Пчеларство?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Пчеларство?

Мнение от Kurtov » 10 Ное 2020, 11:09

Borymeckata написа:За работата не знам, но оборудване ще ти трябва, дори и за един кошер.
Сметка (в смисъл на финансова изгода) по всяка вероятност няма. Като с домашното вино - можеш да си направиш и да си го пиеш с кеф, но... сметка нямаш. :dunno: :dunno:



Какво оборудване трябва освен кошерите ? :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Пчеларство?

Мнение от STEVAL » 10 Ное 2020, 11:33

Було и ръкавици, може и цял костюм
Духалка
Нож - повдигач
Центрофуга за вадене на мед

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пчеларство?

Мнение от Jordana » 10 Ное 2020, 11:49

Абе има си бая оборудване инструменти и материали за пчеларството . За кошерите си трябват рамки восъчни основи разните там ножове и стъргалки контейнери за майки хранилки химикали за дезинфекция и разни дърводелски инструменти . Резервни кошери или там в каквото се хваща роя като почнат да се роят . Пушалки маски и разни защити , не е лошо да си направите тест за алергичност към отровата . Има хора се подуват от едно ужилване , та си мисля не са много подходящи за пчелари . За меда центофугата е задължителна . Едно време дядо ми гледаше над 60 кошера но една зима вредител отвори капаците на кошерите и повечето семейства умряха . Останаха няколко , дядо ми като почина постепенно се затриха и те . Имам един два кошера на вилата ползвам ги за сандъци . Според мен битува някаква заблуда сред хората че пчелите събират мед и пчеларя има за задача само да събере меда . Което е много далеч от реалноста . За 1-2 кошера може и да няма кой знае какви грижи но вземете 100-120 кошера което е минимума за някакъв малък бизнес според мен и пак ще говорим лесно ли се гледат .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пчеларство?

Мнение от Е.Димитров » 10 Ное 2020, 11:56

Абе всичко вече е измислено.
Намираш си хубаво място, което да не го обират рОмънци и мечки, или някой други ора , да има наоколо яко цветове и като цяло природа.
Заграждаш нещата, монтираш едни специални камери за видео наблюдение , купуваш едни специални кешери, като на снимката по-долу и си в играта.
Направо имам цялата концепция за развитие, не само на такова нещо, но и на определени земеделски продукти.
Ето кошерите:
Flow-Hive-2-Honey-1020x610-678x381.jpg


https://sinor.bg/40247-kosherat---chudo
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пчеларство?

Мнение от b_u_b_o » 10 Ное 2020, 11:59

За сметка изобщо не си и помислям, то и домати да си гледам няма сметка щото само поливната система не мога да си избия за 10 години сигурно :mhihi: Но идеята е първо да ям истински мед, какъвто съм свикнал през последните 20 години и който секна след като дядо почина, а и вече се убеждавам че всичко произведено със собствените ти ръце е по-вкусно. Пък и му беше мечта на стареца някой да продължи любовта му към пчелите, той за тях живееше. Общо взето инвентара го имам наследство та поне на първо време ще карам с него. За съжаление имам още много работа по къщата и няма да мога тая пролет да взема кошери, надявам се следващата вече да имам повечко време и да се захвана с това.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Пчеларство?

Мнение от N.Mihaylovski » 10 Ное 2020, 19:35

Е.Димитров написа:Абе всичко вече е измислено.
Намираш си хубаво място, което да не го обират рОмънци и мечки, или някой други ора , да има наоколо яко цветове и като цяло природа.
Заграждаш нещата, монтираш едни специални камери за видео наблюдение , купуваш едни специални кешери, като на снимката по-долу и си в играта.
Направо имам цялата концепция за развитие, не само на такова нещо, но и на определени земеделски продукти.
Ето кошерите:
Flow-Hive-2-Honey-1020x610-678x381.jpg


https://sinor.bg/40247-kosherat---chudo

Ако ти е за хоби да си имаш един става, този струва 700 долара :)
С нормалните кошери, си е яко бачкане.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пчеларство?

Мнение от Е.Димитров » 10 Ное 2020, 19:53

N.Mihaylovski написа:
Е.Димитров написа:Абе всичко вече е измислено.
Намираш си хубаво място, което да не го обират рОмънци и мечки, или някой други ора , да има наоколо яко цветове и като цяло природа.
Заграждаш нещата, монтираш едни специални камери за видео наблюдение , купуваш едни специални кешери, като на снимката по-долу и си в играта.
Направо имам цялата концепция за развитие, не само на такова нещо, но и на определени земеделски продукти.
Ето кошерите:
Flow-Hive-2-Honey-1020x610-678x381.jpg


https://sinor.bg/40247-kosherat---chudo

Ако ти е за хоби да си имаш един става, този струва 700 долара :)
С нормалните кошери, си е яко бачкане.

Че какво, 700$ са си около 115 буркана мед, за 3 години си ги избил :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пчеларство?

Мнение от Моджо » 10 Ное 2020, 19:54

До Богров има Bee house или home беше. Предполагам има всичко за пчеларство.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Пчеларство?

Мнение от Borymeckata » 11 Ное 2020, 7:38

STEVAL написа:Було и ръкавици, може и цял костюм
Духалка
Нож - повдигач
Центрофуга за вадене на мед

Имаше и едно като гребен, за разпечатване на питите. И разбира се, малокалибрена пушка - пчеларка, задължително! :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Пчеларство?

Мнение от Stoqnov_1979 » 11 Ное 2020, 13:22

Първо четене,после ако има възможност и малко практика при някой пчелар,че само от книги и нет не става.
От 6 години имам кошери и работата си е доста особено през летния сезон,но пък както се казва,знаеш какво ядеш и какво предлагаш
DSC_4731.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Пчеларство?

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Ное 2020, 17:56

Мой роднина гледа пчели, в село близо до балкана са доста и има какво да събират, отделно им насади лавандула до кошерите, има към 40 кошера, играчка си е, но с мерак става.
Лятото аз открих един рояк и имам кошер на мое име. :mhihi:
Медът става супер. Не знам колко върви в София, той продава нормалния буркан по 9 лв. или поне толкова го помня.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Пчеларство?

Мнение от apexs » 11 Ное 2020, 22:31

И аз съм с 60 кошера . Файда си има от гледане ама всичко си е до региона, начина на гледане и продажната цена . Работата не е лека .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пчеларство?

Мнение от ildivvy » 13 Ное 2020, 11:46

Ако пчелините са покрай теб (т.е. не пътуваш до тях), знаеш какво да правиш, 10-12 кошера не са нещо страшно за гледане в свободното време! Няма да ти отнемат кой знае колко време и не са особен ангажимент! По-натоварено е 2-3 месеца, но ако са до теб и го разхвърляш по дните не е много... При средно хубава паша покрай тях ще извадиш 150-200кг, примерно, които ще ти стигнат за теб и малко за продаване, с което ще си избиеш разходите...В началото е малко по-тегаво - корпуси, магазини, рамки, центрофуга и т.н. но няма как иначе... Накрая ставаш и доста способен дърводелец, което си е 'плюс' от всякъде!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Пчеларство?

Мнение от Kurtov » 01 Дек 2020, 21:11

Здравейте, някой има ли план/схема за направата на кошер тип Фарар ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пчеларство?

Мнение от Jordana » 01 Дек 2020, 21:57

Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook