с това за което пишеш .Прави се по други причини , ама има ресурси достатъчно така че дерзай :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Kurtov » 04 Авг 2020, 17:50

alx написа:
ARR_ написа:
alx написа:Ар15 във..... 7.62х39 ... най доброто от двата свята :) сега остава и да работи- не съм я пробвал още :mhihi: тия Франкещайни имат проблеми та ще видиме дали е фън или ще трябва да й бая :ok:


Ако това е най-доброто от двата свята....в къщи значи имам най-лошото...АК в кал. 5.56х45 :mhihi:
За ар-ката ако пълнителите и bolt-а са от читва фирма няма да имаш проблем.


Ми.. прието е, че ак74 е лошия компромис защото слага слаба муниция в неточна платформа. ак47 поне слага силна муниция в неточна платформа :)

Защо предпочиташ калашниковия боеприпас спрямо стандартния, който е 556, ако не бъркам ?
Всъщност и аз не знам, каква точно е разликата между 556 и 223 за ar-15.


темата е обширна. мога цял ден да ти говоря за нея и само още повече ще се объркаме :)

аз имам оръжия и от двата калибъра и от опита ми с тях и мнението на други хора (често такива ходили по разни забутани държави да наливат американската демокрация на разни народи дето не я искат) и идеята е, че 7.62х39 муницията е по-универсална за сценариите в които най- често се води съвременната война. сега- 223 е по-опасна защото е направена специално да поразява живи цели, но 7.62х39 е по- практична защото при един конфликт живите цели често се крият зад прикрития а 7.62х39 има по-голяма пробивна сила. говориме при всичко друго едно и също и най- типичния куршум - fmj. това преимущество е толкова важно в реалния свят, че недостатъците на на 7.62х39 (които са многобройни- но основния е липсата на точност на ак платформата) често се игнорират. и не на последно място- 7.62х39 патрона е около 50% от цената на типичния 223/5.56... та заради основното му преимущество (пробивност) и решения проблем с точноста (вместо ак го изстрелваш от ар15) един ар15 в 7.62х39 които когато работи е идеалния shtf инструмент за работа на 100-300 метра. сега- американците го знаят това и затова има няколко калибъра които могат да се сложат на ар15 като например 300 блк, 6.5 грендел и тн които са поне добри колкото 7.62х39, но това са малко "екзотични" муниции и при един конфликт шанса да ги намериш е малък... така че освен балистичен и финансов момент 7.62x39 има и практичен (шанса за намиране) момент и в това отношение 7.62х39 няма равен... има го навсякъде и по много.

а разликата между 223 и 5.56 нато е в заряда и в дължината на гърлото на гилзата. 5.56 има по-силен заряд които ако го изстреляш от 223 патронник заради формата му вдига страшно налягането и може да контузи пушката. 223 може да стреляш от 5.56 пушка, но се случва обратното- налягането пада значително защото патронника "изпуска" и точноста страда. решението е 223 wylde което е хибриден патронник които позволява и двете муниции да ги стреляш.

ама няма да се хабя повече, щото джордана сега ще доиде и ще ни обясни всичко...



Благодаря за отделеното време! :bowdown:
Гледам някои американски влогъри като Demolition ranch, Kentucky balistics и hickock45 и гледам, че доста често използват ак47 като пример за добро оръжие, или поне с такова впечатление съм останал.
Имам и още въпроси, но може да отворя нова тема, ако няма такава, или да пиша на лично.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от alx » 04 Авг 2020, 18:32

Jordana написа:
...патронника "изпуска" и точноста страда...

Изпуска ама не патронника ами нещо друго изпуска ..нагуглил си яко обаче само с ядене не става , трябва и .. :mhihi:


нямаш празно ей...

патронника на 5.56 нато е по-голям за да не вляе на надеждноста мръсотията на бойното поле и производствените допуски на различните прозводители на 5.56... не забравяй, че 5.56 е правен за война а 223 за гражданите... от там като стреляш 223 в 5.56 патронник и гилзата може да седи нормално, ама може да седи накриво и като го комбинираш със по-слабия заряд и често можеш да получиш куршум които не е завъртян достатъчно/ балансиран точно защото "изпуска". и аз за разлика от тебе не го знам това защото съм го прочел в гугъл а защото съм ги мерил диаметрите на няколко патронника и съм чистил нагар от места дето не трябва да има никакъв след стрелба с 223 през 5.56 пушка. това е разликата между мене и тебе като опре до оръжия (и до много други неща за които спориш с мене ама... не придирям) :ok:

а за leade - там е друга дълбока вода. съвсем умишлено не го споменах.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от BMW_POWER » 04 Авг 2020, 22:20

alx написа:Ар15 във.....


Сетих се за песента


Who Let the Dogs Out




Не се хвали какво си купил. Кажи какво нямаш, че ще е по-лесно :OT:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от alx » 05 Авг 2020, 16:41

BMW_POWER написа:Не се хвали какво си купил. Кажи какво нямаш, че ще е по-лесно :OT:


... нямам stg77 aka steyr aug

средата на 80те донесоха едно такова на стрелбището на гео милев и от тогава го помня отчетливо- прозрачния пълнител с който беше, вградената оптика... направи ми страшно впечатление... и последните 10тина години съм се зарибил да си намеря един такъв, но едно че в нашия щат са голяма рядкост, друго, че за добрите екземпляри искат страшно много пари и просто ги няма...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TNT » 05 Авг 2020, 16:45

Старите плувни очила се предадоха след 14 години и съм много доволен от новите - SPEEDO MARINER SUPREME :ok: Единствено калъфчето ми липсва.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Jordana » 05 Авг 2020, 17:26

alx написа:
BMW_POWER написа:Не се хвали какво си купил. Кажи какво нямаш, че ще е по-лесно :OT:


... нямам stg77 aka steyr aug

средата на 80те донесоха едно такова на стрелбището на гео милев и от тогава го помня отчетливо- прозрачния пълнител с който беше, вградената оптика... направи ми страшно впечатление... и последните 10тина години съм се зарибил да си намеря един такъв, но едно че в нашия щат са голяма рядкост, друго, че за добрите екземпляри искат страшно много пари и просто ги няма...

Да ти продам моя "добър екземпляр" , ще ти го пратя по пощата с наложен платеж само не знам дали можеш да си го позволиш .. :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от K_Ilkov » 05 Авг 2020, 17:35

Снимка с профила на бум-бум?!
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook