Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от b_u_b_o » 24 Авг 2021, 11:05

ivoaudi написа:
b_u_b_o написа:
ivoaudi написа:ма за 2800 и то лятото, като нагоре е магистрала от хора нещо не намирам големите опасности.


Тва ако не беше казано само ден след като човек загина на Боянския водопад можеше да го подмина, ама сега... :kuku:


Винаги държиш да покажеш как не умееш да мислиш и страха ти е водач в живота.
Човека, който падна е 0,000000001% от човеците, които катерят там и другаде. Това ще го вземеш ли предвид или не ти оттърва за поредната, глупава теза?


Това, че е малък процент не значи, че можеш да подценяваш риска. Защото точно такива като тебе дето се мислят за безсмъртни после трябва спасители да ги събират. Аз лично съм събирал неподготвени туристи в планината не еднократно, и с тия приказки освен да тласнеш някой друг към глупости друго няма как да направиш. Но с оглед на цялостното ти ниво на мислене не ме учудва :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 24 Авг 2021, 12:00

Няма се косиш, спасителю
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от mr_petroff » 24 Авг 2021, 22:12

Аз само едно ще кажа - не се бъзикайте с планините ...Респект е нужен и при най фасулското изкачване . Ако гръмотевица падне на 15 метра от теб или те удари снежна буря края на април , ще преосмислиш подхода с ''джапанките' . :bchug: '

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 24 Авг 2021, 22:15

Ей Така написано изобщо няма да опонирам. Виж обаче, да ме плашат разни джедита, колкото да се обадят, а и да....абе хайде да не дълбая.
Повтарям, напълно прав си! И понеже темата е планини и респект, сигурно ще ти е смешно, но из Родопи има приказка, че ако уважаваш планината, всеки път като се качваш в нея, трябва да оставиш нещо. Залък хляб, филия, дори и бучка захар за мравките може да е, но да оставиш! Принципа е, че като идеш в планината, я плодове ще набереш, я дивеч, я дърва. Все нещо ще вземеш. Та:
Трябва и да оставиш. Та защо го пиша?
Аз го правя! Все се старая да оставя нещо. Нека звучи смешно, какво толкова. Просто казвам, че далеч не съм безотговорен. Тук-таме правя и премерени, малки рискове според моите си възможности, предимно лете. Е ся, края на зимата по изключение и на шега качих Родопския първенец пак сам. В дълбок сняг, като умишлено оставих колата по-долу и по тоя начин допълнително удължих малко. Нищо не съм планирал, нищо не съм взимал нагоре. Дънки и маратонки. Както си карах към Стойките обърнах, спрях и го качих. Ми нищо екстремно не видях и нищо опасно. Само кръста ме скъса от газене в дълбокия сняг, ма както знаете, той кръста тряа се тренира!! :D
Иначе....напоследък се въдят доста мечки. Виж, от тях ме е страх! Какво можеш обаче срещу тях? От внезапна мъгла също ме е страх.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от sub_eleven » 25 Авг 2021, 7:25

Знае ли някой докога е ограничението 8-16ч за автомобил в Пирин и конкретно ме интересува до х. Вихрен, къде точно има пункт, демек откъде трябва да съм минал преди 8:00ч?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 25 Авг 2021, 8:56

Като тръгнеш да катериш с колата нагоре, на около десетина км има разклонение. В дясно от малък паркинг се продължава към Бъндерица, Бъндеришка поляна и хижа Вихрен. След паркинга пак в дясно се разклонява пътя за Бъндеришка поляна, а в ляво, през по-голям паркинг е продължението нагоре към хижите Бандерица и Вихрен. Точно в края на тоя паркинг е патрулката. От там нагоре до хижите имаш съответно 2,5 и 4,5км .
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от sub_eleven » 28 Авг 2021, 8:21

Мерси! Не съм се качвал до х. Вихрен от 20 години, променили са се нещата, не че помня нещо от тогава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 05 Сеп 2021, 10:01

Вчера падна и Вихрен. Качих го по царския път и слязох през казаните. Чак труден не бих го нарекъл. Дънки, тениска и маратонки от 28лв, това ми бе екипировката. Може да се каже, че го качих с ръце в джобовете. Иначе в хижата имаше пак група момчета. Екипирани до зъби. Станаха е в 5 и до 7ч така и не се разбраха какъв гланц за устни е най-подходящ. Видях двама от тях да се връщат малко след средата на пътя.
Абе....
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от vicho » 05 Сеп 2021, 21:24

аз да се похваля с мой съученик...

вчера : София - хижа Тръстеная - 45км
днес : хижа Тръстеная - Враца - 44км

демек, София-Враца през балкана... :shock: :clap: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 05 Сеп 2021, 22:37

Аз директно получих комплекси след туй твойто!:) Сега като се замисля, в началото като си купих колата от ремонти не успявах и по 30км да мина, вие пеша 45 на ден! Респект!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от vicho » 05 Сеп 2021, 23:06

ivoaudi написа:Аз директно получих комплекси след туй твойто!:) Сега като се замисля, в началото като си купих колата от ремонти не успявах и по 30км да мина, вие пеша 45 на ден! Респект!


аз не участвах (наистина е прозвучало сякаш съм)...

хваля се с него и се гордея... ходили сме заедно на няколко прехода, но нищо подобно, има още бобец да хапна за подобно нещо :shock:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 05 Сеп 2021, 23:23

Хм, аз сега си проверих телефона и се облещих:
Твърди, че когато изкачвах Ботев съм изминал за единия ден 29км, а на другия 36. Само така погледнато Не е брутално като разстояние, но денивелацията е 2км в посока, дори 2.3! Та....имам се за доста слаб планинар, но като извършена работа ще се окаже, че съм отгоре на 45-те км на твоя приятел :kuku:
Честно, не знаех, че мога така. Добавям и че тогава качването беше след серия 3 дни също трудни преходи.
А стига, бе. Продавам го туй БМВ, то я и без него си се придвижвам супер! :mrgreen:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от vicho » 06 Сеп 2021, 0:02

ivoaudi написа:...


докато скромничиш пред себе си (а и пред другите)... току-виж си се оказал сериозна сила :clap:

29км в един ден със 2.3км денивелация спада към по-горния левел планинари :smoke: :bowdown:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 06 Сеп 2021, 0:21

За мен е странно, наистина се имам за слаб. Освен това се губя и т.н, но направих скрийн, че ей ся ше ме заядат, че лъжа :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от enigma » 06 Сеп 2021, 7:13

ivoaudi написа:Вчера падна и Вихрен. Качих го по царския път и слязох през казаните. Чак труден не бих го нарекъл. Дънки, тениска и маратонки от 28лв, това ми бе екипировката. Може да се каже, че го качих с ръце в джобовете. Иначе в хижата имаше пак група момчета. Екипирани до зъби. Станаха е в 5 и до 7ч така и не се разбраха какъв гланц за устни е най-подходящ. Видях двама от тях да се връщат малко след средата на пътя.
Абе....


Надявам се поне вода да си носиш :D .
То по принцип няма лошо, талибаните по джапанки за 3 дена превзеха цял Афганистан, дори високопланински райони :mhihi: .
Проблемът е, че дори на 2000м може рязко да се променят условията, мъгла, буря... може да си изкълчиш глезена и да се търкулиш на 50тина метра от пътеката на място, от което никой да не може да те чуе (true story).

В района където живея наскоро опитен планински бегач изчезна от популярен маршрут, не си взел и телефона.
Намериха го мъртъв след няколко седмици усилено претърсване, вероятно му е станало лошо от дехидрация/топлинен удар, и впоследствие замъкнат от дивите животни още по-навътре.
enigma
ያለ እኩል

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook