избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: избор на банка

Мнение от acho.rs » 30 Юли 2020, 9:24

alekangg написа:Знам, че работиш в банка, ама четеш тарифите като дявола евангелието.

Не знаеш да има тарифи при плащане на ПОС!
Ами имат при плащане на ПОС в чужбина или по интернет, някои банки си измислят тарифа защото плащането го виждат като трансфер, други имат дървен курс превалутиране и др капанчета.

Макар по 80ст пак си има такси за трансфери в страната, отделно такси поддръжка, при по-високи такси поддръжка може да се свалят някои други, но все нещо има.

Кредитните карти са по 40-50лв на година, това също е безплатно в Европа с минимални изискания.

За вадене в кеш аз не знам да искат пари в Европа или са единици, а за вкарване на кеш през офис да не говорим!

Има и много други, но това е за най-ниско ниво потребители.

В Европа масово, ако получаваш заплата или въртиш някакви пари през сметката на месец не плащаш поддръжка, трансфери, такси дебитна - кредитна карта и т.н. Това са грубо 200-300лв на година, а може и много повече.

Ползвал съм банки в чужбина, ползвам и тук.
Който има конкретни въпроси да пише на лично, защото тук само локуми се разтеглят и аз там в една банка, едно време ми взеха едни 5 лева, дето май в Германия не ги събирали... Или лихвите в Германия са 1%, защо и тук не са толкова и става като с цената на винетките, дето в Австрия са по-евтини, ама като минаш 2 прохода и оставиш 100лв за 1 ден, няма значение... (Италия Франция 200лв за 2 посочно в един ден)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: избор на банка

Мнение от blacksapphire » 30 Юли 2020, 10:12

acho.rs написа: Аз ги чета от 10 години :wave: Добре съм запознат


Не зная точно с кое си запознат, но имам сметки в 3 държави от ЕС и една извън. Говориш като абсолютен финансов лаик. Аз се интересувам на кого си поверявам парите и тези на моите чуждестранни клиенти.

Колегата горе също е юрист и може да сподели, че по несъвместителство :mhihi: работата ни е свързана с множество финансови операции.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 30 Юли 2020, 11:00

acho.rs написа:
alekangg написа:Знам, че работиш в банка, ама четеш тарифите като дявола евангелието.

Не знаеш да има тарифи при плащане на ПОС!
Ами имат при плащане на ПОС в чужбина или по интернет, някои банки си измислят тарифа защото плащането го виждат като трансфер, други имат дървен курс превалутиране и др капанчета.

Макар по 80ст пак си има такси за трансфери в страната, отделно такси поддръжка, при по-високи такси поддръжка може да се свалят някои други, но все нещо има.

Кредитните карти са по 40-50лв на година, това също е безплатно в Европа с минимални изискания.

За вадене в кеш аз не знам да искат пари в Европа или са единици, а за вкарване на кеш през офис да не говорим!

Има и много други, но това е за най-ниско ниво потребители.

В Европа масово, ако получаваш заплата или въртиш някакви пари през сметката на месец не плащаш поддръжка, трансфери, такси дебитна - кредитна карта и т.н. Това са грубо 200-300лв на година, а може и много повече.

Ползвал съм банки в чужбина, ползвам и тук.
Който има конкретни въпроси да пише на лично, защото тук само локуми се разтеглят и аз там в една банка, едно време ми взеха едни 5 лева, дето май в Германия не ги събирали... Или лихвите в Германия са 1%, защо и тук не са толкова и става като с цената на винетките, дето в Австрия са по-евтини, ама като минаш 2 прохода и оставиш 100лв за 1 ден, няма значение... (Италия Франция 200лв за 2 посочно в един ден)


Не знам кой какво е чул и какви локум разтяга, това което пиша е личен опит сега в различни банки, сега ще разпиша по-подробно.

1. ПИБ има месечна такса-поддръжка, при вадене на дебитна карта взимат 5-6лв, включително когато се преиздава. При специална тарифа - моят избор онлайн за 3,50лв на месец имаш някои икономии, дават 2 трансфера без пари и разни други.
При плащане на ПОС в чужбина или интернет, включително зареждане на Револют има комисионна, може да се премахне, ако се избере пакета за 3,50лв на месец или все някъде плащаш, няма без пари.
При теглене на каса над 2к лева има такса.
Карта Дайнърс към ПИБ, 5лв на месец такса, пак добре, че взимат само, ако си я използвал.

2. Райфайзен, имат дървен курс превалутиране при плащане на ПОС в чужбина-интернет, дори със специална такса от 2,50лв на месец пак ми взимат 80ст за превод в страната.

3. ДСК, имат комисионна при зареждане на Револют често се счита за паричен трансфер, имат превалутиране при плащане в чужбина онлайн.

4. Banco Sabadell при превъртане на 700евро на месец през сметката няма никакви такси, дебитна и кредитна карта без нито цент завинаги, не първата година или първите месеци, трансфери в ЕС до 50к евро на година без пари, ако ще да правя всеки ден по 10 трансфера по 10евро. Има директен кешбек, не точки или след 6 месеца при плащане на сметки ток, вода, нет и пр. с максимален лимит 20евро на месец. Няма нито стотинка при теглене и внасяне, поне до 5-6к евро лично пробвано.
Лично аз не съм дал нито стотинка в продължение на години, но съм взимал от тях всеки месец някакви дребни пари.

Виждаш ли разликата между нашите и чуждите банки?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: избор на банка

Мнение от acho.rs » 30 Юли 2020, 11:08

blacksapphire написа:
acho.rs написа: Аз ги чета от 10 години :wave: Добре съм запознат


Не зная точно с кое си запознат, но имам сметки в 3 държави от ЕС и една извън. Говориш като абсолютен финансов лаик. Аз се интересувам на кого си поверявам парите и тези на моите чуждестранни клиенти.

Колегата горе също е юрист и може да сподели, че по несъвместителство :mhihi: работата ни е свързана с множество финансови операции.

Лаик е човек който говори неща, които не разбира. В случая аз, по-скоро не съм от тази страна. Не знам за какво точно отговаряш, но повярвай ми портфейла за който отговарям аз е по-голям. Успех. Край.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: избор на банка

Мнение от blacksapphire » 30 Юли 2020, 12:58

alekangg написа:3. ДСК, имат комисионна при зареждане на Револют често се счита за паричен трансфер, имат превалутиране при плащане в чужбина онлайн.


От 18.06 нямат :D

Изображение
Изображение


Ачка, официално минаваш в графата на спамерите. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 30 Юли 2020, 13:04

Напредък, но при плащане с Уиз кредитна на ДСК сложиха превалутиране или загуба около 1%.
Както казах, едно за сметка на друго, но няма празно, отделно, че всички сменят правилата-тарифите през 3 месеца..

По-точно ето

1.96+1% такса превалутиране=1.9796 за евро.

1.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна alekangg на 30 Юли 2020, 13:11, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: избор на банка

Мнение от Комбина » 30 Юли 2020, 13:05

alekangg написа:
acho.rs написа:
alekangg написа:1. ПИБ ....включително зареждане на Револют има комисионна...

Аз нямам, ако ще да го зареждам през 10 минути с каквато й да била сума.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 25.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е53

Re: избор на банка

Мнение от sa_hellrot » 30 Юли 2020, 13:11

На мен ми взимат 20 лв. за превод на заплата, 9 лв. при теглене на каса от моята си сметка и 158000 таксички и т.н. всеки месец...
Отделно спестовната сметка почна да се топи, от както ДСК купиха експресбанк. Не ме кефи нещо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: избор на банка

Мнение от blacksapphire » 30 Юли 2020, 13:27

alekangg написа:Напредък, но при плащане с Уиз кредитна на ДСК сложиха превалутиране или загуба около 1%.
Както казах, едно за сметка на друго, но няма празно, отделно, че всички сменят правилата-тарифите през 3 месеца..

По-точно ето

1.96+1% такса превалутиране=1.9796 за евро.

1.JPG


Аз ползвам виртуалка в евро с GPAY и плащам само с телефона без лимит. Ще избегнеш такива такси за превалутиране.

Сега погледнах и за дск wiz кредитните няма такса вече за топ ъп. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: избор на банка

Мнение от drago_pavlov » 31 Юли 2020, 12:42

acho.rs написа:Не знам за какво точно отговаряш, но повярвай ми портфейла за който отговарям аз е по-голям. Успех. Край.

Последната инстанция се произнесе :mhihi:
До вчера заместваше фикуса в банката, днес отговаря за милиарди :mhihi:

blacksapphire написа:Ачка, официално минаваш в графата на спамерите. :mhihi:

Закъснял си с около 10 години :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: избор на банка

Мнение от acho.rs » 31 Юли 2020, 16:32

С тъпизми от сбирката пред блока, няма да блеснеш - чисто информативно ти споделям

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: избор на банка

Мнение от drago_pavlov » 01 Авг 2020, 8:14

Аз съм блеснал достатъчно пред блока, та тук нЕма нужда :winky:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: избор на банка

Мнение от georgi_1986 » 27 Авг 2023, 19:05

Здравейте, чета отзиви за ПроКредит Банк. Наистина ли са толкова зле като обслужване? Предлагат висок процент за депозитите, дали има някаква уловка? Някой да си има вземане даване с тях?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: избор на банка

Мнение от Е.Димитров » 28 Авг 2023, 8:12

Само да кажа.
Уникре..ди..т булб@нк не стават!
Изключително досадни с телефонни обаждания да предлагат разни тъпотии, че дори , когато си културен и не ги отрежеш от начало, третират това като "слабост" и почват агресивно да се налагат.
Обяснявам им, че имам примерно застраховка и не ми трябва втора и почват "къде ви е застраховката, каква ви е застраховката" и нахалстват.
Преиздадоха ми картите (два броя към една сметка) и едната не тръгва.
Ощо тогава в банката им казах, че не тръгва.
Пълна некомпетентност, викат ми "изчакайте до утре" , колкото да се разкарам от очите им.
Сто пъти се обадих да им кажа, че не става, карат ме да се разкарвам пак до банката и да им платя за нова карта.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: избор на банка

Мнение от Don_Diego » 28 Авг 2023, 10:26

Когато и да избягаш от Уни, все си закъснял :mhihi: . Направо се чудя как имат толкова много клиенти при такива криви условия :kuku:

Прокредит съм ги ползвал едно време докато имах активна фирма, счетоводителя си ги искаше тях щото им беше свикнал на кривото онлайн банкиране...за 5те пъти дето бях в техен клон, все си късах нервите :dunno:
Гледам доста са свили клоновата мрежа, заради малка разлика в процента на депозита не мисля, че си струва експеримента :dunno:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook