Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivanski_2 » 01 Авг 2022, 23:05

Майтапа настрани там има реален шанс да се засечеш с някоя мечка.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от mr_petroff » 01 Авг 2022, 23:29

Вечерта като се прибрахме ,вече на маса в кръчмата доста слушах за вероятността да срещнеш мечка по тези места . На другия ден се разходихме до с. Водни пад / приятно маршрутче за лечение на мускулната треска , с много яки ''моабетници'' покрай рекичката и всички с чешма с ледено студена вода , готино барбекю си направихме :bchug: / - през цялото време се оглеждах за мечки :oops:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 01 Авг 2022, 23:49

Ето го и целия разказ на Бърдаров. Родопа планина има различни лица и зависи кой какво вижда и търси, та този разказ е не лоша отправна точка за търсещите:

https://365novini.com/razkazat-za-petat ... rivi-neta/

За мечките... според мен са повечко по Чепеларските бърчини, отколкото Гьоздевица/Гьоврен :ok:
Аз понеже обикалям предимно сам мога да дам идея как съм го измислил:
Едно от най-полезните неща е да се шуми много, вървейки. Лесно е като сте повечко. Аз взимам едно празно шише Мин. Вода и периодично го смачквам.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Tsureto » 27 Авг 2022, 17:16

Здравейте хора. Утре сутрин мисля да отида с приятелката на Черни връх.
Ходили сме на Мусала, на Рилските, но на Черни връх не сме.

Разбрах, че има два маршрута. През "стената", където било супер стръмно и доста хора се отказвали, но било по-бързо. 30 минути ужасен баир и после си един вид горе почти.
Втория маршрут било по нормално еко пътека с чакъл, където имало пилони (маркировки), по полегата и не била стръмна, даже приятна, но пък обикаляла много и т.н.

Та питанията са ми:
Понеже не сме мега спортисти, мислим да хванем "нормалната пътека". Колко по дълго е до Черни връх, по нея? Казват че било час и половина до горе, но през тази по лекичката пътека, колко ще отнеме, нормално ходене, без да си даваме зор?
В гугъл ми дава Алеко - Черни връх - 3км. - 1 час ходене. Но не знам от къде го маркира като маршрут.
Кога затварят пътя до Алеко утре - Неделя. Аз мисля 9 да съм на Алеко с колата, защото чух, че след 10-11 го затваряли.

И последно да обобщим, кога да съм с колата на Алеко сутринта, за да мога да се кача с нея?
От къде да минем, по кой маршрут? Искаме по лекичък маршрут, защото нямаме много тренинг? И ако хванем "леката пътека", колко време ще ни отнеме до горе, че нали уж била заобиколна...?

Благодаря предварително. Ако имате още съвети, давайте.
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от mr_petroff » 28 Авг 2022, 14:33

Не е много заобиколката -20 мин. някъде . Мисля ,че 9 часа спираха движението долу .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 28 Авг 2022, 15:59

Моят съвет при подобни случаи винаги е да се качиш от едната страна, а да слезеш от другата! Аз например бих се качил именно от стръмната и после лежерно надолу по дългата, но всеки знае себе си, може и наопаки. Важното е да се минат различни места, така и така си там.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от drago_pavlov » 29 Авг 2022, 17:03

Tsureto написа:Разбрах, че има два маршрута. През "стената", където било супер стръмно и доста хора се отказвали, но било по-бързо. 30 минути ужасен баир и после си един вид горе почти.
Втория маршрут било по нормално еко пътека с чакъл, където имало пилони (маркировки), по полегата и не била стръмна, даже приятна, но пък обикаляла много и т.н.

Тая супер стръмна стена дето отказвала много хора си има серпентина; не е задължително да цепиш право нагоре...
Тук-там има някой камък за прескачане, но не е болка за умиране. Щом 3 годишно момиче я качи и после я спусна в порой (традиция за нас :mhihi: ) смятай колко е трудна...
Трябва да си инвалид, че да те откаже и пак не е сигурно :mhihi:
Щом сте качвали Мусала няма да ви се опре стената.
Както вече казаха - изкачване по стръмното, спускане по полегатото е най-правилната стратегия за начинаещи. Стръмного спускане е по-трудно и натоварващо от стръмното изкачване. Особено с неподходящи обувки.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от FaceOff » 29 Авг 2022, 18:29

А коя е 'полегатата' страна на Черни връх, че аз май не я знам?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от drago_pavlov » 29 Авг 2022, 18:40

FaceOff написа:А коя е 'полегатата' страна на Черни връх, че аз май не я знам?

Имат предвид зад Алеко на дясно по ски пътя.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Tsureto » 30 Авг 2022, 9:25

Да, от Алеко цепиш надясно и излизаш точно на чакъления път, където се качват с джиповете нагоре. Там е доста по полегато и лесно.
Отне ни 2:30 мин да се качим, с почивки и ненатоварващо ходене. 5,5 км ни излезна от Алеко до Черни връх по тази пътека.
Аз лично, особено накрая, едвам се качих, и ще ви кажа защо. Явно хоум офиса от 3 години играе роля, въпреки, че опитвам да се движа.
И явно втория Ковид, който карах преди 20 дни, дори леко си има влияние....
Един приятел ми каза, независимо как го караш, после нямаш енергия с месеци и май ще се окаже прав. Познавам тялото си, дори нямах мускулна треска на следващия ден, но като видя баир, нямаш енергия и сърцето гърми. По равното уж ок, ама на баир..............
Явно трябва да мине време от тая гняс, да си възвърнеш силите. Е поне се качих де, пак е нещо. Бавно но славно.
А пък и бяхме барнали точния ден. 127 години от туризмът в България. Имаше "катерачи" тръгнали от пилоните на НДК - та до Черни връх. Даже тичаха нагоре. И то некви хора на по 40-50....... :kuku: :conf: :shock: :shock: :shock: :shock:

Отделно колко баби и дядовци имаше нагоре - едно голямо браво!!!
Тва днешната младеж (ако 32 се считаме още за младежи) сме за у кофата, явно... :D

И последно, видях че рекорда е 1 час и 36 минути от пилоните на НДК до Черни връх. Това направо ме депресира и изпаднах в психо дупка....ебати нечовеците! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от b_u_b_o » 30 Авг 2022, 12:54

Не си търси оправдания с вируса и хоум офиса, ами се вкарай във някаква по-нормална форма. Не е нормално човек на 30 години да се влачи 2 часа и половина от Алеко до Черни Връх. Не се заяждам, просто такава е реалността и знам, че доста народ тук е в това положение. Ако искаш да доживееш годините на тия бабите и дядовците дето им се кефиш, трябва да се движиш всекидневно. Не е нужно да се става културист или маратонец, но и тоталното обездвижване на хората напоследък води до 40 годишни с инфаркти и инсулти което е абсурдно. Да не говорим, че сигурно 1/3та от хората са с диабет или са в пред диабетно състояние.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от damian2112 » 30 Авг 2022, 14:42

Тия с 1:36ч от НДК до горе са некви ултрамаратонци явно :) На мен от Алеко до Черни връх по стената рекорда ми е 1:10ч, слизане за 27м... ама надолу си беше подтичване де, да изтръскам лещата от чайната :)

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivanski_2 » 30 Авг 2022, 15:02

b_u_b_o написа:Не си търси оправдания с вируса и хоум офиса, ами се вкарай във някаква по-нормална форма. Не е нормално човек на 30 години да се влачи 2 часа и половина от Алеко до Черни Връх. Не се заяждам, просто такава е реалността и знам, че доста народ тук е в това положение. Ако искаш да доживееш годините на тия бабите и дядовците дето им се кефиш, трябва да се движиш всекидневно. Не е нужно да се става културист или маратонец, но и тоталното обездвижване на хората напоследък води до 40 годишни с инфаркти и инсулти което е абсурдно. Да не говорим, че сигурно 1/3та от хората са с диабет или са в пред диабетно състояние.

https://tripsjournal.com/marshrut/h-ale ... herni-vrah

Дават го час и половина нормално ходене, спираш 2-3 пъти за снимки и хапване и станаха 2,30 нищо нередно не виждам :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от b_u_b_o » 30 Авг 2022, 16:19

Много добре знам маршрута минавал съм го стотици пъти и ми ясно колко е. Щом за този маршрут ти трябват почивки или "спирки за хапване", значи трябва сериозно да се замислиш върху физическото си здраве. Не казвам, че трябва да се изтича разстоянието и да ти е гадно нагоре само и само да го минеш бързо. Това просто е индикация, че нещо не е наред и ако не вземеш мерки докато е време, после ще страдаш. Вие ако искате се съгласявайте с мен ако не търсете си оправдания, че е нормално...то си е за вас. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от mr_petroff » 30 Авг 2022, 21:30

И последно, видях че рекорда е 1 час и 36 минути от пилоните на НДК до Черни връх. Това направо ме депресира и изпаднах в психо дупка....ебати нечовеците! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]



Оппааа , Ко :roll: -Неее :mhihi: . Няма как да стане това . 3 часа и 40 мин. за много трениран в добра форма планинар е максимума , нормално 4,5 - 5 часа .

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook