избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: избор на банка

Мнение от steeN » 29 Юли 2020, 14:57

Ти да нямаш пряк телефон към правителството. Те почнаха сега с 30% (или колкото е там все тая) от ПИБ, не се знае къде ще свършат :mhihi:
Парадоксалното е, че държавата прави така, че да си балък да плащаш високите такси на "читавите" банки, щото "нечитавите" ги подпира :mhihi:
Та може да твърдим, че те вече са национализирани... ама само загубите им. Печалбите са частни :mhihi:
Последна промяна steeN на 29 Юли 2020, 14:59, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: избор на банка

Мнение от Borymeckata » 29 Юли 2020, 14:59

Нямам бе, просто с Бойко мислим еднакво... :mhihi: :mhihi:

Какво толкова се плашите за ПИБ? От 20 години съм им клиент, всичките ми пари са при тях... Доволен съм от обслужването, а преди години и много добра лихва ми даваха, ама... свърши (това с лихвата).
Последна промяна Borymeckata на 29 Юли 2020, 15:03, променена общо 2 пъти
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: избор на банка

Мнение от steeN » 29 Юли 2020, 15:00

Великите умове казват... :mhihi: (нямаше как много лесна топка ми подаде)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: избор на банка

Мнение от blacksapphire » 29 Юли 2020, 15:03

steeN написа:Не знам аз, със защитата на депозитите реално никой няма никаква мотивация да си избира читава банка. Счупен е механизма на ПАЗАРА :mhihi:
Като си държиш парите в ПИБ, ще ти ги платят ако не са над лимита и голямо чудо.


Пепел ти на клавиатурата за надлимитните. :mhihi:

Таксите на всички са картелно синхронизирани и законно оформени от силно лоби. В повечето европейски банки голяма част от услугите, които "предлагат" бг банките, са безплатни.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: избор на банка

Мнение от Borymeckata » 29 Юли 2020, 15:06

Великите умове казват, а посредствените действат.
Пък накрая ще видим кой - кого... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 29 Юли 2020, 15:18

blacksapphire написа:ДСК не е българска банка. Виж, ако си държиш парите в ПИБ :mhihi:

Под бг банка имам предвид оперираща на българския пазар, не е далече от акъла ;)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: избор на банка

Мнение от steeN » 29 Юли 2020, 15:27

blacksapphire написа:...


Надлимитните няма на кой да се сърдят :lol:
Държавата се е постарала достатъчно да нагласи играта в наша полза.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: избор на банка

Мнение от acho.rs » 29 Юли 2020, 16:37

blacksapphire написа:
steeN написа:Не знам аз, със защитата на депозитите реално никой няма никаква мотивация да си избира читава банка. Счупен е механизма на ПАЗАРА :mhihi:
Като си държиш парите в ПИБ, ще ти ги платят ако не са над лимита и голямо чудо.


Пепел ти на клавиатурата за надлимитните. :mhihi:

Таксите на всички са картелно синхронизирани и законно оформени от силно лоби. В повечето европейски банки голяма част от услугите, които "предлагат" бг банките, са безплатни.

Дай примери за безплатни услуги.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: избор на банка

Мнение от blacksapphire » 29 Юли 2020, 18:09

Откриване, закриване, поддръжка месец, теглене на атм, внасяне/теглене кеш , получаване на валутни преводи, плащане на пос при чужди търговци, чужди атм... и куп други малки х*йни, които формират сигурно 90 % от печалбата на бг банките. Такси :) А не се занимават с основата си дейност да кредитират, защото в момента почти всички са свръхликвидни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 29 Юли 2020, 18:14

Още ли има хора, които не знаят какви такси и лихви се плаща у нас и какви в Европа?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: избор на банка

Мнение от acho.rs » 29 Юли 2020, 18:29

blacksapphire написа:Откриване, закриване, поддръжка месец, теглене на атм, внасяне/теглене кеш , получаване на валутни преводи, плащане на пос при чужди търговци, чужди атм... и куп други малки х*йни, които формират сигурно 90 % от печалбата на бг банките. Такси :) А не се занимават с основата си дейност да кредитират, защото в момента почти всички са свръхликвидни.

Не знам от къде черпиш информация, но звучи като брадва, спаси София и тн. Такса откриване, закриване, теглене, внасяне, поддръжка се маха елементарно. Също ми е интерсно в коя голяма европейска банка може да теглиш кеш без такса.

На ПОС не знам някога да е имало такса

От половин година таксата валутен превод и за 100 000 Евро е 3-4лв.

Банките никога не са давали повече кредити от сега - от както има банки в БГ!

Банките са свръхликвидни, защото хората са несигурни и под 3% инвестират в цеени книжа/взаимни фондове. В Европа процента е между 15 и 35.

По-малко от 1/5 от печалбата на нормалните банките се формира от такси и това от както ипотеките са под 2.9% лихва. До преди няколко години по-малко от 1/10 се печелше от такси.

Много голяма част от хората които "мразят банки" мразят защото не могат да си откриват данъци и им се спъва работата в сивия сектор... Иначе да - агресивни и алчни институции са, но и БМВ са алчни и агресивни и това ги движи напред.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: избор на банка

Мнение от blacksapphire » 29 Юли 2020, 20:53

Доста глупости си написал. Като начало попрочети за разликата между SEPA и SWIFT. :mhihi:

Другото е въпрос на финансова култура, която всеки има или от опит, или от образование. Тарифите на банките са публични и се актуализират редовно, чети.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: избор на банка

Мнение от acho.rs » 30 Юли 2020, 7:13

blacksapphire написа:Доста глупости си написал. Като начало попрочети за разликата между SEPA и SWIFT. :mhihi:

Другото е въпрос на финансова култура, която всеки има или от опит, или от образование. Тарифите на банките са публични и се актуализират редовно, чети.

Аз ги чета от 10 години :wave: Добре съм запознат и със Сепа, Суифт и Таргет, така че както ти казах - от половин година валутните са безплатни и с вальор като за Бисера превод. Ако някъде те цакат с високи такси, се разрови.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

избор на банка

Мнение от alekangg » 30 Юли 2020, 8:22

Знам, че работиш в банка, ама четеш тарифите като дявола евангелието.

Не знаеш да има тарифи при плащане на ПОС!
Ами имат при плащане на ПОС в чужбина или по интернет, някои банки си измислят тарифа защото плащането го виждат като трансфер, други имат дървен курс превалутиране и др капанчета.

Макар по 80ст пак си има такси за трансфери в страната, отделно такси поддръжка, при по-високи такси поддръжка може да се свалят някои други, но все нещо има.

Кредитните карти са по 40-50лв на година, това също е безплатно в Европа с минимални изискания.

За вадене в кеш аз не знам да искат пари в Европа или са единици, а за вкарване на кеш през офис да не говорим!

Има и много други, но това е за най-ниско ниво потребители.

В Европа масово, ако получаваш заплата или въртиш някакви пари през сметката на месец не плащаш поддръжка, трансфери, такси дебитна - кредитна карта и т.н. Това са грубо 200-300лв на година, а може и много повече.
Последна промяна alekangg на 30 Юли 2020, 8:30, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 30 Юли 2020, 8:25

ДСК допреди 2 месеца таксуваха 40 лв Сепа, сега е 1 :lol: :lol: :help:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook