Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от BMWPetar » 13 Юни 2011, 1:02

Идеята за темата се породи от това, че наскоро си взех два Kindle-a, единия за мен, а другия остана излишен, та скоро ше го пускам за продажба, и се замислих - някой друг има ли такава джаджа?
За който не знае, Kindle е това - http://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_Kindle

В най-общи линии - четец за електронни книги - подкарва всякакви текстови формати, pdf, има wi-fi... Ползвам го само от няколко дни и според мен е адски удобна джаджа... Лесно се чете на него, не ти товари очите, и така за без пари изчитам някви книги, които винаги съм искал..а и не товари очите

Някой друг четящ електронно? :mhihi:
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Хаос » 13 Юни 2011, 1:44

f2b и djvu чете ли?
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

8910 фен
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: Ески Зара
Пол: Мъж
Кара: 01`530i touring

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от CONAN » 13 Юни 2011, 5:16

Това ми прилича да правиш секс с надуваема кукла.........
Опитвал съм се да чета на компа ,но не мога да свикна,друго си е досега с книгата и мириса на хартия.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Convertible » 13 Юни 2011, 5:38

CONAN написа:Това ми прилича да правиш секс с надуваема кукла.........
Опитвал съм се да чета на компа ,но не мога да свикна,друго си е досега с книгата и мириса на хартия.

тези книги и дисплея на компа нямат нищо общо :!: ;)
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 333
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от outworld » 13 Юни 2011, 6:37

Според мен, тези джаджи никога няма дамогат да ти донесат удоволствието от една книга в хартиен вариант, знам че не натоварват очите и въпреки това не мога да свикна с тази мисъл, че книжният вариянт ще се замени от този.
Много хора ще кажат, че това е по-евтино (така е)
Можеш да си качиш сигурно 1000 книги на куп
За момента най-новите заглавия ги няма за тези четци, а трябва да четеш нещо излязло преди мисля че беше 2 години, някакъв такъв закон имаше.
И най-важното е, че когато се пренебрегва книжният вариант, по този начин авторите не печелят, въобще книжният бизнес не печели, а когато това става се намаля продуктивността на авторите и издателите, това е лично мое мнение, не задължавам никого.
Аз не приемам "компютъризирането" и на книгите :bang: :bang: :dummy:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: м си.

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Joro17 » 13 Юни 2011, 8:07

CONAN написа:Това ми прилича да правиш секс с надуваема кукла.........
Опитвал съм се да чета на компа ,но не мога да свикна,друго си е досега с книгата и мириса на хартия.



За първото нямам преки впечатления :dunno: ...
На РС аз един филм не мога да изгледам, за книга да не говорим. Предпочитам хартията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от AGD » 13 Юни 2011, 8:29

outworld написа:...

Грешиш по много точки.
Качваш не 1000, а десетки хиляди книги ако решиш. Аз имам на 4GB карта почти цецелия мирър на читанката. България засега не може да се ползва за пример за това колко бързо излизат книгите. Гледай Амазон, там хартиения и елктронния вариант излизат заедно. Когато устройствата поевтинеят у нас също ще има стимул за издаване в електронен вариант. А колкото до авторите, точно електронния вариант им дава свободата да не се занимават с издатели, а сами (през някой специализиран сайт най-често) да си продават произведенията.
Аз имам първата четялка на плесио, която всъщност е гръцко издание на украинската версия на китайско устройство. Единствения недостатък е, че екранът е малък (6" ако не се лъжа) и не успява да събере цяла страница при нормален размер на шрифта. Иначе устройството е удобно за ползване защото е много компактно и леко.
Сега със си харесал pocketbook 903. Киндъл (или сони или друг четец на голяма компания) не бих си купил защото като правило поддържат по-малко формати от китайските и доколкото знам все още имат проблеми с кирилицата. По принцип искам цветно устройство, но от две години обещанията на производителите са доста по-големи от постигнатите резултати.
До колегите сравняващи четенето от електронна книга с това от РС - няма нищо общо. Аз чета на компютъра само когато нямам друг избор. Поръчал съм си 5-6 технически буквара от амазон, въпреки че ги имам на pdf. Моето устройство е с екран от първо поколение и въпреки това контрастът е добър и се чете дори в сумрачна обстановка. По принцип е хубаво да имате малко време на разположение, за да можете да си съставите мнение дали ви допада или не, но в технополис има изкарани модели и можете да ги пробвате. Ще се изненадате колко прилича на книга.
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от bum_bum » 13 Юни 2011, 8:29

Аз 90% чета книги на телефони, джобни пц-та и т.н. Тая книжка я имат 90% от руснаците по морето. Не съм я ползвал ама изглежда много удобна.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Е.Димитров » 13 Юни 2011, 8:56

Aз имам вредния навик да подгъвам страницата до където съм стигнал,на това устройство няма какво да му подгъна

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 333
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от outworld » 13 Юни 2011, 9:28

AGD написа:
outworld написа:...



Прав си, не съм много навътре с тези машинки и знам, че няма нищо общо с компютър четенето, а иначе до правата на авторите това е смешно поне на този момент в България, зщаото знаеш, че всеки заобикаля плащането.
В амазон със сигурност се плаща, но родния ганьо винаги ще се изтарикати и ще качва по родни сайтове.
Просто не ми го побира главата как може някой да иска да замени книгата с нещо такова...

ПП и аз съм малко пристрастен, защото се занимавам с книги :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от lowrider » 13 Юни 2011, 13:45

Kindle-ът, е страхотно удобство, а ако файлът е и в неговия си формат има много допълнителни екстри.. Чел съм от 9.7цата, направо съм очарован, e-ink дисплеят няма нищо общо с дисплей на десктоп/лаптоп/телефон/пда/шит(ай)пад и т.н. На слънчева светлина се вижда супер. Не натоварва зрението, защото тази е-инк технология работи на принципа на индигото с нещо като електронно мастило. Сериозно се замислям да си направя един подобен подарък. Това, което ме впечатли доста е, че можеш да пратиш всякакъв текстов фаил до амазон, те го конвертират в azw и ти го връщат до 15мин! Идеята на тази чудна машинка е била да имаш и безплатен достъп до уикипедия чрез 3г интернет, но в последствие предоставят пълен достъп до ввв. Нетът е доста бавен, а и като цяло машинката си цикли стабилно :mhihi: , но пък го има общо взето винаги и навсякъде. Най-добре се справя със сайтове, които са съвместими с мобилни телефони. Сърч енджина минава през гугъл, графиките и картинките също се виждат много добре. Друго не се сещам.
Ако може колегата да кажи какъв модел има за продажба и колко парички му иска на лично :bchug:

А да, може да се джейлбрейкне и да чете кирилица :yes:
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 7.06.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E36 compact

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Benedetto » 13 Юни 2011, 14:09

Аз лично съм много доволен от моя киндъл. Има една програма Calibre for Kindle - през нея обработвам книгите в удобен за киндъла формат. Единствения проблем с кирилицата, е че не може да търсиш из текста, но предполагам че в следващите актуализации, ще се реши този проблем.
Кажи колко й искаш за машинката :mrgreen:
outworld написа:...
Просто не ми го побира главата как може някой да иска да замени книгата с нещо такова...

ПП и аз съм малко пристрастен, защото се занимавам с книги :mhihi:


Първо - всички книги са в теб и е много лек и удобен за четене. После - мога да променям шрифта на книгата - а това когато съм сумрачната стая и чакам чавето да заспи е голям плюс :)
Безплатните книги от читанката - не трябва да купуваш книги, които така или иначе четеш веднъж и после се чудиш къде да ги държиш.
/Съгласен съм, че пиратстването на книги е кофти, но дори да ги плащаш, предимството че после не се чудя къде да съхранявам хартиените книги е голямо./


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Хаос » 14 Юни 2011, 22:31

bum_bum написа:Аз 90% чета книги на телефони, джобни пц-та и т.н. Тая книжка я имат 90% от руснаците по морето. Не съм я ползвал ама изглежда много удобна.

руските електронни книги са обикновено в f2b / djvu формат
някой знае ли дали е нужен допълнителен софтуер за да ги чете тея формати?
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

.ninja { visibility: hidden; }
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от vladye » 14 Юни 2011, 22:40

Е.Димитров написа:Aз имам вредния навик да подгъвам страницата до където съм стигнал,на това устройство няма какво да му подгъна


На това устройство, ако искаш и бележки можеш да си водиш към дадени пасажи, освен да отбележиш къде да подгънеш :lol:

Много ми харесва това, че дисплея им е с така нареченото електронно мастило...

http://www.reader.bg/useful/item/15-e-i ... facts.html

Изображение
virtue and tranquillity

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от kiko » 23 Дек 2012, 23:24

малко да поизтупам темата от прахта :lol:
някой да препоръча нещо ново-хубаво и евтино излязло на е-боок пазара :mrgreen:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook